بخشش و بازگشت به زندگی مرد پشیمان

فرهیختگان : مرد میانسال که همسر و دختر چهارساله‌اش را در آتش سوزانده و پای چوبه دار رضایت اولیای دم را جلب کرده بود، دیروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.
 رسیدگی به این پرونده از شامگاه بیست و دوم تیر 88 به دنبال انفجار مهیب در یک ساختمان مسکونی در پاکدشت در دستور کار پلیس قرار گرفت.
  کشف جنازه سوخته مادر و دختر
 پلیس و ماموران آتش‌نشانی وقتی در محل حاضر شدند و به مهار شعله‌ها پرداختند با پیکرهای سوخته زن صاحبخانه به نام مرضیه و دختر چهار ساله‌اش مبینا روبه‌رو شدند. جنازه‌های سوخته در حالی به پزشکی قانونی منتقل شد که شواهد نشان می‌داد این انفجار در غیاب مرد صاحبخانه رخ داده و به احتمال زیاد آتش‌سوزی عمدی بوده است.
  اظهارات زن همسایه رازگشای جنایت
پلیس در نخستین گام از تحقیقات به پرس‌و‌جو از همسایه‌ها پرداخت. زن همسایه به ماموران گفت: «دقایقی قبل از انفجار، صدای داد و فریاد شوهر مرضیه به نام ابراهیم را شنیدم. آنها مدتی بود که با هم درگیر بودند و گمان می‌کنم ابراهیم در این آتش‌سوزی دست داشته باشد.» به دنبال اظهارات این زن، شک پلیس دو‌چندان و تلاش برای ردیابی ابراهیم آغاز شد. یک شبانه‌روز از این ماجرا گذشته بود که ابراهیم به اداره آگاهی پاکدشت رفت و تسلیم پلیس شد. این مرد به آتش‌افروزی عمدی اعتراف کرد.

ابراهیم گفت: «مدتی بود به رفتارهای همسرم مشکوک شده بودم. همسرم دیروقت به خانه برمی‌گشت و به زندگی‌مان اهمیتی نمی‌داد. چند بار به او تذکر دادم سر به راه شود اما گوشش بدهکار نبود. من او را تعقیب کردم و متوجه شدم به ملاقات یک مرد غریبه می‌رود. وقتی همسرم به خانه برگشت با او درگیر شدم و کتکش زدم. من که کنترل اعصابم را از دست داده بودم بنزینی را که از قبل تهیه کرده بودم روی همسر و دختر خردسالم پاشیدم و بلافاصله خانه را ترک کردم ولی چون آبگرمکن دیواری روشن بود خانه منفجر شد.»
  ادعای تازه پای میز محاکمه
 به دنبال اعتراف‌های این مرد و بازسازی صحنه جرم، او پای میز محاکمه ایستاد و اولیای دم برای او حکم قصاص خواستند.
نوبت دفاع به متهم که رسید ادعای تازه‌ای مطرح کرد و خود را بی‌گناه خواند. این مرد گفت: «همسرم وقتی فهمید به رابطه پنهانی او با مرد غریبه پی برده‌ام با ریختن بنزین روی خودش و فرزندمان خودسوزی کرد. من که ترسیده بودم خانه را ترک کردم.»
 در پایان آن جلسه هیات قضایی وارد شور شد و با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده ابراهیم را به قصاص و پرداخت دیه محکوم کرد.
  جلب رضایت پای چوبه دار
حکم قصاص در دیوان عالی کشور تایید شده و ابراهیم تیرماه امسال پای چوبه دار رفته بود که دقایقی قبل از اجرای حکم به پای خانواده همسرش افتاد و به آنها التماس کرد تا او را ببخشند. اولیای دم نیز با دریافت دیه اعلام گذشت کردند. به این ترتیب مرد جوان از حکم قصاص رهایی یافت.
  محاکمه از جنبه عمومی جرم
 ابراهیم دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست محمد‌باقر قربان‌زاده و با حضور دو مستشار از جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای جلسه  نماینده دادستان کیفرخواست را خواند.
 او گفت: «با توجه به اعلام رضایت اولیای دم از آنجا که جرم ابراهیم منجر به اخلال در جامعه شده بود طبق ماده 612 قانون مجازات برایش تقاضای کیفر دارم.»
 سپس متهم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: «من به همسر و فرزندم علاقه‌مند بودم و قصد کشتن آنها را نداشتم. من فقط برای ترساندن مرضیه به روی او بنزین پاشیدم تا او را بترسانم اما به خاطر روشن بودن آبگرمکن، خانه منفجر شد. من قبلا دروغ گفته بودم که همسرم خودسوزی کرده است.»
او افزود: «من شش سال است که در زندانم و در این مدت به اندازه کافی تنبیه شده‌ام. حالا از هیات قضایی تقاضا دارم در مجازاتم تخفیف قائل شود.»
در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند. ابراهیم طبق ماده 612 قانون مجازات به سه تا 10 سال زندان محکوم خواهد شد.
+9
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  دادگاه یا طویله؟؟ که طبق قوانین عصر حجر این دین ننگین قضاوت می‌کند.از یک سوئ ۲ جوان برای زور گیری بی‌ خشونت برای-----هفتاد هزار تومان اعدام....از این سوئ این جنایت کثیف رضایت...هزار ننگ‌ بر کسی‌ که رضایت داد و این قاتل کثافت........از نتایج انقلابتان...که برای سر پوش گذاشتن به آن فقط منفی‌ میدهید!!!!!
  2
  15
  ‌سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  londonlondon - لندن، انگلستان
  خاک تو سر این قانون کثافت خاک تو سر اون پدر مادر الاغ وای چقدر حرص خوردم انشالا هماشون بمیرن به بد‌ترین وجه یعنی‌ خونه اون بچه پایمال شد با پول اونم زنده زنده تو آتیش سوزندنش وای خدایا‌ای کاش من می‌تونستم حکم بدم
  0
  9
  ‌سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.