نرگس محمدی در آغوش گوهر عشقی از حال رفت

تقاطع: گوهر عشقی (مادر ستار بهشتی)، اکرم نقابی (مادر سعید زینالی، دانشجویی که ۱۶ سال قبل، بازداشت شد و از آن زمان مفقود است) و تعدادی از فعالان مدنی و حقوق بشر روز شنبه (۲ آبان-۲۴ اکتبر) موفق شدند برای لحظاتی نرگس محمدی را در بیرون اتاق وی در بیمارستان “ایران‌مهر” تهران ببینند اما این دیدار با از حال رفتن این زندانی سیاسی در آغوش خانم عشقی نیمه‌تمام ماند و پرستاران و ماموران او را به اتاقش باز گرداندند.
 
خانم محمدی که در حال سپری کردن شش سال حبس خود در بند زنان زندان اوین تهران است، پس از چندین بار تشنج و از حال رفتن به دلیل بیماری آمبولی ریه و فلج عضلانی، از روز ۱۹ مهر، تحت‌الحفظ در بیمارستان بستری شده است.
 
یک منبع “آگاه” در گفتگو با “تقاطع”، وضعیت نرگس محمدی را به شدت وخیم توصیف کرده و به نقل از یکی از پرستاران بیمارستان ایران‌مهر گفته که حتی خطر مرگ وی را تهدید می‌کند.
 
به گفته‌ی این منبع، در جریان این دیدار، ماموران، تلفن همراه و کارت ملی هوشنگ نعمتی از حاضران در ملاقات را به دلیل عکس گرفتن از نرگس محمدی ضبط کرده و از وی خواسته‌اند تا روز یکشنبه (۳ آبان) به دادسرای امنیت در منطقه‌ی سعادت‌آباد تهران مراجعه کند.
 
خانم محمدی که در سال‌های گذشته چندین بار بازداشت و زندانی شده، آخرین بار پس از ماه‌ها بازجویی، صبح روز ۱۵ اردیبهشت با هجوم ماموران امنیتی و قضایی به منزلش بازداشت شد. این بازداشت به بهانه‌ی اجرای ادامه‌ی حکم زندان او که از سال ۱۳۹۱ متوقف شده بود، صورت گرفت. این فعال شناخته‌شده‌ی حقوق بشر، پیش‌تر در دو نوبت در فاصله‌ی ۲۱ خرداد تا ۱۰ تیرماه ۱۳۸۹، و ۳ اردیبهشت‌ تا ۱۰ مرداد ۱۳۹۱ در زندان اوین تهران و زندان زنجان، مجموعا حدود ۴ ماه را در بازداشت سپری کرده بود که هر دو بار به دلیل وخامت حال ناشی از بیماری با قرار وثیقه، آزاد و به بیمارستان منتقل شده بود.
 
نرگس محمدی دارای دو فرزند خردسال دوقلو است که بعد از بازداشت اخیر او، ایران را ترک کرده و به پدرشان در فرانسه ملحق شده‌اند. خانم محمدی از آن زمان، اجازه‌ی گفتگوی تلفنی با فرزندانش را نیز پیدا نکرده است.
+94
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  از اخوند حاکم ایران ترسوتر و بزدل تر را می توان کجای این دنیا پیدا کرد ؟ این اخوندهای هیچوپوچ همراه با ماموران امنیتی عوضیشان زورشان به یک زن دل شکسته و بیمار میرسد. ای خاک عالم بر سر شما سران پست فترط رژیم اخوندی ایران که مردم را فقط به خاطر اختلاف عقیده میکشید و در زندانشان می اندازید. اخر مگر زوربه شما اخوندهای کلاش میرسد اگر کسانی بگویند ما حاکمیت اخوند جماعت را نمی خواهیم ؟ تاکی کلاشان و مفت خورها میخواهید حکومت کنید؟ درود بر خانم نرگس محمدی عزیز و بزرگوار , مرگ بر رژیم اخوندی ایران
  1
  32
  یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  behnamzahr - رم، ایتالیا

  واقعا ارزش داره این همه مردم ازاری و ظلم برای انسانی که ده سال دیگه نهایتا بیشتر زنده نیست ایا با زندانی کردن و شکنجه این شیر زن ایران عمر ابدی پیدا میکنی یا حکومت جاودانه تو هم مثل همه موجودات محکوم به نابودی هستی و اخرش به مشتی خاک تبدیل میشی نمیگم رهبر از خودت خاطره خوش بجا بزار فقط خاطر مردم و وجود کسی رو ازار نده
  2
  22
  یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  dook - دبی، امارات متحده عربی

  خدا خودتون و بچهاتون را ذلیل کنه بدتر از این که سر مردم بیچاره دارین میرین مگر انسان چقدر عمر میکنه که بیشتر عمرش را تو زندان و ظلم بی‌ دینها ی کثافت شما باشه. یه مشت فالگیر دوره آگر شدن حاکم مردم
  1
  25
  یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  از بفعالان سیاسی ایران پیشنهاد دادم دست از مبارزه بردارندبخاطر اینکه همسر و فرزندان آنان چه گناهی مرتکب شدند که باید همیشه در ترس و وحشت و استرس باشند؟درجامعه ائیکه پشتبانی ندارید و همه در پی حال و خوشگذرانی و مسافرت خود هستند,هرچه زودتر توبه نامه را بنویسید و مانند دیگران شادی و گرمی را بخانواده تان برگردانید.من از مخالفین سرسخت این نظام نکبتی هستم و در طی این 37سال دقیقا متوجه شدم آب از کجا گل آلوده.عزیزان همانطور که سال 57 کارتر و انگلیس اینهارا بقدرت رساند,هرزمان که اینها منافعشان برای 72ساعت بطور جدی بخطر بیاندازند,بسرعت نور محو خواهندشد.قسم بچشمان گریان و نگران همسر و فرزندانتان ,حقیقت را گفتم.سال88شاهد گفته هایم هست.از صمیم قلب دلم برای خانواده تان میسوزد.امیرکبیر جانش را برای این ملت و عقایدش گذاشت,آماربگیرید ببینید عکس او در خانه چند ایرانی هست؟
  0
  0
  ‌سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.