شورای همکاری خلیج فارس: بشار اسد نمی‌تواند در دوران انتقالی نقشی داشته باشد

سفر غیرمنتظره بشار اسد به مسکو، نشانه اعتماد رو به فزون رئیس‌جمهوری قلمداد شد که تحت فشار قرار داردشورای همکاری خلیج فارس که از مخالفان دولت سوریه حمایت می‌کند، گفته است بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه نمی‌تواند در دوران انتقالی نقشی ایفا کند.
 
عبدالعزیز ابوحامد العویشق، دستیار دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه که چند روز پیش به مسکو سفر کرده بود، "در آینده سوریه، هیچ نقشی ندارد."
 
او گفته است این شورا می‌تواند برای بشار اسد در مذاکرات برای حل بحران، نقشی قائل شود اما رئیس‌جمهوری سوریه نخواهد توانست در دوران انتقالی، نقشی ایفا کند.
 
شورای همکاری خلیج فارس همچنین هشدار داده است که دخالت نظامی روسیه در سوریه می‌تواند به افزایش تنش‌ها میان آمریکا و روسیه منجر شود.
 
روسیه در کنار ایران، از مهم‌ترین حامیان سوریه به شمار می‌رود. این کشور از چند هفته پیش دست به بمباران هوایی گروه‌های پیکارجو در داخل سوریه زده است.
 
این حملات روسیه با واکنش منفی عربستان سعودی، ترکیه و آمریکا رو‌به‌رو شده است.
عبدالعزیز ابوحامد العویشق، افزایش حضور نظامی روسیه در سوریه را بهترین هدیه برای "گروه‌های تروریستی" خوانده که به آنها برای جذب نیروی بیشتر کمک می‌کند.
 
لیز دوست، خبرنگار بی‌بی‌سی که به ریاض سفر کرده می‌گوید دولت روسیه از کشورهای عربی و غربی خواسته تا با نیروهای بشار اسد برای مقابله با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) همکاری کنند و به دنبال راه حلی سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه باشند اما شش کشور عربی شورای همکاری خلیج فارس با هر نوع ایفای نقش توسط بشار اسد مخالف هستند.
 
جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا قرار است امروز وارد ریاض، پایتخت عربستان شود و با مقام‌های این کشور در باره بحران سوریه گفت‌و‌گو کند.
 
وزیر امور خارجه آمریکا با شماری از رهبران کشورهای منطقه دیدار کرده و هدف او از این گفت‌و‌گوها، برگزاری نشستی بین‌المللی برای پایان دادن به بحران سوریه است که تا کنون بیش از ۲۵۰ هزار کشته و میلیون‌ها آواره بر جای گذاشته است.
+26
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  Imod.barbekan - منامه، بحرین
  کسی که ٢٥٠ هزار نفر از مردم کشورش رو با انواع سلاحهای شیمیایی و بمب های بشکه ای کشته باید و میلیونها نفر رو در اواره کرده باید هم در حکومت اینده سوریه نقشی نداشته باشه
  20
  11
  شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  مصطفی صدر زاده فرمانده گردان "فاطمی ها " ی رژیم برای جلوگیری از فروپاشی بشاراسد در درگیری های سوریه کشته شد..
  3
  7
  شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد
  امد.بربکن - منامه، بحرین,,, شورای همکاری خلیج فارس: غلط کرد اظهار نظر کند درباره‌ سوریه سوریه فقط ایران میتواند درباره‌ آاش نظر بده چون ۳۵ سال باهاش تو یک جبهه‌ هست
  2
  10
  شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  dannni - سوئد، سوئد - یعنی چی این حرف شما شورای هم اهنگی خلیج فارس غلط کرده ? سوریه وایران میفرمائید 35 سالست دریک جبهه هستند . کدام جبهه ? . فراموش نکن .سوریه یک کشور عربی است . ودخالت رژیم درکشور عرب بیمورد و تجاوز بکشور دیگرست ....شما پس خوشحال هستید حدود4 سال مردم سوریه کشته ومیلیونها اواره شدند . اینست جبهه مشترک رژیم باسوریه .
  10
  2
  شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Hamed-irooni - سیستان، ایران
  [::*بی همتا* - برلین، آلمان::]. جبهه مشترک یعنی وقتی همین همین کشورهایی ع..رب...ی خلیج فارس از حمایت می کردند تا هموطنان هات رو قتل عام کنه، این سوریه بود که کنار ایران ایستاد.
  2
  8
  شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  Hamed-irooni - سیستان، ایران - جبهه مشترک یعنی همه خلیج فارس بر علیه ایران . چه زمانی حمله کردند وفقط بشاراسد ایستاد . لطفا تاریخ را ذکر کنید .
  4
  2
  شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.