محافظ سابق احمدی نژاد در سوریه کشته شد

تصویر باقری نیارکی پشت سر محمود احمدی نژاد - باقری در حلب کشته شده استیکی از محافظان سابق محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران، در سوریه کشته شده است.
روز جمعه، ١ آبان (٢٣ اکتبر)، منابع خبری ایران گزارش کردند که عبدالله باقری نیارکی، که زمانی محافظ رئیس جمهوری سابق ایران بود، روز گذشته در شهر حلب کشته شده است.
 
خبرگزاری فارس نوشته که عبدالله باقری سی و چهار ساله بود و از او دو فرزند دختر باقی مانده است. این خبرگزاری در مورد نحوه کشته شدن و نوع ماموریت او در سوریه توضیحی نداده است.
 
برخی منابع خبری گفته‌اند که مراسم تشییع جنازه عبدالله باقری روز شنبه در تهران برگزار خواهد شد هر چند خبرگزاری فارس به نقل از برادر او نوشته که جنازه هنوز به ایران منتقل نشده و زمان برگزاری مراسم تشییع آن مشخص نیست.
 
در زمان اعتراضات خیابانی به نتیجه انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، برخی وبسایت‌های متعلق به معترضان تصاویری از نیروهای دولتی در جریان حمله به تظاهرکنندگان روز عاشورا منتشر کردند و نوشتند عبدالله باقری، محافظ محمود احمدی نژاد، در میان آنان است.
محمود احمدی‌نژاد پس از انتشار خبر کشته شدن عبدالله باقری نیارکی به همراه چند مقام نظامی به خانه او رفته و تسلیت گفته استدر چند هفته اخیر، همزمان با اخبار مربوط به عملیات سنگین نیروهای دولتی سوریه در شهر حلب، گزارش‌هایی از کشته شدن شماری از نظامیان ایرانی از جمله تعدادی افسران بلندپایه سپاه پاسداران انتشار یافته است. از جمله کشته شدگان ایرانی، سرتیپ حسین همدانی، فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله، مامور حفظ امنیت تهران بود.
 
مقامات جمهوری اسلامی گفته‌اند که نظامیان اعزامی به سوریه صرفا به عنوان مستشار به نیروهای دولتی آن کشور مشاوره می‌دهند. از تلفات نیروهای سوری در این عملیات گزارشی در دست نیست.
 
منابع خبری جمهوری اسلامی کشته شدگان ایرانی جنگ سوریه را "محافظان حرم حضرت زینب" می‌نامند، به این معنی که برای حفاظت از اماکن مذهبی شیعیان در برابر حملات اسلامگرایان تندرو سنی مخالف حکومت سوریه به آن کشور اعزام شده‌اند.
 
از تابستان سه سال پیش شهر حلب صحنه درگیری بین نیروهای دولتی سوریه و مخالفان مسلح حکومت بوده که تلفات انسانی و ویرانی گسترده ای برجای گذاشته است. شهر حلب دومین شهر بزرگ سوریه محسوب می‌شد و با آغاز عملیات هوایی روسیه در سوریه، نیروهای دولتی عملیاتی را برای بازپس گرفتن این شهر آغاز کرده و از پیشروی هایی نیز خبر داده‌اند.
+139
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  محافظ مموتی همراه با 14 سپاه پاسداران درسوریه کشته شده . حالا مموتی بدون محافظ حتما کشته میشه .الهی
  16
  94
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  کشته شدن چنین افرادی بازی برد-برد هست هم برای خودشان که در کنار حرم زینب به خاک سپرده میشوند و هم برای مردم ایران که از دست آنها راحت می شوند
  10
  125
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  اولا کشته نشد ، بلکه شهید شد . حتی نیاز نیست که ما براش طلب مغفرت کنیم . رحمت بر شیر مادرش . این ثمره شیر سالم و لقمه حلاله که یکی مثل این جوان پرورش پیدا میکنه . حالا بر عکسش میشه چی؟ میشه پروین خانم ، سبکبال خان ، ما با همیم ، دوستدار ، حمید جون و بگیر برو تا آخر . مرگ واسه همه هست . دیر و زود داره سوخت و سوز نداره . چقدر باشکوهه که آدم تو راه دفاع از مملکتش بمیره تا اینکه کنج غربت پاچه لیس اجنبیا باشه . ای روزگار تو چقدر نامردی . چقدر نامردی که یه عده ایرانی خودفروخته رو برای یه لقمه نان وادار به چه پستی و ذلتی کردی . بدبختی اینجاست آخه اونجا هم که هستن شب تا صبح چسبیدن به مانیتور ببینن از ایران چه خبری میشه . بعد به ما میگن سایبری . لامصبا من 20 روز کامنت ننوشتم ببینم یه روز میشه اینا نیان و ننویسن؟؟؟
  209
  17
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  iran farda - سندیگو، ایالات متحده امریکا

  به امید خدا روزیه خودت باشه احمقی‌نژاد
  7
  117
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  من اصلا طاقت دیدن گریه کردن مملی جونو ندارم.عبداله جان توکه رفتی چرا مملی را باخودت نبردی که حالا انقدر گریان باشه؟دستگاه قضائی خداوند هم خیلی درگیره,6سال طول کشید تا پرونده (مجریان)سال88رو بیاد. راستی چرزا سعیدمرتضوی نمیره سوریه؟
  5
  103
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان

  کشته نمی شد هم حتما سر از زندان در میاورد مثل بقیه مدیر معاون های دزدش
  5
  91
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سرورآقا - پوتسدام، آلمان

  بالاخره یک جوان 34 ساله از بین رفته که دو دختر کوچک داشته و خانواده اش عزادار هستند. هرکی هست الان دستش از دنیا کوتاهه خدا بیامرزدش
  96
  11
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  AЯMAN 2000 - ایران، ایران

  همچین میگین محافظ انگار دردانه علی چلاق آدم مهمی بوده خود اربابش خائنه ای آدم مهمی نبوده از اول که نوچه هاش باشند !!!!!!!!!
  4
  73
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  دوروبری های این احمقی نژاد یکی یکی یا میرن زندان یا اون دنیا اما من می ترسم خودش بخواد جا پای جناب جنتی بذاره. پر رو که هست .تا ببینیم چی میشه
  4
  48
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  تلف شدن در دفاع از خاک بیگانه
  5
  62
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  خون ندا صدا نداره ! این لجن ها حیفه با دوتا گلوله به گور برن! تا ابد تو سلولهای یک نفره بمونن و درد بکشن! ننگ بر حکومت لجن آخوندی
  3
  63
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. ببنین باور سطحی مزدور رژیم وقاحتی این جانور نه‌ کشته شده نه شهید بلکه به سقط شد و به درک واصل گشت
  6
  75
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران

  کاشکی‌ همتون یکی‌ یکی‌ دوتا دوتا و صد تا صدتا سر به نیست میشدید دزدهای پست....
  2
  55
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  senator x - تهران، ایران . دمت گرم . کلی خندیدم . عالی نوشتی.
  3
  17
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  siavashomaha - منچستر، انگلستان

  سقط شدن یک دشمن ایران را باید جشن گرفت، به درک واصل شد. بچهاشم بهتر زیر دسته این مزدور بزرگ نمی‌شن
  1
  38
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. اونقدر احمقانه نوشتی که آدم میمونه چی جوابتو بده! نوشتی که: چقدر باشکوهه که آدم تو راه دفاع از مملکتش بمیره تا اینکه کنج غربت پاچه لیس اجنبیا باشه. را ه دفاع از مملکتش؟ این بابا در سوریه سقط شده ، چکاربه ایران داره؟
  1
  53
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  Zarrebin - بروکسل، بلژیک

  باور عمیق - قم، ایران. زرت این مزدور در سوریه قمصور شده، خاک ایران تا سوریه گسترش پیدا کرده و ما خبر نداشتیم؟
  1
  29
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  :سرورآقا - پوتسدام، آلمان -- ببینم .ان مردمی که بدست همین محافظ کشته شدند . پدرومادر ویا زن وبچه نداشتند .اگر واقعا مسلمانی . باید یک رحمی هم بکشته شدگان مردم سوریه بکنی .اقای محافظ برای چی رفته سوریه . جز کشتار مخالفان بشاراسد .اخه شما نماز میخوانی .باید قبول باشد یا نه ?.
  5
  27
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سرورآقا - پوتسدام، آلمان
  [::*بی همتا* - برلین، آلمان::]. دوست عزیز سوع تفاهم نشود که من از این پاسدار دفاع میکنم . من هم به جنایاتی که او و امثال او در سال 88 در باره ملت ایران کردند واقفم ولی این دلیل نمیشود که از مرگ یکنفر اظهار خوشحالی کنم .. پس فرق ما و اونها در چیه؟ من برای دختران او اظهار تاسف کردم ...همین
  18
  8
  شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  m uk - منچستر، انگلستان

  امیدوارم مادر طرف و بغل نکنه باز !!!
  1
  21
  شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  سرورآقا - پوتسدام، آلمان . اگر شما به جنایت او وامثال او در 22خرداد88 که واقف هستید .اما نه با تاسف .ایا شما برای فرزندان وعزیزان کشته شدن . هم تاسف خوردید . سئوال اینجاست ?.
  2
  5
  شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران
  [::سرورآقا - پوتسدام، آلمان::]. شما اگر به جنایتکار بودن این قوم حیوان صفت ایمان دارید لطف کنید برای قرانیان جنایتی که اینها مرتکب شدند تاسف بخورید نه‌ برای قاتل‌ها و خانواده پلید آنان. فرق ما با این جنایتکاران در این است که ما برای پول و مقام یا هر چیز دیگری مرتکب جنایت نمی شویم. شما هم تکلیف خودت را با خود و دیگران روشن کن‌ یا اینطرفی باش یا حامی‌ جنایتکاران خوانده میشوی
  3
  4
  شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سرورآقا - پوتسدام، آلمان
  [::Dara20 - تهران، ایران::]. چشم... من تکلیف خودم را روشن میکنم بشرطی که شما هم زیاد احساساتی نشی و حقوق من را به موقع به حسابم واریز کنید.
  3
  2
  یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.