مهاجم به مدرسه سوئدی 'انگیزه نژادپرستانه داشت'

شماری از دانش‌آموزان مدرسه کرونان از فرزندان مهاجران هستندانگیزه عامل حمله خونین به مدرسه‌ای در جنوب سوئد گرایش نژادپرستانه و اسلام‌ستیزانه بوده است.
 
پنجشنبه گذشته مرد نقابداری که شمشیری همراه داشت وارد ناهارخوری یک مدرسه در ترولهاتان در نزدیکی شهر گوتنبرگ شد و یک آموزگار و یکی از دانش آموزان این مدرسه را به قتل رساند و یک معلم و یک دانش آموز دیگر را به شدت زخمی کرد. مرد مهاجم بعدا به ضرب گلوله ماموران پلیس از پای درآمد.
 
شاگردان مدرسه نخست تصور کرده بودند که این فرد به مناسب جشن هالووین لباس غیرعادی پوشیده و نقاب به چهره زده است اما پس از آنکه او یکی از معلمان را مورد حمله قرار داد، صدها دانش آموز از محل گریختند و پلیس را در جریان ماجرا قرار دادند.
 
رئیس پلیس سوئد گفته است که بررسی خانه محل سکونت مهاجم ٢١ ساله نشان می‌دهد که او دارای گرایش‌های راستگرایانه افراطی بود.
به نوشته رسانه‌های سوئد، مرد مهاجم فردی منزوی بوده و بررسی محتوای فیس بوک و نواری که در یوتیوب قرار داده حاکی از آن است که به هیتلر و افکار نازیسم گرایش داشت و با اسلام و مهاجران خارجی خصومت می‌ورزید.
سوئد کشوری مهاجر پذیر و مقصد پناهجویان بوده استپلیس سوئد گفته است که این فرد دارای سابقه قبلی نبود و پلیس پرونده‌ای در مورد او نداشت.
منابع پلیس هنوز نام این فرد و همچنین قربانیان او را منتشر نکرده‌اند.
مدرسه کرونان حدود چهارصد دانش آموز بین سنین ٦ تا ١٥ ساله دارد.
 
حمله به مدارس در سوئد رایج نبوده و طی دهه‌های اخیر تنها یک مورد از حمله به یکی از مدارس وجود داشته که در جریان آن، یکی از دانش آموزان به ضرب گلوله فرد مهاجم کشته شد.
+57
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۵
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  بالاخره زمستون میره و رو سیاهی به زغال می‌مونه. اسلام انشالله بزودی تمام جهان را تحتالشعاع خود قرار خواهد داد. این آخرین دین الهی است و همه چه دیر، چه زود باید خود را با دین اسلام وقف دهند. این جنایات هم آخرین زورهای مشرکین است.
  106
  21
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  40Mehrdad - مالمو، سوئد

  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. شما اگر حرف نزنین کسی چیزی درباره شما نمیگه. اگر خیلی شجاع هستی اسمت رو بنویس و جواب مستقیم از بقیه بشنو و پشت دیوار یا چادر کسی قایم نشو . حیف اون شهر زیبای اودنسه دانمارک که شما از اسمش سوء استفاده می کنی و این اراجیف رو همیشه میگی.
  14
  55
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  madly - گوتنبرگ، سوئد
  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. اسلام، دینی که پایه ها و بنیانش بروی جهالت، قتل، غارت،و تجاوز به کودکان بنا شده جایی در کشورهای پیشرفته مثل سوئد نداره. اگه آدمکشی و سکس و پدوفیلیسم رو از اسلام جدا کنیم، این دین دیگه هیچ معنایی نداره.
  13
  29
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Ali-London - لندن، انگلستان
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند. کله پاچه سیرابی - ایوان ، ایران. متاسفم که افرادی مانند شما چقدر کورکورانه و سطحی قضاوت میکنند. لا اقل اجازه بدهید اول مجرم شناسایی بشه بعد با ادبیات زیبایتان حساب افراد را برسید
  8
  9
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا
  این میشه نژاد پرست ولی خاورمیانه ای میشه تروریست ، نویسنده عاقل ولی خواننده چی ؟
  1
  4
  شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.