اعتراف علی مرادی بعد از ۱۴ سال: پیشنهاد ۱۰ میلیون دلاری ترکیه به رضازاده دروغ بود!

نشریه تماشاگران امروز در گزارشی از پیشنهادهای عجیب و غریب به ورزشکاران ایرانی نوشته است.
 
به گزارش «انتخاب»، در جدیدترین شماره این نشریه در گزارشی درباره پیشنهاد 10 میلیون دلاری ترک ها به حسین رضازاده اشاره شده است. درباره ماجرای پیشنهاد نعیم سلیمان اغلو به رضازاده برای پناهندگی و گرفتن ملیت ترکیه ای. علی مرادی از یک تاکتیک خبری سخن گفته و ان شایعه را تنها تصمیمی برای ساختن یک چهره حذاب از قهرمان 22 ساله برای مردم سخن گفته است.

در 14 سال گذشته بعضی افرادی که در آن هواپیما بودند، نقل می‌کردند پیشنهاد سلیمان اغلو به رضازاده، برای حضور در مسابقات باشگاهی این کشور بوده و هیچ ربطی به تغییر تابعیت نداشته است. اما اصل ماجرا سرانجام لو رفته است.

یکی از خبرنگارانی که در هواپیما بوده تصمیم می‌گیرد برای بالا بردن وجهه عمومی رضازاده و فشار به سازمان تربیت بدنی برای حمایت از قهرمانان، این شایعه را در رسانه‌ها مطرح کند. شایعه پیشنهاد میلیون دلاری به رضازاده، آنقدر مورد استقبال قرار گرفت که کسی جرات تکذیب آن را نداشت.

علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری که در هواپیما کنار رضازاده نشسته بوده، در گفت‌وگو با «تماشاگران امروز» این روایت را تایید می‌کند: «خدا بیامرزد آن دوست خبرنگار بزرگ ما را . همکار شما را که این شایعه را ساخت. ما از مسابقات قهرمانی جهان در لهستان برمی‌گشتیم، در قسمت بیزینس هواپیما نعیم سلیمان اغلو که خودش از بلغارستان به ترکیه پناهنده شده، آمد کنار رضازاده و با هم ترکی صحبت کردند. پرسیدیم ماجرا چیست؟ گفت پیشنهاد داده بیا در مسابقات باشگاهی اینجا شرکت کن و وزنه بزن. بعضی دوستان ماجرا را فهمیدند، گفتند ما آن را برمی‌داریم فلان جور تعریف می‌کنیم. هر چقدر گفتم نکنید آقا، چرا واقعیت را وارونه می‌کنید؟ گوش ندادند. این خبرنگار بزرگ که اخیرا در آمریکا فوت کرده‌اند، اما خیلی از خبرنگارانی که آنجا بودند خدا را شکر هنوز زنده و سلامت هستند. گفتم ظرفیت آدم‌ها را ببینید بعد برای‌شان داستان بسازید. بعد از آن ماجرا بتی از این آدم ساخته شد. می‌گفتند قرار بوده پولی در حد نصف ترکیه بدهند و رد کرده، آن‌وقت چند سال بعد رفت با 200 میلیون تبلیغات ماهواره ای کرد.»
+144
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  آسمان غمگین - تهران، ایران

  . یک تئوری دیگر هم اینست که یک‌روز رضازاده از خواب بلند شده، طبق عادت یک شانه تخم مرغ با هفت تا بربری و یک سماور چایی شیرین صبحانه خورده، بعد همینطور که داشته "یا ابوالفضل" می‌گفته که از جایش بلند بشود حساب کرده دیده الآن اینقدری پول دارد که اردبیل را بخرد. بعد تلفن را برداشته زنگ زده گفته اردبیل کلاً چند؟ گفته‌اند ببخشید، اردبیل که فروشی نیست. گفته پس من الآن چکار کنم که اردبیل مال من بشود؟ گفته‌اند خب شما بیا استاندار بشو. گفته استاندار یعنی چی؟ گفته‌اند مثلاً مثل همین جناب آقای "خدابخش". گفته کی؟ این مجید؟ اینکه یک پیت نفت نمی‌تونه بلند بکنه. بعد از آن‌طرف خط دو ساعت تلاش کرده‌اند به رضازاده بفهمانند که استانداری به زور و هیکل نیست آخرش قانع نشده، بعد همینجوری که دوباره داشته با "یا ابولفضل" شلوارش را می‌کشیده بالا گفته اصلاً چه کاریه؟ می‌روم رییس جمهور می‌شوم. علیرضا رضائی
  3
  58
  ‌پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سعدی هستم - لندن، انگلستان

  به طرف گفتن بیا تو لیگ ما عضو تیم باشگاهی بشو بعد همه جا جار زدن که بیا تغییر تابعیت بده و چند میلیون دلار هم بگیر!!. یعنی رسما مردم رو گوساله فرض کردن
  1
  38
  ‌پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  کله پاچه سیرابی - ایوان ، ایران

  این رضازاده توپولوف و اون دایی خوروپوف بدرد گرمابه میخورند
  14
  41
  ‌پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  بیدار58 - بابلسر، ایران

  من از همون وقتی روی سکو یا ابر فرررررررض میگفت ازش بدم می اومد وای بحال الان,بشکه متعفن
  13
  48
  ‌پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ziba shar - استکهلم، سوئد

  حالم از این مرتیکه عوضی‌ بهم میخوره
  7
  57
  ‌پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  درد و بلای هواداران تختی و ناصرخان حجازی خدابیامرز هولپی بخوره تو سر این گامبو که وزنه برداری کشور را بگند کشید
  1
  9
  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.