دستگیری یاغی معروف اصفهان توسط پدربزرگ محسن رضایی

پارسینه : نفر سمت چپ (تفنگ به دست) مرحوم "آجونمراد"(جانمراد) پدربزرگ محسن رضایی ، فرمانده اسبق سپاه پاسداران و دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام در این عکس تاریخی دیده می شود.
 
جونمراد «جانمراد» پدربزرگ مادری محسن رضایی؛ از جنگجویان و تفنگداران رشید بختیاری در اصفهان بود که در فوج نصیرخان سردار جنگ بختیاری خدمت می کردند و در این زمان از سوی حاج علیقلی خان سردار اسعد بختیاری مامور به سرکوب یاغیان اصفهان بودند ،

 در این تصویر پدر بزرگ دکتر رضایی یکی از یاغیان و راهزنان معروف اصفهان را به بند کشیده است. چرا که اصفهان پس از فتح طهران و استقرار بختیاری ها در حکومت مرکزی اوضاع مشوشی یافته بود .بر اساس برخی شواهد جانمراد احتمالاً در فتح تهران هم حضور داشته است.
نفر ی که زنجیر شده ودر بند است گویا جعفرقلی خان چهرمهینی است که از یاغیان میمه و تیران اصفهان است که پس از دستگیری در میدان اصفهان بدار اویخته شد.
+23
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  oghabe - بازل، سوییس

  خوب که چی‌ بشه ؟چه قد با آب و تاب هم میگه عکس تاریخی ، پدر بزرگ یه مزدور جمهوری اسلامی که ایرانو بگند کشیده و معلوم است که جد اندر جدش چه تحفه ایی بوده.
  19
  100
  ‌سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  پسر کو ندارد نشان از پدر . پدرش برای مرد بزرگی چون سردار اسعد از قهرمانان مشروطه خدمت می کرد و پسر ....
  10
  70
  ‌سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  forogh - اصفهان، ایران

  پدربزرگش اگر بفهمه نوه اش الان از صدتا راهزن گردنه گیر بدتره روحش چه عذابی میکشه.
  4
  42
  ‌سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  sarbaz rahbar - لندن، انگلستان

  روحش شاد از این پدر همچین رشیدی مثل اقا محسن رضای سردار سپاه ساخته میشه دیگه
  44
  5
  ‌چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اگر اون پدر بزرگ باشرف بود و امروز زنده میشد و سری به تهران میزد، خودش گردن نوه رو با تبر میزد.
  3
  40
  ‌چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  خب آقای یوک, که چی؟این هم شد خبر؟مثل اینکه دوباره ازبین شماها (بو)هائی داره میاد.من تبلیغ برای یه آدم باین ضایعی ندیده بودم
  1
  20
  ‌چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  agha-javad - تهران، ایران
  اجدادش هم عاشق کشتن بودند معلومه نسلش هم تکاملی نداشته.
  2
  21
  ‌چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  والا پدر بزرگهای ماهم کم برای این مملکت انجام ندادن (ایکاش می شد گفت) داستان اینه که محسن خان می خواد به قدرت برگرده اینا برای بعد از آقا دارن یارکشی میکنن. کلا دعوا سر لحاف ملا نصرالدینه. از جبهه های بپرسین این محسن چقدر جنگجو جنگ شناس و دلاور بوده! شیرمرد اونهایی هستن که الان سر مرز با چند کشور بی صاحب اطراف وسط صلاة ظهر بدون آب و غذا تدارکات پارتی دارن برای این مملکت برای دوست ها و آشنا ها و ناموسمون پاس می دن هیچ کسی هم از اسمشون خبردار نمی شه که هیچ بدبختها باید با یک ژسه یا کلاش زهوار در رفتهخ جلوی آخرین مدل اسلحه قاچاقچیها وایسن.
  0
  22
  ‌چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  حالا گیرم باباش خود سردار اسعد باشه فعلا که خودش دزد سر گردنه است و دستمال بدست علی انلخامنه ای
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  گشتاسپ - شیراز، ایران
  متاسفانه تاریخ را زور مینویسد.تمام این ها دروغ است.بنده بدون هیچ غرضی و تعصبی حقایق تاریخی را میگویم.جعفر قلی خان چر مهینی از مردم مبارز ناحیه اصفهان بود که در برابر زورگویی خوانین بختیاری ایستاد و سرانجام از زخم گلوله در زندان اسارت جان سپرد.شما را به رفرنس زیر ارجاع میدهم.همین آقای سبزوار میر قاید بختیاری (=محسن) خود دزد و آدمکش کثیفی است....همچنین.همچنین رجوع کنید به: .... جعفر قلی‌خان چرمهینی نویسنده : قادری - خدایار-محل نشر اصفهان. در اثر حاضر, نویسنده براساس روایات شفاهی سرگذشت و مبارزات جعفرقلی خان چرمهینی (تولد 1249ش) را بازگو می‌کند .وی در اواخر دوره قاجار و اوایل عصر پهلوی در نواحی مرکزی ایران, گروهی نظامی تشکیل می‌دهد و با نیروهای استعمارگران روس و انگلیسی از یک سو و عوامل استبداد داخلی از سوی دیگر(بختیاری ها و حکومت مرکزی)جنگ میکند.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  ضمنا همین محسن در اوایل انقلاب اموال و زمین های سیاوش خان بختیار پسر ابولقاسم خان پسر امیر مفخم از سران بختیاری را در شهر کرد و چهار محال بنفع خود و حکومت ضبط کرده بود.حالا چی شده که مردک میخواهد اجداد خود را از ملازمان و پیشکاران سردار اسعد و دیگر خوانین بختیاری معرفی کند؟او در کاندیداتوریش خود را چوپون و چوپان زاده معرفی میکرد حالا چی شده که خان شدی؟برو مردک خودتو رنگ کن میخای شجره نومچه واسه خودت بسازی؟در فتح تهران در عهد مشروطه نقش داشتن جد ننه ایتون؟چندی بعد میبینیم اجدادشوشو از فاتحان هند زمان نادر شاه معرفی کنه یا از فرزندان کورش هم ادعا کنه.تف به شرف نداشته ات.مردک دزد تو مرگ پسرت هم تو رو آدم نکرد.بمیری
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.