آب معدنی دماوند به فاضلاب انسانی آلوده بوده است

جنجال آب معدنی دماوند پایان ندارد؛ بعد از اینکه مسئولان این برند کنفزانس خبری برگزار کردند حالا نوبت به رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو رسیده تا دوباره دود از سر و کله‌مان بلند کند.
 
او می‌گوید آب معدنی دماوند به فاضلاب انسانی آلوده بوده است!
 
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری میزان، رسول دیناروند با تاکید بر آلوده بودن آب دماوند، گفت: در آزمایش هایی که در شهریورماه بر روی آب های تولیدی این شرکت، مشخص شد که آب های این شرکت به میکروب» سودوموناس» آلوده است.
 
وقتی نتیجه آزمایشات وجود چنین میکروبی را در آب های تولیدی نشان دهد این یعنی شرایط تولید مشکل داشته و باید به سرعت اصلاح شود و لذا به همین منظور دستور توقیف این محصول داده شده و اعلام شد تا هرچه سریع تر مسئولان این شرکت نسبت به رفع آلودگی های میکروبی اقدام کنند.
 
با وجود ارائه دستور توقف تولید این شرکت دستور فوق را به خوبی اجرا نکرده و اقدام به توزیع محصولات خود در بازار نمود که در نهایت دستور پلمب خط تولید صادر شد.
 
رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: بعد از مدتی مسؤولان این شرکت به ما اعلام کردند که مشکلات مرتفع شده و آماده تولید هستیم که دوباره بازرسان ما با حضور در کارخانه اقدام به نمونه گیری از آب کردند که متاسفانه این بار وجود میکروب ایکولای در چاه منشاء تولید آب این کارخانه از سوی آزمایشگاه تشخیص داده شد.
 
وجود میکروب ایکولای در آب نشان دهنده آلوده بودن آب به فاضلاب انسانی است و لذا بعداز مشخص شدن این نتایج سریعا پروانه تولید آب معدنی دماوند تعلیق شده و این شرکت ملزم به طی فرایندهای میکروب زدایی گردید.
هم اکنون نیز بعد از پاکسازی خط تولید و اصلاحات دیگر فقط اجازه تولید آب آشامیدنی و نه آب معدنی به این شرکت داده شد.
+50
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران
  شرکت دماوند اگر مقداری سر کیسه را شل کنه . کارش درست میشه . در غیر اینصورت . چند وقت دیگه اعلام میکنند که در بطری های اب این شرکت . لاک پشت هم دیده شده !
  1
  14
  ‌سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.