۱۰ دلیل متقاعد کننده برای استخدام درونگرا ها

اکثر شرکت ها تمایل دارند خوش سر و زبان هایی را استخدام کنند که توانایی های رهبری خوبی از خود نشان می دهند. به بیان دیگر شرکت ها «برونگرا» ها را برای استخدام ترجیح می دهند.
اما طبق یافته های رادنی اندرسون، مدیر عامل یک کسب و کار و کسی که خودش را درونگرا می داند، چنین کاری در وهله ی اول «کوته بینانه» است. او برای این گفته ی خود ۴ دلیل می آورد که در ادامه، آنها را به همراه ۶ دلیل دیگر در حمایت از مزیت استخدام درونگرا ها نسبت به برونگراها خواهیم خواند.
۱- درونگرا ها گوش شنوای فوق العاده ای دارنداغلب درونگراها مهارت های شنیداری فوق العاده ای دارند. به راحتی ناسازگاری های موجود در یک تیم را شناسایی می کنند و قادرند برای جلوگیری از بروز موقعیت های نامناسب بالقوه، به نحو مقتضی با مشکل برخورد و آن را رفع کنند.
۲- آنها پیشاپیش خود را آماده می کننددرونگرا ها معمولاً با سخنرانی و جلسات میانه ی خوبی ندارند. به همین خاطر پیشاپیش خود را آنقدر آماده می کنند که رئیس و مشتریانشان تحت تأثیر آمادگی بالای آنها قرار می گیرند. درونگرا ها تصوری که از جلسه ی مورد نظر در ذهن خود درست کرده اند را به جریان می اندازند و وقتی کنترل جلسه را به دست می گیرند برنامه ی مد نظر خود را به طور کامل و با جزئیات اجرا می کنند.
۳- شخصیت های درونگرا تمرکز فوق العاده ای دارنداز آنجایی که درونگرا ها انسانهای ساکتی هستند و معمولاً سرشان به کار خودشان گرم است، قادرند روی به انجام رساندن کارهایشان متمرکز شوند و از پرت شدن حواسشان به چیزهای دیگر جلوگیری کنند. از طرف دیگر کارایی آنها الهام بخش کارمندان دیگر نیز خواهد شد، به گونه ای که همه سعی می کنند تعهد و جدیت درونگراها را سرلوحه ی کار خود قرار دهند.
۴- آنها در موقعیت های دشوار آرامش خود را حفظ می کننددرونگرا ها تا جایی که بشود از تنش دوری می کنند. به همین دلیل وقتی موقعیت دشواری پیش می آید، آرامش خود را به بهترین نحو حفظ می کنند و یک سر و گردن از دیگران بالاتر می ایستند. این برای متقاضیان احراز یک موقعیت مدیریتی مهارت مناسبی است چرا که می توانند موقعیت های مختلف را بی طرفانه تجزیه و تحلیل کنند و رویکرد مناسبی در قبال آن به کار بگیرند.
۵- درونگرا ها زحمت دیگران را به پای خود نمی نویسنددرونگرا ها از مورد توجه قرار گرفتن توانایی های شخصی شان در انجام امور مختلف لذت می برند اما در پروژه های مشترکی که دیگران نیز سهمی در آن دارند، علاقه ای به تصاحب اعتبار کار دیگران از خود نشان نمی دهند. تمایل آنان به ارزش قائل شدن برای زحمت دیگران، از آنها یک همکار و هم تیمی قابل اعتماد و محبوب می سازد.
۶- دردسر کمتر در محیط کاربعضی از برونگرا ها تا خود را در مرکز نوعی جنجال قرار ندهند آرام نمی گیرند. چنین تنش هایی معمولاً هر تعداد از همکاران که امکانش وجود داشته باشد را درگیر خود می کنند. اما از آنجایی که درونگرا ها ذاتاً خود را با محیط اطراف مشغول نمی کنند، حضورشان در میان جمع از خراب شدن جَو کاری جلوگیری و محیط را آرام می کند.
۷- جلسات کمتر و کوتاهتربرونگرا ها جلسه گذاشتن و صحبت کردن برای دیگران را خیلی دوست دارند و اساساً «ارتباط و تعامل» را به خودی خود نکته ی مثبتی تلقی می کنند. این در حالی است که درونگرا ها با جلسات میانه ی خوبی ندارند، مخصوصاً وقتی برای انجام کارهای اصلی خود با محدودیت زمانی مواجه باشند. جلسات کمتر برای آنها به معنای انجام کار بیشتر است.
۸- گپ و گفت کمتر در فضای کاریتعاملات اجتماعی در محل کار چیز خوبی است، اما مثل هر چیز خوب دیگری در صورت افراط می تواند مخرب باشد. برونگرا ها از گپ و گفت های روزانه برای شانه خالی کردن از زیر کار استفاده و دو یا چند نفر دیگر را نیز با خود همراه می کنند. این در حالی است که درونگرا ها حتی اگر قصد اتلاف وقت داشته باشند، با اینترنت گردی و سرگرمی های انفرادی وقت خود را به تنهایی سپری می کنند و مانع کار کردن دیگران نمی شوند.
۹- درونگرا ها نوآوری بیشتری از خود نشان می دهندما در دنیایی زندگی می کنیم که بخش اعظم ارتباطات حرفه ای آن به صورت آنلاین انجام می شود و نوآوری در آن نقشی حیاتی و همیشگی بازی می کند. تجربه نشان داده است درونگراها خود را با چنین دنیایی بهتر از برونگراها وفق می دهند.
۱۰- آنها به درخشش برونگرا ها کمک می کنندشخصیت های برونگرا برای مشاغل بسیاری مناسب هستند، خصوصاً در حوزه هایی نظیر بازاریابی و فروش. برونگراهایی که مشاغلی اینچنینی دارند به کمک یک تیم پشتیبانی متشکل از درونگرا ها به موفقیت بیشتری دست پیدا خواهند کرد. شخصیت های درونگرای چنین تیمی می توانند با توانایی بالای خود در پرداختن به جزئیات، فرد برونگرای مورد نظر را برای تمرکز روی بهره گیری از شخصیت خود و دیگران آزاد بگذارند.
+29
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.