عوامل «هوملند» از سه‌هنرمند عرب رو دست خوردند

 سه هنرمند خیابانی که وظیفه داشتند یک صحنه از سریال «هوملند» از کمپ آوارگان سوری را با گرافیتی‌های خود به واقعیت نزدیک کنند، ادعا می‌کنند جملاتی را علیه این سریال در گرافیتی‌های خود به کار برده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در دومین قسمت از فصل پنجم این سریال که اوایل این هفته در استرالیا و آمریکا پخش شده است، هنرپیشه نقش اول سریال جلوی دیواری قدم می‌زند که روی آن به عربی نوشته شده : «هوملند نژادپرست است.» علاوه بر این شعارهای دیگری نیز روی دیوارهای کمپ آوارگان دیده می‌شود. مثلا روی دیوار دیگری نوشته شده : «هوملند سریال نیست»

این سه هنرمند که عکس‌ صحنه‌های فیلم را به صورت آنلاین منتشر کرده‌اند، ادعا می‌کنند که در ماه ژوئن از طریق یکی از دوستان خود برای ایجاد گرافیتی‌هایی در صحنه کمپ آوارگان سوری در این سریال با عوامل سریال ارتباط برقرار کرده‌اند. این صحنه‌ها جایی خارج از شهر برلین در آلمان فیلمبرداری شده‌اند.

آن‌ها همراه با انتشار این عکس‌ها در اینترنت نوشته‌اند : «در ابتدای امر نمی‌خواستیم این کار را بپذیریم تا اینکه فهمیدیم چه فرصت مناسبی برای نشان دادن اعتراض خود به محتوای این برنامه از طریق خود سریال در اختیارمان قرار گرفته است.» نکته جالب ماجرا این است که در اصل قرار بوده شعارهایی در ضدیت با حکومت بشار اسد بر دیوارهای کمپ آوارگان نقاشی شود، اما این سه تن با استفاده از فرصت به دست آمده شعارهای مد نظر خود را جایگزین آن کرده‌اند. یکی از این هنرمندان به نام هبا امین در این باره به گاردین گفت : «کاملا واضح است که سازندگان این سریال شناختی از منطقه‌ ما نداشته، و با این حال قصد به تصویر کشیدن وقایع جاری در این منطقه را دارند. نمایش دادن مسائل منطقه به صورت سطحی و نادرست عواقب بدی برای ما داشته است.»

شبکه تلویزیونی شوتایم که کار ساخت این سریال را بر عهده دارد، تا کنون عکس‌العملی به ادعاهای این هنرمندان نشان نداده است.
+16
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  پروردگار - تهران، ایران

  اگه با صداقت کاری که بهتون گفتن انجام می دادین که دیگه مسلمون نبودید
  13
  53
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.