"دختران خورشید" از "دولت اسلامی" انتقام می‌گیرند.

+182
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  ای پدرسیاست بسوزه جوونترها یادشون نمیاد. اون موقع که صدام تو حلبچه 5000 نفر و تو انفال 250000 کرد رو طعمه مرگ میکرد دنیا خفه که بود هیچ همین آلمان که الان DW شده بوق حقوق بشر برای کردها اینجا مقاله مینویسه و نگران فرهنگ شلوار کردی شده به صدام شیمیایی عمده زیر قیمت میفروخت. حالا شدن کاسه داغتر از آش نگران کردهان دختران ایزدی و کرد شدن تهمتن (یادش بخیر یاد کرمانشاه می افتم به هر نوجوانی میگفتی پهلوان شیر می شد حتی اگر نبود!). تاریخ رو وقتی تکه هاش رو میزاری کنار هم سناریوش کامل می شه وگر نه سیاست مدارا همیشه اولین کاری که میکنن موجه نشون دادن اعمال زمان حاله. حالا از ما گفتن از کردها نشنیدن. اگر آذربایجان و ارمنستان و افغانستان و پاکستان و . به مدد تکه پاره کردن کشورها شدن کشور تمام عیار قر چماق کردها هم ازشون یک کشور خوب در کوهستان ساخته می شه! الان آقای بارزانی به فکر ساختن تاج و تخته ولی نمی دونه بودن در کوهستان و مشکلات آب و . آینده خونینی برای کرد رقم می زنه مظلوم کرد همیشه در تاریخ از زورگوهای بین المللی و محلی بهش ظلم شده!حالا میفهمم چرا رفتار پوتین، رضاشاه و مائو همه یکجور!
  34
  51
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  افرین بر این زنان. اونوقت اسلام عقب گرا می گه زن فقط برای بچه داری و خونه داری خوبه. اگه روزی قرار باشه اخوندکها به زباله دان تاریخ برن حتما زنان نقش بیشتری از مردان خواهند داشت.
  11
  35
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Jalal50 - تهران، ایران

  دختران و زنان ایرانی هم ماشاالله شیر هستند، 6 ساعت جلوی آینه آرایش و بزک سنگین کردن و پز دادن با دماغهای عمل کرده. هاهاهااها.
  20
  47
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::Jalal50 - ایران، ایران::]. رژیمی اسلامی??-معلوم است چنین میشود وقتی‌ شما مچو من‌های اسلامی به جای تفکر زن و تحصیلات !!!!!!به فکر اندازه ی باسن و سینه هستید----ولی‌ اقلیتی هستند که با تکیه به نکات مثبت زن خوشبخت میشوند!!
  8
  27
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  واقعاٌ باید دست مریزاد گفت به این شیر زنان .
  3
  33
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  بوزرجمهر - تهران، ایران

  [::Jalal50 - ایران. زنان ایرانی نیز شیرزن اند نگاه کن به آتنا فرقدانی-ندا-نرگس محمدی-نسرین ستوده و ترانه موسوی و ده ها تن دگر هرچند حکومت اسلامی سرکوبگر وتجاوزگرتر از داعش است.ولی من و شما مثلا مرد چه کرده ایم؟این ذات ...است که به مومنیم وعده بهشت آن دنیا و لذات این دنیا میدهد.تیمور نیز در جهاد هایش پس از جنگ سربازانش را آزاد میگذاشت که هرچه تجاوز و چپاول خواهند بکنند.زنده باد ایزدیان آریایی پیرو مهر و خورشید.
  4
  33
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  aram2255 - ایلام، ایران

  [::romano - تهران، ایران::]. دوست عزیز شهری و متمدن! یادت نره که طرز صحبت کردن و ادبیات هر شخص نشان از شأن خانوادگی و تربیت اوست. فضای مجازی و حقیقی هم هیچ تفاوتی نداره. پس خواهشاً یه خرده بذار در گفتارت ادب داشته باشی. همون کوهستانی که با علامت تعجب و تمسخر خطاب میکنی مأوا و سرزمین ماست که دخترانش صد شرف و غیرت امثال تو را دارند.
  16
  36
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  peshawaqazi - لندن، انگلستان
  [::romano - تهران، ایران::]. امام سجاد حق داشت که شما را به عنوان برده میگرفت و بعداً آدمتون میکرد. اصلاً وقتى طرز فکر را میبینیم تازه پى میبرم که اصلاً سواد ندارى بلکه یکى هست که برات مینوسد
  22
  15
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  [::aram2255 - ایلام، ایران::]. کسی توهین نکرده من اصولا آدمی هستم توهین نمیکنم کجای دنیا و ایران کوه نداره کجای ایران کرد نداره کی هست که فامیل کرد نداشته باشه (از جمله خودم) من میگم در کوهستانی که به دنیا راه نداره و خودش بخشی از نواحی بزرگتره می شه کشور ساخت. شما می خوای اثبات کنی و تعصب داشته باشی کردستان چیزی غیر از ایرانه من هم میگم اینطور نیست و نمی پذیرم شما می گی سرزمین ما میگیم همه ایران سرزمینته منتها اگر احساس برادری بکنی اگر هم نکنی که خوب بشین تا باز سیر بکشنت. شما نیچروان میاد دانشگاه تهران درس می خونه باباش که هیچ بابای باباشم همه ایرانی بودن بعد می گی تنها کوهها سرزمین منه ما هم می گیم سرزمین هم کوه داره و هم دریا و هم صحرا اصلا کردستان عراق جزو ایران باشه یا نباشه چه خیری بحال ما و بحال من داره (شر نیاد خیرتون پیشکش خودتون) ما دلیل ظلم و تجاوز به همه اقوام ایران و خاورمیانه رو تعصب تکروی و قبیلگی بودنشون می دونیم میگیم با ما باشین زورمون بیشتره (که بحق بیشتره) در هیچ جای تاریخ هم کردها نمیتونن اثبات کنن مردم بقیه نواحی ایران کشتنشون.
  24
  21
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  [::aram2255 - ایلام، ایران::]. یک چیز یادم رفت بگم کاش با رفتن این دخترهای طفل معصوم مشکل حل میشد ولی روشنه که نمیشه (خودت هم می دونی با شعار دادن بیخود هم فقط داری خودت رو گول می زنی) شما نیاز به نیرو و بنیه دارید اما دقیقا دارید کار تمام مردم عراق و افغانستان و سوریه رو میکنید تک بودن یعنی راحت کشته شدن قبیله و قوم بودن یعنی باختن سرخپوستها هم خیلی غیور بودن از زنهاشون هم در جنگها استفاده می کردن اما الان باید در کتابها اسمشون رو بخونید. بنده های خدا دارن آروم آروم تکه تکه تون میکنن یکزمانی ارتش دنیا رو علیه عراق تجهیز کردن زورشون نرسید الان داعش عرب قرتی سعودی داره همه شهرهاتون رو می گیره تمام بچه کوهستان بودن و جنگجو بودنتون هم بدردتون نمیخوره (چیز دیگه نمی گم که به غرورت بر بخوره ) شما داری تنبون برای کشور کردستان می سازی بنده خدا ما 80 میلیونیم هشتمون گرو نهمونه شما چکار میخوای بکنی چقدر باید کرد کشته بشن که بالا خره به حقیقت برسی شما فکر می کنی کرد کشته بشه من کمتر از شیرازی یا تبریزی ناراحت می شم. تاریخ محل باخت مردم متعصب و لجوجه چه هیتلر باشه چه کرد بارزانی.
  22
  21
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  [::peshawaqazi - لندن، انگلستان::]. شما متعصبی و هزینشو دهاتیهای فلک زدنه کرد باید با خونشون بی دلیل بخاطر امثال شما که برای جنگ بادشون می کنی و تو لندن نشستین بپردازن. کرد همونقدر که برادر خونی توست برادر خونی من هم هست شما دشمن ترکایی ترکا دشمن شما عربها دشمن شما و شما دشمن عربها و ارمنیها همینطور و بالعکس ما همتونو در خودمون هزاران ساله داشته و داریم با هم زندگی می کنیم (دلیلشم اینه که داریم الان با همین زبون با هم صحبت میکنیم ) هیچ منتی بر گردن مردم بزرگ ایران نیست (هیچ منتی) در تاریخ براتون ساختیم ازتون مثل شیر دفاع کردیم ( همین الان اگه مردانگی مردای ایران نبود عربها و ترکها خورده بودنتون) با سوادتون کردیم ناموسداریتون کردیم در هیچ جای جهان ملتی مثل مردم ایران نمی تونید پیدا کنید این رفتار رو با گروههای کمتر روا داشته باشه می دونی و میشناسی یک مثال بزن ما خفه شیم اگر هم نمی تونی ساکت شو و اگر ادعات می شه کرد مرده دستتو با ما یکی کن و جفنگ ضدمون ننویس.
  18
  21
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  دفاع مشروع است. و حق هر انسانی است. ولی طرحهایی نظیر دختران خورشید در دراز مدت آثار و تبعات روانی بسیار شدیدی در جامعه بر جا خواهد گذاشت. گسیل کردن سربازان سازمان ملل که از امکانات گسترده مراقبت های روانی بعد از جنگ برخوردار هستند درست ترین راهکار در چنین وضعیتی می تواند باشد. طرح دختران خورشید از پست ترین کارهایی است که در حق این دخترکان می توان روا داشت. طرح دختران خورشید بخودی خود بازگوکننده فساد گسترده مالی پشت چنین تشکیلاتی است. سازمان دهندگان چنین تشکیلاتی در ماهیت آنچه انجام می دهند تفاونی با داعش و ج ا ندارند. رواج خشونت و انتقام به عرصه عمومی هرگز در تاریخ و نزد هیچ ملتی سودمند نبوده است. آنهایی که با پول باد آورده کمکهای غربی و نقت کرکوک و پول را در جیب خودشان می گذارند و اسلحه اش را دست این دخترکان می دهند که برو جلو اتقام ناموست را بگیر - ما هم این پشت مشت ها برای اشاعه این خشونت که برای ما پول مفت هم می آورد عکست را در رسانه ها چاپ خواهیم کرد . . ادامه ..
  4
  10
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  سازمان دهندگان چنین تشکیلاتی اکر سر سوزنی از وجدان و شعور و تجربه و دوراندیشی بهره داشتند این دختران را می بایستی در پناه قرار می دادند - نه آنکه اسلحه بدست آنها داده و دوباره برای انتقام از اجحافی که بر آنان روا شده دوباره به مسلخ خشونت باز پس بفرستند. انتخاب نامهای احساسات برانگیزاننده و عوام پسند (دختران و خورشید) و ایجاد و حمایت صرف و دادن سلاح مرگ آفرین بدست قربانی انباشته از نفرت و کینه و حمایت مالی از چنین طرح هایی نظیر دختران خورشید در سطح وسیع به معنی سلب مسولیت از سیاست و سیاستمداران جهانی و راهکارهای سیاسی تلقی می شود. منظور ما سیاستمدار افراد آگاه به سیاست است که از دل همین قربانیان بر آمده باشند. منظور ما حکومت های خودکامه و ماموران ریز و درشتی از قماش ظریف و . خفته های بنگی نظیر جنتی و رفسنجانی و فرصت طلب های دیگر هم نیست. اصولا قوانین اسلام در ایران نیز با نیت همین نهادینه کردن خشونت در بین مردم است که نوشته و اجرا می شود. قانون قصاس یعنی کشیدن صندلی از زیر پای مجرم هم ورژن دیگری از همین دختران خورشید است. . ادامه ..
  3
  11
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  هورا کشیدن برای دختران خورشید یعنی فرستادن دوباره قربانی به مسلخ و اجازه دادن به سیاستمداران بزدل برای توجیه بی مسولیتی خودشان. پنهان شدن در پس به جای و به چالش کشاندن قدرت های بزرگ . تجربه جنگ ایران و و عراق و واحد های بسیجی (کودکان مسلح) نشان داد که میلیتاریزه کردن شهروندان عواقب روانی دامن گیری را برای نسل خود و بعد از خود بجای خواهند گذاشت که از پزشک انتظار معجزه بیهوده خواهد بود. دختران جورشید بجای سپردن مسولیت به تشکیلات منظم که از حمایت های روانبخشی کسترده برخوردار هستند. این همان کاری است که داعش نیز می کند. یعنی به میا ن مردم بردن و نهادینه کردن خشونت بین شهروندانی که هیچ سیستمی برای تبعات و پس لرزه های روانی آن که تا نسلها بر جای خواهد ماند اندیشیده نشده است.
  3
  10
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  [::peshawaqazi - لندن، انگلستان::]. نابود باد نگرش تو با امام سجاد.امام سجاد بیمارکه حقی نداشت کسی رو برده کنه.و تو هم ... حقی نداری به شرف و تاریخ و هویت وناموس هزار ساله ایرانی ( لر و پارس و کرد و..)توهین کنی.اما اتفاقا تو لیاقتت نوکری سجاد است پس بشتاب به یرای دیگرت تا غلام و غلمانش باشی.بیسوادی هم ازت هویداست.امام سجاد بیمار بود و لقبش باشه. پس از کشته شدن حسین در دربار معاویه در شام جا خوش کرده بود و مدح سپاه اسلام را (در صحیفه سجادیه)میگفت.
  5
  15
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  [::Kefli Iskender - اسلو، نروژ::]. دوست عزیز تشکر از توضیح شما خیلی استفاده کردم. اصولا آنچه که اکنون در خاور میانه می گذرد نتیجه انباشتن و نفوذ خشونت و نفرت و تعصب در میان مردم عادیست که شما بسیار دقیق و روشن به آن اشاره کردید. خشونت هیچ وقت برنده نداشته و خون را با خون نمی توان شست و از بخت بد همیشه سوخت کوره خشونت و در پایان گداخته شده ترین بازنده ماجرا فرودست ترین افراد هستند. کاش همه افراد مثل شما فکر می کردند.
  4
  9
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::romano - تهران، ایران::]. - نظر لطف شماست رومانوی گرامی. من هم با شما موافق هستم. بازندگان این سیرک فرودست ترین اقشار جامعه هستند. ج ا بدرستی نام این فرودستان را بسیج مستضعفین (آسیب پذیرترین لایه اجتماع) نام نهاده است. بعبارت درست تر یعنی گردهم آوردن و مسلح کردن آسیب پذیر ترین قشر فرودست ترین جامعه که از کمترین امکانات تحصیلی و فرهنگی و زندگی اجتماعی بهره مند بوده است و لاجرم انباشته از عقده حقارت و خود کم بینی است برای بازی کردن نقش سربازان امام زمان در سیرکی بنام جمهوری اسلامی ایران. دختران خورشید نیز در همین نقش را در ابعادی کوچکتر بدوش می کشند. این الگو برداری از ج ا مرهمی بر روح و جان دختران خورشید نخواهد بود. تفاوت دختران خورشید(آسیب دیده ها) و بسیج مستضعفین (آسیب پذیر ها) در اینست که روح و روان دردمند این دختران پیش از اینکه در عشق ولایت ذوب شود بهنگام پریدن از حلقه آتشین وسط سیرک سوخته است. یعنی علاوه بر تمامی آن کمبودهای ذکر شده برای مستضعفان( که در انقلاب فرانسه .... برهنه ها ژاکوبین ها) - نامیده می شدند - مورد تجاوز و هتک حیثیت نیز قرار گرقته اند.
  4
  5
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::romano - تهران، ایران::]. . آنهم با ذهنیت خاورمیانه ای و تعریفی که از ناموس وجود دارد. تصور کنید حال از چنین انسانی که احتیاج به مدت زمانی طولانی برای بازسازی دارد خواسته شود که دوباره به وسط سیرک بیایند و با شنیدن شلاق مدیر سیرک دوباره از وسط حلقه آتش بپرند. آیا روزی که این دختران خورشید روزی بیدار شوند و بفهمد چه دلقک این سیرک چه کلاه گشادی سر آنها گذاشته او را نیز نخواهد خورد؟ ما می دانیم که نوشته های ما در میان انبوه خبر های ریز و درشت گم خواهد شد. ذهن راحت طلب و سطحی بین و بی تفاوت به سرنوشت خویشتن ایرانی حوصله خواندن و تامل ندارد. ترجیح می دهد در گذشته هپروت آریایی خود بافته سیر کند تا نسبت به رخدادهای زندگی واکنش نشان دهد. من در جای دیگری نیز نوشته بودم. دست نوشته های یک فرد مالیخولیایی جبل عاملی بنام محمد بن مکی معروف به شهید اول - که در قرن هشتم در سرزمین شام( سوریه کنونی) می زیسته منبع اصلی قانون مدنی و جزایی ایران است. این کتاب یا بقول قدما دفتری است بنام اللمعة الدمشقیه. که به اختصار به - شرح لمعه - معروف است. ..
  4
  4
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::romano - تهران، ایران::] . معروف است که محمد بن مکی این کتاب را (که در آن به شرح چگونگی مجازات یعنی بریدن دست وپا و در آوردن چشم از حدقه و انواع و اقسام شکنجه های قرون وسطاایی پرداخته شده است) در عرض یک هفته و در زمانی که در زندان بوده است تحریر کرده بود. مردم ناراضی از ج ا تازه بدنبال کروبی و میر حسین موسوی افتاده بودند که می گفت اجرای بدون تنزیل قانون اساسی. یعنی اجرای قانونی که محمد بن مکی در قرن هشتم نوشته بود! و مردم هم فریاد می زدند یا حسین میر حسین! جالب این همین محمد بن مکی چند ماه بعد از تحریر شرح لمعه بدست رقیبایش قیمه قیمه شد و سرش را بر نیزه دروازه شهر بالا بردند. حال من و شما انگشت حیرت می گزیم که چرا این مملکت خراب شده درست نمی شود.
  3
  4
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  [::Kefli Iskender - اسلو، نروژ::]. بدبختی اینجاست اینها فکر نمی کنند چرا یکی مثل من یا شما تنها حدود 12 هزار حرف اینجا با اصرار تایپ میکند که پیغامی را بدهد بعد از آنطرف تنها با یک کلمه فاشیست یا ضد اسلام یا طرفدار اسلام یا ترک ، یا داشناک یا عمری یا .. انواع برچسبها شما را حواله نخواندن تفکر نکردن خود میکنند مگر در مجموع 12 هزار حرف ما چیزی بغیر از آقا جنگ نکنید یکی باشید همدیگر را بپذیرید و کناره گیری از تهییج برای خشونت گفته شده. شب دراز است و بدبختانه قلندر بیدار آرزو میکنم همه به این نقطه برسند که صلح و اتحاد و دانش بهترین داروی همه مشکلات است.
  2
  5
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  دختران خورشید، زرشک ،حتما مثل مابقی اعضای میخوان دختر بمونن تا به عقد لنین علی اوجالان(عبدا. اوجالان سابق)دربیان وارد حرمسرای شخصی ایشان شوند.
  3
  4
  یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.