قشقاوی: معلمان ایرانی بازداشت شده در امارات آزاد شدند

یک مدرسه ایرانیان در امارات متحده عربیبه گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا حسن قشقاوی، معاون کنسولی وزیر خارجه ایران شامگاه جمعه ۲۴ مهر از آزاد شدن ۹ معلم ایرانی خبر داد که هفته گذشته در منطقه العین در امارات متحده عربی بازداشت شده بودند.
 
در همین حال به گزارش خبرگزاری فارس مجید فیاض، سفیر ایران در امارات متحده عربی نیز ابراز امیدواری کرد که «با رفع موانع»، مدارس ایرانی دراین کشور به کار خود ادامه دهند.
 
هفته پیش، ۹ معلم مرد و ۱۳ معلم زن ایرانی به دلیل نداشتن «کارت کسب و کار و مجوز کار» در منطقه العین در ابوظبی بازداشت شده بودند. معلمان زن در روزهای ابتدایی با قرار کفالت آزاد شده بودند اما بازداشت معلمان مرد ادامه پیدا کرده بود.
در همین حال خبرگزاری ایسنا خبر داده بود که سرپرست مدارس ایران در امارات نیز صبح روز سه شنبه ۲۱ مهر توسط دادستانی العین بازداشت شده است.
 
رسول پاپایی معاون روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش شکایت اداره کار منطقه العین در ابوظبی از این معلم‌ها را «بهانه تراشی» خوانده بود.
 
با این حال حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و افریقای وزارت امور خارجه ضمن «غیرقابل قبول دانستن» بازداشت این معلمان در عین حال گفته بود که «بر مطالعه دقیق مقررات اقامتی در امارات از سوی اتباع کشورمان تاکید می‌کنیم».
 
در همین حال خبرگزاری ایرنا اعلام کرده بود که معلمان ایرانی از سالهای گذشته با مجوز کار و اقامت مربوط به دوبی، «به صورت متعارف» در ابوظبی نیز تدریس می‌کردند و مشکلی نداشتند.
 
با این حال به گفته خبرگزاری ایسنا، مقامات اماراتی ادعا می‌کنند که در چند سال گذشته «تذکرات کتبی و شفاهی لازم» به سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران در منطقه العین و سفارت جمهوری اسلامی برای دریافت مجوز کار معلمان ایرانی داده شده است.
به گفته این خبرگزاری، هشت مدرسه ایرانی در امارات دائر است و سابقه فعالیت آن‌ها به ۶۱ سال قبل برمیگردد. مدرسه ایرانی که در منطقه العین نیز فعالیت می‌کند دارای قدمتی ۴۵ ساله است.
+11
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  اسمش معلم ولی در اصل برای خرابکاری و جاسوس بازی .
  4
  11
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  abikaka - شيراز، ایران
  از این و اون نیست........از ماست که بر ماست.
  4
  6
  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.