محسن رضایی: تکفیری‌ها را در عراق و سوریه دفن خواهیم کرد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما تکفیری‌ها را در عراق و سوریه دفن خواهیم کرد و به جهان ثابت خواهیم کرد که اسلام جای فریب و توطئه نیست.

محسن رضایی در اولین کنگره 2400 شهید استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بختیاری‌ها تعلق خاصی به ایران و ایرانیت داشتند و دفاع از ایران همیشه برای بختیاری‌‌ها در اولویت است.
 
وی گفت: لازم می‌دانم ابتدا از همه‌کسانی که در فراهم‌سازی این کنگره زحمت‌کشیده‌اند، تشکر کنم، سردار سلیمانی، نمایندگی ولی‌فقیه و ائمه جمعه، استاندار، فرمانداران شهرستان‌ها و نیروهای مسلح بسیجی و صداوسیمای استان، از همه صمیمانه تشکر می‌کنم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: برگزاری کنگره اگرچه دیر شد، ولی الحمدالله جبران شد. این استان توانست با استفاده از تجارب دیگر استان‌ها، حق مطلب را ادا کند و امیدوارم شهدا اجر برگزاری این کنگره را به شما بدهند.
 
رضایی یادآور شد: سرزمین چهارمحال بختیاری اولین نقطه‌ای از ایران بود که اسلام ناب محمدی در آن مستقر شد، در سال 17 قمری اسلام به اینجا آمد و مآمن مبلغان و پیروان ائمه بوده است.
 
وی افزود: مردم این سرزمین در همه ادوار تعلق خاصی به ایران داشته‌اند و در دفاع از سرحدات ایران بزرگ، این استان پیش‌قدم بوده و از جنگ‌های عباس میرزا تاکنون مقاومت کرده‌اند، این مردم نسبت به ارزش‌های اسلامی هم جدی و پیگیر بودند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در جریانات مبارزه با رضاشاه عنایت‌الله خان اعلام کرد که بانوان باید چادر از سر بردارند، گفت: بختیاری‌ها جلوی این اقدام ناپسند ایستادند و اجازه این کار را به او ندادند. در مشروطه یا درحرکت بختیاری‌ها علیه شاپور بختیار در دوران انقلاب، در نوزدهم بهمن‌ماه و در جریانات انقلاب اسلامی بختیاری‌ها علیه بختیار قیام و با امام خمینی  تجدید میثاق کردند.
رضایی افزود: اما اوج این افتخارات در دفاع مقدس بود و تیپ 44 قمر بنی‌هاشم عصاره همه ارزش‌های استان بود.
 
وی با اشاره به رشادت‌های فرماندهان و رزمندگان تیپ 44 قمر بنی‌هاشم استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: دو سه سال بعد از جنگ، به این نتیجه رسیدیم که تیپ استان چهارمحال می‌تواند تشکیل شود، در والفجر 8 و نگهداری از فاو بخش‌هایی از تیپ قمر در خط ماند و در عبور از دجله این تیپ مسئول شده بود، در کربلای 5 هم زیر آتش پرتعداد دشمن، این تیپ، یک‌تنه خط خودش را نگه داشت.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: این کنگره برای بزرگداشت راه مردانی است که نتوانستیم معرفی‌شان کنیم.
 
رضایی با اشاره به خدمات شهید سرلشگر همدانی گفت: مثل حسین همدانی‌ها در بین ما زیاد هست، اما خودشان مایل نیستند معرفی شوند و تا اتفاقی روی ندهد، در مورد ایشان حرفی زده نمی‌شود. این‌ها مردانی هستند که خستگی‌ناپذیری را می‌توان در چهره‌شان دید. شهید همدانی از پیش از انقلاب تا وقت شهادت چهل سال مقاومت و مبارزه کرد، انقلابی و مبارز و مجاهدت داشت، از این عزیزان فراوان در تیپ قمر بنی‌هاشم و سپاه اسلام داریم.
 
وی خاطرنشان کرد: خدای متعال به ما کمک کرده که در دوران خوبی زندگی کنیم، جمهوری اسلامی پس از ظهور اسلام، از پاک‌ترین و موفق‌ترین دوران بوده است، در دوران امام و مقام معظم رهبری، ایران از مراحل سخت و فتنه‌های بسیار عبور کرده است. امروز در دنیا می‌گویند که در دفاع از ارزش‌های انسانی و اسلامی صدای پای پاسدارها در همه‌جا می‌آید، چون جمهوری اسلامی باتدبیر حوادث را پشت سر می‌گذارد و ملت‌ها را جذب می‌کند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر اقتصاد در دست نیروهای امام می‌افتاد، در اقتصاد هم مانند عرصه دفاع و هویت و ارزش‌ها، با موفقیت روبرو می‌شدیم.
 
رضایی گفت: راه شهدا هنوز به همه اهداف خودش نرسیده است، گره‌هایی را باز کردیم اما هنوز راه ادامه دارد تا به همه اهدافمان برسیم.
وی افزود: در داخل کشور هنوز باقی‌مانده‌های تفکر رژیم سابق و افراد غرب‌زده برای جمهوری اسلامی مشکلاتی درست می‌کنند و در بیرون کشور، افراد تکفیری و تروریست در سوریه و عراق و یمن و افغانستان و پاکستان و آسیای مرکزی فتنه بزرگی را شکل داده‌اند که به نام اسلام بدترین جنایات را انجام می‌دهند.
 
رضایی ادامه داد: ما باید راه امام و شهدا را در داخل و بیرون کشور ادامه بدهیم و از عنایات الهی و دست غیبی حضرت ولی‌عصر  غافل نشویم. در این شرایط حساس نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم و کنار بنشینیم. جریان تکفیری در منطقه به عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی وصل است، ما این تکفیری‌ها را در عراق و سوریه دفن خواهیم کرد و به جهان ثابت خواهیم کرد که اسلام جای فریب و توطئه نیست.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تحلیل‌های مقامات آمریکایی گفت: اخیراً خانم رایس و ژنرال گیس مقاله‌ای نوشته‌اند که "باید روی گروه‌های جهان اسلام وقت بگذاریم، این گروه‌ها می‌توانند استراتژی ما را از شکست دور کنند." به آن‌ها می‌گوییم، صحت خواب؛ شما مدت‌هاست وارد دوران شکست شده‌اید، آمریکا بداند که در بن‌بست کامل در استراتژی منطقه‌ای قرارگرفته است، اوباما کار را از زمان بوش بدتر کرده است اما در همه خاورمیانه برای آمریکا و باتلاق ایجادشده است و آن‌هم با دست‌های خودشان.
 
رضایی ادامه داد: 37 سال است که آمریکا و غرب رودرروی ملت ما ایستاده‌اند، امروز در آخرین سنگرهای فتح و پیروزی حرکت می‌کنیم، می‌خواهم به جوانان ایران عرض کنم راهی که پدران شما طی کرده‌اند، یک پرچم با یک پیام مهم دارد، ما باید به یک تمدن برسیم، با پرچم تداوم جهاد و شهامت، این راه طی می‌شود، این شهدا درس‌های بزرگی برای ما دارند، درس‌هایی که پشتوانه ما برای آینده است، دشمنان از جنگ و تحریم گذشته‌اند و چون سودی نیافته‌اند فرمان را به سمت فرهنگی و سیاسی مایل کرده‌اند.
 
وی افزود: اما مردم ما راه ایثار و جهاد دل‌بسته‌اند، از تشییع‌جنازه غواص‌ها که مردم حضور چشم‌گیر داشتند. شما دیدید که در شبکه‌های اجتماعی، دو عکس از دست‌های بسته شهدای ما، مردم ایران را به خروش آورد. ملت ایران آن استقبال را از شهدای غواص انجام دادند، یا اخیراً این ظلم بزرگ که در حادثه منا به وجود آمد، مردم ما را به جوش آورد و با شهادت سردار همدانی، مردم را به خیابان آورد و آن تشییع باشکوه را انجام دادند. ملت ایران به آمریکا و غرب گفت که ما از این راه برنمی‌گردیم. حضور باشکوه و مخلصانه در این مراسم‌ها، بیان‌گر این است که مردم می‌خواهند این راه را ادامه دهند، این راه باید پیش برود.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در مسئله سوریه هم شهادت آقای همدانی نشان داد که ما حاضریم برای صلح و امنیت و حفظ جان مسلمین قیمت بالایی بدهیم و جانمان را فدا کنیم.
 
رضایی در ادامه خطاب به مقامات عربستان گفت: حکام آل سعود باید به سرنوشت صدام دقت کنید، بترسید و جلوتر نیایید، نکند همان بلا که سر صدام آمد و سر شاه آمد، بر سر شما هم بیاید؛ شاه و صدام را آمریکا رها کرد و تحویلشان نگرفت، شما از اسلام خرجِ، آمریکا و صهیونیسم می‌کنید، ما نجابتمان را نگه می‌داریم، در سوریه و عراق کار مشاوره‌ای را ادامه می‌دهیم، من به آل سعود خوش‌بین نیستیم و احتمال می‌دهم که به ماجراجویی در منطقه بپردازند.
 
وی گفت: با برگزاری این کنگره‌ها مردم و فرماندهان جوان را با تجارت و فرهنگ شهدا آشنا کنید و علم و دانش تجربی فرماندهان را بالا ببرید.
+45
رأی دهید
-90

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  siavashomaha - منچستر، انگلستان
  ... جای فریب ،توطئه ،دزدی ،بی‌ ناموسی ،اعدام،شکنجه ،عدم فروشی است ،خیلی‌ هم هست آقا محسن
  4
  21
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  عشق ولایت - مشهد، ایران

  چشم مردم سوریه را پناهندگی در اروپا کور کرده است.چرا انسانها اینقدر بی قیرت شده اند؟جوانهای ما باید بروند سوریه شهید بشوند،جوانهای سوری برای فرار و پناهندگی و پول مفت گرفتن از اروپا از سر و کول هم بالا می روند.من با تمام وجود از این سیاست دولت مخالف هستم. حیف از ریختن یک قطره خون جوان ایرانی
  8
  30
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  با اسلامی که شما آوردید گور خودتان را کنده اید! رئیس حکومت دزد آخوندی این روزها به همراه رهبر خامنه ای به زوزه کشیدن افتاده اند و شما در عراق و سوریه به . خوردن! تو هم برو شاید بهههههههههشت نسیبت گردد!
  5
  28
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  uk.ali - لیورپول، انگلستان

  یکه .... ، موقع جنگ فقط دست به دامن مردم هستید ، در زمان صلح قاتل مردم .
  2
  32
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران

  علت گرسنگی، کارتون خوابی‌، اعتیاد و فحشا در کشوری که منابع ثروت بیکران داره رو که فهمیدید؟ پول بی‌زبون مردم ما داره خرج جنگ در ممالک دیگر می‌شه. باز کلاهمون رو میندازیم بالا که درگیر جنگ مستقیم نیستیم!
  2
  31
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  zagros56 - آتن، یونان

  زرشک ،فعلا خودتون در سوریه یکی یکی دفن میشید ....
  4
  24
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Rojhalat 11 - کپنهاک، دانمارک

  محسن رضایی فقط از دوره ایی به دوره دیگر( انتخابات) منتقل میشود و باعث مزاح میشود. مردک بیسواد
  3
  28
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  baba bekheyal - اسپارت، ایران
  نشون بده که این کار رو مکنی.
  1
  18
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  جناب رضایی شما هم تشریف ببرین سوریه.یه کم وقت مونده تاانتخابات بعدی
  2
  25
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  اتفاقا موسی جان اسلامENDفریب و توطئه است.اون نکبت سال57 یه هواپیما ویروس فریب و دروغ و نیرنگ و خیانت و خشونت و کینه و ایده آدمکشی با خودش آورد و امثال شما اراذل و اوباش را سردار و تیمسار کرد.امیدوارم یه روزی تمام قاچاقچییان سپاه(سردار)بشوند
  3
  10
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  harrp - وین، اتریش
  اول باید خودتون رو به عنوان داعش شیعه زنده به گور کنین که با داعش سنی عراق هیچ فرقی‌ ندارین.
  3
  15
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  با کمک روسیه می خواهید تکفیریها را در خاک عراق و سوریه دفن کنید ؟ حال و وضع طلفات فرمانده هانتان خیلی وضع خوبی ندارد ! برادر رضای کجای کارید سپاه پاسداران فرمانده کم اورده برای همین از تو هم خواسنتد تا به صف فرمانده هان سپاه برگردید , امیدوارم که تو هم در راه نگهبانی دادن از قبرهای حضرت زینب و دیگر رهبران و پیروان شیعه به درجه رفیع شهادت برسید , امین یارب العالمین ! ثلوات !
  3
  14
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا
  این احمقو ولش کنید ، هر روز یکجاست فقط میاد یه ورى میزنه میره ، سپاهى نصفه نیمه ، پسرش هم ازش متنفر بود
  2
  13
  ‌پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  یک کلمه درست گفت : آمریکا شاه و صدام را رها کرد و البته پرویز مشرف و حسنی مبارک را . آمریکاییها همواره نشان دادند متحدشان کمی ضعف پیدا کنه یا تو مشکل بیفته سریع رهاش می کنند برخلاف روسها که مثلا همین یانکویچ که دیگه هیچ سودی برای روسیه نداره را کمکاکان پناه دادند چون به هرحال قبلا نوکریهاش را کرده و باید حقوق بازنشستگی بگیره ولی آمریکاییها دوستان خود را همانجا وسط خیابان ول می کنند . بنطر میرسه حکام ایران هم این را فهمیدند و امیدوارند در آینده تاریک هم بتوانند از ابرقدرتی استفاده کنند که حداقل آنها را تو سطل آشغال نمیندازه
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  عشق ولایت - مشهد، ایران:مسائل مملکتی ایران بعداز جنگ7ساله باعراق,چشم خیلی ازملل منطقه را باز کرد.جوانان ما کشته شدند که بابک زنجانی میلیارد شود؟جوانان ماشهیدشدند که میلیاردها دلارتوسط عمال رژیم اختلاس شود؟مادران و زنان ما بی فرزند و بی شوهر شدند که اختلاف طبقاتی و تورم کمرشکن بیداد کند؟پس جوانان سوریه بمانند و برای بشار اسد بجنگند و همین بلاها سرشان بیاد؟بازهم بگم یا کافی هست؟درضمن (غیرت)اینگونه نوشته میشود.
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  فعلا که اونا دارن شماها را یکی یکی دفن میکنند
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.