آب معدنی دماوند دیگر تولید نمی‌شود/ اعلام اسامی ۱۶برند آبلیموی تقلبی دیگر

مدیر کل استاندارد تهران گفت: این سازمان پارسال 15 برند و طی دو روز گذشته نیز 16 برند آبلیموی غیر استاندارد را به سازمان غذا و دارو گزارش کرده است.
 
به گزارش پارسینه ، ،مسلم بیات طی گفت وگویی اظهار کرد: این سازمان  پارسال 15 برند و طی دو روز گذشته 16 برند آبلیموی غیر استاندارد را به سازمان غذا و دارو اعلام کرده است.
 
وی با بیان اینکه در 60 درصد موارد،‌ در تولید آبلیمو  تقلب وجود دارد، ضعف آگاهی تولید کنندگان و مردم و ضعف فناوری را  از جمله علت های تولید آبلیموی غیر استاندارد دانست.
 
نماینده سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه نیازمند راهبرد ملی کیفیت در کشور هستیم  که تلاشها و ارزیابی ها در آن دیده شود افزود: طرحی  با همین عنوان در دست داریم که در برنامه ششم توسعه  قرار می گیرد.
 
بیات افزود: اگر معیارهای چندگانه و روشهای اندازه گیری یکسان شود بسیاری از مشکلات رفع می شود.
وی با اشاره به  حساسیت این سازمان در همه استانداردها گفت: این سازمان  پارسال 15 هزار  مخزن  گاز سی ان جی 2400 اتوبوس را در تهران  بررسی کرد  که 900 تای آن غیر استاندارد بود و برگشت خورد.
 
بیات با بیان اینکه  این سازمان پارسال 700 پرونده در دستگاه قضایی برای واحدهای متخلف تشکیل داده است افزود : از طرف مردم  کوبنده و قاطعانه  با تخلفات برخورد می کنیم .
 
وی اضافه کرد: مجازات ها باید اجتماعی باشد و باید کاری کنیم تا کسانی که با سلامت مردم بازی می کنند به هیچ عنوان در فرآیند های اجتماعی نتوانند حضور یابند.
 
مسلم بیات نماینده سازمان ملی استاندارد هم در این برنامه گفت : این سازمان  پارسال 15 برند و طی دو روز گذشته 16 برند آبلیموی غیر استاندارد را به سازمان غذا و دارو اعلام کرده است.
 
وی با بیان اینکه در 60 درصد موارد،‌ در تولید آبلیمو  تقلب وجود دارد، ضعف آگاهی تولید کنندگان و مردم و ضعف فناوری را  از جمله علت های تولید آبلیموی غیر استاندارد دانست .
 
نماینده سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه نیازمند راهبرد ملی کیفیت در کشور هستیم  که تلاشها و ارزیابی ها در آن دیده شود افزود : طرحی  با همین عنوان در دست داریم که در برنامه ششم توسعه  قرار می گیرد.
 
بیات افزود: اگر معیارهای چندگانه و روشهای اندازه گیری یکسان شود بسیاری از مشکلات رفع می شود.
وی با اشاره به  حساسیت این سازمان در همه استانداردها گفت : این سازمان  پارسال 15 هزار  مخزن  گاز سی ان جی 2400 اتوبوس را در تهران  بررسی کرد  که 900 تای آن غیر استاندارد بود و برگشت خورد.
 
بیات با بیان اینکه  این سازمان پارسال 700 پرونده در دستگاه قضایی برای واحدهای متخلف تشکیل داده است افزود: از طرف مردم  کوبنده و قاطعانه  با تخلفات برخورد می کنیم .
 
نماینده سازمان ملی  استاندارد اضافه کرد: مجازات ها باید اجتماعی باشد و باید کاری کنیم تا کسانی که با سلامت مردم بازی می کنند به هیچ عنوان در فرآیند های اجتماعی نتوانند حضور یابند.
 
نیره پیروز بخت با اشاره به اینکه  سازمان ملی استاندارد به علت برخی تخلف ها و تقلب ها در تولید آبلیمو  چهار بار استانداردهای ملی این محصول را تغییر داده است، گفت: بعد از این هم اگر وزارت بهداشت ودرمان  موارد جدیدی را اعلام کند برای واحدهای تولیدی آبلیمو استانداردهای جدید اعلام می کنیم واجازه نمی دهیم  متقلب ها سوء استفاده کنند.
معرفی 15 قلم آبلیموی غیر استاندارد
رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه این سازمان  15 قلم  آبلیموی غیر استاندارد  را به سازمان غذا ودارو  معرفی کرده است، گفت: در صورتی که  این واحدها متخلف باشند به دستگاه  قضایی هم معرفی می شوند.
آب معدنی دماوند دیگر تولید نخواهد شد
رئیس سازمان  غذا ودارو هم دیگر مهمان تلفنی این برنامه بود که با اشاره به آخرین  وضعیت واحد تولید کننده آب معدنی دماوند گفت : آب معدنی دماوند دیگر تولید نخواهد شد و از این پس آب آشامیدنی دماوند با اصلاح بسته بندی به بازار عرضه می شود و مصرف آن بلامانع است.
 
رسول دیناروند ادامه داد: علاوه بر این  شرکت، این سازمان  به 37 شرکت دیگر تذکر داده است و 14 شرکت هم  تولیدشان متوقف شده است که باید اصلاحات  لازم را  انجام دهند.
 
وی افزود: سازمان غذا ودارو  امسال به 53 واحد تولید کننده آبلیمو که مشکل داشتند تذکر داده است.
دیناروند افزود: این واحدها صرفا برای سودجویی تقلب و تخلف می کنند اما فرمول آنها خطرناک نیست اما با این حال با آنها برخورد می شود.
 
رئیس سازمان غذا و دارو موضوع سلامت غذای مردم را بسیار مهم دانست و افزود: در کنار اینکه  دستگاه های مختلف با هم موازی کاری دارند دستگاههای نظارتی امکانات و قدرت کافی برای برخورد با تخلفات را با سرعت وقاطعیت را ندارند.
+83
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  (دیناروند افزود: این واحدها صرفا برای سودجویی تقلب و تخلف می کنند اما فرمول آنها خطرناک نیست اما با این حال با آنها برخورد می شود.) میشه یکی این جمله رو برام معنی کنه ؟ اگه تخلف کرده پس فرمولشم تقلبیه و خطرناک / اگه خطرناک نیست پس چرا باهاش برخورد میکنین . پس میشه گفت آب از سره چشمه گل آلوده . خودتون آخره تقلبین
  3
  35
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  همایون شایان - اسلو، نروژ:من خدمتتان عرص میکنم.هزینه ها بالاست و حقوقها پائین,حق و حساب نرسیده آبلیموها غیر سستانداردشدند.حدودا 9سال پیش رئیس پلیس تهران گفت پژوه405غیراستاندارد هست,هفته بعد عوضش کردند.فقط این چیزهارا بخوان و بگذر
  1
  21
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.