ثروت داعش به ۲۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است

مرکز “تحلیل مسائل تروریسم” که در سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرده، مدعی شده ثروت گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه در حدود ۲۲۰۰ میلیارد دلار است و این گروه تروریستی ظرف تنها یک سال ۲۰۰ میلیارد دلار بر دارایی‌های خود افزوده است.
 
ثروت مذکور مربوط به دارایی‌های منقول و غیر منقول، ذخایر نفت و گاز و دیگر دارایی‌هایی است که داعش توانسته بر آنها سیطره یابد.
 
به گزارش انتخاب، اکنون فروش نفت تنها منبع درآمد داعش نیست و مالیات‌های اجباری بر درآمد ساکنان مناطق تحت اشغال داعش نیز پول زیادی را روانه خزانه این گروه می‌کند.
 
تنظیم کنندگان این گزارش می‌گویند که این ثروت هنگفت مربوط به کنترل روز افزون این گروه تروریستی بر مساحت‌های بیشتری از خاک سوریه است به ویژه که در سپتامبر گذشته میدان‌های نفتی جدیدی را تصرف کرد و به این ترتیب ۸۰ درصد از تولید نفت در سوریه و ۱۰ درصد تولید آن در عراق را به دست گرفته است.
+43
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سعدی هستم - لندن، انگلستان

  امیدوارم هر چه زودتر این داعش شیطان صفت نابود بشه تا آسایشی که از میلیون ها انسان بیچاره گرفته بهشون برگرده
  1
  58
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  و ما باور می‌کنیم که این ثروت از آسمان آمد؟؟؟ همه احمق نیستند..انقلاب ۱۳۵۷ نشان داد که چگونه این قسمت از جهان را میشود با ترویج دین مرکز درامد کرد!!!!
  8
  45
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  داعش . با زدن بزرگترین بانکهای عراق و فروش نفت سوریه و کمکهای مالی وهابی های عربستان . باید هم چنین ثروت باداورده ائی با زور وکشتار داشته باشد .. لعنت به داعش خونخوار
  6
  46
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  پریستوک - تهران، ایران

  بعد از شکست داعش این مبلغ باید به عنوان غرامت جنگی بین کشورها و انسان هایی که متحمل هزینه شدند به صورت عادلانه تقسیم بشه. بخشی صرف عمران و آبادانی کشورهای جنگ زده ، بخشی به مجروحان جنگی و کسانی که بیخانمان شدند و بخشی به کشورهایی که علیه داعش جنگیدند و هزینه کردند واگذار بشه.
  2
  32
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ziba shar - استکهلم، سوئد

  هیچی‌ دیگه به زودی پناهنده میگره از اروپا و آمریکا :
  6
  43
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  farokhzad - کنت، انگلستان

  این. یعنى بزرگترین زنگ خطر براى دنیا مخصوصا اروپا پول اولین شرط مبارزه هست با پول شما همین امروز میتوانى ٥٠٠ نَفَر را استخدام کنى بیارى به طرفدارى از خودت کامنت بزارى براى مخالفانت درست همانند فداى غاغا ، رژیم کثیف ایران هم در حمله ١٣٥٧ با توسط پول توانست تعدادى را مغزشویى کند و گروهى هم که میدانستند را هم با پول برده خود کند همانند همان دکتر ها از ابراهیم یزدى تا بنى صدر و سنجابى و بازرگان و سازگارا اینها همه پشت خمینى دولا رأست میشدن !!! ملت بیسواد هم تا دیدن ٤ تا دکتر از خارج امده داره دولا رأست میشه براى این ملاى دوزارى باورشان شد او یک فرد استثنایى هست خارج از اینکه بدانند همین دوزارى با حمایت مالى امریکا داره میاد و به این قدرت رسیده این بازى کثیف شرکت هاى غول نفتى هست که براى پول داعش ١٣٥٧ را اوردن الان هم داعش براى نفت ارزان هست همه و همه دروغ هست بقول همان پوتین امریکا میتونه بفهمه أب در مریخ وجود داره ولى نمیدونه مقر داعش کجاست!!!
  5
  41
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  kiyanzx1 - استکهلم، سوئد

  حالا اگر توانستند این داعش پایین بیاورند !!!!!
  1
  23
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.