نقش مرد قدرتمند بیت خامنه‌ای در تصویب توافق هسته‌ای در مجلس

تقاطع:‬ سرانجام پس از نزدیک به سه ماه چالش بر سر رد یا تایید توافق هسته‌ای ایران در مجلس شورای اسلامی، روز سه‌شنبه (۲۱ مهر-۱۳ اکتبر) با اعمال نفوذ علی لاریجانی، جزییات طرح ارائه‌شده از سوی وی در تایید این توافق، توسط اکثریت اعضای “مجلس” به تصویب رسید.
آقای لاریجانی در آغاز جلسه‌ی روز سه‌شنبه با جلوگیری از بررسی پیشنهادهای اعضای مجلس در ارتباط با طرح “اقدام متقابل و متناسب جمهوری اسلامی در اجرای برجام” اعلام کرد که “نظام” تصمیم گرفته این طرح به شکل اولیه‌اش تصویب شود.
 
او در ادامه در میان اعتراض شدید شماری از مخالفان طرح هم‌چون حمید رسایی، مهدی کوچک‌زاده، محمود نبویان، و علی‌اصغر زارعی، ماده‌واحده‌ی طرح را به رای گذاشت که ۱۶۱ نفر به آن رای موافق، ۵۹ نفر رای مخالف، و ۱۳ نفر رای ممتنع دادند.
 
پیش‌تر در جلسه‌ی پرتنش روز یکشنبه (۱۹ مهر) نیز کلیات این طرح با ۱۳۹ رای موافق در مقابل ۱۰۰ رای مخالف به تصویب رسیده بود.
به گزارش خبرگزاری “مهر”، به دنبال تصویب جزییات طرح در ظرف تنها پانزده دقیقه، حمید رسایی با صدای بلند گفت: «این قانون‌شکنی رسمی است، مجلس فرمایشی نیست.»
 
مهدی کوچک‌زاده نیز فریاد می‌زد: «این طرح صدای رهبری نیست، مجلس جای تصمیم‌گیری آقای لاریجانی، شمخانی و حجازی شده است.»
اشاره‌ی او به اظهارات محمدرضا باهنر، نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی بود که خطاب به مخالفان گفته بود تصمیم کنار گذاشتن پیشنهادها و تصویب طرح مجلس در خصوص توافق، در جلسه‌ای میان علی لاریجانی، علی شمخانی، و علی‌اصغر حجازی، مرد پرنفوذ بیت رهبر جمهوری اسلامی گرفته شده است. اتفاقی که معنای آن، اعمال نظر مستقیم علی خامنه‌ای در تایید توافق هسته‌ای بود.
علی‌اصغر میرحجازی، معاون اسبق وزارت اطلاعات که در نزدیک به دو دهه‌ی گذشته، در بیت رهبر جمهوری اسلامی به فردی قدرتمند و پرنفوذ تبدیل شده است.
+18
رأی دهید
-85

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  ببینید سرنوشت ملت با فرهنگ ایران دست چه اراذل و اوباشی افتاده.
  33
  125
  ‌سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  esfanie - اسن، آلمان

  [::amirHassna - سیدنی، استرالیا::]. هموطن گرامی‌، برو یک روز جمعه توی یک امامزاده ( فرق نمیکنه کجا و چه امام زادهیی ) بد می‌تونی فرهنگ عظیم ایرانی‌ را ببینی‌.
  29
  50
  ‌سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Liberte - تهران، ایران
  بهتر بود دقیق تر بنویسید ، برجام به تصویب رسید چون رهبر آنرا تایید و لازم الاجرا می دونست.
  15
  33
  ‌سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  یه کپی ناشیانه از جنگ زرگری مدل آمریکاییش بود! جفتشون به این قضیه نیاز دارن. فرض کن قبول نمیکردن، گزینه بعدی چی بود؟ تفنگ آب پاش میداشتن میرفتن ظریف و کری و ناوگان آمریکا رو خیس میکردن!؟
  14
  36
  ‌سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  siavashomaha - منچستر، انگلستان
  مسخریید ،همتون مسخریید، آخه تایید نمی‌شد چه غلطی میکردید؟
  1
  17
  ‌سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  اون زمانها یه تبلیغ روغن نباتی بود که مثلا مادر و پسر رفته بودند خواستگاری .موقعیکه نظر پسره را راجع بدختره میپرسیدند,پسره با یه حالت خجالتی (باآهنگ) میگفت,هرچه مامان جونم بگه,هرچه مامان جونم بگه.حالا نقل رهبر هست و (نمایشگاه) و مجلس.(نه نماینده)
  0
  14
  ‌سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  esfanieگرامی،من هم جزو این جامعه هستم منتها با سه دهه زندگی نزدیک به نیمی از عمرم رو صرف کشف حقیقت کردم از دنیای صوفی بگیر تا کریشنا مورتی وووو فکر نکن جمعیت ایران فقط اون 50درصد امامزاده ساز هستن! اگه ما جایی برای ابراز وجود تو این مملکت نداریم دلیل نمیشه که نباشیم، یکم بیشتر دقت کن
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.