پرونده روزنامه 'رویش ملت' به دادگاه فرستاده شد

هیئت نظارت بر مطبوعات ایران در جلسه امروز دوشنبه ۲۰ مهر علاوه بر تذکر به روزنامه "رویش ملت"، پرونده این نشریه را به دادگاه فرستاد.
در این جلسه تیتر و محتوای صفحه اول این روزنامه در تاریخ ۱۸ مهر درباره سرتیپ حسین همدانی مصداق بند هشت ماده شش قانون مطبوعات تشخیص داده شد.
در این بند مطبوعات از "افترا به مقامات، نهادها، ارگانها و هر یک از افراد کشور و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی که حرمت شرعی دارند، اگر چه از طریق انتشار عکس یا کاریکاتور باشد" منع شده‌اند.
از این روزنامه انتقاد شده بود که در شماره روز یکشنبه خود درباره حسین همدانی، از فرماندهان ارشد سپاه به جای اصطلاح "شهید شد" از عبارت "کشته شد" استفاده کرده و در تیتر اول خود نوشته "سرتیپ حسین همدانی در سوریه کشته شد".
سایت اینترنتی روزنامه "رویش ملت" نیز از دسترس خارج شده است.
یک روز بعد از انتقادها از روزنامه رویش ملت، این نشریه در شماره روز دوشنبه‌ از کلمه شهید برای سرتیپ همدانی استفاده کردپیشتر حسین نوش‌آبادی این تیتر روزنامه را "سخیف" خوانده و گفته بود که "سهل‌انگاری، غفلت، جهالت و نادانی باعث شد مطلبی تهیه شود که به هیچ وجه با اهداف کلان کشور سازگار نیست".
 
آقای نوش‌آبادی استفاده از اصطلاح "کشته شد" در مورد آقای همدانی را دارای بار منفی دانسته و گفته بود که این موضوع "موجب ناراحتی دوستداران نظام، انقلاب و کشور شده است".
+1
رأی دهید
-31

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  دایره مینا - پوزنان ، لهستان
  البته وقتی برای سپهبد رحیمی و یا ارتشبد نصیری روی سنگ قبرشان به جای کلمهُ "قتل" یا هر کلمهُ مناسب دیگری - به جز "وفات" - نوشتند,ایشان هم از کشته شدن به مقام شهادت ترفیع درجه می یابد ! به قول انگلیسی ها tit for tat !
  3
  4
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  کیوان م - تهران، ایران
  فکر نمیکنم به غیر از یک مشت مفت خور مزدور بی‌ سواد و مواجب بگیر و دستمال چی‌ این رژیم دزد و دروغ ناراحت شده باشن ،به جرأت میشه گفت ۹۵% مردم از سقط شدن این تروریست و تروریستهای دیگه که در آینده نزدیک سقط میشن جشن شادی و پارتی میگیرن .به سلامتی‌ سقط شدن هر چی‌ مزدور تروریست رژیم آخوندی
  0
  12
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  ما که خوشحال شدیم.
  0
  3
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.