صدور قرار منع تعقیب در پرونده شکایت احمدی‌نژاد از جهانگیری

اسحاق جهانگیری از شکایت محمود احمدی‌نژاد استقبال کرده بودقوه قضاییه ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که دادسرا در پرونده شکایت محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران از اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، قرار منع تعقیب صادر کرده است.
 
این اطلاعیه ساعاتی بعد از نشست خبری غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه منتشر شد که او در آن گفته بود: "شکایت به دادسرا آمده و مطرح است و طبیعتا در این خصوص از طرفین برای پاسخگویی دعوت می‌شود؛ اما از اینکه پاسخ کتبی به اظهارات جهانگیری داده‌اند یا نه اطلاعی ندارم."
 
اطلاعیه تازه می‌گوید: "متعاقب نشست امروز یکشنبه ۱۹ مهر مطلع شدیم که درخصوص این شکایت از سوی دادسرا قرار منع تعقیب صادر شده است."
 
صدور این قرار به این معنی است که شکایت آقای احمدی‌نژاد از آقای جهانگیری پیگیری نخواهد شد.
این قرار در صورتی صادر می‌شود که فرد مورد اتهام مرتکب عملی که شاکی گفته نشده باشد یا اگر شده بود، این عمل از نظر قانونی قابل پیگرد نباشد.
 
اوایل مرداد امسال وکیل محمود احمدی‌نژاد از شکایت رسمی او از اسحاق جهانگیری به اتهام "افترا و نشر اکاذیب" خبر داده بود.
در این پرونده آقای جهانگیری متهم شده بود که در سال‌های اخیر "با هدف تخریب باورهای مردم و تشویش در اذهان عمومی، اقدام به طرح اتهامات بی‌اساس علیه دولت قبل" کرده است.
 
آقای جهانگیری تا کنون بارها از عملکرد اقتصادی دولت‌های نهم و دهم به ریاست آقای احمدی‌نژاد انتقاد کرده است.
از جمله اوایل زمستان سال گذشته آقای جهانگیری گفت که در دولت قبلی، ۲۲ میلیارد دلار از درآمدهای ارزی ناشی از فروش نفت در طول چند ماه به دبی و استانبول منتقل شد.
 
او همچنین از منتقدان جدی عملکرد دولت سابق در زمینه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها است.
آقای جهانگیری از طرح شکایت آقای احمدی‌نژاد در دستگاه قضایی استقبال کرده و گفته بود "مستندات تخلفات و سوء مدیریت‌های" آقای احمدی‌نژاد را در اختیار مراجع قضایی خواهد گذاشت.
+27
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.