حساب شخصی احمدی‌نژاد مسدود شد

کاظم پالیزدار ، مشاور معاون اول رییس‌جمهور و دبیر ستاد مفاسد اقتصادی می‌گوید: دانشگاه جامع ایرانیان یک دانشگاه غیر انتفاعی و خصوصی است که در دو هفته پایانی کار دولت قبل تاسیس شد و در صدور مجوز آن و تخصیص اعتبار از محل بودجه نهاد ریاست‌جمهوری، سوء‌جریان به وقوع پیوسته است.  شاهد این مدعا روند زمانی شتاب‌زده تاسیس و شکل‌گیری این دانشگاه و تخصیص غیرقانونی اعتبار به عنوان سرمایه تاسیس از محل منابع نهادریاست‌جمهوری در دو هفته پایانی کار دولت است.
 
مصوبه‌ای در دولت به‌منظور جواز کمک نهاد ریاست‌جمهوری به برخی اشخاص حقیقی و حقوقی تحت عنوان فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی صادر می‌شود بدون آنکه در جلسه، ذکر نامی از دانشگاه جامع ایرانیان باشد. در حال حاضر پرونده این مصوبه که مبنای قانونی این اقدامات قرار گرفته است، در مرجع قضایی در حال رسیدگی است.
 
در نهایت مورخ ١٢/٥/١٣٩٢ و در آخرین روز کاری دولت قبل با امضای آقای «ح. ب» مبلغ ١٦ میلیارد تومان به حساب شخصی مشترک رییس‌جمهور وقت با وی، واریز می‌شود. البته با اشکال دیوان محاسبات کشور و پیگیری دولت یازدهم این وجوه مجددا به حساب نهاد ریاست‌جمهوری بازگردانده شد.
 
در تاریخ ٥/٦/١٣٩٢ حسابرس کل هیات حسابرسی دیوان محاسبات کشور این امر را خلاف قانون ابلاغ کرده و بر بازگشت آن تاکید می‌کند و روز بعد از آن با اعلام دادسرای دیوان محاسبات کشور، حساب‌ شخصی رییس‌جمهور سابق و آقای «ح. ب» مسدود می‌شود و با پیگیری‌های مکرر معاون کل محترم نهاد ریاست‌جمهوری در تاریخ ١١/٧/١٣٩٢ این وجه به حساب نهاد باز می‌گردد.
 
وی افزود: پرونده قضایی رسیدگی به دانشگاه ایرانیان مفتوح است، ضرورت دارد مرجع قضایی بررسی کند که چگونه طی کمتر از دو هفته پایانی کار دولت مجوز این دانشگاه صادر و شروع به‌کار می‌کند، بدون اینکه به ثبت رسمی برسد و از محل بودجه دولت به بهانه کمک به آن به حساب شخصی این افراد کارسازی شود. انتظارمان از دستگاه قضایی این است که این پرونده را با سرعت بیشتری رسیدگی کند. امیدواریم مسوولانی که در این رابطه نقش داشتند پاسخگوی عملکردشان باشند.
+153
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Rojhalat 11 - کپنهاک، دانمارک

  قربون عظمت خدا که میمونم میتونه حساب شخصى باز کنه😐😐😐
  6
  77
  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران

  کاشکی‌ سر این یکی‌ زیر آب میرفت حداقل بخاطر دستی‌ که به خون ۸۸ آلوده داره، اما متاسفانه اینقدر از همه اتو و بگم بگم داره که به این سادگیها نیست.
  7
  77
  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  انشا الله نفسِ ایشان و تمام بد خواهان ملتِ عزیزِ ایران مسدود شود !
  5
  83
  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران

  به گفته خود محمود ، امین ترین دولت کل تاریخ ایرانه دیگه ، میتونه ازین دله دزدی ها هم بکنه . شماها به دل نگیرین .
  5
  59
  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  siavashomaha - منچستر، انگلستان

  فقط باید گروه‌هایی‌ توسط وسائل ارتباط جمعی درست کنیم و متحد بشیم تا تمام پاچه خواران رژیم از ما بترسند و عرض اندام نکنند. فقط نابودی جمهوری اسلامی میتونه به ایران و ایرانی‌ کمک کنه
  2
  24
  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  احمدی نژاد سفیر رژیم درافریقای جنوبی شده . خدا داند چه پولهائی دربانگهای ونزوئلا و مالزی دارد ..
  6
  28
  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  bulgaria - اندن، بلژیک

  توجه داشته باشید حالا این امین‌شان بود، این فقط هشت سال را نوشته اگر از روز اول این ننگین انقلاب را بنویسند تصور کنید چه میشود، تا جهل هست اینها حاکمیت خواهند کرد، به کامنتها توجه کنید تا عمق فاجعه را دریابید، بیدار شو هم وطن آنچه که از دست تو میرود مذهب نیست ریشه‌ توست که به دست این تازیان رو با نابودیست، دست از لجاجت با هم وطنت بر دار، باور کن تو قبل از مذهب به هویت نیاز داری.
  2
  36
  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  بدونه رودرباستی باید دید چندتا احمق تو اون دیونه خونه ثبت نام کردند
  4
  17
  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.