محاکمه مرد محجور به اتهام قتل خواهر و خواهرزاده

مرد ایرانی – هندی که چهارسال پیش خواهر و خواهرزاده‌اش را کشته بود با تایید جنونش از سوی کمیسیون پزشکی قانونی به نگهداری در مرکز بیماران روانی محکوم شد.

متهم در دادگاه ادعا کرد به دستور شیطان دست به جنایت زده است.
عصر هجدهم اردیبهشت 90 خبر کشته شدن یک زن 38 ساله به نام طاهره و پسر چهارساله‌اش دانیال در خانه‌شان در برج کاوه خیابان آزادی به کلانتری 148 انقلاب رسید.

پلیس به قربانگاه رفت و با جنازه زن جوان که از نرده‌های آشپزخانه حلق‌آویز شده بود، روبه‌رو شد. شواهد نشان می‌داد قربانی کوچولو نیز با بالش خفه شده است. پیکر‌های بی‌جان در حالی به پزشکی قانونی فرستاده شد که شواهد نشان می‌داد به احتمال زیاد این مادر و فرزند قربانی جنایت یک فرد آشنا شده‌اند.

پلیس در نخستین گام از تحقیق‌ها به پرس‌وجو از همسایه‌ها پرداخت. یکی از همسایه‌ها گفت: «صبح برادر طاهره را دیدم که به دیدنش آمده بود. علی گاهی اوقات به خانه خواهرش می‌آمد. ظهر وقتی دختر 7ساله طاهره از مدرسه به خانه برگشت مقابل خانه‌مان آمد و گفت هر چه در می‌زند مادرش پاسخ نمی‌دهد. دختربچه نگران بود به همین خاطر از خانه ما با پدرش تماس گرفت. شوهر طاهره وقتی هراسان از محل کار به خانه برگشت و با کلید یدک در را گشود با صحنه وحشتناکی روبه‌رو شد.»

به دنبال اظهارات این زن ردیابی برادر 50 ساله طاهره در دستور کار پلیس قرار گرفت. ساعتی از این ماجرا نگذشته بود که علی به کلانتری تجریش رفت و تسلیم شد.
متهم در حال بازسازی صحنه جنایتاین مرد 50 ساله که در بمبئی هندوستان متولد شده و تبعه ایرانی-هندی است به کشتن خواهر و خواهرزاده‌اش اعتراف کرد و گفت: «وقتی چندسال پیش پدرم فوت کرد، مادرم از من وکالتنامه گرفت. با این وکالتنامه مادر و خواهرم سرم کلاه گذاشتند. آنان می‌خواستند ارثیه پدری‌ام را بالا بکشند، به همین خاطر دل خوشی از آنها نداشتم. می‌خواستم هر طورشده از خواهرم انتقام بگیرم، بنابراین صبح زود به خانه‌اش رفتم. خواهرم مشغول شستن ظرف‌ها بود که او را خفه کردم. همان موقع دانیال بیدار شد و گریه کرد. بالشی را روی دهان او گذاشتم و خواهرزاده‌ام را هم خفه کردم. اعصابم کمی آرام گرفته بود. جنازه خواهرم را با طناب از نرده‌های آشپزخانه آویزان کردم و گریختم. می‌خواستم به شهرستان تفت بروم اما پشیمان شدم و خودم را به پلیس معرفی کردم.»

 در آن بین روشن شد علی پیشتر سابقه بیماری روانی داشته و مدتی در بیمارستان روانی تحت درمان بوده است. به این ترتیب این مرد برای بررسی سلامت روانی‌اش به کمیسیون پزشکی قانونی معرفی شد. کمیسیون پنج نفره پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرد متهم مبتلا به اختلال شدید روانی است و به‌رغم توصیه‌های قبلی پزشکان تحت درمان قرار نگرفته است و توانایی تشخیص نفع و ضرر خود را ندارد.
به این ترتیب علی دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست نورالله عزیزمحمدی و با حضور دو مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده شوهر طاهره در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: «علی قبلا هم همسر و فرزندانم را به مرگ تهدید کرده بود. او اگر چه از سوی پزشکی قانونی مجنون معرفی شده است، من از طرف خودم و دختر کوچکم تقاضای دریافت دیه دارم و از قضات می‌خواهم علی را به یک مرکز نگهداری بیماران روانی معرفی کنند تا برای همیشه در آنجا بماند. او اگر آزاد شود من و دخترم را هم می‌کشد.» سپس مادر طاهره در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: «علی فرزند بزرگم است و از همان بچگی به دخترم که از او کوچک‌تر بود، حسادت می‌کرد و رابطه خوبی با او نداشت. او بارها گفته بود باید 9 نفر را بکشد. حالا هم می‌گوید دو نفر را کشته و هفت نفر دیگر ما هستیم که باید کشته شویم.»
 این زن ادامه داد: «پسرم بعد از اینکه در دانشگاه هند مدرک لیسانس بازرگانی گرفت به ایران برگشت، اما بعد از چندسال به کانادا رفت و 10سال در آنجا زندگی کرد. پسرم بعد از ازدواج با یک زن ایرانی صاحب یک پسر شد که حالا هشت‌ساله است. من حالا برای همسر و فرزند او هم نگران هستم و به همین خاطر برای پسرم حکم قصاص می‌خواهم.»

وقتی علی پشت تریبون دفاع ایستاد، گفت: «من به دستور شیطان خواهر و خواهرزاده‌ام را کشتم. شیطان فرمان قتل را صادر کرده بود. من هم بارها به خانواده‌ام گفته بودم باید به دستور شیطان آنها را بکشم اما هیچ‌کس به حرف‌هایم اهمیتی نداد.»

وی در حالی که بسیار عصبی بود و با صدای بلند صحبت می‌کرد، گفت: «مادرم خودش هم شاگرد شیطان است. او از بچگی مرا تحقیر می‌کرد، به همین خاطر هیچ‌وقت دل خوشی از او نداشتم. او با بدرفتاری‌هایش باعث شد که پدرم بمیرد. من از مردن نمی‌ترسم و برای اعدام آماده‌ام.»

سپس وکیل مدافع متهم به دفاع پرداخت و گفت: «با توجه به اینکه موکلم فاقد قوه تمیز است و طبق ماده 149 قانون که برای مجنون مسئولیت کیفری قائل نشده است، تبرئه وی را تقاضا دارم.»

 در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد و حکم به نگهداری علی در یک مرکز نگهداری بیماران مزمن روانی داد. قرار شد دیه قربانیان نیز از صندوق بیت‌المال پرداخت شود.
+25
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  پس حتما ۷ نفر دیگه رو هم می‌کشه ،اگه اعدامش نکنن.
  1
  6
  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  از قرار معلوم این شخص شرایط رهبری ولایت فقیه را دارد لذا از مسئولان خواهشمندم ایشان را جهت طی دوره آموزه های لازم به حوزه های علمیه معرفی نمایند! :o
  0
  12
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  londonlondon - لندن، انگلستان
  حالا اگر کیف قاپی کرده بود ۱۰۰%۱۰۰ اعدام میشد
  1
  2
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.