سپ بلاتر درخواست کرد تا درباره تعلیق او تجدید نظر شود

تمایل آقای بلاتر به ادامه ریاست فیفا از مدتها پیش با انتقادات شدید مواجه بوده است. به گفته دیوید برنستین، رئیس سابق فدراسیون فوتبال انگلیس، "بلاتر حماقت کرده که تا به حال در این سمت باقی مانده است."
 
سپ بلاتر، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال که روز گذشته کمیته اخلاقی فیفا او را برای سه ماه از هرگونه فعالیت در زمینه فوتبال منع کرد، درخواست تجدید نظر کرده است.
 
کلاوس اشتوکر، دوست و مشاور آقای بلاتر گفت: "او (بلاتر) درخواست خود را به کمیته تجدید نظر فیفا ارائه داده است. او از موقعیت خود دفاع می‌کند و مطمئن است که تبرئه خواهد شد."
 
روز گذشته (پنجشنبه ۸ اکتبر) سپ بلاتر، رئیس ۷۹ ساله به همراه میشل پلاتینی، نایب رئیس و ژروم والک دبیر کل فیفا برای نود روز از هرگونه فعالیت در زمینه فوتبال تعلیق شدند.
 
کمیته اخلاقی فیفا درباره اتهام فساد مالی این سه نفر در حال تحقیق است.
پس از تعلیق آقای بلاتر، عیسی حیاتو، رئیس کنفدراسیون فوتبال آفریقا به طور موقت ریاست فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، را بر عهده گرفته است.
 
کمیته اخلاقی فیفا تحقیقات خود را در مورد آقای بلاتر از زمانی شروع کرد که مقامات قضایی سوئیس در مورد او تشکیل پرونده دادند و او را به ضعف مدیریت هم متهم کرده‌اند.
 
علاوه بر این آقای بلاتر متهم است قراردادی را امضا کرده که منافع فیفا در آن رعایت نشده و مبلغ "ناموجهی" را به میشل پلاتینی ۶۰ ساله پرداخته است.
 
آقای پلاتینی دو میلیون یورویی را که آقای بلاتر به او پرداخته، حق‌الزحمه کار دانسته اما کاری که آقای پلاتینی به آن اشاره دارد یک دهه قبل از پرداخت پول، انجام شده بوده است.
 
میشل پلاتینی رییس یوفا هم گفته است در "زمان مناسب و به شیوه‌ای مناسب" علیه این تعلیق اقدام خواهد کرد.
دیروز همچنین مدت تعلیق ژروم والک دبیرکل فیفا اعلام شد. آقای والک، ۵۴ ساله پیش از این در پی اتهاماتی که ماه گذشته در رسانه‌ها علیه او مطرح شد تا اطلاع ثانوی از سمت خود تعلیق شده بود.
 
یکی از اتهام‎های او در ارتباط با فروش بلیت‌های جام جهانی آفریقای جنوبی در بازار سیاه و موافقت با پرداخت پول به جک وارنر رییس سابق کونکاکاف است.
+4
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.