دلال معروف فوتبال ایران دستگیر شد

به گزارش پارسینه از شبکه خبر، تیتر امشب شبکه خبر به موضوع دلال بازی در فوتبال کشور پرداخت.
 
علیرضا علیپور رئیس کمیته صیانت فوتبال با حضور در برنامه تیتر امشب گفت: دیشب(چهارشنبه 22 مهر 94) در ورزشگاه انقلاب کرج یکی از دلال های معروف که حدود 40 حکم بازداشت و شاکیان خصوصی داشت و همچنان در کنار یکی از باشگاه های لیگ یکی فعالیت می کرد، بازداشت شد.
 
علیپور با بیان اینکه یک نکته آماری اینکه ما الان در دانشگاه های ما چقدر شانس ورود داریم، درباره رخنه دلالی در فوتبال ایران گفت: اکنون برای ورود بازیکنان به فوتبال قهرمانی و نیمه قهرمانی کمتر از 5 هزار است، در حالیکه حداقل 5 میلیون نفر علاقمند به حضور در این حوزه هستند.
 رئیس کمیته صیانت فوتبال علت ورود دلال ها به فوتبال کشور را نبود برنامه ریزی و سیستم خواند.
در ادامه برنامه حسن روشن گفت: دلالی در دنیا رایج، اما این موضوع کنترل شده است، به طوریکه درآمد و درصد دلال های فوتبالی در خارج از ایران مشخص است ولی در ایران هر کسی که دلش خواسته وارد این عرصه شده است و دلالی صورت گرفته در ایران دلالی نادرستی است و جوان های کشور به علت حضور دلال ها پشت در مانده اند.
حسن روشن پیشکسوت فوتبال کشورمان با تاکید بر اهمیت کمیته فنی گفت: چون باشگاه های ما کمیته فنی ندارند، بنابراین وقتی دلالی، شخصی را معرفی می کند، بررسی نمی شود که آیا بازیکن سابقه خوبی داشته است یا نه و ما در ایران دلال هایی داریم که بعضی از مربیان، مدیرعامل ها و بازیکن ها را در اختیار دارند.
 
روشن با اشاره به ینکه انتخاب بازیکنان فوتبال بر اساس سلیقه شخصی صورت می گیرد، گفت: دلال ها طوری نفوذ کرده ه اند که فرصت ها را از جوانان گرفته اند،  و دلال ها روی مدیرعامل و سرپرست و مربی تیم تاثیر می گذارند، اما احتمال دارد تا یکی دو سال آینده این وضعیت بهتر شود.
علیپور هم در ادامه گفت: ما به شناسایی مافیای فوتبال و پدرخوانده ها پرداختیم و دو سه سال است که فدراسیون به طور جدی جلوی اینگونه فعالیت ها را گرفته ایم.
او به کنترل ورودی و خروجی تیم ها اشاره کرد و گفت: با همه اتفاقات متاسفانه مدتی است که فرصتی برای فعالیت دوباره دلال ها ایجاد شده است.
علیپور افزود: ما لیست 101 نفر داشتیم که چهارسال قبل به باشگاه ها اعلام شد که منع فعالیت در رابطه با دلالیسم داشتند.
مانوسی فر مشاور حقوقی باشگاه استقلال به تاکید بر اینکه بحث نقل و انتقالات در فوتبال پیچیدگی های خاصی دارد، گفت: اتفاقاتی در فوتبال ما در نقل و انتقالات صورت گرفته است و بازیکنان بی کیفیت وارد کشور می شوند که لطمات بسیاری را وارد می کنند.
او با بیان اینکه امروز 16 تیم لیگ برتری دارم و 40 بازیکن وارد کشور کرده اند که حداقل 40 میلیارد تومان برای بازیکنان خارجی هزینه شده است گفت: من نمی دانم چرا در این کار اصرار است.
مانوسی فر با تاکید بر این که جذب بازیکن خارجی باید بر اساس کمیته فنی صورت بگیرد، دوباره گفت: من نمی دانم که چه اصراری به جذب بازیکن دسته چندمی خارجی وجود دارد و باید تمام اطلاعات بازیکن ها رصد شود و اگر بازیکنی 6 ماه بازی نکرده است، نباید جذب شود.
او خاطرنشان کرد: بازیکنان خارجی که هرگز بیش از 70 تا 80 هزار دلار دریافت نکرده اند، در ایران 500 هزار دریافت می کنند و علت آن مشخص نیست.
+37
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران

  "گر حکم شود که مست گیرند. در شهر هر آنچه هست گیرند" !!!!
  4
  33
  جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه

  در تمام دنیا تیمهای بزرگ بازیکنان خوب را شناسایی کرده وبا دادن پول دعوت به همکاری میکنند ولی در ایران هر چقدر هم که خوب بازی کنی کسی دنبالت نمیاد مگر اینکه پول بدی تا وارد یک تیم بشی
  1
  23
  جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه

  پای آخوند که آمد وسط کارها بیشتر خراب خواهد شد
  5
  35
  جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  عموعقلی - پاریس، فرانسه -دوست گرامی .که میفرمائید .پای اخوند که آمد وسط کارها بیشتر خراب خواهد شد ..مگر درین 37 سال پای اخوند درکار نبوده ?. رفسنجانی محمدی ها و. خامنه ائی وپسرش مجتبی سردسته دزدان . کجائید شما ?
  7
  19
  جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.