اعتراض هند به عربستان پس از قطع دست راست یک خدمتکار هندی

تصویر خدمتکار هندی بر روی تخت بیمارستان در شهر ریاض، پایتخت عربستان.وزارت امور خارجه هند روز جمعه ۱۷ مهر از حکومت عربستان سعودی خواست که در مورد یک شهروند سعودی که متهم به قطع بازوی خدمتکار هندی است با قاطعیت عدالت را اجرا کند.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، خانواده کاستوری موینراتینام خدمتکار هندی ۵۸ ساله می‌گویند او به آن‌ها گفته است که پس از شکایت کردن از آزار و شکنجه در مدت سه ماهی که برای این خانواده کار می‌کرده صاحبکارش یک بازوی او را قطع کرده است.
 
گزارش‌های تلویزیونی تصویر این خدمتکار را که اهل ایالت تامیل نادو در جنوب هند است، در تخت بیمارستانی در شهر ریاض پخش کرده‌اند. در این تصاویر می‌توان دید که بازوی راست این زن قطع شده و شانه‌اش باندپیچی شده است.
 
سوشما سواراج، وزیر امور خارجه هند، در توئیتی نوشت: «ما از رفتار خشونت‌آمیز و بی‌رحمانه با این زن هندی در عربستان سعودی به شدت ناراحتیم. این رفتار غیرقابل قبول است و این موضوع را با مقامات عربستان سعودی در میان گذاشته‌ایم».
 
سخنگوی وزارت امور خارجه هند نیز گفت کارمندان سفارت این کشور در ریاض از این زن در بیمارستان عیادت کرده و به نظر می‌رسد که وضعیت جسمی او تحت کنترل است.
 
سفارت هند از پلیس عربستان خواسته است که علیه کارفرمای این خدمتکار به خاطر اقدام به قتل پرونده‌ای تشکیل دهد.
 
سخنگوی وزارت خارجه هند در بخشی از بیانیه خود افزود: «فرد مسئول باید تمام هزینه‌های مداوای قربانی را بپردازد. رییس پلیس ریاض به ما اطمینان داده که در این مورد تحقیقات سریعی انجام خواهد شد. ما این موضوع را در تمام سطوح اداری و مسئول در عربستان سعودی دنبال خواهیم کرد و خواستار اجرای سریع عدالت در مورد این زن هستیم».
 
خبرگزاری رویترز یادآوری می‌کند که ماه گذشته وزارت خارجه هند از سوی گروه‌های مدافع حقوق زنان در این کشور به شدت مورد انتقاد قرار گرفت چون معلوم شد که یک دیپلمات سعودی پس از ماه‌ها شکنجه و تجاوز به دو خدمتکار نپالی در منزلش در حومه شهر دهلی بدون هیچ مجازاتی و به راحتی از هند خارج شده است.
 
این دو خدمتکار نپالی به پلیس هند گفتند که به صورت دسته جمعی به آن‌ها تجاوز می‌شده، در تمام مدت سه ماهی که در آن خانه اسیر بودند مورد شکنجه و زار قرار گرفته و به آن‌ها غذا نمی‌دادند.
 
این زنان گفتند که در یکی از این موارد هشت مرد همزمان به آن‌ها تجاوز کرده‌اند. آزمایشات پزشکی در مورد این دو زن آثار تجاوز را تایید کرد.
 
وزارت خارجه هند با استناد به مصونیت دیپلمات‌ها طبق کنوانسیون ژنو علیه ماجد حسن آشور از کارمندان ارشد سفارت عربستان در شهر دهلی هیچ اقدام قضایی انجام نداد و این فرد بدون هیچ مشکلی هند را ترک کرد.
+98
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۹۳
  mountainman - استکهلم، سوئد

  عربستان؟ عربستان که رئیس کمیته حقوق بشر سازمان ملل هست این تهمتها به عربستان نمیچسبه.
  3
  128
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  عرب ها ی ایران بیایند نظر بدهند!
  38
  97
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  karkas - اصفهان، ایران

  دژمن، ما عرب نداریم، عرب زبان داریم
  16
  102
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان

  بعضی ادما فقط عیاشی و عقده ی حقارت به دنیا اومدن و فقط خوی حیوانی در اونها خلاصه شده وبس
  1
  72
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  البته اگر فکر کردید آمریکا به نقض حقوق بشر اعتراض خواهد کرد خبری نخواهد بود اما اگر در روسیه به همجنس گراها اجازه راهپیمایی ندهند آنوقت است که حقوق بشر نقض شده
  11
  82
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  مشکل از عرب بودن نیست بلکه فرهنگ ارتجاعی زن ستیز اسلامی است. این فرهنگ کم یا بیش حتا در هند و پاکستان هم دیده میشود. کثافت کاری در عربستان بیشتره ، چونکه جامعه بسته و مذهبی‌ می‌باشد
  9
  100
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند
  کرکس لطفا از طرف دیگران اظهار نظر نکن، عرب هستیم افتخار هم میکنیم.
  28
  12
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند
  اقای دژمن تعمیم دادن یک کار غلط به یک ملت گمان نمیکنم چیز درستی باشه، خیلی اتفاقاتی که در ایران در اخبار منتشر میشه در بدی و انزجار از این حادثه کمتر نیست و در خیلی مواقع بدتر هم هست. ایا بنظر شما درسته که به تمام ایرانیان تعمیم داد؟ خوب و بد همه جا هست و این طبیعیه و به همان نسبت که جانی هست صدبرابرش قربانی وحود دارد و نگاهی به اوضاع منطقه و خود ایران بنظر شما جانیتر از سردمداران مملکتمان وجود داره اصلا که میلیونها ایرانی و عراقی و سوری و . را سلاخی یا دربدر کرده اند با سیاستهای فاشیستی و طلبکارانه . خواهشا نگویید که اینها افغانی و عرب و هندی هستند که اینها از من و شما هم ایرانی تر نباشند کمتر نیستند. یارو 10 سال المان زندگی میکند و پس از شهروند شدن حق صداعظم شدن هم دارد اینها که جد اندر جد اندر جد اندر جد . زاده این خاکند.
  6
  15
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند
  ضمنا هرکس به صرف ایرانی بودنمان جنایتهای رژیم را به من و شما سرکوفت زد و شما این سرکوفت و ملامت را با مناعت طبع قبول کردید شما حق دارید رفتار داعش و غیر داعش و امثال این جانی را به عربهای ایران سرکوفت بزنید
  2
  12
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه
  واقعیت نداره قبول ندارید؟ از سلطنت طلب بپرسید
  1
  9
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران
  [::karkas - اصفهان، ایران::]. دم شما گرم . براوو . و لعنت بر اونهایی که میخواهند بین اقوام ایرنی اختلاف قائل بشن . هدف اینها ایجاد اختلاف و متلاشی کردنه ایرانه . من جد اندر جد تهرانی و فارس هستم ولی خاک زیر پای همه اقشار مملکتمون هستم .
  0
  18
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  تلخ است حرف حق - وین، اتریش
  عربستان است دیگر.شریک امریکا ،اروپا ،به همین خاطر اجرای حقوق بشر برایش ضروری نیست.همان گونه که گروه های تروریستی مثل داعش،القاعده،و بقیه گروه های افراطی را حمایت میکردند و میکنند.اما کمترین انتقاد و جناح گیری از اروپا و امریکا در مقابلش نمیشود. خداوند افراطیت را نیست و نابود کند.امیین
  1
  15
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سیستانی - نیمروز، افغانستان
  عدالت باید برقرار گردد.
  0
  9
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  whatever - کپنهاگ ، دانمارک
  [::mountainman - استکهلم، سوئد::]. خیلی باحال گفتی :D
  0
  7
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - ژوهانسبورگ، افریقای جنوبی
  تردیدی نیست که دادگاه های عربستان بدون هیچ گونه کوتاهی و اغماضی در صورت مجرم بودن این خانواده سعودی حکم خواهد کرد و انها را به سزای عمل ننگین خود میرساند. هیچ کس در تنها کشوری که قوانین شریعت اسلامی حاکم است نمیتواند از زیر بار گناه خود فرار کند
  5
  2
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  حالا هندیهای موش و گاو پرست به فکر اعتراض افتادن؟ خب آخه کودنها اگه شما کمی جربزه و غیرت ملی داشتین اصلا ااز اول اجازه نمیدادین شهروندتون بره عربستان کلفتی و نوکری که حالا بخواهین زر زر و اعتراض کنین.از هندی و پاکستانی بیفرهنگتر و عقب افتاده تر ندیدم.
  4
  0
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.