نقاشی دردسر ساز عروس

 علی و فرخنده به دادگاه خانواده آمده‌اند تا برای همیشه به 15 سال زندگی مشترک خود پایان دهند. علی خیلی عصبانی به نظر می‌رسد و به خاطر عصبانیت پاهایش را تکان می‌دهد. فرخنده اما سعی می‌کند خودش را خیلی خونسرد و آرام نشان دهد.
نگاه هایش به علی پر معنی است. گاهی پوزخندی به چهره عصبانی او می زند و سرش را تکان می دهد. 15 سال با هم زندگی کرده اند اما تنها یک نقاشی هردوی آنها را به دادگاه خانواده کشانده است. مصمم هستند که برای همیشه از هم جدا شوند. مرد جوان به قاضی عموزادی، رئیس شعبه 268 دادگاه خانواده می گوید: آقای قاضی از شما خواهش می کنم زودتر حکم طلاق را صادر کنید. دیگر نمی توانم به این زندگی ادامه دهم. خودتان که متوجه شده اید، چند وقتی است به این شعبه می آییم اما نمی توانیم با هم صلح کنیم. پس حکم طلاق را صادر کنید.
 
قاضی عموزادی مرد را به آرامش دعوت می کند و چند لحظه بعد می پرسد: آخر هم متوجه نشدم اختلاف شما سر چه موضوعی بود؟
وقتی مرد می خواهد صحبت کند، همسرش حرف او را قطع می کند و بلافاصله می گوید: اجازه دهید من برای شما توضیح دهم. آقای قاضی اختلاف ما سر یک نقاشی ساده بود. این مرد تنها به خاطر یک نقاشی بعد از 15 سال زندگی مشترک ما را به دادگاه خانواده کشانده است. چرا؟! چون به مادرش توهین شده است. چون من در یک نقاشی عکس یک حیوان را کشیدم و به دخترم گفتم این مادربزرگت است. من در آن نقاشی قصد توهین به مادرشوهرم را نداشتم. فقط به خاطر این که دخترم عاشق حیوانات است و هربار از من می خواهد برایش نقاشی بکشم دوست دارد عکس یک حیوان را بکشم، برای همین من هم عکس یک خر را کشیدم. اما تنها می خواستم با زبان بچگانه دخترم برایش نقاشی بکشم. چه می دانستم که این نقاشی تا این حد بزرگ می شود و به همسرم برمی خورد. حالا هم که این آقا زندگی را برای هردویمان جهنم کرده و می گوید تو به مادر من گفتی خر! می بینید شوهرم چقدر بچه است. 15 سال با او زندگی کردم، با دار و ندارش ساختم. با سختی هایی که خودش و مادرش برایم درست کردند ساختم، حالا این است جوابم؟ با دو فرزند باید زندگیمان تمام شود. آن هم چون به مادر شوهرم توهین کردم. اگر بچه های من بزرگ شوند، به آن هاچه بگویم. بگویم عزیزانم، مادربزرگتان احساس کردند من به ایشان توهین کردم، پدرتان هم مرا طلاق داد. آقای قاضی تمامش کنید. من مهریه ام را می گیرم و از شوهرم جدا می شوم.
 
در این لحظه مرد جوان که به شدت عصبانی است می گوید: آقای قاضی تمام حرف های این زن درست است. شما تصور کنید من بدترین مرد دنیا هستم و به همسرم ظلم کرده ام. هرکس هرچه می خواهد بگوید، من دیگر نمی توانم با این زن زندگی کنم. مشکل من هم توهین به مادرم نیست. من و همسرم خیلی وقت است که با هم اختلاف داریم و من در این مدت او را تحمل می کردم. ولی دیگر نمی توانم طاقت بیاورم و حتی یک لحظه هم نمی خواهم در کنار این زن زندگی کنم. حاضرم هرطور شده تمام حق و حقوقش را بپردازم و او را طلاق بدهم. این زن نمی تواند خودش را کنترل کند و مرتب به دنبال دعوا و درگیری است. چند سال است دارم این درگیری ها را تحمل می کنم. برایم مهم نیست او چه فکری می کند. بگذارید تصور کند به خاطر توهین به مادرم بوده است که البته بی تاثیر هم نبود. همسرم چرا باید یک نقاشی بکشد و در آن با کشیدن عکس یک حیوان، جلوی فرزندمان به مادرم توهین کند. اینکار او را نمی بخشم و به سادگی از کنار آن نمی گذرم. حتی حاضرم فرزندانمان را هم به همسرم بدهم تا راضی به جدایی شود. شما فقط ظاهر این زن را می بینید ولی نمی دانید در زندگی چه بلایی سر من آورده است.
 
در پایان قاضی از مرد می خواهد یک فرصت دیگر به همسرش بدهد تا این زندگی از هم نپاشد، ولی مرد جوان قبول نمی کند و اصرار بر طلاق دارد. بنابراین قاضی حکم پرداخت مهریه را صادر می کند و رسیدگی به پرونده طلاق به جلسه آینده موکول می شود.
+76
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  اصحاب کهف - بروکسل، بلژیک

  یه زندگی پفکی دیگه..حق کاملا با شوهرست و کار بسیار زشتی کرده خانوم.وقتی بچه داری باید ملاحظه خیلی چیزا رو بکنی
  54
  209
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  leila leila - گوتنبرگ، سوئد

  آخی نازی چون بچه حیوون دوست داشته گفت ببین چه نازه این خره ، عین مادر بزرگته خسته با این روش به روحیه پاک بچه لطمه نزنه ، خوب داشته کار فرهنگی‌ میکرده دیگه . به نظرم این آقا خیلی‌ دیر اقدام کرده واسه طلاق ، یه همچین آدم بی‌ تربیتی‌ رو باید از همون اول واسه تجدید تربیت برمیگردوند خونه‌ ننه باباش ،
  29
  128
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  چقدر این زن بی شعوره . حتی حق سرپرستی بچه را هم نباید به این زن داد چون نشان داد شعور تربیت بچه را ندارد
  34
  108
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  [::اصحاب کهف - بروکسل، بلژیک::]. گرچه مشکل اصلی چیز دیگه بوده و این ماجرا فقط یه بهانه است اما این اشتباه قابل بخششه. همه ما اشتباه می کنیم و می تونیم بخشیده بشیم. بیاین همه تصور کنین کسی به ما بگه "خر".چه اتفاق خاصی میفته؟؟؟ بیچاره بچه هایی که همچین پدری دارن.حتی این اشتباه نباید به عنوان یک "بهانه" استفاده بشه برای طلاق.
  32
  72
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  shsal - تهران، ایران

  ببین با مرد بدبخت چکار کرده بعد خونسرد نشسته منتظر حق و حقوق نداشته اش هست
  31
  62
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  قساوت در چنین مسائل بسیار مشکل است.کاری که این خانم کرده ابدا خوشایند نبوده,ازطرفی ازعمکرد مادرشوهر ایشان بی خبریم
  12
  96
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  رقص پرواز - پراگ، چک

  عجبا، چه توجیه هم میکنه!!!! برو خانم هنوز خودت بزرگ نشدی، معنی احترامو نمیدونی، طلبکار هم هست.
  13
  55
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  خودتون بگین اگه به مادرتون توهین شه طلاق نمیدین این زن رو؟ ،چه توجیه بچگانهی آورد،عکس چیز دیگه میکشیدی.
  20
  26
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  البته که مادر شوهر هم بد بوده ،ولی‌ مبارزه زبانی با دادن مدرک خیلی‌ فرق داره.
  4
  19
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  مسلما طلاق بخاطر نقاشی نبوده و زن زندگی رو برای مرده سخت کرده . ولی اگه فقط بخاطر نقاشی خر باشه باید گفت واقعا مرد احمقیه . اینهمه زن بدترین فحشهارو به مادر شوهراشون میدن . کدومشون طلاق می گیره ؟
  10
  25
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران

  طرز برخورد هر دو طرف نشان میده که اینها خانوادگی خر هستند !!! هم اقا و هم خانم .
  6
  39
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  zaferanlou - سیدنی، استرالیا
  به پفکی بودن انیشه های شما کاربران بیشتر از این شوهر یقین پیا کردم۰ من با ایران سرفرازم آرزوست ء ورشو، لهستان کاملًا موافقم دوماً در جامعه مرد سالاری از کجا معلوم که زیر سر آقا بلند نشده مادرش را بهانه کرده
  19
  22
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  setayeshz565 - وین، اتریش
  عجب دوره زمونه ای شده،هم توهین کرده هم به رفتار شوهرش اعتراض داره ،جه بجه ای تربیت بشه إز دامان این مادر،تحت هر شرایطی احترام بزرکتر واجبه و این یکی إز أصول مهم تربیت فرزنده،همون بهتر این خانم تربیت فرزندشو به همسرش واکذار کنه
  10
  20
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  princesse - تهران، ایران
  کاربر‌های خانمی که نظر دادند یا ازدواج نکردند یا میخوان بگن ما با مادر شوهرمون خیلی‌ خوبیم ؟؟؟ بابا عجب فیلمایی هستید شما‌ها ! :)
  15
  26
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  afc30 - دالاس، ایالات متحده امریکا
  با این رفتاری که اقا داشتن کاملا مشخصه که حق با خانم بوده این اقا هم فرقی با کره خر نداره :))) اخه کی سر یه حرف مسخره طلاق میگیره
  16
  7
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::afc30 - دالاس، ایالات متحده امریکا::] متاسفم برای اظهار نظرات ! این زن برای اینکه جنگ و اختلاف داخل خانواده درست کند از هرچیز استفاده کرده تا بتواند جنگ داخلی بر راه اندازد. این را بدان این اولین توهینش به مادر شوهر یبچاره نبوده بلکه این زنیکه خیلی از این بیشتر توهین به مادر شوهرش کرده ! بهتر که از این زن جدا شود و او را رها کند.
  5
  8
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  شیلان - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  آغا جون! چرا رک نمیگى دلتو زده؟ چرا ساده نمیگى زیر سرت بلند شده!؟
  4
  4
  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.