وزیر دفاع آمریکا: شواهدی از سقوط موشک‌های روسیه در ایران وجود دارد

وزیر دفاع آمریکا گفت عملیات روسیه در سوریه "اشکال اساسی" دارداشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا می‌گوید این کشور شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد چند موشک‌ روسیه به جای سوریه در خاک ایران سقوط کرده‌ است.
 
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای کارتر "بروز نقص فنی" را دلیل احتمالی سقوط این موشک‌ها دانسته است.
این اولین اظهار نظر رسمی یک مقام آمریکایی درباره گزارش‌های مربوط به سقوط چهار موشک کروز روسیه در خاک ایران است که پیشتر به نقل از مقام‌های آمریکایی منتشر شده بود بدون آن که نام آنها ذکر شده باشد.
 
روسیه بلافاصله این گزارش‌ها را رد کرد، اما مقام‌های ایران هنوز واکنشی رسمی نشان نداده‌اند.
روز چهارشنبه روسیه اعلام کرد ۲۶ موشک کروز را از چهار ناو مستقر در دریای خزر به سوی مواضع گروه موسوم به 'دولت اسلامی' (داعش) در شمال و شمال‌غربی سوریه شلیک کرده است.
تکذیب ایران از زبان روسیه
وزارت دفاع روسیه تصاویری از پرتاب موشک‌های کروز خود از روی ناوی در دریای خزر منتشر کرده استدمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز جمعه ۹ اکتبر گفت ایران گزارش‌های مربوط به سقوط موشک‌های روسیه در خاک ایران را رد کرده است.
 
آقای پسکوف به خبرنگاران گفت "مهم نیست که نگاه کرملین به این گزارش‌ها چیست، مهم این است که ایرانی‌ها چه می‌گویند و در ایران این گزارش تکذیب شده است".
 
خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به سوالی درباره این گزارش‌ها گفته است "ما تایید نمی‌کنیم".
 
خبرگزاری اسپوتنیک روسیه هم گزارش داده است که سرتیپ موسی کمالی از فرماندهان نظامی ایران در گفت‌وگو با این خبرگزاری این گزارش‌ها را "دروغ آشکار خوانده است".
+34
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  آسمان ایران - اسلو، نروژ
  آمریکا هر چی می گه درسته ،امام نتا نیاهو.
  8
  24
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد
  این موشکها از نوع کروز (کالیبر) است بعد از یک مسافت بالهاش باز مشه و یک نوع سلندر از پشت این کروز جدا مشه و چون صورت ما فوق صدا میگیره بعد از این ،یک صدا انفجار گونه میگیره ، بس باید به این نتیجه گرفت هیچ موشک تو خاک ایران نیفتاده بلکه جدا شدن سلندر موشک بود, خوب اگر موشک تو خاک ایران افتاده با حجم که این موشک ۹ متری داره باید خرابی‌ وحشت ناکی داشته باشه، مردم موبیل دارند
  16
  33
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سعدی هستم - لندن، انگلستان
  dannni - سوئد، سوئد. دوست عزیز شما از کجا میدونی که خسارت زیادی به بار نیاورده؟!. احتمالا در منطقه ای غیر مسکونی سقوط کرده و تحت شرایط امنیتی شدید از درز خبر دقیقش جلوگیری شده.طبق گفته ی اهالی تکاب در شهر تکاب از آسمان پر از دودش میشد فهمید که حادثه ای رخ داده. اینم باید بگم که اگر واقعا موشک ها در داخل خاک ایران سقوط کرده باشن یعنی یک رسوایی بزرگ برای ارتش روسیه و در ایرانم میتونه اعتراضات عمومی رو در شهرهای اطراف ایجاد کنه بخاطر همین هرگز ایرانی ها و روس ها حقیقت رو نمیگن. چیزی که عیانه اینه که مردم تمام این نواحی انفجارهای مشکوک رو تایید کردن
  8
  1
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.