آیت الله جوادی آملی: اختلاس و سوء مدیریت کمر نظام را شکسته اند

آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید به موضوع اختلاس ها در کشور اشاره کرد و گفت: مشکلاتی به مملکت ما ضربه وارد کرده که نخست اختلاس است و دیگری سوء مدیریت که اینها کمر نظام را شکسته اند.
 
به گزارش «انتخاب»، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار شهردار و رییس شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: بیت المال حسابش در قیامت معلوم است اما در این دنیا بنا به فرموده حضرت علی بیت المال یک مرتع سرسبز است که اگر در جایی غیر از خودش و خدمت به مردم مصرف شود بیماری وبا می شود که آبروریز خواهد بود و همه از آن مطلع خواهند شد.
وی بیان کرد: مسوولان باید در مصرف بیت المال دقت کنند و همین دادگاه اختلاس نفتی بیماری شده است که آبروی نظام را خدشه دار کرده و اگر به این جمله گهربار حضرت علی گوش داده بودیم امروز آبروی ما در دنیا حفظ می شد و من از خداوند می خواهم که به ما آبرو عطا کند.
 
آیت الله جوادی آملی ادامه داد: ما در این کشور همه چیز داریم و خداوند نعمت خودش را برای ما قرار داده و این در حالی است که یک صدم جمعیت دنیا را داریم، 10 درصد از منابع دنیا در کشور ما قرار دارد ولی متاسفانه این اختلاس ها ضربه زیادی را به مردم و کشور وارد کرده است.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن انتقاد از عملکرد حکومت عربستان در حج امسال که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از حاجیان در فاجعه منا شد اظهار داشت: اسلام در قرآن سه حوزه را برای زندگی انسان تعریف کرده است که حوزه سوم از همه مهمتر و اساسی تر است.
 
در فاجعه منا که روزپنجشنبه، دوم مهر به علت بی کفایتی مسوولان سعودی در رمی جمرات در منا رخ داد، 464 نفر از حجاج ایرانی جان باختند.
وی افزود:اسلام بر انسان های با همت تاکید دارد که به فرموده امام حسین همت های بلند و اندیشه های بلند را خداوند دوست دارد و افکار پست مشمول رحمت خدواند نیستند.
 
این مرجع تقلید بیان کرد: سه حوزه ای که گفته شد شامل حوزه محدود که مربوط به همه مسلمان ها می شود که چگونه زندگی کنند، حوزه میانی مربوط به موحدان است و همه انسان هایی که خدا را قبول دارند شامل می شود و حوزه آخر که بسیار مهم است انسانیت بوده و همه انسان ها چه مسلمان و چه غیر مسلمان را در بر می گیرد که چگونه زندگی کنند و به این سه حوزه در قرآن اشاره شده است.
 
وی گفت: امروزه به دلیل پیشرفت های به دست آمده در جهان و ارتباط آسان مردم در هر نقطه از جهان با یکدیگر به تعبیری دهکده جهانی بوجود آمده و ارتباط با همه کشورها میسر شده است و خداوند در حوزه سوم به این موضوع اشاره دارد که کفاری که به شما آسیبی نرسانده اند و با شما مشکلی ندارند و یا جنگی نمی کنند مثل بعضی از کشورهایی که با ما ارتباط دارند با آنها رفتار خوبی داشته باشید زیرا انسان های بلند همت همیشه کج اندیش نیستند.
 
آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: فکر نکنید در شهر قم هستید و کوچک فکر کنید باید تاثیر گذار عمل کنید، فرض کنید الان در سازمان ملل نشسته اید و تصمیم گیری می کنید و باید بسیار بزرگ فکر کنید زیرا خدمت کردن همت بلند می خواهد و تنها پول در آن دخیل نیست و شما باید در مسائل کلان بلند نظر باشید تا به هدف خود برسید.
 
وی خطاب به شهردار قم تاکید کرد: شهرداری باید بنا به بودجه ای که دارد کار کند و خروجی ها را مشخص کند که از این طرح چه هدفی دارد و نکند این پول ها در جاهایی که لازم نیست خرج شود که متاسفانه قبلا بعضی از ساخت و سازها در این شهر توجیه نداشته است و الان کارایی ندارد و کم کم متروکه می شود.
+69
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  پس بهتره اول به سوء مدیریت خودتون رسیدگی کنید و جلوی اختلاس و دزدی رو بگیرید نه این که سرک بکشید به کشورهای همسایه و مدعی اداره حرمین شریفین (مکه و مدینه) باشید .
  9
  29
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  اقای املی . برو جیب رهبرت و اقا مجتبی را ببین . رهبر انقلاب ات مگر نگفت ..اقتصاد مال خر است . وقتی خران حاکم جامعه باشند همین است اقاجان
  2
  43
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  آیت الله جوادی آملی: اختلاس و سوء مدیریت کمر نظام را شکسته اند!!!!!!!! خبری بسیار خوش اینبار از دهن گشاد یک آخوند شپشو ! بزودی زود امیدوارم عبا و عمامه از سر و تنتان به زیر بکشند و در دادگاهای مردمی به عزایتان بنشانند!
  6
  32
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  آنچنان گند کار افزایش پیدا کرده که صدای سوسمارها هم در آمد!! ملت هم به امید معجزه.که هیچ وقت به وقوع نخواهد پیوست!!
  5
  31
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  تو که لالائی بلدی پس چرا نمیکپی؟این بخور بخورها که مربوط ناطرافیان و فامیلهای خودتان و رهبرتان هست.در ضمن مگه شماها (علی)را میشناسید؟سوم.ازخدا طلب آبرو نکن از اوبخواه نعمت راستگوئی بهتان عطاکند
  1
  6
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران
  کمی‌ هم از ترویج فساد و فاحشگی و اعتیاد و نقض حقوق بشر و اعدام مخالفین و دزدی اموال ملی توسط سرکردگان رژیم فاسد وقاحتی و حمایت از تروریسم هم بگو تا همه بدانند در حکومت فاسد اسلامی چه خبر است هنند ارچند همه میدانند که چه گندی بالا آورده اید
  0
  6
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  AЯMAN 2000 - ایران، ایران
  (((من نبودم دستم بود، تقصیر آستینم بود، آستین مال کت ام بود، کت ام مال بابام بود))). این یارو هم جواده هم اُمُله هه هه، میخواد دزدی های خودشو اربابانشو گردن امثال نیست در ایران(خاوری) و سپر بلا(زنجانی) بندازه تا ارواح عمه اش مردم رو گمراه کنه که عاخوند دزد نیست!!!!. من فقط خط اول رو خوندم طبق معمول اصلا خوشم نمیاد چرندیات مربوط به رژیم رو تا آخر بخونم اما اتفاقا خوب گفته "سوء مدیریت"، یعنی کسیکه همه امورات مملکت رو تحت کنترل خودش گرفته توان اداره کردن مملکت رو نداره(علی چلاق)./ مثلا در سال 88 خائنه ای اونقدر نفهم تشریف داشت که نمیدونست با حمایت هاش از اَنتری نژاد باعث به خطر انداختن نظام و سکته خفیف میشه! فیلمش تو یوتیوب هست همچین با لرزش و رنگ پریدگی پشت میکروفن عرعر میکرد که کم مونده بود همونجا کپه شو بذاره، مثل سگ از "ازدحام میلیونی مردم ایران مخصوصا مردم تهران" ترسیده بود دیگه بایدم مثل موش بشه، اما دوباره چند سالیه که هیکلش عین گاو شده رنگ و روشم عین پوست خوک شفاف.
  0
  10
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.