خودسوزی مرد اسیدپاش در محاصره پلیس

 اسیدپاش فراری وقتی پلیس را در یک قدمی اش دید، خود را با بنزین به آتش کشید. مرد جوان به خاطر سوختگی در بیمارستان بستری شده است.
به گزارش جام جم، عصر یکم مهر مردی با مرکز فوریت های پلیسی 110 شهرستان نهاوند تماس گرفت و از اسیدپاشی در خانه همسایه شان خبر داد.
 
ماموران با اعزام به محل حادثه در محله گل زرد این شهر، مشاهده کردند پدر خانواده و سه مامور مورد اسیدپاشی قرار گرفته و درخواست کمک می کنند. دقایقی بعد با حضور امدادگران در محل حادثه چهار مصدوم به بیمارستان منتقل شدند .
در تحقیق از این افراد مشخص شد عامل این اسیدپاشی پسر معتاد خانواده است که به دلیل اعتیاد، اعضای خانواده اش را اذیت کرده بود. این اواخر نیز مرد معتاد با برادرش درگیری شدیدی داشته و با شکایت پدر و برادرش تحت تعقیب بود.اما زمانی که متوجه شد خانواده اش از او شکایت کرده اند، تصمیم به اسیدپاشی گرفت و روز حادثه پس از ورود سه مامور انتظامی همراه پدرش به درون ساختمان به سمت پشت بام فرار کرد و سطل پر از اسید را روی آنها ریخت . ماموران احتمال دادند، متهم دوباره به خانه پدری خود بازگردد. به همین خاطر آنجا را به طور نامحسوس زیر نظر گرفتند تا این که با گذشت 12 روز از وقوع اسیدپاشی ساعت یک بامداد دوشنبه ماموران متوجه شدند اسیدپاش فراری وارد خانه پدری شده است .
عملیات روانکاوانه پلیس
در این مرحله ماموران وارد عمل شده و خانه ویلایی را محاصره کردند. ماموران با اخطار به فرد اسیدپاش از او خواستند تسلیم شود اما متهم حاضر نبود تسلیم شود و تهدید می کرد اگر پلیس دست از محاصره برندارد، خود را می سوزاند. او همچنین وسایل خانه را به طرف ماموران پرت می کرد.
مرد اسیدپاش که همه راه های فرار را روی خود بسته می دید، بنزینی که پیش از این درخانه پنهان کرده بود را روی خود پاشید و تهدیدهایش را تکرار کرد. ماموران همچنان به گفت وگو با متهم پرداختند تا شاید او را مجبور کنند تسلیم شود اما این عملیات روانکاوانه نیز بی نتیجه بود .
خودسوزی مرد اسیدپاش
ماموران از بیم این که متهم خود و خانه را آتش بزند، موضوع را به سامانه 125 آتش نشانی و 115 اورژانس اطلاع دادند تا پیشگیری های لازم انجام گیرد. دقایقی بعد آمبولانس اورژانس و خودروی آتش نشانی وارد محل شدند. ماموران همچنان در حال گفت وگو با متهم برای تسلیم شدن وی بودند تا این که با گذشت 45 دقیقه، متهم خود را به آتش کشید.آتش نشانان سریع وارد عمل شده و با ورود به ساختمان توانستند آتش را خاموش کنند.
هشدار پلیس
سرهنگ محسن اقبالیان،فرمانده انتظامی نهاوند در این باره گفت: مرد اسیدپاش که دچار سوختگی 40 درصدی شده بود به بیمارستان منتقل شد. او همچنان تحت درمان قرار دارد تا پس از بهبود حالش و انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شود. حال دو مامور انتظامی و پدر متهم رضایت بخش است اما سومین مامور انتظامی دچار صدمات بیشتری شده و تاکنون تحت سه عمل جراحی قرار گرفته و در مرکز درمانی بستری است که امیدواریم او سلامت خود را به دست آورد .
وی با هشدار به جوانان گفت: متاسفانه بحث و نزاع های خانوادگی بیشتر ناشی از عدم کنترل خشم، اعتیاد و پایین بودن آستانه تحرک روانی افراد است که خانواده ها باید دقت لازم را روی رفتار فرزندان خود داشته باشند و برای کاهش مشکلات آنها تلاش کنند تا شاهد چنین حوادثی که جان افراد را به مخاطره می اندازد، نباشیم.
وی خاطرنشان کرد: این فرد پیشتر نیز سابقه خودسوزی داشته و اکنون دچار 40 درصد دچار سوختگی شده است.
+40
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  خواستم بنویسم، به جهنم یه مریض کمتر اما دیدم این اسلام تمام ایران رو مسموم و مریض کرده.اول باید ریشه معالجه بشه که د رخت سالم باشه و میوه خوب بیاره.
  8
  39
  ‌چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  وقتی مخدر مثل شکلات و آدامس ارزان و فراوان در بغالی همسایه موجود است و بیکاری و دلمردگی ، موزیک ممنوع ، عشق ممنوع، دوخال مو برای دیدن ممنوع، خنده ممنوع، نوشیدن قاچاقی، منقل و بافور آزاد! زندگی سوری و فلسطینی و لبنانی و عراقی و یمنی اصل بی نظام ولایت وقیح است، آدمهای ضعیفتر چاره را در خودسوزی میبینند! ما که در ایران نیستیم اما کافی است نیم نگاهی به خبرهای یک ماهه این سایت بیاندازیم! البته بزودی با همکاری برادر نه شرقی پوتین و برادران اسلامی آخوندی اسد جون پیروز خواهد شد و با لوله کشی مستقیم نفت و گاز این معتاد سوخته در تخت بیمارستان و مردم ایران به مرکز خلافت اسد جون تمام مشکلات حل خواهد شد و نگرانی ها برطرف! البته مشکلات و نگرانی های آقا و فدای آقا و نه مردم ایران!
  1
  31
  ‌چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران

  ای کاش بجای خود سوزی . همان سطل اسید را روی خودش خالی میکرد . این روانی چون دید ماموران نزدیک هستند و فورا نجات پیدا میکنه خودسوزی کرد .
  2
  25
  ‌چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  [::mina minavand - هانور، آلمان::]. خانم میشه بفرمایید کجای اسلام گفته اسید بپاشید روی مردم ؟ درسته که خیلی به اسم اسلام جنایت شده و میشه اما مشکل از آدمهاست مثل چاقو که یک نفر باهاش آدم میکشه و دیگری آشپزی میکنه . حالا باید چاقو ساز رو دار زد ؟ :o . اسلام و کلا هر دینی برای اخلاق سازی هست نه برای حکومت . جمعیت کفر از پریشانی ماست / آبادی بتخانه زویرانی ماست /اسلام به ذات خود ندارد عیبی / هرعیب که هست از مسلمانی ماست
  17
  15
  ‌چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.