مرگ یک درجه‌دار پلیس و یک معلم به دست «اشرار» در ایرانشهر

عکس تزئینی استفرمانده نیروی انتظامی شهرستان ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان خبر داد که شامگاه دوشنبه، ۱۳ مهر، یک خودروی گشت کلانتری به دست «اشرار» به «رگبار» بسته شده و در نتیجه این حادثه یک درجه‌دار نیروی انتظامی و یک معلم جان خود را از دست داده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، علی جلیلیان ازگروهبان یکم حسینعلی سبحانیان و یک معلم به نام پرویز روشناب که در زمان وقوع حادثه در صف پمپ بنزین بوده است، به عنوان افرادی نام برد که در این حادثه کشته شده‌اند.
 
به گفته آقای جلیلیان، گشت کلانتری ۱۲ شهرستان ایرانشهر به سرپرستی رئیس این کلانتری، شامگاه در کمربندی «مکران» ایرانشهر در حال گشت‌زنی بوده است که یک خودرو پژو ۴۰۵ به آن نزدیک شده و سرنشینان گشت کلانتری را به «رگبار» بسته‌اند.
 
حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان، نیز گفت که این حادثه در نزدیکی پمپ بنزین ایرانشهر رخ داده است.
 
شامگاه یک‌‌شنبه، ۲۰ اردیبهشت، پس از « تیراندازی» نیروهای «پاسگاه محمدان» ایرانشهر به یک خودروی «مظنون به حمل گازوئیل» و سوختن سرنشینان آن بر اثر «آتش گرفتن بار گازوئیل» درگیری‌هایی در شهر ایرانشهر رخ داد، اما در نهایت به گفته مقامات دولتی این «شلوغی‌ها» با «همراهی معتمدان محلی کنترل» شد.
 
استان سیستان و بلوچستان ایران در سال‌های اخیر شاهد نا‌امنی بوده و به دنبال درگیری‌های متعدد میان گروه‌های مسلح مختلف با نیروهای امنیتی و انتظامی و ترور برخی افراد، ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند.
 
در همین حال قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران، روز ۱۸ فروردین از «بیش از ۷۰ فقره درگیری و تجاوز مرزی» از سمت مرز پاکستان به داخل خاک ایران در مدت یک سال گذشته خبر داده بود.
 
امسال نیز گزارش‌هایی از درگیری در این استان منتشر شده است. از جمله در فروردین‌ماه گذشته هشت نفر از مرزبانان ایرانی در جنوب شرقی ایران در نزدیکی مرز پاکستان کشته شدند.
 
نیروهای امنیتی و انتظامی ایران نیز درچند ماه گذشته از چندین عملیات علیه گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی خبر داده‌اند.
در همین حال وزارت اطلاعات ایران خبر داده است که هشام عزیزی معروف به ابوحفص البلوشی، فرمانده گروه «انصار الفرقان»، و دو نفر از همراهانش در روز چهارشنبه، دوم اردیبهشت، در استان سیستان و بلوچستان کشته شده‌اند.
 
محمد مارانی، فرمانده قرارگاه قدس سپاه پاسداران، نیز روز ۲۲ فروردین‌ماه، از دستگیری تعدادی ازاعضای گروه «انصار الفرقان» و کشف انبار مهمات این گروه، در جنوب استان سیستان و بلوچستان خبر داده بود.
+51
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  baba bekheyal - اسپارت، ایران
  این پلیسه ?، خوب معلومه هر کسی‌ هرفشن میشه. پلیس انگلیس ابهت دارند ، پلیس ایران فقط شکمو ، قیافه گرفتن بلدند، اند پولکی.
  32
  19
  ‌سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  دیشب در خبر روایتی از زندگی در بلوچستان این کامنت رو نوشتم که نهادهای ولایت حداکثر تلاش را برای کمک به این استان میکنند، ولی در جواب مورد آماج ترور اینها قرار میگیرند. اینهم دیگه حقیقتی که میبینید. پس از نهاد رهبری خورده نگیرید که چرا به این استانها کمک نمیکنند. میکنیم ولی اینها اکثرا عمری هستند و وحشی تروریست.
  65
  14
  ‌سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  وقتی‌ پول بی‌ زبان را به حلق سیر نشدنی‌ فلسطینی یمنی و لبنانی و خراب شده‌های دیگر می‌ریزید و این منطقه در فقر مطلق!!!!! میخواهید این حوادث نباشد؟؟؟ اشرار نام واقعی شما از ۱۴۰۰ سال پیش تا کنون است!!!
  10
  49
  ‌سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  فدای-دانمارک. دوست خوب اب از سرچشمه گل است.باید دنبال علت گشت، و این توجیح شما که خودشان نمی خواهند هوچی گری و عوام فریبی بیش نیست که برای مصرف داخلی عوامل ولایت است.مردم بیکار دست به کار قاچاق حال سوخت و یا کوله بری میکنند،حال چرا مردم شهرهای دیگر کلیه میفروشند؟واگر به قول شما بلوچها وحشی و عمری هستند پس چرا رهبری که شما فدایش میشود سالیانی چند را در بین بلوچهای وحشی گذراند؟شیعه وسنی سرو ته یک کرباسند و از دیگ مذهب ابی گرم نمیشود.
  1
  34
  ‌سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  hamid swed - مالمو، سوئد

  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. بازم که تو زنده ای , هنوز فدای آغات نشدی؟ حد اقل تو جرات فدا شدن رو نداری طبق پیشنهاد من همون اسمت رو بذاری پاچه خوار آغا خیلی بیشتر بهت میاد, بعد هم خواهشن مردیکه از این کامنتهای مسخره نذار, تو از زندگی مردم تو استان سیستان و بلوچستان چی میدونی آخه,تو که تو دانمارک نشستی و جیره و مواجبت تند تند بهت میرسه لطفا .... نکن که بیت رهبری به اینها میرسه ...., رسیدن شما اینه که اونها که سنی هستند بیان برای امام حسین شما گریه کنن که یک وعده غذای مجانی بهشون بدین, ...خودت و اون رهبر چلاقت و اون مثلا کمکتون رو ببره.
  3
  32
  ‌سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Imod.barbekan - منامه، بحرین
  دو روز پیش دو جوان بلوچ رو شهید کردند و فقط در ماه مهر چندین بلوچ توسط این کولیهای بدجنس و لاشخور تبعیدی شهید شده اند ایا شماها انتظار دارید بلوچها توی خونه شون بشینن و لبیک خامنه ای بگن ...
  8
  19
  ‌سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  زمانیکه حرف آدم را نمیفهمید آنهم نه یکبار100بار, مجبورند بازبان گلوله باهاتون حرف زد
  5
  23
  ‌سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک
  [::hamid swed - مالمو، سوئد::]. ببین چقدر تو بی‌تربیت هستی با اینکه قسمت اعظمی از کامنتت سانسور شده؛ بازم در آن کمال گستاخی و دریدگی تو میرسونه. واقعأ از مسؤلین سایت خواهش میکنم که همچین کامنتهایی رو سانسور نکنید تا امت ببینند که ما با چه کسانی طرف هستیم. ولی مرام من این است. ادب از که آموختی؛ از بی‌ادبان. زدین دو نفر از مأموران دولت را ترور و شهید که قصد و نیت‌ شان فقط کمک و یاری و امدادرسانی بوده. تازه دو قورت و نیمتونم باقیه؟! جل‌الخالق! شماها کی هستین دیگه؟! مسخره هم خود جنابعالی هستی که وقتی در مقابل سخن حق قرار میگیری؛ چاره‌ای جز دشنام‌گویی نداری.
  24
  10
  ‌سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.