مرگ کودک ۹ ساله بر اثر نیش زنبور در جاسک

دو هفته پس از مرگ یک مادر باردار و نوزادش در شهرستان جاسک، یک دختر 9 ساله به نام "فاطمه روشنی" در پی زنبورگزیدگی در بیمارستان خاتم الانبیای این شهر جان خود را از دست داد.
 
دکتر خدیجه ریاضی متخصص کودکان بیمارستان خاتم الانبیای جاسک به ایرنای بندرعباس گفت: "عصر چهارشنبه یک دختر 9 ساله که برای درمان نیش زدگی زنبور به این بیمارستان آورده شده بود، درگذشت."
 
وی با اشاره به اینکه "این بیمار از روستای 'بهمدی' در 35 کیلومتری جاسک به این مرکز درمانی منتقل شده بود"، گفت: "طبق معاینه انجام شده چندین زنبور وی را نیش زده بودند" و در "ساعت 16 و 5 دقیقه به من اطلاع دادند حال این کودک خوب نیست که بلافاصله برای معاینه به بخش اورژانس رفتم و درمان را آغاز کردم."
 
به گفته دکتر خدیجه ریاضی "با وجود تجویزهای صورت گرفته، حال کودک بدتر و بلافاصله دستور اعزام به اورژانس داده شد که وی در ساعت 19و 10 دقیقه" درگذشت.
 
خدیجه ریاضی درباره تجویز پزشک شیفت گفت: "من از ساعت 16 به بعد می توانم با توجه به محتویات پرونده از خود دفاع کنم."
ایرنای بندرعباس با اشاره به اینکه "فاطمه روشنی پدر خود را از دست داده بود"، از قول یکی از همراهان این بیمار نوشته است: "ساعت 15 روز چهارشنبه، دختر ما با پای خود به بیمارستان آمد و حتی قادر به صحبت بود اما پس از تزریق آمپول از حال رفت و حق خود می دانیم که شکایت کنیم."
 
مراد امدادی از بستگان این دختر 9 ساله، گفته است: "فاطمه به همراه بچه های دیگر در حال بازی بود که چند تن از بچه ها به لانه زنبور چوب زدند. زنبورها هم به سمت آنان حمله بردند و کودک ما را از ناحیه سر و صورت نیش زدند."
میری پور یکی دیگر از همراهان ابن بیمار جانباخته نیز گفته است: "فقدان پادزهر نیش زنبور و پرستار کافی برای مراقبت هم می تواند باعث مرگ شده باشد."
 
وی با تاکید براینکه "در صورت جلسه نیروی انتظامی قید شد تعلل باعث مرگ فاطمه شده است"، گفته است: "حتی پزشک داخلی و کودکان را بعد از یک ساعت خبر کرده اند."
 
بیمارستان خاتم الانبیای جاسک مدتی است رییس ندارد و به گزارش ایرنای بندرعباس "مدیر داخلی و رییس حراست بیمارستان که هنگام گفت و گوی خبرنگار با دکتر متخصص کودکان حضور داشتند، فقط سر خود را به علامت تاسف پایین انداخته و در برابر پرسش های خبرنگار سکوت کرده بودند."
 
محمدطاهر حسینی رییس شبکه بهداشت و درمان جاسک اما کوتاهی و نبود پازهر را دلیل مرگ این کودک نداسته و به ایرنای بندرعباس گفته است: "این کودک تشنج کرده و در هر زمانی ممکن است اتفاق ها رخ دهد."
 
در روزهای پایانی شهریورماه سالجاری و در پی درگذشت یک مادر باردار و نوزادش در شهرستان جاسک که به تجمع و اعتراض شهروندان جاسکی منجر شده بود، قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این شهر سفر کرد و پس از بررسی جزییات حادثه گفت که "اشکال مدیریتی عامل اصلی" مرگ مادر و نوزاد جاسکی بوده است و به همین دلیل "دو نفر از مدیران بهداشت و درمان شهرستان جاسک به دلیل این اتفاق از مسئولیت برکنار شده اند."
+46
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  شاید با چندتا گنجشک مرده و یا بهتر با سرکه شانستونو امتحان میکردید!!!غم انگیز و تأسف بار!!! نه یک مورد و نه صد مورد بلکه هزاران مورد اینجا و اونجا ! بجای میلیاردها دلار هزینه برای انرژی اسلامی اتمی آخوندی، پرستار بیشتر ، حقوق مکفی تر، امکانات درمانی بیشتر،آموزش بیشتر از کلاس اول دبستان، آسایش و رفاه و سلامتی جسمی و روانی بیشتر برای مناطق محروم فراهم بیاورید که بارها از بمب اتم هم انرژی و بازدهی و قدر ت بیشتری دارد! اما چرا؟ مردم ایران هر چه در فقر و بدبختی فرو بروند ، ملاهای لجن چاقتر و فربه تر به حکومت نکبت خود ادامه خواهند داد! ننگ بر ولایت وقیح ! انتخابات آزاد و خانه نشین کردن ملاهای بی لیاقت! دین از سیاست جدا! طویله نگهبان برای همیشه پلمپ شود و جانوران داخلش برای بیگاری برده شوند!
  1
  21
  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  bulgaria - اندن، بلژیک
  از روی وجدان تان قضاوت کنید، خیلی‌ کشورها هست که هم پول ندارند و هم حقوق بشر، اما ایران پول دارد، خیلی‌ هم دارد، آیا در دنیا کشوری وجود دارد که هم ثروتمند باشی‌ و هم نا‌ن شب نداشته باشی‌؟ اگر قرار باشد حقوق بشر رعایت شود آیا این ما نیستیم که در راس لیست قرار هستیم ؟ همه حقوق دارند جز ایرانیان چرا ؟ چون سیاست مداران ما همه از غرب آمده‌اند، نخند هم وطن به حل ایران و ایرانی‌ گریه کن
  0
  9
  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  مهران مدیری عزیز هر چه بیشتر میگذار ایمانم به تو بیشتر می‌شه ،تو از عالم غیب امدی. همین.
  1
  8
  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.