ضجه‌های پسر هادی نوروزی در مراسم خاکسپاری : مرا توی قبر پـدرم بگذارید!

ماجرا از اینجا آغاز شد که جماعت می‌خواستند پدر را به خاک سرد بسپارند.
دختر کوچک خانواده نبود. یعنی نمی‌توانست باشد ولی پسر بود. پسری که فقط گریه می‌کرد...

ایستاده بود و گریه می‌کرد. تک‌تک مردم هم توی نخ پسر بودند که چرا در این سن و سال بدون پدر شد؟ آن هم پدری که قهرمان بود. بزرگ بود. کاپیتان هم بود و مایه افتخار...

پسرک در آن لحظه به یاد بچه‌های مدرسه افتاد که چقدر به خاطر پدر، او را تحویل می‌گرفتند. یاد معلم‌هایش افتاد که جور دیگری با او برخورد می‌کردند و یاد بچه‌های کلاس دوم ابتدایی که همیشه درخواست پیراهن پرسپولیس و عکس‌ و امضای پدرش را داشتند.
 
می‌خواست قرص و محکم بالای مزار پدر بایستد اما پاهای کوچکش یاری نمی‌کردند.

می‌خواست فریاد بکشد. دلش می‌خواست همه دار و ندارش را بدهد اما یک بار دیگر پدرش برخیزد و دستی روی سرش بکشد اما...
صدای گریه، اشک و زاری جماعت به او یادآوری می‌کرد که همه چیز به پایان رسیده است. پدر به خوابی بلند فرو رفته که حالا حالاها هم برنخواهد خاست. می‌خواست جلوی جمعیت دوستدار پدر و آن همه دوربین و فلش عکاسی خودش را نگه دارد و مثل پدر قرص و محکم باشد ولی مگر می‌شد؟

اصلاً مگر می‌شود پسر قهرمانی مثل هادی نوروزی باشی، پدرت کاپیتان پرسپولیس باشد و آن‌‌گاه به خاک سپردن او را تحمل کنی؟ تاب بیاوری این همه بی‌رحمی روزگار را...
 
هانی کوچولو دیگر تاب نیاورد. طاقتش طاق و تحملش تمام شد و سر بزنگاه و درست در لحظه‌ای که مردم می‌خواستند پدر را داخل قبر بگذارند فریاد بلندی کشید و افتاد: نه، مرا هم داخل قبر پدرم بگذارید! نمی‌خواهم تنها بمانم... ولم کنید!
صحنه تراژیکی بود. قصه پرغصه پسری که نمی‌توانست دوری همیشگی پدر را تحمل کند. هانی کوچولو دیگر متوجه شده بود که اردوی تیم‌ملی دروغی بیش نبوده و حقیقت همین خاک سرد است...

پسر دنبال خوابیدن توی قبر بود که عمو میثم (بائو) دستش را گرفت و به آن طرف برد.

جماعتی که در گلزار شهدای کپورچال بودند هرگز ضجه‌های پسر کاپیتان فقید پرسپولیس، هادی نوروزی را فراموش نخواهند کرد.
اشک‌هایی که دیدگان خیلی‌ها را به مهمانی باران برد و... واقعاً چه باید گفت وقتی سرنوشت از همه ما پرزورتر است.
سخنرانی همسر نوروزی بر سر مزار کاپیتان پرسپولیس
خاک پای همه‌تان هستم شما هادی را برای من زنده کردید

خدا به خانواده زنده‌یاد هادی نوروزی صبر بدهد. خیلی سخت است همسر و تکیه‌گاه خود را از دست بدهی...
دشوار است که در مراسم خاکسپاری همسری قهرمان و کاپیتان شرکت کنی و شاهد همه این اتفاقات دردناک باشی و قامت خم نکنی... و سخت است که بخواهی بعد از این ماجرا و تحمل مصیبتی جانکاه و جانگداز، برای جماعت سخنرانی کنی اما همسر زنده‌یاد هادی نوروزی محکم‌تر از این حرف‌ها بود.
 
شیرزن مازندرانی و مادر دو فرزند کاپیتان پرسپولیس با وجود تألم فراوان در حین مراسم خاکسپاری زنده‌یاد هادی نوروزی روی سن رفت و رو به جماعت گفت: مردم واقعاً زحمت کشیدید. من خاک پای شما هستم. طی این یکی، دو روز خیلی زحمت کشیدید و من و خانواده هادی را شرمنده خود کردید. شما نشان دادید که واقعاً قدرشناس هستید و از این بابت ممنون همه‌تان هستم.

وی در ادامه افزود: هادی نمرده، او هنوز زنده است و دارد به ما نگاه می‌کند. البته این شما مردم بودید که هادی را برای من زنده کردید. هرگز شما را فراموش نمی‌کنم که همسرم را فراموش نکردید و اجازه ندادید ما تنها بمانیم.
 
لحظات بسیار سخت و دردناکی بود. مسعود اکبری عکاس زحمتکش خبرورزشی که شاهد مراسم و سخنرانی همسر زنده‌یاد هادی نوروزی بود برای ما تعریف می‌کرد که هنگام صحبت‌های او، هانی پسر کاپیتان فقید پرسپولیس به پهنای صورت کوچکش اشک می‌ریخت و همه جماعت را ماتم‌زده کرد.
+76
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  موضوع خیلی غمناکه ولی نه دیگه اینطوری که طرف داستان از خودش سرهم کرده.خبر فروختن با مرگ دیگران یکم خنده داره خدایش به هیچی رحم نمیکنند
  27
  40
  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  روحش شاد.
  3
  56
  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  ensanam arezoost - خارگ، ایران

  خیلی زود بود،خیلی...وبسیار سخت و غم انگیز، زنده باد مردمانی که همدردی کردند...به هر حال مرگ حق است دیر باشد و یا زود،بازگشت همه بسوی خداست، به امید اینکه هیچ بازگشتی زود نباشد، روح کاپیتان هادی شاد و یادش همواره گرامی باد
  3
  55
  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  البته مرگ این کاپیتان درد آور و تأسف باره و جای همدردی برای خانواده داره، اما چقدر از این پسر بچه های چند ساله تو این ۳۷سال با اعدام پدرهاشون روحی و روانی داغون شدند!!! شاید گریه های این پسر درسی بشه برای کسانی که برای پدرهای خانواده و یا مادر های خانواده ها از سر احساس و بی اطلاعی از چند و چون ماجرا شعار اعدام سر میدن و با حکومت دزد و کلاهبردار بی لیاقت و ورشکسته آخوندی همراه میشوند!!!.
  5
  56
  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  حمید1980 - دوشنبه ، تاجیکستان

  من هم به نمایندگی از طرفداران پرسپولیس در افغانستان مرگ هادی عزیز و دوست داشتنی را به تمام پرسپولیسی ها و فوتبال دوستان ایرانی تسلیت می گویم و جایش همیشه سبز خواهد بود در قلب هواداران پرسپولیس در افغانستان - هادی عزیز همیشه جاودانه ای
  2
  39
  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  leona - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  این شیوه خاک کردن کی می خواد تغییر کنه ضجه زدن توی قبر رفتن و ازدحام و وحشی بازی.طرف مرد تموم شد با این حرکات و وحشی بازی ها که زنده نمی شه.بیست نَفَر میرن توی قبر یک عده هم ضجه میزنن و صداهای وحشتناک از خودشون درمیارن و لباساشونو جر میدن .متمدنانه و باوقار هم می شه با فوت شده وداع کرد در همه حال ادم باید وقارشو حفظ کنه.
  7
  45
  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  نکته یی که باعث تعجب است-- مگر در غرب عشق به فامیل و تاثر از مرگ فامیل نیست؟؟ لباس مرتب اشک در چشم و غم در قلب!!! در ایران یکی‌ میخواهد به داخل قبر بپرد تعدادی جیغ‌های عجیب و غریب و و ...حتی عزاداری ما هم !!
  10
  29
  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ekman - شیراز، ایران
  روح تمام رفتگان شاد،این جوان هم در خواب به خواب ابدی رفت،اما پدر و مادرش و فرزندانش که جای خالی پدر را در آینده بیشتر حس خواهند کرد چی خواهند کشید.
  0
  4
  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.