پزشکیان: مگر پنج سال قبل نگفتید قطعنامه‌ها کاغذ پاره هستند؟ پس چرا اکنون گیر داده‌اید که چرا تمامی قطعنامه‌ها را لغو نمی‌کنند؟

 عضو کمیسیون برجام و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مگر پنج سال قبل نگفتید قطعنامه‌ها کاغذ پاره هستند؟ پس چرا اکنون گیر داده‌اید که چرا تمامی قطعنامه‌ها را لغو نمی‌کنند؟ کاغذ پاره را که لغو نمی‌کنند! همه دیدیم که تحریم ها، کاغذ پاره نبودند و دمار از روزگار ما درآوردند.
 
مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برجام دستاوردهای بسیار ارزشمندی برای جمهوری اسلامی دارد و به نوعی هم تضمین کننده منافع ایران و هم جهان است.
 
وی با بیان اینکه رفع تمامی تحریم‌های غرب علیه جمهوری اسلامی، مهم‌ترین و بهترین دستاورد برجام است، افزود: خوشبختانه علی رغم فشارهایی که بر مقامات آمریکایی وجود داشت، آنان را به میز مذاکره کشانده و توانستیم تحریم‌هایی را که در سال‌های گذشته در سایه مدیریت غلط بعضی از مسئولان بر مردم مظلوم ایران تحمیل شده بود بشکنیم.
 
پزشکیان ادامه داد: متاسفانه در دولت گذشته در اکثر مجامع و تریبون‌های بین‌المللی، علناً به برخی کشورها ناسزا می‌گفتیم، ولی انتظار داشتیم که این کشورها با ما برخورد مناسب‌تری داشته باشند.
 
وی ناآرام کردن منطقه را مهم ترین اولویت دشمن و استکبار جهانی در حال حاضر دانست و گفت: دشمن درصدد نا امن کردن منطقه است و می خواهد وحدت مسلمانان را با بحث های شیعه و سنی از بین ببرد. همچنین دشمن می‌خواهد برای ایجاد تفرقه بین هموطنانمان، از مباحث قومیتی سوء استفاده کند.
 
وی با تاکید بر لزوم پرهیز از بحث و فعالیت‌های اختلاف افکن در بین اقشار مختلف جامعه، عنوان کرد: دشمن از این موارد برای تضعیف ما بیشتر از گذشته استفاده خواهد کرد و باید تلاش کنیم که وحدت خودمان را بیش از پیش حفظ کنیم.
 
پزشکیان به تبیین اثرات و نتایج برجام در جهان و نقش جمهوری اسلامی در منطقه، اظهار کرد: دستاوردهای برجام به حدی با ارزش و موثر در امنیت جهانی است که مسئول امنیت اتحادیه اروپا می گوید «این توافق امنیت اروپا را هم تامین می کند».
 
وی با تاکید بر لزوم افزایش اتحاد بین جوامع اسلامی، اظهار کرد: ما نیز باید هر چه سریع‌تر همانند اروپا، اتحادیه‌ای برای کشورهای اسلامی تشکیل داده و در راستای افزایش وحدت بین مسلمانان بیش از پیش نقش آفرین باشیم و اگر این امر محقق شود، دشمن نمی تواند در برابر ما حرفی بزند و به همین راحتی وحدت ما را خدشه دار کند.
+106
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  کیوان م - تهران، ایران

  کی‌ باعث شد که دمار از روزگار ایران و مردم ایران در بیارن؟؟؟ یک مشت خرفت بی‌سواد ۲ زاری به اسم آخوند و خرفتر از همه کسانی‌ که طرفدار این آخوندهای نفهم و بیشعور بی‌ سواد هستن مثل اون احمقی نژاد و زیر دستانشان ،و یک سری مزدور مواجب بگیر چاپلوس دستمال پهن کن که چشمشون رو بستن و گوشهاشون هم شنوایش رو از دست داده و کور کورانه از این ضد ایرانیها حمایت می‌کنن ،آبرو و حیثیت برای ایرانی‌ نزاشتن ،مردم ایران رو از هیبت به نکبت رسوندن ،فقر ، بدبختی ،بیکاری فحشا، ،،،،،، در ایران بیداد میکنه ،ایران رو به قهقرا بردن باز میا‌‌ن اینجا از یک مشت تازی زاده تازی پرست و آخوند دزد دروغگو طرفداری می‌کنن ،نفرین بر یکایکتون که تازی زاده هستین .
  3
  47
  یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  خامنه ای (شاه اسماعیل) بیسواد به همراه مموتی که مورد تائیدش بود اصلا فهم دونستن اثرات تحریم بر روی مملکت رو نداشتن و ندارن. جز ادعا و فرافکنی و بازی با شعور مردم کار دیگه بلد نیستن این اخوندکهای بی مصرف.
  4
  46
  یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  bulgaria - اندن، بلژیک
  حالا یکی‌ به این بی‌ شعور بفهماند این اتحادیه که تو ازش دم میزنی به یک اتحادیه عربی‌ تبدیل خواهد شد و تو و ارباب جماران نشینت سهمی نخواهی داشت، لطفا تا گند دیگه‌ای نزده یکی‌ اینو از برق بکشه، سپاس بخاطر سرعت عملتان
  5
  9
  یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.