شل و توتال «درخواست ساخت پمپ بنزین در ایران نداده‌اند»

تصویری از یک پمپ بنزین در ایران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران صدور مجوز برای ساخت پمپ بنزین توسط شرکت های شل و توتال را تکذیب کرد. پیشتر رییس انجمن جایگاهداران سوخت کشور از صدور چنین مجوزی برای ساخت ۲۰۰ جایگاه سوخت خبر داده بود.
 
اما ناصر سجادی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران روز شنبه ۱۱مهر، به خبرگزاری دولتی ایرنا گفت که شل و توتال تاکنون چنین درخواستی به این شرکت نداده اند و مذاکراتی هم در اینباره انجام نشده است.
 
خبرگزاری مهر، روز جمعه ۱۰ مهر، از قول بیژن حاج محمدرضا، رییس انجمن جایگاهداران سوخت کشور گزارش داده بود که اخیرا مجوزی برای شرکت‌های توتال فرانسه و شل صادر شده است تا هر یک ۱۰۰ جایگاه جدید سوخت در تهران و سایر نقاط ایران بسازند.
 
داوود عربعلی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران هم به خبرگزاری ایرنا گفته است که هر شرکت داخلی یا خارجی برای ساخت پمپ بنزین در ایران باید از این شرکت تقاضای مجوز کند، اما تاکنون چنین درخواستی از آن ها نشده و یا تقاضایی هم در این زمینه به این شرکت ارجاع نشده است.
 
او در توضیح گفته است شاید برخی نهادها با شرکت های خارجی مذاکراتی را انجام داده باشند و به توافق رسیده باشند، اما حتی در آنصورت هم درخواست ها باید برای صدور مجوز به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ارجاع شود، چون این شرکت، تنها متولی صدور مجوز ساخت پمپ بنزین در ایران است.
 
شرکت‌های توتال و شل خود تاکنون در این مورد ابراز نظری نکرده اند.
+20
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  داد از این بیداد - تهران، ایران
  اما ایکاش این اتفاق بیفته ،لاأقل چند مرکز سوخت گیری با نظم و شیک و مدرن که سابقه خوبی در سرویس دهی دارند،إیجاد بشه،
  1
  1
  یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۰۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.