ارتش اسرائیل جستجو برای یافتن قاتل زن و شوهر یهودی را آغاز کرد

ایست بازرسی در نزدیکی روستای بیت فوریکاسرائیل صدها سرباز را برای یافتن قاتل یا قاتلان یک زن و شوهر یهودی به کرانه باختری اعزام کرده است.
به گفته آری شالیکار یکی از سخنگویان ارتش اسرائیل، پس از کشته شدن این زن و شوهر، نیروهای امنیتی عملیات جستجوی وسیعی را در منطقه آغاز کرده‌اند.
 
ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد برای جلوگیری از افزایش تنش در کرانه باختری، چهار گردان به منطقه اعزام خواهد کرد.
این زن و شوهر که سی و چند سال سن داشتند دیروز با چهار فرزند خود بین دو شهرک یهودی‌نشین در نزدیکی شهر نابلس، در کرانه باختری هدف گلوله قرار گرفتند.
 
بر اساس گزارش‌ها به فرزندان این زوج که از چهار ماه تا نه سال سن داشتند جراحات مختصری وارد شده است.
برخی منابع از قول منبعی در ارتش اسرائیل یک "مهاجم فلسطینی" را مسئول این حمله دانسته‌اند.
رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند تیراندازی از یک ماشین در حال حرکت انجام گرفته است و وزارت دفاع اسرائیل محل حمله را در نزدیکی روستای فلسطینی بیت فوریک دانسته است.
 
تنش بین اسرائیل و فلسطین در کرانه باختری اخیرا افزایش یافته و یکی از دلایل آن مناقشه بر سر دسترسی به شرق بیت‌المقدس است که هم برای مسلمانان و برای یهودیان مکان مقدس محسوب می‌شود.
 
کوین کانلی خبرنگار بی‌بی‌سی در بیت‌المقدس می گوید در روزهای اخیر گزارش‌هایی از دو حمله مسلحانه به خودروهای اسرائیلی در نزدیکی همین منطقه منتشر شده است که تلفات جانی نداشته است.
 
حسام بدران سخنگوی حماس، با اعلام "حمایت" سازمان خود از "کشتن شهرک‌نشینان در کرانه غربی"، از مردم خواسه تا حملاتی "با کیفیت" مثل حمله دیروز تدارک ببینند.
 
او گفت: "این تنها راه حل موجود است و توده مردم هم از آن حمایت می‌کند."
اما روبن ریولین، رییس جمهور اسرائیل تنها راه حل برای زندگی در صلح و امنیت را "نبرد شجاعانه و بی‌مهابا با این تروریسم بی‌رحم و شنیع" دانست.
+30
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.