ایران 'مجوز ساخت ۲۰۰ پمپ بنزین را به شل و توتال داده است'

رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت ایران: با کارمزدهای فعلی امکان ایجاد برند یا ارتقای سطح کمی و کیفی جایگاه‌های سوخت وجود نداردرئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت ایران از صدور مجوز ساخت ۲۰۰ پمپ بنزین جدید برای شرکت‌های خارجی توتال و شل در تهران و نقاط دیگر ایران خبر داده است.
 
به گزارش خبرگزاری مهر بیژن حاج محمدرضا گفت که این مجوز به تازگی برای "احداث ۱۰۰ جایگاه جدید سوخت برای هر یک از شرکت‌های توتال فرانسه و شل انگلیس" صادر شده است.
 
آقای حاج محمدرضا هدف از واگذاری مجوز ساخت پمپ بنزین به شرکت‌های بین‌المللی را "ایجاد برند در صنعت عرضه و توزیع فرآورده‌های نفتی در کشور" اعلام کرد.
 
با تشدید تحریم‌های نفتی ایران از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا، فعالیت‌ شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در ایران که پیش از آن محدود شده بود، به طور کامل متوقف شد.
 
اما بعد از اعلام توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی در تابستان امسال، بسیاری از این شرکت‌ها اعلام کرده‌اند که در صورت اجرا شدن توافق و لغو تحریم‌ها آماده از سر گرفتن فعالیت و سرمایه‌گذاری در ایران هستند.
'برندسازی'
شرکت توتال از جمله شرکت‌هایی بود که به همراه هیئت تجاری فرانسوی ده روز پیش برای گفت‌وگو درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری به تهران سفر کرد.
 
رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت ایران امروز از مذاکره با چند پالایشگاه نفت برای اجاره یا فروش تعدادی از انبارهای نفت و جایگاه‌های سوخت خبر داده و گفته است "سرمایه‌گذاران جایگاه‌ساز از بودجه، منابع مالی و امکانات شرکت‌هایی همچون شل و توتال به منظور ایجاد برند در ساخت جایگاه سوخت برخوردار نیستند".
به گفته آقای حاج محمدرضا "سرمایه شرکت‌هایی همچون شل و توتال ۵ برابر کل منابع و سرمایه شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت است".
او پایین بودن کارمزد فروش بنزین را از مهم‌ترین مشکلات پیش روی جایگاه‌های سوخت خوانده و گفته است "با کارمزدهای فعلی امکان ایجاد برند و یا ارتقای سطح کمی و کیفی جایگاه‌های سوخت وجود ندارد".
+59
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  rood120 - منچستر، انگلستان

  باج دادن به کشورهای غربی از طریق نرمش قهرمانه، یک روز می آیند می فرمایند بگوید مرگ بر فرانسه فردا آشغال ترین ماشین های فرانسه در ایران سرازیر، یک روز مرگ بر انگلیس و سفارت تسخیر کردن و خسارت میلیون پوند ی دادن حالا شل عزیز پمپ بنزین بزنه ، یعنی ایران نوین سرباز رهبر نمی تواند پمپ بنزین بسازد ، خر تو خری این کشور ما !
  3
  23
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  تاریخ صنعت نفت و انگلیس دوباره تکرار خواهد شد
  2
  20
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  سرزمین شمالی من - آکسفورد، انگلستان
  بهتر از بگوییم با دزدیهای فعلی امکان ایجاد برند و یا ارتقای سطح کمی و کیفی جایگاه‌های سوخت وجود ندارد".
  4
  8
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  اصحاب کهف - بروکسل، بلژیک
  البته میزان ذخایر نفت و گاز ایران هم ۱۰۰ برابر کشور‌های انگلیس و هلند و فرانسه است منتهی به علت دزدیهای بی‌حد و حصر،سرمایه اونها از ما بالا زده،اونم ۵ برابر !!!!
  1
  19
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  اون پسره تو فیلم کیارستمی - آرلینگتون، ایالات متحده امریکا
  1979 جیمی کارتر دموکرات ، پرواز ایرفرانس ؛ غارت ایران . 2015 باراک اوباما دموکرات؛ باز هم پرواز ایرفرانس ؛ ادامه غارت
  1
  18
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  آذری باهوش - میانه، ایران
  غلط کرده که داده پس چرا به خود ما امتیاز نمیدهند که خودمان پمپ بنزین بسازیم؟
  6
  3
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  باج دادن و بخور,بخور دوباره شروع شد
  0
  7
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  bulgaria - اندن، بلژیک
  از حالا به بعد باید به فکر پیدا کردن مصدقی دیگر باشیم چون به گفته دوستمان باز ایران و نفت و انگلیس، اینبار چه کسی‌ سرمایه مثلا ملی ایران را پس بگیرد ، ظاهراً دعوا بر سر لحاف ملا نصرالدین بوده تا حالا
  0
  3
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.