حسین شریعتمداری: بهترین گزینه رد برجام است/نگران هیچ چیز هم نباید بود

به گزارش پارسینه؛ حسین شریعتمداری، نماینده ی مقام معظم رهبری در موسسه کیهان در چهارمین روز تحصن مقابل مجلس شورای اسلامی در بین متحصنین حاضر شد.
 
وی با اشاره به اهمیت حضور نیروهای انقلابی در صحنه گفت: از نخستین روزهای بعد از انقلاب اسلامی همین نیروهای پاک، به تعبیری نیروهای کف خیابان، از باشعورترین و با بصیرتترین افراد جامعه هستند، موقع نیاز در صحنه اند و در مواقع دیگر هم توقعی ندارند.
 
وی افزود: یک موقعی میگفتند که بسیجی بی ترمز هستند، من در پاسخ آن ها می گفتم رفاه طلبی و آسایش گرایی ترمز شماست و بسیجی ها این ترمز را ندارند.
 
مدیر مسئول روزنامه کیهان در ادامه با اشاره به بی معنی بودن قبول مشروط برجام گفت: بعضی از دوستان ما می گویند ما برجام را می پذیرم با برخی شرطها، ببینید شرط یا به تعبییر حقوقی تحفظ زمانی ست که معاهده ی چندجانبه باشد و چند طرف در آن شرکت داشته باشند، اما در معاهدات دوجانبه شرط نیست، به این معنی که در معاهده دوجانبه می گویید من این را نمی پذیرم یا می پذیرم ، یا همه اش را قبول دارم یا اصلا قبول ندارم و این بی معنی ست که در مثلا در مورد برجام بگوییم بخشی را قبول داریم و بخشی اش را نه.
 
شریعتمداری افزود: دوستان می گویند بیانیه دادیم و این بیانیه در سازمان ملل ثبت شد. دوستان بیانیه ندهند، چرا که این بیانیه صرفا برای ثبت در تاریخ است و کارکرد دیگری ندارد، وقتی موقع عمل برسد شما باید همه تعهدات را اجرا بکنید.
وی گفت: دوستان دولت پاسخ نقد ها را نداند وعمدتا به کلی گویی پرداختند.
 
نماینده رهبری در موسسه کیهان ضمن بازخوانی مواضع مرحوم مدرس در مجلس مشروطه گفت: به قول مدرس چرا باید ما از ترس مرگ خودکشی کنیم. اگر می دانیم که برجام برای ما فاجعه آفرین است دربست رد کنیمش، مطمئن باشید هیچ اتفاقی نمی افتد.
وی ادامه داد: بهترین گزینه رد برجام است و نگران هیچ چیز هم نباید بود.
 
شریعتمداری ضمن ابراز نگرانی از نفوذ از طریق برجام گفت: قضیه ی هسته ای تابلوی چالش است، موضوع اصلی هسته ای نیست، نگرانی دشمن از اقتدار ایران بعنوان قدرت اول منطقه ای ست.

وی افزود: چند وقت پیش خبرنگار واشنگتن پست به دفتر کیهان آمد و پرسید که چرا شما معتقدید که در مذاکرات منافعتان تضمین نمی شود، گفتم چون نمایندگان شما در میز مذاکرات دنبال پرونده هسته ای نیستند، بلکه دنبال مسئله یمن و سوریه هستند.
 
وی با اشاره به سخنان اخیر رهبری در ماجرای کشتار منا گفت: موضع رهبری در مورد منا موضع سختی بود، آقا با کسی شوخی ندارند و پای مسایلی که مطرح کردند ایستاده اند. پیام آقا تایید دیگری بود بر آنچه که در مقاطع مختلف در چند ماه اخیر مطرح کرده اند که رویای دشمن تسلیم شدن ماست، اما این را نمی بینند، همینطور نیز موضع ما تغییری نمیکند.
 
وی در پایان ضمن تاکید بر گزینه ی رد برجام در مجلس گفت: امیدوار هستم مجلس برجام را یکجا رد کند، این فقط یک نگاه ایده آل و شعارگونه نیست بلکه مبتنی بر واقعیت است، اگر برجام را رد کنیم اتفاق خاصی نمی افتد، اینکه دشمن می گوید گزینه نظامی روی میز است و برخی باور دارند که سایه ی جنگ را دور کرده اند صحیح نیست، همانطور که حضرت آقا فرمودند ما در اوج اقتدار هستیم ،لذا بهترین گزینه رد برجام است.
 
لازم به ذکر است تحصن موسوم به تحصن غیرت از روز دوشنبه در مقابل مجلس آغاز شده و تا پایان روند بررسی برجام در مجلس ادامه خواهد داشت.
+9
رأی دهید
-155

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  آخه مردک نمی خوام مثل بقیه فحشت بدم اینجا (بقیه یک دل سیر می گن) ولی همچین آقا و نیروهای کف خیابون زانو زدن به دشمن میکنی انگار مملکت شما نیم درصدین. اگر کسی جرات نمی کنه پاش رو به این سرزمین بزاره مردم پرقدرت ایرانن که 7000 سال این خاک رو نگه داشتن نه شما که بقول سعدی پشت به امیر دولا کرده ه ای مادرزادید که از ترس جونتون به خود آقا که هیچ به سگ آقا هم زانو می زنید اگر کسی زانو نزده همین مردم گرسنه و شجاع ایرانن که آل سعود و آمریکا و اسرائیل ازشون می ترسن وگرنه شما کی باشید حتی برو سیاستمدارای سوئد رو بزار سردم دار این مملکت باز از زور مردمه بی نام و بی ادعاست که دشمنی جرات نمیکنه نگاه چپ به ممکت بکنه نه شما که زن نمونتون الهام چرخندس و آرتیستتون تتلو ورزشکارتون رضا زاده نظامیتون طائبه مرجع تقلیدتون هم خامنه ای (زرشک) خداوکیلی اگر مرگ ننت هم بود تا الان ساکت شده بودی معلومه کاسه سگ خوری آقاتون بعد از توافق کوچیک شده کم مونده پاچه خودتون رو هم از درد پاره کنید اتفاقا قدرت ایران در همین روزنه کوچیک مثل یک شعاع از کل خورشید داره خودش رو نشون می ده موندم اگر تمام قدرتش بود اونوقت چی بود.
  3
  40
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - اسلو، نروژ

  علی چلاق و چهل دزد تهران همه سر و ته یک کرباسند. حرص پول و حفظ قدرت به هر بهایی سیاست غایی این حکومت اسلامی ایران است . جان و مال و ناموس مردم گروگان چانه زنی برای به چنگ آوردن ثروت برای حفظ قدرت است. ماموریت مارمولکی بنام ظریف که امروز با دهان پر آب کریدورهای سازمان ملل را بالا و پایین می رود و خیمه شب بازی رهبری و حسین شریعتمداری و رفسنجانی و روحانی و . تنها از همین منظر قابل توجیح است.
  2
  32
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Rojhalat 11 - کپنهاک، دانمارک

  باز درِ توالت باز شد اه اه
  2
  42
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اگر تو و اون مجلست تونست متن انگلیسی برجام رو از رو بخونه، اونوقت قبول!. دعوا سر اینه که این میترسه ملیجکی مقام عظما رو از دست بده! وگرنه خود آغا تا خرخره مخلص نرمش قهرمانانه و برجامه!
  2
  33
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان

  تورو هیچ چیز نگران نمیکنه چون یه لول بزنی میری فضا اصلا فکری جز دروغ گفتن عربده زدن و این و اون رو محکوم کردن نداری تو برو ذغالتو اماده کن
  2
  36
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  whatever - کپنهاگ ، دانمارک

  این یارو شریعت مداری زمان جنگ با عراق هم هیچ کاری به جز کنار منقل و وافور نشستن نمیکرد اگه یه جنگ دیگه هم راه بیوفته از کنار منقلش تکون نمیخوره. خوب معلومه هی زر میزنه برای جنگ راه انداختن.
  1
  31
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  سوسماری از وطن اصلی‌ اینها از عربستان-جواب!! خفه خون مرگ!!
  2
  26
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  شکمش سیره دیگه واسه همین از این حرفا میزنه. اگر به اندازه یک دانه جو می فهمید مردم دارند چقدر فشار و بدبختی رو برای هیچ و پوچ تحمل میکنند می فهمید این رد کردن مفهومش اینه که میخوان بمب اتم بسازند و این عملاً همه دنیا رو متحد میکنه برعلیه مردم ایران. مردمی که هیچ نقشی و نفعی در بمب اتم شما ندارند و کل منافع این بمب برای همین آقای شریعتمداری شکم سیر و سایر دامنه های فاسد آقاست. شکم سیری به لباس و قیافه نیست به جیب پر پول و دقدقه کار و زندگی نداشتنه. این بسیجی های بی ترمز دقدقه هیچ چیزی ندارند و مفتی هم کف خیابونا نیستند. البته وقتی مردم واقعی و سبزها کف خیابانها بودند آنها رو به بدترین شکل معرفی میکرد چی شده حالا کف خیابون رفتن جهاد شده؟
  2
  11
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا
  به خدا قسم در تمام دنیا سن باز نشستگى وجود داره چرا از مسند قدرت پایین نمیان . این افرادهمشون بالاى ٦٥الى ٧٠ دارن بازنشست کنین خودتونو برید تو همون روستا ها که ازش امدین مثل رسایى و احمدى نژاد که توپشت بوم کدو و بادمجان کاشتن شماها هم بکارید شاید موثمر ثمر واقع شدین . سیاست و حکومت دارى رو هم بدین دست اهلش.
  1
  14
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران
  مرتیکه تو اگر بمیری جهان از نبودنت جشن خواهد گرفت
  2
  19
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ekman - شیراز، ایران
  این آقا منو به یاد سخنگوی صدام حسین میندازه که هنگامیکه آمریکا به عراق حمله کرد و وارد بغداد شده بودند،آمد جلوی دوربین خبرنگاران و گفت که همه چیز امن و امان است و سربازان ما بیدارند و مقاوم!!!!!
  0
  4
  شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.