آمریکا می‌گوید حملات هوایی روسیه 'کور' است

جت‌های روسیه، روز پنجشنبه برای دومین روز پیاپی به نقاطی در سوریه حمله کردندکاخ سفید می‌گوید حملات هوایی روسیه علیه شبه‌نظامیان در سوریه "کور و بی رویه" است و این تهدید وجود دارد که روسیه به صورتی عمیق‌تر در این بحران درگیر شود.
 
پیشتر سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، گفته بود هدف حملات ما و آمریکا در سوریه یکی است.
آقای لاوروف از حمله هوایی نیروهای کشورش به سوریه دفاع کرده و گفته بود ما همان گروه تروریست‌هایی را هدف قرار داده‌ایم که آمریکا و متحدانش به آنها حمله می‌کنند.
 
او در عین حال ادعای کسانی که دلیل این اقدام روسیه را تقویت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه می‌دانند رد کرده است.
جنگنده‌های روس روز پنجشنبه برای دومین روز پیاپی به نقاطی در سوریه حمله کردند.
جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفته است اگر روسیه واقعا فقط بر روی جنگ با گروه دولت اسلامی متمرکز شود کمکی به ائتلاف آمریکا و متحدانش خواهد بود.
 
وزیر دفاع روسیه گفته است روز پنجشنبه نیروهای این کشور به پنج نقطه حمله کرده‌اند و در اثر این حملات از جمله یک محل فرماندهی نیروهای داعش در پل الشغور نابود شده است.
 
کرملین، دفتر ریاست جمهوری روسیه می‌گوید اقدام دولت این کشور به درخواست دولت سوریه و برای کمک به جنگ با شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی و گروه‌های مشخص دیگری صورت گرفته که بخش‌هایی از سوریه و عراق را در دست دارند.
 
اما آمریکا و متحدانش نگران‌اند که هدف این حمله‌ها، مخالفان دیگر بشار اسد باشند که متحد روسیه است.
آقای لاوروف که در سازمان ملل در نیویورک حضور دارد گفته است "دولت روسیه با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی از جمله جبهه النصره که متحد القاعده است می‌جنگد."
وزیر خارجه روسیه گفته ما از هیچ کس در مقابل مردم خودش حمایت نمی‌کنیماو گفته نیروهای روسیه در همان وضعیتی قرار دارند که نیروهای ا‍ئتلاف آمریکا هستند و ماه‌هاست در سوریه و عراق دست به حمله هوایی می‌زنند.
 
وزیر خارجه روسیه گفته "ما از هیچ کس در مقابل مردم خودش حمایت نمی‌کنیم. ما با تروریسم می‌جنگیم. تا جایی که من می‌دانم، ائتلاف [به رهبری آمریکا] اعلام کرده است که گروه دولت اسلامی و دیگر گروه‌های همراهش دشمن هستند و همان کاری را می‌کنند که روسیه انجام می‌دهد."
 
آقای لاوروف گفته است حمله نیروهای روسیه به این نقاط با همکاری ارتش سوریه صورت گرفته است.
روسیه از روز چهارشنبه، حملات هوایی خود در سوریه را آغاز کرده است. برخی کشورهای غربی روسیه را متهم می‌کنند که هدفش از این حملات تقویت دولت بشار اسد است، نه نابود کردن گروه دولت اسلامی.
 
برخی دیگر می‌گویند روسیه با آغاز این حملات قصد دارد افکار عمومی را از حضور خود در اوکراین منحرف کند.
+33
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  کیوان م - تهران، ایران
  این روس‌ها آدمهای کثیفی هستن ،دروغ میگن مثل آب خوردن ،تمام این نشست و برخاستها با ایران سر سوریه ،حمایت از اسد بوده .
  12
  16
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان
  آمریکا برای اینکه روسیه به چشم قهرمان و پایان دهنده به جنگ سوریه دیده نشه باز شروع کرده به چرتو پرت گویی و دروغ افکنی. تنها کشورایی که دارن با دعاش میجنگن ایران ،روسیه،و سوریه هستن
  14
  22
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Anti-depressive - کرمانشاه، ایران
  آمریکا چ ر‌ت می‌گوید آمریکا باز ... ..آمریکا میگوید که بگذارید که داعش بماند که ما و دوستانمان به سود‌های کلانی برسیم ......
  9
  20
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  این فقط آمریکا نیست که به کلاهبرداری و دوز و دغل روسیه و پوتین معتقد بلکه اروپا یی ها هم پوتین را یک جانور دو پا میدانند! پوتین دلش به حال مردم خودش هم نمیسوزه!
  17
  13
  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.