یک مقام قضایی از پرونده دریاخواری در جنوب ایران خبر داد

یک مقام قضایی ایران از کشف موضوع دریاخواری در درگهان در استان هرمزگان در جنوب ایران خبر داده است.
 
محمدصادق اکبری، رئیس کل دادگستری هرمزگان امروز ۱۴ مهرماه (ششم اکتبر) به خبرگزاری مهر گفت: "پرونده فروش اراضی فرودگاه قدیم قشم و خشکاندن دریا در درگهان بزرگترین پرونده قضایی در دادگاه های استان هرمزگان است."
 
دریاخواری اصطلاحا به خشکاندن دریا و سپس فروش یا بهره برداری از زمین های حاصل از آن اطلاق می شود.
آقای اکبری گفت که چند نفر از مدیران ارشد و کارکنان منطقه آزاد قشم و شخصی که در خرید ملک مشارکت داشته بازداشت شده بودند که با وثیقه آزاد هستند.
 
به گفته رئیس کل دادگستری استان هرمزگان افراد درگیر در این پرونده با اتهام "تخریب محیط زیست، خشک کردن، واگذاری و استحصال دریا در درگهان و خسارت به جنگل حرا" رو به رو هستند.
 
این مقام قضایی گفته "تسهیل مال از طریق نامشروع و جعل اسناد دولتی در واگذاری اراضی فرودگاه قشم و همچنین پرداخت رشوه یه یکی از مدیران منطقه آزاد قشم به صورت نقدی و غیرنقدی" از دیگر اتهامات وارده در این پرونده است.
 
اواخر شهریور ماه امسال، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه ایران گفته بود که دامنه تخلف و جرایم در حوزه تصرفات از موضوع زمین‌خواری هم‌اکنون به دریاخواری رسیده و از ۴ پرونده دریاخواری در قشم، رامسر، بندرعباس و کیش خبر داده بود.
+24
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان
  در این کشور همه برای هر چیزی یک آیه قرآن دارن.همه از خدا و قیامت حرف میزنند. در تعجبم که این همه پول پرستی برای چیست؟حرفهاشون به کارهاشون نمیخوره.
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  مگه قشم در دست برادران قاچاقچی نیست!؟
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  ما نزدیک به هزار کیلومتر دریا در شما وجنوب داریم ولی حتی یک قایق تفریحی وجود نداره ما هیچ استفاده مفید از دریا بجز ماهیگیری بلد نیستیم حتی کشتیرانی هم نداریم اون چند تا هم مال ارتش وشرکت نفت است بعد هی به عربها فحاشی میکنیم
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.