رژیم غذایی و لاغری برحسب ماه تولد - بخش دوم

ستاره‌ها و کواکب تأثیر خود را روی خلق و خوی، سلامت، روابط و کار ما می‌گذارند. امروز به شما می‌گوییم که ستارگان و ماه تولد روی اندام و وضعیت بدنی نیز تأثیر دارند.
برخی از متخصصانی که به طور جدی روی ستاره‌شناسی و طالع بینی مطالعه دارند اسراری را از نمادهای ماه‌های تولد و تأثیر آن‌ها روی خورد و خوراک و در نهایت اندام برملا کرده‌اند. در این مطلب به شما می‌گوییم که متولدین هر ماه چه نوع رژیم غذایی در زندگی روزمره داشته باشند تا به اندام دلخواه خود برسند.

    متولدین برج میزان (مهر)
شما به اندازه ی کافی نسبت به اندام خود حساس هستید و به آن توجه می‌کنید. اما در عین حال فرد خوش خوراکی نیز هستید. با این حال به هر آنچه میل می‌کنید و همچنین حفظ تناسب اندام‌تان نیز دقت می‌کنید. دوست دارید سر ساعت مشخصی غذا بخورید و از هر نوع افراطی دور باشید. شما ترجیح می‌دهید سبزیجات، سالاد، غذاهای بخارپز و غذاهای دریایی بیشتری مصرف کنید.
با وجود اینکه شما به تناسب اندام اهمیت می‌دهید اما به سختی تن به رژیم‌های لاغری داده و آن را دنبال می‌کنید. ترجیح می‌دهید بهداشت غذایی خود را رعایت کرده و به میزان لازم غذا بخورید. با وجود اینکه جزو طرفداران پروپاقرص ورزش نیستید اما از ورزش‌هایی مانند شنا و ورزش‌های آرام تنی مانند یوگا و غیره چشم پوشی نمی‌کنید. با این حال یک جلسه‌ی ماساژ حرفه‌ای برای شما هیجان‌انگیزتر و جذاب‌تر است. باید یاد بگیرید که استرس‌هایتان را کنترل کنید چون در بیشتر موارد عامل اصلی اضافه وزن و یا پرخوری‌‌های گاه به گاه‌تان استرس است.
    متولدین برج عقرب (آبان)
شما رابطه‌ی کمابیش پیچیده‌ای با خورد و خوراک دارید. نوع تغذیه‌ی شما به خلق و خوی و وضعیت روحی روانی‌تان بستگی دارد. در نتیجه در دوره‌ای دچار پرخوری عصبی و در دوره‌ای دیگر دچار بی‌اشتهایی عصبی می‌شوید. بنابراین قبل از هر چیزی بهتر است احساسات خود را تحت کنترل در آورید. باید یاد بگیرید که در ساعات مشخصی در طول روز غذا میل کنید.
شما اهل رژیم لاغری نیستید. اگرچه با در پیش گرفتن رژیم اراده‌ی خود را از دست نمی‌دهید و اتفاقاً برعکس به صورت افراطی آن رژیم را دنبال می‌کنید. اما قبل از هر اقدامی بهتر است از مصرف دخانیات، قهوه و مواد محرک و غیره بپرهیزید و سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید.
بهترین شیوه برای حفظ تناسب اندام برای شما نیز همان ورزش است. ورزش‌های مقاومتی، شنا و بدن‌سازی برای شما مناسب است.
رژیم غذایی و لاغری برحسب ماه تولد
    متولدین برج قوس (آذر)
شما یک فرد خوش خوراک کم نظیر هستید و نمی‌توانید در برابر غذاهای خوشمزه مقاومت کنید و این نقطه‌ی ضعف شماست. اگرچه شما حق دارید هر آنچه دلتان می‌خواهد را نوش جان کنید اما باید یاد بگیرید که اشتهایتان را کنترل کرده و به وقتش غذا بخورید.
رژیم های لاغری برای شما طراحی نشده اند چون اغلب محدودیت‌هایی تحمیل می‌کنند که شما از آن‌ها گریزان هستید. بهتر است رژیم‌های لاغری را فراموش کرده و تغذیه‌ی سالم و بهداشت زندگی مناسبی را در پیش بگیرید.
از آنجایی که رژیم‌ها برای شما ساخته نشده‌اند باید ورزش را جدی بگیرید. پیاده روی، دوچرخه سواری، بدن سازی، یوگا و داشتن یک برنامه‌ی غذایی سالم و متنوع راز تناسب اندام شما خواهد بود.
    متولدین برج جدی (دی)
شما «گزیده خور» هستید و غذاهای خوب می‌خورید نه هر چیزی که دم دستتان باشد. در واقع در زمینه‌ی تغذیه فرد حریصی نیستید و به خوبی تغذیه‌ی خود را کنترل می‌کنید. از همه مهم‌تر اینکه زمان کافی برای غذا خوردن اختصاص می‌دهید که این امر باعث جذب بهتر مواد مورد نیازتان می‌شود. با این حال بهتر است محصولات غذایی تازه، میوه و سبزیجات و مواد لبنی را بیشتر و گوشت قرمز را کمتر مصرف کنید.
شما اگر دی ماهی باشید و قرار باشد رژیم بگیرید بدون هیچ گونه مشکلی اقدام کرده و به نتیجه می‌رسید. شما شخصیت کامل و شکل گرفته‌ای دارید که به شما اجازه می‌دهد به خوبی رژیم لاغری را دنبال کنید. اما در عین حال باید حواستان به کلسیم بدن‌تان باشد. نباید برای رسیدن به تناسب اندام با سخت‌گیری عمل کرده و بدن‌تان را از برخی مواد غذایی محروم کنید. چون امکان بروز کمبود ویتامین و مواد معدنی زیاد است. همیشه یادتان باشد که بهترین شیوه برای رسیدن به تناسب اندام داشتن تغذیه‌ای سالم و ورزش است. فوتبال، پیاده روی، جودو و شنا برای شما مناسب است.
    متولدین برج دلو (بهمن)
اگر شما یک بهمن ماهی هستید می‌توان گفت که غذا خوردن جزو دغدغه‌های اصلی شما نیست. شما غذا می‌خورید تا زنده بمانید نه اینکه از آن لذت ببرید. به همین دلیل برنامه‌ی غذایی نامنظمی دارید و زمانی که فرصتش را پیدا می‌کنید غذا می‌خورید آن هم سرپایی. در نتیجه همیشه برنامه‌ی غذایی‌تان مانند یویو است. شما باید یاد بگیرید که زمانی را برای غذا خوردن اختصاص دهید و از استرس دور باشد. باید به سمت مواد غذایی سبک، پرانرژی و تازه بروید. غذاهای بخارپز مناسب شماست.
شما نیز برای رژیم گرفتن ساخته نشده اید و به سختی می توانید رژیم تان را به سروسامان برسانید. بهترین همیار لاغری برای شما نوشیدن مایعات است. شما به اندازه ی کافی آب نمی‌خورید. بنابراین بهتر است به سمت مصرف دمنوش‌ها، چای یا بهتر از همه آب بروید. ورزش‌هایی که انعطاف‌پذیری بدن را بالا می‌برند مانند یوگا، فیتنس و غیره برای شما مناسب‌تر هستند.
    متولدین برج حوت (اسفند)
شما نمی‌توانید به یک غذای خوب و یا دسر خوشمزه نه بگویید. با این حال ارتباط شما با مواد غذایی بیشتر به وضعیت روحی و میزان استرس‌تان بستگی دارد. باید یاد بگیرید کمبودها، ترس‌ها و نگرانی‌هایتان را کنترل کنید. مواد غذایی دریایی، محصولات لبنی، سبزیجات سبز و غیره را در الویت قرار دهید.
شما جزو افرادی نیستید که موفق به سرانجام رساندن رژیم لاغری شوید. اگر روزی تصمیم به این کار بگیرید نیاز به فردی دارید که در کنارتان باشد و شما را برای ادامه تشویق کند. در کنار هر نوع روشی برای لاغری نیازی به ورزشکار حرفه ای بودن نیست. اما شما قبل از هر چیزی باید تغذیه‌ی سالم و ورزش مناسبی داشته باشید. ورزش‌های مناسب برای شما شنا، یوگا و ژیمناستیک است.
+11
رأی دهید
-19

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.