فاطمه هاشمی: یکی از بازجویان مهدی عضو سابق تیم هسته‌ای بوده است

حمید عسگری (سمت چپ) در کنار علی باقری. هر دو این افراد از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در دوره محمود احمدی‌نژاد بودند.خانم هاشمی در این رابطه به سایت «کلمه» نزدیک به میرحسین موسوی گفته است: «چندی پیش مهدی هاشمی از زندان اوین تماس گرفت و گفت که بازجویش، حمید عسگری را در کنار سعید جلیلی در کمیسیون ویژه بررسی برجام در تلویزیون دیده است».
 
خبرگزاری‌های ایران روز ۲۲ شهریورماه از برگزاری جلسه ویژه اعضای کمیسیون بررسی برجام با حضور سعید جلیلی و تعدادی از اعضای تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای از جمله حمید عسگری خبر دادند.
 
بخش‌هایی از جلسات بررسی برجام از شبکه تلویزیونی خبر ایران پخش شد.
مهدی هاشمی که از ۱۸ مردادماه در زندان به سر می‌برد، پس از تماشای این برنامه در تلویزیون در تماس تلفنی با خواهرش مدعی شده که یکی از اعضای تیم سابق، بازجوی او و افراد دیگری بوده است.
 
بر اساس گزارش‌های منتشره، حمید عسگری پیشتر رییس سابق کمیته هسته‌ای شورای عالی امنیت ملی بوده که با انتخاب علی لاریجانی به سمت ریاست شورای عالی امنیت ملی در سال ۱۳۸۳ از این سمت برکنار شد.
 
وی همچنین رییس سابق تیم کارشناسی مذاکرات با ۵+۱ بوده و در سه تیم مذاکره‌کننده حضور داشته است.
حمید عسگری در مقام متخصص مسائل هسته‌ای در هفتم خردادماه سال گذشته در کانون دانش‌پژوهان نخبه و در جلسه‌ای با عنوان جلسه بصیرت سخنرانی کرده بوداین نخستن بار نیست که مسئله بازجو بودن اعضای تیم سابق هسته‌ای ایران مطرح می‌شود.
دهم شهریورماه امسال نیز حشمت‌الله طبرزدی، فعال سیاسی، در مقاله‌ای مدعی شده بود که یکی از بازجویانش به نام محمد سعیدی (که با نام مستعار سیادتی از او بازجویی می‌کرده) معاون امور مجلس سازمان انرژی اتمی است و به مدت پنج سال در تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران عضویت داشته است.
+56
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  خب همینه روزگار.هر کس یه جور باید جواب این روزگار رو پس بده. امیدوارم هر چه بیشتر از این آقازاده ها ببینیم پشت میله ها. شاید هم روزی پسر این آقای بازجو بره پشت میله.
  4
  46
  ‌سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  فاطمه رفسنجانی . لطفا نگاهی هم به پرونده پدر خودت دردو دورریاست مجلس و دو دوره ریاست جمهور ی اش بیانداز . قتل های زنجیره ائی درداخل وترورهای درخارج ازکشور ازحمله میکنوس دربرلین . و اقای فلاحیان وزیراطلاعات وقت پدرت ومنتخب پدرت چه کرد....
  9
  52
  ‌سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.