ارسلان کاظمی به آتلانتا هاوکس ان بی ای پیوست

ارسلان کاظمی مهاجم قدرتی تیم ملی ایران با امضای قراردادی به تیم آتلانتا هاوکس که یکی از تیم های "کنفراس شرق لیگ ملی بسکتبال آمریکا" (ان بی ای) است، پیوست.
 
او قرار است در تیم آتلانتا شماره ۵ را بر تن کند، او پس از حامد حدادی دومین بازیکن ایرانی است که در رقابت‌های ان بی ای حضور پیدا خواهد کرد.
 
این بازیکن ۲۵ ساله اولین بسکتبالیست ایرانی بود که در مراسم یارکشی ان بی ای در سال ۲۰۱۳ از سوی تیم واشنگتن ویزارد به خدمت گرفته شده بود.
 
واشنگتن ویزارد که با تیم فیلادلفیا سونتی سیکرز که از تیم های کنفرانس شرق - آمریکاست توافق قبلی برای رد و بدل کردن بازیکن داشت، بلافاصله امتیاز بکار گیری ارسلان کاظمی را به این تیم منتقل کرد و در مقابلش یک بازیکن دیگر دریافت کرد.
 
سی تیم حاضر در لیگ ملی بسکتبال آمریکا هرساله در ماه ژوئن طی فرایندی به نام "درفت ان بی ای" اجازه به خدمت گرفت بازیکنان واجد شرایط را پیدا می‌کنند.
 
آقای کاظمی با قد دو متر و دو سانت یک بازیکن با قد متوسط در بین بازیکنان لیگ ان بی ای به حساب می‌آید.
این بازیکن در ۱۷ سالگی یک فصل را در تیم بسکتبال بزرگسالان ذوب آهن بازی کرد. پس از یک فصل بازی در ذوب آهن، او در سال ۲۰۰۸ پیشنهادهایی برای دریافت کمک هزینه دانشجویی و بازی در لیگ دسته یک کالج‌های آمریکا از سوی دانشگاه‌های میسوری، مریلند، اسیتون هال، اوکلاهما، نبراسکا و رایس دریافت کرد.
 
او در نهایت دانشگاه رایس را انتخاب کرد و پس از سه فصل حضور در این تیم بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ به تیم دانشگاه اورگن رفت.
ارسلان کاظمی خیلی سریع در تیم دانشگاه اورگن به عنوان بازیکن اصلی شناخته شد. بازی خوب و از خود گذشتگی های ارسلان، تیم این دانشگاه را قهرمان کنفرانس پک ۱۲ کرد و به مرحله حذفی برد.
 
در سال ۲۰۱۳ بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران به تیم پتروشیمی بندرعباس پیوست و پس از یک فصل به تیم چونگ کینگ سوارینگ درگنز، (لیگ بسکتبال چین) رفت.
+32
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.