فسیل 'مادیان' حامله آلمانی پنجاه میلیون سال قدمت دارد

فسیل "مادیان" پنجاه میلیون ساله در منطقه مسل یافت شده استفسیل یک حیوان ماده و جنین داخل شکم آن که در آلمان یافت شده متعلق به یکی از خویشاوندان اسب‌های امروزی است و حدود پنجاه میلیون سال قدمت دارد.
 
این فسیل به یک حیوان ماده دوره پالئوسن تعلق دارد که ظاهرا هنگام حاملگی در آب یک دریاچه غرق شده بود و بقایای آن در رسوبات این دریاچه حفظ شده است.
 
این فسیل همراه با جنین داخل شکم آن در سال ۲۰۰۰ میلادی در محل معادن متروکه مسل در نزدیکی فرانکفورت یافت شد. پیشتر، در این محل فسیل‌هایی متعلق به دیگر جانداران نیز یافت شده است.
 
مشخصات این حیوان به خصوصیات مادیان‌های امروزی شباهت بسیار دارد.
تحقیقاتی که طی این مدت روی این فسیل انجام گرفته، نشان می‌دهد که این فسیل متعلق به یک موجود شبیه اسب است که چهل و هشت میلیون سال پیش در این منطقه زندگی می‌کرده است.
 
جنین داخل شکم این موجود دوازده و نیم سانتیمتر طول دارد و تمامی استخوان‌های آن تقریبا سالم مانده و تنها سر آن خرد شده است.
شرایط مناسب این فسیل به پژوهشگران امکان آن را داده تا شکل ظاهری و وضعیت جنین را با دقت فراوان تعیین کنند. ظاهرا این مادیان حامله کوتاه مدتی قبل از وضع حمل در آب دریاچه غرق شده و مرده بود.
 
مرگ این حیوان ارتباطی با حاملگی و وضع حمل او نداشته است.
آثار بخشی از بافت‌های نرم این موجود نیز به خوبی حفظ شده و از جمله رحم و جفت جنین کاملا مشخص است به نحوی که پژوهشگران معتقدند که دستگاه تناسلی حیوانات تا در دوره پالئوسن و حتی شاید پیش از آن نیز تکامل یافته بود.
+16
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  leila leila - گوتنبرگ، سوئد
  کاش یک عکس هم از خود این موجود می‌گذاشتید ، خیلی‌ جالب و هیجان انگیزه موجودی رو ببینی‌ که ۵۰ میلیون سال قبلتر از زمان ما روی این کره خاکی زندگی‌ میکرد
  0
  10
  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.