هکرها می‌توانند دستگاه‌های پزشکی از جمله ام‌آر‌آی را هک کنند

کارشناسان امنیتی می‌گویند دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی نباید به اینترنت عمومی متصل باشند و این سیستم‌ها باید چند لایه مراقبت شوند
کارشناسان امنیتی می‌گویند هکرها می‌توانند از طریق اینترنت به هزاران سیستم حیاتی پزشکی از جمله دستگاه‌های ام‌آر‌آی دسترسی داشته باشند.
 
این افراد گفته‌اند نزدیک به ۶۸ هزار سیستم پزشکی یک شرکت درمانی در آمریکا که نامش فاش نشده، در معرض حمله قرار دارند.
اسکات اروان و مارک کالائو، دو کارشناس امنیتی، یافته‌های خود را در یک کنفرانس هکرها در لوییویل در کنتاکی آمریکا ارائه کرده‌اند.
آنها می‌گویند که دستگاه‌های پزشکی جعلی درست کرده بودند که هزاران هکر را به خود جذب کردند.
 
این کارشناسان امنیتی گفتند رابط‌های (اینترفیس) متصل به سیستم‌های پزشکی از طریق موتور جست‌و‌جوی شودان در دسترس هستند.
موتور جست‌و‌جوی شودان، سایتی است که مورد استفاده کارشناسان امنیت اینترنت و هکرها است.
 
محققان این تحقیق از سایت شودان استفاده کردند و از طریق آن دستگاه‌های متصل به اینترنت را برای یافتن عیب و اشکال‌های نرم‌افزاری جست‌و‌جو کردند. آنها در این میان به سیستم‌های ارائه کننده خدمات پزشکی مانند رادیولوژی‌ها، کلینیک‌های پزشکی کودکان و یک سازمان بزرگ درمانی دسترسی یافتند.
 
آنها می‌گویند این سیستم‌ها بد تنظیم شده‌اند و به همین جهت ریسک حمله و هک آنها بالا است.
این کارشناسان امنیتی می‌گویند بیمارستان‌هایی که تجهیزات شبکه‌ای و کامپیوترهایشان بی حفاظ و ناامن هستند، خطر حمله هکرها و افشای اطلاعات بیمارها را به دنبال خواهند داشت.
 
آنها گفتند که هکرها در حال حاضر هم دستگاه‌های پزشکی را هدف قرار می‌دهند. این دو گفته‌اند که دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی نباید به اینترنت عمومی متصل باشند و این سیستم‌ها باید چند لایه مراقبت شوند.
+15
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.