پوکی استخوان: ۳ فنجان چای برای کاهش شکستگی

محققان استرالیایی به این نتیجه رسیده اند که نوشیدن چای می تواند باعث کاهش 30 درصدی شکستگی استخوان مربوط به پوکی استخوان شود. البته این محققان نوع چای را نیز مشخص کرده اند که در ادامه می خوانید.
 
متأسفانه بیماری خاموش پوکی استخوان خیلی ها را درگیر کرده است. حتماً می دانید که این افراد نیز بیشتر در معرض شکستگی استخوان قرار دارند و باید احتیاط های لازم را برای مقابله با زمین خوردن و مراقبت از استخوان هایشان در نظر داشته باشند.
 
اخیراً محققان به این نتیجه رسیده اند که نوع چای مصرفی می تواند در پیشگیری از شکستگی استخوان ناشی از پوکی استخوان مؤثر باشد. این نوع چای همین چای سیاهی است که روزانه مصرف می کنیم.
به عقیده ی محققان دانشگاه فلیندر استرالیا نوشیدن روزانه 3 فنجان چای سیاه باعث کاهش 27 درصدی خطر شکستگی مربوط به پوکی استخوان می شود.
محققان برای دستیابی به این نتایج روی عادت های غذایی 1200 زن 70 ساله و به مدت حدود 10 سال بررسی هایی انجام دادند.
با هر فنجان چای سیاه 9 درصد احتمال شکستگی کمتر می شوددر مدت پژوهش، 288 نفر از خانم های شرکت کننده دچار شکستگی شدند که نیمی از این موارد شکستگی مفصل ران بود.
 
محققان مشاهده کردند افرادی که دچار شکستگی نشده اند خانم هایی هستند که روزانه بین 1 تا 3 فنجان چای سیاه می نوشند.
 
به عقیده ی این محققان هر فنجان چای بیشتر به میزان 9 درصد خطر بروز این شکستگی ها را کاهش می دهد؛ البته منظور تا سه فنجان است نه بیشتر.
 
این محققان نقش مؤثر چای سیاه در پیشگیری از بروز این مشکل را در میزان فلاوونوئیدهای موجود در این نوشیدنی می دانند.
 
فلاوونوئیدها آنتی اکسیدان های قوی هستند که در اکثر گیاهان موجود بوده و از بروز انواع بیماری ها پیشگیری می کنند. این آنتی اکسیدان ها در انسان به تقویت استخوان ها کمک کرده و از پیری بدن و پوکی استخوان پیشگیری می کنند.
بنابراین توصیه می کنیم اگر دچار پوکی استخوان هستید و یا می خواهید از بروز آن پیشگیری کنید چای سیاه را از برنامه ی روزانه تان حذف نکرده و تلاشتان را برای جذب هر چه بیشتر فلاوونوئیدها انجام دهید. 
+28
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.