دویچه بانک اشتباهی شش میلیارد دلار به حساب یک مشتری ریخت

دویچه‌ بانک سال‌هاست که با اتهام‌های متعدد روبروست یک کارمند تازه‌کار دویچه‌بانک به هنگام وارد کردن تعداد صفرها، مرتکب خطا شده و اشتباها شش میلیارد دلار به حساب یک مشتری در آمریکا واریز کرد. به گفته مسئولان بانک این مبلغ یک روز بعد به صندوق بانک بازگشته است.
 
تصور کنید یک روز به هنگام کنترل حساب بانکی‌تان، متوجه شوید که صاحب شش میلیارد دلار بادآورده شده‌اید و نام‌تان یک‌شبه جزو میلیاردرهای جهان رقم خورده است.
 
به گزارش روزنامه "فایننشال تایمز" در ماه ژوئن امسال، یکی از کارمندان شعبه لندن "دویچه بانک" اشتباها رقم یاد شده را به حساب یک صندوق تامین سرمایه (Hedge fund) در آمریکا واریز کرد. دلیل این اشتباه ظاهرا سرعت بالای این کارمند به هنگام تایپ کردن بوده که منجر شده تعداد صفرها، از آنچه مورد نظر بوده، بیشتر شود.
 
به گزارش این روزنامه، دویچه بانک سریعا متوجه این اشتباه شده و روز بعد این مبلغ را از حساب مؤسسه آمریکایی خارج و به بانک بازگردانده است. گفته شده کارمند مورد نظر تازه‌کار بوده و به هنگام وقوع این خطا، رئیس وی نیز در تعطیلات به سر می‌برده است.
 
دویچه بانک خود وقوع این خطای بزرگ را فاش کرده است. در حالت معمول هر گونه واریز مبلغ باید دستکم از زیر نظر دو کارمند بانک رد شود، اما ظاهرا در این مورد هیچ‌ کنترل دومی صورت نگرفته است.
 
دویچه بانک، در حالی از این خطای میلیاردی پرده برداشته که مسئولان این بانک مشهور آلمانی در پی جنجال‌های متعدد، به تازگی از تغییرات گسترده ساختاری خبر دادند.
 
در حال حاضر نزدیک به شش هزار پرونده قضایی علیه دویچه بانک در جریان است و این بانک به دلیل ایفای نقش در رسوایی تقلب در نرخ بهره، متهم به پرداخت غرامتی معادل دو و نیم میلیارد دلار شده است.
 
+22
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  عوضش تو ایران شب میخوابی صبح که از خواب بلند میشی حسابتو چک میکنی میبینی یه چیزی هم کم شده بابته ساختنه قبر و امام زاده و عتباته عالیات
  5
  23
  ‌چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.