امین حیایی : هم‌نشینی با دایی افتخار است

حضور امین حیایی در ضیافت هادی ساعی و ملاقات این بازیگر با علی دایی بهانه‌ای شد برای گفت‌وگو با حیایی... دیروز وقتی با حیایی تماس گرفتیم تا با او درباره حضورش در این ضیافت گپ بزنیم، سرگرم تمرین نمایش غرب واقعی داریوش مهرجویی بود و با کمک دوست خوب‌مان روزبه معینی که رفیق و همراه این روزهای امین حیایی است، دقایقی با این بازیگر سینما هم‌کلام شدیم. آنچه می‌خوانید ماحصل گپ خودمانی ما با حیایی است...
شما معمولاً کمتر در محافل غیرسینمایی و غیرهنری آفتابی می‌شوید،‌ چه شد که در ضیافت هادی ساعی و تکواندوکاران شرکت کردید؟به هر حال رفاقت من با هادی ساعی در حدی است که وقتی با من تماس گرفت و گفت ضیافتی خودش ترتیب داده برای قدردانی از ملی‌پوشان تکواندو، زبانم نچرخید بگویم نمی‌آیم.
پس رفیق‌بازی کردید؟ببینید من و هادی (ساعی) سر یک سریال و فیلمی که با هم کار کردیم، خیلی صمیمی شدیم. منکر رفاقتم با ساعی نیستم اما حضورم در این ضیافت رفیق‌بازی نبود. زبانم نچرخید بگویم نمی‌آیم چون دیدم هادی به عنوان کسی که خودش از زجر کشیده‌های تکواندو است، چنین حرکت قشنگی انجام داده و می‌خواهد از ورزشکارانی که در تکواندو جانشین او و هم‌دوره‌های او شده‌اند، تقدیر کند. این حرکت نشانه پهلوانی هادی است. تکواندو یکی از رشته‌هایی است که در آن پول زیادی وجود ندارد و دستمزدها مثل برخی رشته‌های ورزشی حرفه‌ای نیست. در چنین شرایطی، وقتی یک قهرمان تکواندو که خودش زجر کشیده است، می‌آید از جیب خودش هزینه می‌کند و به قهرمانان و ملی‌پوشان فعلی تکواندو پاداش می‌دهد و انگیزه آنها را بالا می‌برد، واقعاً ارزشمند است. خوشحالم بخشی از این حرکت ارزشمند شدم.
ولی به هر حال با هادی ساعی رفاقت دارید؟بله، گفتم که... سر یک سریال و یک کار سینمایی با هم بودیم. هادی واقعاً پهلوان است. با توجه به منش و مرامی که دارد، خیلی راحت با هم ارتباط برقرار کردیم.
اگر رفیق‌بازی نکنید، می‌توانید به ما بگویید هادی در سینما و تلویزیون هم موفق می‌شود یا نه؟به نظر من یک ستاره همیشه ستاره است. در ورزش باشد، می‌شود ستاره ورزش و در سینما باشد، می‌شود ستاره سینما، برود دنبال موسیقی، آنجا هم ستاره می‌شود. من تصور می‌کنم هادی در عرصه سینما و هنر هم مثل ورزش موفق می‌شود. هادی «ژن» ستاره بودن دارد و مهم‌تر از همه از لحاظ اخلاقی هم الگو است. در همین ضیافت واقعاً خوشحال شدم از اینکه رفیقی مثل ساعی دارم. کسی که چون خودش تکواندوکار بوده،‌ شرایط ملی‌پوشان تکواندو را درک می‌کند و حامی آنها می‌شود،‌ روح بزرگی دارد و پهلوان است.
در این ضیافت، با دایی هم خیلی بگو بخند داشتید، نکند بی‌خبر دارید با دایی هم فیلم یا سریال کار می‌کنید.نه، ‌اگر چنین چیزی بود خبرش تا به حال مثل بمب می‌ترکید. با دایی دورادور رفیق هستیم و قبلاً در محافل مختلف همدیگر را دیده بودیم.
ولی خیلی با هم صمیمی بودید.این هم از رفتار و برخورد خوب علی دایی است. ایشان از اسطوره‌های فوتبال ماست و بدون تعارف هم‌نشینی با دایی افتخار است. من کنار دایی و ساعی ساعات خوبی را گذراندم و فقط حیف شد حمید سوریان باخت و شب‌مان خراب شد.
کشتی سوریان را کنار دایی و ساعی دیدید؟بله، آن مسابقه‌ای که برد را در همان رستوران «دژاوو» دیدیم و چقدر هم خوشحال شدیم. حمید خیلی پسر خوبی است. در ضیافت که بودیم خیلی خوب بود اما وقتی رسیدم خانه، ‌حمید کشتی‌اش را باخت و ناراحت شدم.
بازی‌های علی دایی را دنبال می‌کردید؟صددرصد، مگر می‌شود بازی‌‌‌های تیم ملی را ندید؟ من از بچگی بازی‌های ملی را دنبال می‌کردم و هنوز هم این عادت را دارم. همین بازی ایران و هند را هم دیدم. صبح‌ها هم اگر فرصت داشته باشم، بازی تیم ملی والیبال را می‌بینم.
تیم ملی مقابل هند چطور بود؟بازی خوبی بود. اتفاقاً رفته بودم خانه و با پدرم و دوستم روزبه نشستیم بازی را دیدیم. تیم ملی خیلی خوب بازی کرد. با اینکه تیم جوان شده، بچه‌ها خوب بودند. از لحاظ پاسکاری و کار فنی و تاکتیکی تیم ملی امیدوارکننده بود. کروش هم تعویض‌های خوب و به موقعی انجام داد.
پس به این تیم امیدوار هستید؟من همیشه به تیم ملی امیدوار هستم. تیم ملی یعنی تیم وطن، تیم ایران و مگر می‌شود از ایران ناامید شد.
در تمام دنیا ستاره‌های فوتبال و هنر رابطه خوبی با هم دارند اما چرا در ایران این شکلی نیست و فوتبالیست‌ها و هنرمندان کمتر کنار هم دیده می‌شوند؟دلیل خاصی ندارد، فقط شلوغی کار است. برنامه‌های فشرده کاری میان ما فاصله می‌اندازد وگرنه وقتی در محافل خودمانی همدیگر را می‌بینیم، رابطه‌مان خیلی عالی است. من مطمئنم همان‌طور که ما بازی‌های فوتبال را دنبال می‌کنیم، آنها هم فیلم‌های سینما را دنبال می‌کنند. حالا اگر کمتر کنار هم دیده می‌شویم، به خاطر این است که وقت استراحت‌مان با هم جور درنمی‌آید... فوتبالی‌ها معمولاً در اردو یا سرتمرین و مسابقه هستند و ما هم سرکار سریال، فیلم یا نمایش و وقت خالی‌مان با هم یکی نیست.
راستی انگار شما به بازی ستاره‌ها دعوت شده بودید و نرفتید؟بله، علی پروین منت گذاشت. ایشان و مسئولان برگزارکننده بازی ستاره‌ها محبت داشتند و من را به این بازی دعوت کردند اما برنامه کاری‌ام خیلی فشرده بود و نتوانستم در این بازی شرکت کنم.
ولی شایعه شده شما از دست پروین دلخور شدید که بیشتر فوتبالیست‌ها را دعوت کرده و به همین دلیل نرفتید؟شایعه است، باور نکنید. من به علی پروین ارادت دارم. پروین و خدا بیامرز حجازی اسطوره‌های این فوتبال بودند و من از نوجوانی پیگیر بازی و مربیگری این اسطوره‌ها بودم و هیچ وقت از بزرگان دلخور نمی‌شوم. اگر درگیر تمرین نمایش غرب واقعی استاد داریوش مهرجویی نبودم، حتماً به دعوت پروین جواب می‌دادم. این نمایش تلفیقی است از سینما و تئاتر و تمرین‌های سختی دارد و برنامه تمرین فشرده بود و نشد برای تیم ستاره‌ها بازی کنم. علی پروین چند سال پیش همراه خانواده‌اش به دیدن نمایش من آمد و لطف او را هرگز فراموش نمی‌کنم.
شما باتوجه به فشردگی کارهایتان، فرصت ورزش دارید؟مگر می‌شود ورزش نکرد؟ آمادگی بدنی نیاز به ورزش دارد. من اکثر ورزش‌ها را انجام می‌دهم. شنا، سوارکاری و... اصلاً نمی‌شود بازیگر از ورزش غافل باشد. جوان‌تر که بودم فوتبال بازی می‌کردم، برای ورزش رزمی هم وقت می‌گذاشتم. حالا هم اگر فرصت شود والیبال، بسکتبال، فوتبال و... بازی می‌کنم و از ورزش دور نیستم.
ممنون از اینکه برای این گپ و گفت وقت گذاشتید.تجربه خوبی بود. از آنجایی که مخاطبان روزنامه خبرورزشی اغلب جوان هستند، به مخاطبان خبرورزشی توصیه می‌کنم از ورزش غافل نشوند. البته ورزش پیر و جوان نمی‌شناسد. هر آدمی در هر شرایطی سنی و با هر شغلی وقتی ورزش کند، افکار بازتر و جسم سالم‌تری دارد.
+32
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  kiyanzx1 - استکهلم، سوئد
  میخواستم از شما سوال کنم : حال اقاى شریفى نیا چطور هستند ؟ دنیا به کام شما و ایشون در دوره پیش میچرخید باز هم میچرخه ؟ ایا با هم به گرمابه ، سونا، جکوزى زعفرانیه همراه برداران علوى تشریف میبرید ؟؟ واقعا گپ بیاد ماندنى بود !! متشکرم
  3
  22
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴
  ۵۲
  chi begam - بروکسل، بلژیک
  تنها جائی‌ که این آقا و امثال این آقا می‌تونن ستاره بشن فقط ایرانه‌‌ !!
  3
  22
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۶
  ۵۴
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  شما هیچ انگلیسی را پیدا نمی‌کنید که بگوید هم‌نشینی او با دیوید بکهام برای او افتخار است--‌چیه پروین لمپن اختراعی کرده.دارویی را کشف کرده که عکس با او افتخار است همین ملت اکثرا چاپلوس بودیم که کارمان به اینجا رسید!!!
  15
  18
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۲
  نظر شما چیست؟