مشاور پادشاه عربستان: ایران پای خود را از گلیمش درازتر کرده

انوار اشکی، یک مشاور نزدیک به پادشاه جدید سعودی به یک شبکه اسرائیلی گفت که او به صلح با اسرائیل متعهد است.
 
به گزارش «انتخاب»،  این مقام ارشد عربستان در گفتگو با شبکه «ای 24» اظهار داشت: تهران برای احیا عظمت سابق خود، مانورهای بی ثبات کننده راه انداخت و عراق را بهم ریخت و اکنون در حال دروی آنچه خود کاشت، است.
 
انوار اشکی که از نزدیک ترین مشاوران ملک سلمان به حساب می آید، هم اکنون مدیرکل مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه است و فردی است که عربستان و اسرائیل از طریق آن مذاکره می کنند.
 
وی گفت: پیشنهاد صلح شکست خورد، چراکه برنامه ای برای اجرای آن وجود نداشت، ما به نتانیاهو نیاز داریم، چراکه او مردی قدرتمند و منطقی است، او باید پیشنهاد صلح را بپذیرد.
 
پیشنهاد صلح ملک عبدالله یا ابتکار صلح عربی به اسرائیل اعلام می کرد که در ازای تشکیل دولت مستقل فلسطینی، 22 کشور عربی این رژیم را به رسمیت خواهند شناخت.
 
وی با اشاره به ایران گفت: تهران در فکر احیا امپراتوری پارس است و سعی دارد به عراق و سوریه دست پیدا کرده و به مدیترانه برسد، از آن نقطه آن ها به مصر و اروپا چشم خواهند دوخت.
 
این مقام سعودی افزود: این یک رویا است. روش ها و متدهای ایران برای تحقق اهدافش بی ثباتی منطقه است، اما انها نمی توانند ناامنی که باعث آن شده اند را کنترل کنند.
 
وی ادامه داد: ایران پای خود را از گلیمش در عراق و سوریه درازتر کرده است.
+78
رأی دهید
-170

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  فدای آقا - اودنسه ، دانمارک

  جمعش کن سوسمارخور عمری متجاوز جنسی. همچین پوزتونو بزنیم که نفهمین از کجا خوردین.
  90
  174
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸
  ۴۰
  Iranemaa - قم، ایران

  عربهای سوسمارخور با اسرائیل مشکلی ندارند ولی ما باید پولمان را خرج فلسطینیهای عرب کنیم که به گفته خود عربها فلسطینیها ادمهای خوبی نیستند و از طرفی با دشمنی با اسرائیلی که مردم و حکومتش با ایران و ایرانی هیچ مشکلی ندارند و مثل ما از عربها بیزارند
  33
  133
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹
  ۵۳
  Abbas.be - اصفهان، بلژیک

  دو کلمه هم از مادر عروس بشنوید
  24
  122
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸
  ۵۵
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  سوسمار ننگین خیلی‌ بی‌ جا میکنی‌ امپراطوری پارس ایرانی‌ را به -هموطنانت ملایان -که ایران را مثل اجداد تو اشغال کرده‌اند نسبت میدهی‌-همین دین خونین و پر از تباهی شما ایران ما را به این روز افکند!!
  37
  130
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷
  ۷۰
  فراتر از اندیشه - آلپ، سوییس

  ۱۰۰% حق باشماست. ایران پاهاشو از گیلیمش دراز تر کرده. ولی‌ مرد می‌خوام . اگر فقط یک‌ذره جرات داری تو انگشت رو از گیلیمت درازتر کن. وجودش را نداری.
  26
  137
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
  ۷۷
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان

  رژیم ایران نه ایران!! مردم ایران صلح‌جو و بشر دوست هستند به همین دلیل آخوند‌ها یا اعراب ۱۴۰۰ ساله توانسته اند در ایران بمانند و فرهنگ این کشور را نابود کنند
  17
  123
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸
  ۵۲
  Azad_UK - لندن، انگلستان

  داداش با فامیلای خودت اینطوری صحبت نکن. بد است!
  17
  84
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۲
  ۴۹
  behzad50 - مونیخ، آلمان

  این آقای مشاور که اسمش اشکی هست عجب اشکیه‌ها !!! امپراتوری پارس با این آخوندای همجنس خودتون !؟ آقا هنوز نمیدونه متاسفانه ایران ۳۷ ساله دست عرب‌ها افتاده. بگذار از دست این ملاها راحت شویم اونوقت بد چیزیم نگفتی،شایدم همین کارو کردیم آقای اشک :)
  8
  82
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸
  ۳۶
  سیراب ازسراب - شیراز، ایران

  درست میگوید. رافضی ها علنا میگویند علیه دنیا اعلام جنگ کرده ایم. 36 سال است علنا علیه دنیا اعلام جنگ کردهاند.
  85
  21
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰
  ۶۲
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا

  گورتون رو گم کنین !!! غرب پشتتون بود با اون گنده لاتتون صدام چه شکرى خوردین !!؟؟ اخ که حیف دارم أتیش میگیرم !! جلوى محمد رضا دست به سینه و کمى کمر خم میاستادن !! تف به تو اى فلک !!! تیله نمیکردن جیکشون در بیاد !! حیف دیگه حیف !! خدایا باز اون روزا میبینیم !!!؟؟ همین الانش هم دشداشه خیس میکنن !! تقى به توقى میخوره تیز میرن پیش ارباب تا تعیین تکلیف کنن !!! این اسم ( ایران ) این سرزمین ( آهورا مزدا ) لرزه به اندام این عربها انداخته!!! بلرزین تا مرگ تک تکتون فرا برسه وهابیون خوک صفت نجس !!!
  7
  81
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷
  ۴۷
  haj hasan - مشهد، ایران

  فعلا که همین عربها دارند ایران و فرهنگ ایرانی رو نابود می کنند.با پنبه سر می برند یک نگاهی بع جامعه و اطرافمون بندازیم کاملا مشخص است.این اخندها این حجاب زوری این کلامات عربی.این فرهنگ عرب پرستی.فقط ما ایرانیها ...هستیم در عمل طبل تو خالی.
  15
  54
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
  ۳۶
  faramarz65 - تهران، ایران

  زمان شاه اینا کدام گوری بودن که جرات نفس کشیدن هم نداشتن چون میدونستن شاه شوخی نداره و میزنه له میکنتشون....حالا اومده واق واق میکنه ..
  11
  85
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴
  ۳۷
  13633Ali - شیراز، ایران

  [::فدای آقا - اودنسه ، دانمارک::] بفرمایید... نوشابه از دست مبارک نائبان امام زمان 😀.
  13
  48
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۱
  ۶۲
  خط ازاد - ژنو، سوییس
  با آل رستم هر که در افتد بر افتد،روح زرتشت حافظ ایران زمین است،خاندان کثیف آل سعودمیلیاردها دادن به صدام نتیجه نداد.حالا هم که مرتب دارند در یمن چک میخورند. ایران در فکر نیست در حال عمل است
  12
  24
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۷
  ۶۸
  senator x - تهران، ایران

  خدمت ملخ خور عزیز.1-گلیم لایق شما و اجدادشماست,اگر(دراز)کردیم از قالی ابریشمی ایرانی درازکردیم2-حیف و صدحیف که شاهنشاه رفتنند ,برو از بابات بپرس که درزمان ایشان,پادشاه تان هم جرئت نفس کشیدن درمقابل ایران را نداشت و برای دست بوسی اعلحضرت باید ماه ها تو نوبت میماند.دیگه از این زرت و پرتها نکن .
  5
  34
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۵
  ۴۵
  caspian38 - برایتون ، انگلستان

  دشمن اصلی ایران عرعرستان هست نه اسرائیل. کشورهای عرب دیگه هم پاچه خوار ملخستان...
  6
  34
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۰
  ۴۶
  saaami - استکهلم، سوئد
  دوستانى که به این عربهاى سعودى فحش میدن ولى براى محمد، على و حسین سینه چاک میکنن باید بدونن که اینا از نسل و تخم و ترکه همونان. اونا هم چشم دیدن ایرانیها رو نداشتن و به مملکت و دین و ناموس ما تعرض کردن. پس این قدر چشم بسته به باورهاى پوشالیتون پا فشارى نکنین. در ضمن یک بام و دو هوا نمیشه! یا رومى روم، یا زنگى زنگ...
  9
  24
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۹
  ۳۸
  آزاده21 - لندن، انگلستان
  برو ملخت رو بخور گنده تر از دهنت حرف نزن که پای ایران نه جواربش به حلقت میره
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۰
  ۵۵
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::saaami - استکهلم، سوئد::]. صد در صد حق با شماست..برای اجداد همین سوسمار سینه میزنند در خیابان مثل کودکان شیر خواره عرررر میزنند بعد به این سوسمار فحش میدهند.عقل که نباشد میشود حکومت ۳۷ ساله ی ملا!!
  4
  11
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۷
  ۴۴
  ahmadadib - تهران، ایران
  زمان ضعف ما در مقابل این دیکتاتور کوچولو ها اتفاقا زمان شاه بوده . ما همون زمان بحرین را از دست دادیم اونم با اون وضع فضاحت بار . منظور این بابا از احیای امپراتوری پارس سیطره گفتمانی انقلاب اسلامی در کشور های عربیه . منتها اینجوری بیان میکنند تا احساسات ناسیونالیستی را تحریک کنند و تعصب را به میدان بیارن . ناسیونالیسم و عرب و فارس کردن دقیقا چیزیه که اینا بهش نیاز مبرم دارن . خوش بختم که میبینم در کشورمون ایران این نگاه ناسیونالیستی رو به افوله . منطقا هم فرقی بین عرب و فارس و ترک و تاجیک و اینا نیست
  5
  6
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۸
  ۳۹
  نیاوران - تهران، ایران
  یکی ساسات این آشغال رابکشه خفه کارکنه
  1
  16
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۷
  ۲۳
  زنده بادایران من - ایران، ایران
  زمان افول یاوه گویی های عربستان وقطردرحال پایان یافتن است آنهم بخاطرخباثتی که دربوجودآوردن داعش به کمک اربابان غربیشان انجام دادند. منتظر عذاب الهی باشیدکه همچون رعدوبرق برسرتان فرودآیدانشاءالله
  0
  1
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.