شهروند ایرانی: این شما و این دین محمد , بعد از این من دیگر مسلمان نیستم

شهروند ایرانی: این شما و این دین محمد , بعد از این من دیگر مسلمان نیستم , بعد از این اجازه نمیدم این بچه توی خونه من نماز بخونه ,  بعد از این نمیزارم چادر سرش بپوشه.

+741
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  هر جا که اسلام هست بچاپن بچاپه. مردم خسته شدن.
  34
  407
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران

  حکومت اسلامی ببین چه جونی به لب مردمت رسوندی که حتی با وجود احتمال شکنجه و مرگ بازم میا‌‌ن تو خیابون و همه آرمنهاتون رو به لجن میکشند. خجالت بکشید، قبول کنید که گند زدید...
  50
  490
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  بختیاری2500 - اهواز، ایران

  ما که خیلی وقته خانوادگی دین ....تازی را به زباله ریختیم..!
  42
  460
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  درود به آن مادری که به تو شیر داد.
  29
  510
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  esfanie - اسن، آلمان

  بالاخره یک با غیرت تو این کشور ، حرف دلش را زد
  20
  455
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  dook - دبی، امارات متحده عربی

  کى گفته با اینهمه خرافات و یا حسن و حسین و تقى و نقى گفتن شدى مسلمون چه بهتر یکى از خرافاتیها و آخوند قبر پرست کمتر مگه مسلمون بودن به اسمه
  357
  58
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  خط ازاد - ژنو، سوییس

  درود بر این هموطن،به امید روزی که ایران از شر این دین رها شود و با بولدوزر تمام قبرهای به اسم امامزاده صاف و استخوانها ی آنها را بفرستند عربستان سعودی ،منزل اصلییشان.
  32
  407
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  iranianuk باشه بابا!باشه! اصلا اسلام بدترین!بدترین ایدئولوژی!حالا بایه عده اعتقاد دارن چکا کنیم؟بکشیم؟حداقل یه راهکار بدید!این آقا هم یکی هست امثال کاربرهای این سایت.تابلوهه از قبل هیچ اعتقادی به اسلام نداشت فقط داره فیلم بازی میکنه..ولی خدایی یکم تعصب و بزارید کنار آخه رفتار حکومت ایران یا هر کسی یا گروهی که به نام دین ظلم کنه چه ربطی به اصل دین داره؟!!
  516
  65
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  تا حالاشم مسلمان نبودی . من بعدش هم نباشی اتفاقی نمیفته .
  531
  45
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  مرد زیرک - سوانزی، انگلستان

  هل دادن همجنس کرا از بلندی، مجازات قطع دست دزد، سنکسار زنا کار، نابرابری حقوق مرد و زن، حق دادن به مرد برای داشتن ٤ همسر در ١ زمان، دو حالت داره، یا میبذیری یا نه.
  23
  348
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  vahid_ - گلاسگو، انگلستان

  مردم احساساتی و خرافاتی . امروز با احساسات مسلمون میشیم , فردا مسیحی . پس فردا بی خدا . هیچ چیزمون از عقل و خرد نمیاد .
  32
  141
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  تنها نتیجه‌گیری عقلانی از عمل نابخردانه این افراد : استفاده از مواد مخدر سنگین روان‌گردان و بخوری کردن فرزند.
  464
  30
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران

  جو گیر نشید دوستان . لابد نمایش نامه چیزی بوده . در غیر اینصورت تا اخر فیلم را نمایش میدادند . گویا یوکی جان تازگیها زیاد دقت نمیکنه و هر چیزی را در سایت قرار میده . مثل تخریب ارامگاه مرحوم بنان
  245
  30
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. [::amirrashti - رشت، ایران::]. فقط همین قدر از أصل این دین توحش، که سزای این آدم جون به لب رسیده به دلیل ارتداد اعدامه . همچین هم از أصل دین دفاع میکنه که انگار این حیوونهایی که به جون ملت افتادن تربیت یافته یه کره دیگه ان!! بابا یا از خوزه بیضیه اومدن، یا او خونه همین متدینین و مطابق تعلیمات همین اسلام تربیت شدن و عمل میکنن . تازه ترحم کردن به ملت مثل داعش علنی دستوران رو پیاده نمیکنن😂😂😂. اون یکی هم میگه یکی کمتر! راست میگی! یه خل کمتر، از دریای بیکران و اقیانوس مواج دیوانگان که چیزی کم نمیاد! تا پول نفت هست، تولید خل و چل هم هست. سریع جایگزین میشه. حالا یا از پاکستان، یا از قم.
  21
  249
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  بر طبق همین اسلام این اقا مرتد است و خونش مباح ٬یعنی باید کشته بشه . البته این اقا به قول اقایdook از دبی ٬امارات اصلا مسمان نبوده چون شیعه بوده وتروریست نبوده و زنش حق رفتن به مسجد و قبرستان داشته. انهایی هم که فکر میکنند اصل اسلام با حکومت اخوندی متفاوت است لطفا یک بار قران وعقاید امام علی در نهج البلاغه در مورد زنان را بخونند هم یک نگاهی هم کتاب ۲۳سال از علی دشتی که اسلام واقعی را بر اساس ایه های قران به همراه حوادثی که زمان محمد ص اتفاق افتاده که به روشنی توضیح میدهد بندازند.
  19
  239
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  Iranianuk کامنت amirrashti - رشت، ایران تا این لحظه 94 منفی گرفته و کلا این موضوع در بالاترین 94 پلاس. آیا مطمئنی گه گاه به کامنتها خودت از دق دلی منفی نمیدی؟ 94 منفی در این زمان یکم غیر عادیه یا یکی از کابرهات یک رندم آی پی چنجر رو سیستمش گذاشته و به پیغامهای مخالفش با تغییر آی پی هی منفی می ده. چون خودم مسلمونم با درصد منفیها برای یک کامنت خیلی آشنایی دارم :-).
  140
  289
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  baas - روتردام، هلند

  البته که ایرانیها بدنبال یارانه نیستند !!!!!!!!!!!!!!!!!۱
  11
  71
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  baas - روتردام، هلند

  و او همچنان تنهاست .
  8
  122
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  baas - روتردام، هلند

  و حاضرین همچنان بی‌ تفاوت .!!!!!!!!!!
  8
  120
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. راست میگی‌ .چون که مسلمان واقعی کسی‌ یه که احکام شریعت رو نگاه داره ،مثلا بتونه زنشو بزنه _سوره نسا آیه 34 که متنشو به عربی‌ و فارسی برا همه مینویسم .از همه مسیحی‌ها یهودیا از هر انسانی‌ که مسلمان نباشه عدش متنفر باشه باهاشون بجنگه با شمشیر بزنه تو گردنشون .ادمیی‌ که بهش نه میگن رو دستو پاشونو در جهت خلاف یکدیگه قطع کنه و خیلی‌ چیزی دیگه که من در جاهای مختلف آیه و سورهاشو با ترجمه مینویسم
  20
  146
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Cocoo - ونکوور، کانادا

  اون پرفسور سمیعیِ نابغه از وضع ملت ایران خبر داره که میره تو تلویزیون نطق میکنه؟ یا بیا تو ایران درد مردم را از نزدیک ببین یا اینکه در دهنتو ببند.
  65
  96
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه

  [::باور عمیق - قم، ایران:. سوره النساء (زنان) آیه 34 صفحه 85. الرِجَالُ قَوَامُونَ عَلَى النِسَاء بِمَا فَضَلَ اللهُ بَعضَهُم عَلَى بَعضٍ وَبِمَا أَنفَقُوا مِن أَموَالِهِم فَالصَالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِلغَیبِ بِمَا حَفِظَ اللهُ وَاللاَتِی تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَ فَعِظُوهُنَ وَاهجُرُوهُنَ فِی المَضَاجِعِ وَاضرِبُوهُنَ فَإِن أَطَعنَکُم فَلاَ تَبغُوا عَلَیهِنَ سَبِیلاً إِنَ اللهَ کَانَ عَلِیًا کَبِیرًا. مردان، از آن جهت که خدا بعضی را بر بعضی برتری داده است. و از آن جهت که از مال خود نفقه میدهند، بر زنان تسلط دارند. پس زنان شایسته، فرمانبردارند و در غیبت شوی عفیفند و فرمان خدای را نگاه میدارند. و آن زنان را که از نافرمانیشان بیم دارید، اندرز دهید و از خوابگاهشان دوری کنید و بزنیدشان. اگر فرمانبرداری کردند، از آن پس دیگر راه بیداد پیش مگیرید. و خدا بلند پایه و بزرگ است.
  8
  115
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه

  سوره محمد آیه 4. فَإِذا لَقِیتُمُ الَذِینَ کَفَرُوا فَضَربَ الرِقَابِ حَتَى إِذَا أَثخَنتُمُوهُم فَشُدُوا الوَثَاقَ فَإِمَا مَنًا بَعدُ وَإِمَا فِدَاء حَتَى تَضَعَ الحَربُ أَوزَارَهَا ذَلِکَ وَلَو یَشَاء اللَهُ لَانتَصَرَ مِنهُم وَلَکِن لِیَبلُوَ بَعضَکُم بِبَعضٍ وَالَذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَهِ فَلَن یُضِلَ أَعمَالَهُم. چون با کافران روبرو شدید، گردنشان را بزنید. و چون آنها را سخت فرو فکندید، اسیرشان کنید و سخت ببندید. آنگاه یا به منت آزاد کنید یا به فدیه. تا آنگاه که جنگ به پایان آید. و این است حکم خدا. و اگر خدا میخواست از آنان انتقام میگرفت، ولی خواست تا شمارا به یکدیگر بیازماید. و آنان که در راه خدا کشته شده اند اعمالشان را باطل نمیکند.
  9
  97
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه

  سوره مائده آیه 33. إِنَمَا جَزَاء الَذِینَ یُحَارِبُونَ اللهَ وَرَسُولَهُ وَیَسعَونَ فِی الأَرضِ فَسَادًا أَن یُقَتَلُوا أَو یُصَلَبُوا أَو تُقَطَعَ أَیدِیهِم وَأَرجُلُهُم مِن خِلافٍ أَو یُنفَوا مِنَ الأَرضِ ذَلِکَ لَهُم خِزیٌ فِی الدُنیَا وَلَهُم فِی الآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِیمٌ. سزاى کسانى که با [دوستداران] خدا و پیامبر او مى‏جنگند و در زمین به فساد مى‏کوشند جز این نیست که کشته شوند یا بر دار آویخته گردند یا دست و پایشان در خلاف جهت‏ یکدیگر بریده شود یا از آن سرزمین تبعید گردند این رسوایى آنان در دنیاست و در آخرت عذابى بزرگ خواهند داشت
  10
  89
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. با اجازه از جناب باور عمیق، حمید خان یادمه همین یکی دو ماه پیش بود تو همین سایت یکی از کاربرای معتقد به اسلام از یک کاربر مخالف سوال کردند "راستشو بگو تا حالا قرآنو خوندی؟" میدونید جوابش چی بود؟"منه بی خدایی که به خدا اعتقاد ندارم بیکارم که قرآن بخونم"!!از همون جا شکم از بین رفت بیشترمخالفین اسلام سایت یکبار هم قرآن رو نخوندن هرچی که سر هم میکنن از دهان یه عده آدم مغرض که در هر صورتی اسلام رو قبول ندارن شنیدن..مثلا میگن در قرآن هست کافران را با زجر!بکشید..یا کافران را بسوزانید!! چطور میتونه همچین مواردی صحت داشته باشه در حالی که اسلام گفته شکنجه حرام هست!خصوصا مجازات با آتش که اصلا در اسلام سابقه نداره!
  163
  17
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. بله در قرآن هست با کافران و دشمنان "پیکار"کنید که کامل طبیعی هست.اما اگه مواردی که شما میگید هست چرا ما که قرآنو خوندیم ندیدم؟حداقل نشانیش رو هم بدید دوباره یه نگاه بندازیم شاید شما راست بگید!بخدا اسلام نگفته دین اجباره یا ربا و اختلاس کنید خیلی موارد دیگه در اسلام نیست یه عده برای منافع خودشون ساختن..مثلا یه داعشی که خیلی ادعای اسلام داره خیلی راحت سر یه انسان رو میبره انگار داره گوسفند قربانی میکنه چرا من نمیتونم حتی فکرهمچین کاری رو کنیم؟ چرا خانواده من نمیتونند و خیلی از افرادی که میشناسم خیلی هم دینشون رو قبول دارن؟ یا من چرا نمیرم تو خیابون یکی رو به باد کتک بگیرم که حجابتو حفظ کن؟ووو..پس دو حالت بیشتر نداره یا ما مسلمان نیستیم! یااسلام اونجوری که شما فکر میکنید!
  150
  16
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. در مورد کامنت اون روز مربوط به خبر برده داری..که گفتید شیعه رو ایرانی ها ساختن عرض کردم خدمت شما شیعه بتنهایی یعنی پیرو در اصل شیعةالعلی یعنی پیروان علی هست.از همون ابتدا به یاران علی ع از جمله سلمان فارسی،حجربن عدی،ابوذرغفاری،ابو ایوب انصاری،مالک اشتر،اویس قرنی ووو گفته شده.پس اینا کی بودند که؟ولی اصلاچه ربطی به تعداد داره که گفته بودید علی پیرو نداشت؟شاید هم در زمان صفوی به زور گسترش پیدا کرده باشه ولی محال هست که ساخته فردی یا ملتی باشه
  146
  11
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا

  ننگ بر کسانی که به اسم دین بر مردم ظلم کردند. نفرین بر کسانی که دین را دست مایه خود برای حکومت قرار دادند. اینان دجالند. من این مرد رو درک می کنم. چون دل خونی از دست حکومتیان داره.
  11
  92
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  ایرانی زاده - دبی، امارات متحده عربی

  این اقا هم یه جور دیوانه هست ؟؟؟ همه دینها یه جورن دیگه ؟البته جنس این داداش مثل اینکه خوب نبود
  114
  8
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  [::Cocoo - تورنتو، کانادا::]. دیدی نگفتم از ما عقده داری نترس بگو اینجا کسی دستش بهت نمیرسه..خدارو شکر بیشتر مردم گیلان عاشق دینشون هستن.پرچم رشت همیشو بالاست .ای لعنت بر رضا خان که قوم دیکتاتوری امثال شمارو آقا بالاسر ما کرد
  144
  5
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  گشتاسپ - شیراز، ایران

  این فرقه اهریمنی از لحظه پیدایش کارش تجاوز و کشتن انسان ها و آزادی و حق بیان و عدم تحمل باور های دیگر بوده و هست و خواهد بود.خوشبختانه در ایران مردم و بویژه جوانان به ماهیت آن چی بردند.وظیفه همه ماست که هر چه بیشتر شفاف سازی کنیم تا ایران عزیز از وجود اسلام و پیروانش تهی و تهی تر بشه جوری که فقط تو کتابها ازش نشونی بمونه.هر کسی 2 قرن سکوت و 23 سال وتاریخ طبری (بخش هایی)رو بخونه به حقیقت اسلام پی میبره.
  5
  97
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  دینی از این دین شوم تر و نحس تر وجود نداره
  10
  120
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه

  سوره نسا ۳۴ . مردان، از آن جهت که خدا بعضی را بر بعضی برتری داده است. و از آن جهت که از مال خود نفقه میدهند، بر زنان تسلط دارند. پس زنان شایسته، فرمانبردارند و در غیبت شوی عفیفند و فرمان خدای را نگاه میدارند. و آن زنان را که از نافرمانیشان بیم دارید، اندرز دهید و از خوابگاهشان دوری کنید و بزنیدشان. اگر فرمانبرداری کردند، از آن پس دیگر راه بیداد پیش مگیرید. و خدا بلند پایه و بزرگ است.
  4
  79
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه

  سوره محمد آیه ۴ /. چون با کافران روبرو شدید، گردنشان را بزنید. و چون آنها را سخت فرو فکندید، اسیرشان کنید و سخت ببندید. آنگاه یا به منت آزاد کنید یا به فدیه. تا آنگاه که جنگ به پایان آید. و این است حکم خدا. و اگر خدا میخواست از آنان انتقام میگرفت، ولی خواست تا شمارا به یکدیگر بیازماید. و آنان که در راه خدا کشته شده اند اعمالشان را باطل نمیکند.
  5
  75
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه

  با تشکر از همه دوستان این آیات را جهت اطلاع رسانی به دوستانی مینویسم که اعتقاد دارن اصل اسلام بهتر از این آخوندا و داعش و ایناست با کمی‌ مطالعه در قرآن و احادیث می‌شه به اصل موضوع پی‌ برد و تصمیم گرفت ، در بخشهای دیگه هم از آیات مینویسم دوست داشتم عربیشم بنویسم که متاسفانه ایران یوکی اجازه درج شدنشو نمیدن .
  4
  72
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه

  سوره مائده آیه 33 . سزاى کسانى که با [دوستداران] خدا و پیامبر او مى‏جنگند و در زمین به فساد مى‏کوشند جز این نیست که کشته شوند یا بر دار آویخته گردند یا دست و پایشان در خلاف جهت‏ یکدیگر بریده شود یا از آن سرزمین تبعید گردند این رسوایى آنان در دنیاست و در آخرت عذابى بزرگ خواهند داش
  4
  67
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  آنتی خرافه - کلن، آلمان

  [::فدای آقا - اودنسه ، دانمارک::]. فکر کردی همه مثل رهبرت آیت دلا علی وافورین که قبل از روضه خوندن بشینه پا منقل و وافور دولول تریاک ناب بزنه به بدن بعد بیاد دژمن دژمن کنه؟؟ بالاخره یروز رهبر کفتارت گورشو با دینش از این کشور گم میکنه اونوقت قیافه تو و امثال تو دیدنیه که چطوری رنگ عوض کردین و دارین مال رژیم جدید رو میمالین و ادعای بی دینی از قبل از پیدایش زمین رو میکنید.
  8
  117
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::amirrashti - رشت، ایران::]. "اسلام گفته شکنجه حرام هست!خصوصا مجازات با آتش که اصلا در اسلام سابقه نداره!". میشه بگی کجا گفته که شکنجه حرام است؟ و در جواب شما، بله قرآن رو خوندم، جلد تا جلد
  9
  103
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  این کدوم کشور بود چون گری دستی‌ بود تو فیلم.ولی‌ خانم معلوم بد متعصب هست چادر سر کرد.
  65
  2
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  [::آنتی خرافه - کلن، آلمان::]. کامنتتو خوندمو آی خندیدم! دیدن قیافه این مزدورا بعد مرگ این حکومت سیاهو قرون وسطایی واقعاً دیدنی و لذت بخش! پس مرگ بر این حکومت منفور ضد انسان و به امید اون روز (:
  4
  74
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان

  چرا قرآن را به فارسی ترجمه نمیکنند چون می‌دانند چه فجایعی توش نوشته شده
  8
  89
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  ahmadadib - تهران، ایران

  ای بابا دین محمد (ص) یک مسیر 1400 ساله را داره پیمایش میکنه . خیلی ها سوار شدن خیلی ها هم پیاده . حالا این بابا هم پیاده بشه چه اهمیتی داره . خیلی ها هم سوار میشن . این احتمالا بهایی چیزی بوده اومده نمایش ترک اسلام را راه انداخته :(
  113
  9
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  افسوس که اینجا چت‌روم نیست که بخوام با شما مخالفین کلام خداوند؛ مناظره کنم. فقط خیلی ساده بگم؛ اون صلیب‌پرستایی که سالهای متوالی بر علیه اسلام جزوه نوشتند؛ وقتی که در برابر آیات محکم خداوند؛ قرآن قرار میگیرند سست؛ سربزیر و خجالت‌زده میشوند. قرآن بی‌شک کتابی است آسمانی و هیچ احدی نخواهد توانست بر آن خدشه‌ای وارد کند. در جواب آن فتنه‌گر: بله اگر مشرک و کافری به خانه من حمله کند؛ هر طور که بخواهم با او عمل میکنم. مثلا کشیدن دو پایش از هم.
  124
  14
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. نیاز به گفتن من نیست اینترنت هست خودتون نگاه بندازید که البته میدونم صد در صد سراغ سایتهای مغرضش میرید..این آیاتی رو هم که کاربر"خدا سادیسم نیست!"ذکر کردن هم از چند قرآنی که دم دستم بود هم تو چند سایت نگاه کردم ترجمه ها متفاوت بود!باید توجه داشته باشید قرآن برعکس تورات و انجیل آیه به آیه اش نیاز به تفسیر داره بعد شما هرچی که به ظاهر میبینید علم میکنید!گذشته از اینها این همه آیات زیبا و بشر دوستانه در قرآن هست یک بار شده حرفی از اونها به میان بیارید؟نه!چرا؟ چون به نفعتون نیست..در ضمن مجازات با آتش رو کاملا حتم دارم مال اسلام نیست خصوصا از نوع داعش یعنی زنده سوزاندن که مربوط به قرون وسطی مسیحی هست..
  104
  6
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. من متی تا مکاشفه انجیل رو خوندم (که از خود سایتهای مسیحی دانلود کرده بودم)کلی موارد ضایع و ضد عقلی و حتی خشن توش پیدا کردم پس چطوره خودتونو واسه مسیحیت جر میدید؟پس مشکل شما زد انسانی بودن اسلام نیست وگرنه خودتون تو سایت نمی نوشتید"مسلمان از هر طرف کشته شود به نفع بشریت هست!"..بیشتر از این هم نوشتن فایده نداره چون نه مثل برادرمون باور عمیق در تخصص من هست و نه قویترین منطق و استدلال رو هم بیارم شما قبول میکنید فقط برام جالبه انسانها چقدر میتونند متفاوت باشن....
  102
  6
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Bozorgmehr - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  درس نخست در دمکراسى احترام به عقاید شهروندان دیگر است. از این مقدمه که بگذریم با اطمینان مى گویم از ١٢٤ هزار پیغمبرى که به راست یا به دروغ به کره ى خاکى پا گذاشته اند هیچیک قادر به ایجاد جامعه اى ازاد، اباد، عقلانى، مترقى و صلح جو نشده اند. بهترین روش براى ایجاد مدینه ى فاضله تکیه بر عقل و منطق یا همان پیامبر درونى است. گروه نخستى که به دین نیاز دارند ترسو ها و بزدلانى هستند که جرات راهنمایى گرفتن از خرد و منطق را ندارند. گروه دوم هم شارلان هاى هفت خط انگل صفتى هستند که نمى خواهند از تن لش خود کار بکشند و مصمم هستند که گروه نخست را در نادانى ابدى غل و زنجیر کنند.
  3
  76
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا

  [::fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا::] اینور ایران مظلوم بود و شهر تهران حول حوش بازار که بار بران با این چرخ دستى بار رو تا دم وانت بار حمل میکنن که اغلب دیده شده بارى رو که بهش سوار میکنن کمتر از بار یه کامیون ده تن نیست !!! خود رژیم میدونه که خیلىها از دین برگشتن !!!.
  1
  65
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Cocoo - ونکوور، کانادا

  [::amirrashti - رشت، ایران::]. : من که رو حرفم هستم و می‌دونم چیز بدی نگفتم ولی‌ همون امتیاز‌های منفی‌ و مثبتی که بچه‌ها اینجا به کامنتت دادن روشن میکنه که حرف کی‌ سره, تو هم انگاری خیلی‌ بیکاری دیدم واسه همه یکی‌ یکی‌ جواب نوشتی‌. راستی‌ ساندیس جزو بنفیت کاریته با موز مجانی‌ میدن بتون یا اینکه پول اونارو باید خودتون از جیب بدید؟ برو پهلوی علی‌ چلاق بگو سهمیه ساندیستو بیشتر کنن آخه تو طفلکی داری از دل و جونت مایه میذ‌اری اینجا
  169
  64
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::amirrashti - رشت، ایران::]. اولا: من به اینترنت چکار دارم؟ ازت پرسیدم آیه ای که میگه شکنجه حرام است رو یا تو یا اون باور عمیق با ذکر سوره و آیه بگه. یعنی که چی منو به اینترنت حواله میدی؟ دوما، جر دادن ظاهرا کار شما هاست که دارین واسه یه عده عرب غارتگر مفت خور برده فروش، به اسم امام خودتون رو پاره میکنین. سوما من از همه أدیان وقتی به مرحله حکومتی میرسن و از حالت شخصی در میان مخالفم. همشون به طریقی خون ملت رو توی شیشه میکنن، از اسلامش بگیر تا مسیحیت و یهود که نمونه اش جلوی چشممون است. چهارم تو اگر زن و بچه مردم رو به خاطر بد حجابی کتک نمیزنی دلیل خوب بودن اسلام نیست، سیره رسول و آیات چیزی غیر از این میگن. دین دینی است که بخوای بشناسیش باید شتر رو بشناسی! حالا بگو ببینم، این فلاکت و أدباری که امروز بهش گرفتاریم، اگر از برکات اسلام نیست، از برکات چیه؟! مگر غیر از اینه که کسایی که در راس هستن، دست پر ورده همین دین هستن؟ نکنه فکر کردی تو حقانی و فیضیه به جای سیره رسول و أولی الامر منکم دارن فلسفه کانت و هگل یاد میدن؟! 😀😂
  8
  74
  ‌سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  امیر رشتی باز تو شلوغ کردی تی گل به سر. من نمیدونم چرا بچه ها خودشون را اذیت می کنند که شماها را راهنمایی کنند. خودتون مشغول ذغال فروشی هستید و مطلع تمام این داستان ها. جواب نداری بدی میگی ورق بزن برو آیه خوشگلا؟ ترجمه آیه میارن میگی با هدف سیاهنمایی و غرض ورزی ترجمه شده؟ سوال ازت می کنند میای میگی پس چرا برای مسیحیت خودتون را جر میدید؟ برو ریکه جان برو داییت و بیچاره کن!
  54
  44
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه . اولا خیلی ممنون که وقت گذاشتی و نوشتی . اگر یک درصد احتمال بدم شما از اون دسته افرادی هستی که دنبال صحبت منطقی هستی و پس از گرفتن پاسخ به یکباره محو نمیشی، پاسخت رو میدم . اومدی یک سوال منطقی پرسیدی . میگی آقا این چه دین وحشی صفتیه که میاد توی قرآن میگه شما حق داری زن رو کتک بزنی؟ اگر خدا وکیلی دنبال این هستی که پاسخ این سوال رو بگیری، بگو من وقت بذارم بشینم یه 30-40 پاراگراف واست بنویسم تا متوجه بشی موضوع چیه و تا چه حد داری اشتباه میکنی . اما اگر غرضت از نوشتن مجادله بی فایده هستش که دیگه ولش کن . اگر حالشو داری این صحبت رو تا آخر و به صورت منطقی با من ادامه بدی بگو تا پاسخت رو بدم . موفق باشی.
  63
  98
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  1hamid چیزی که بعضا من رو ناراحت میکنه اینه که آدمهایی مثل شما با تمام وجودشون اعتقاد دارند که چیزی که فکر میکنند حقیقته در صورتی که خبر ندارن در چه جهلی به سر میبرن.اولا حکم این آقا ارتداد نیست .اصلا کاری به این ندارم که این آدم قصدش از این حرکت چه بوده یا اصلا این فیلم چه هست یا نیست .اما بر خلاف ادعای شما حکم این آقا ارتداد نیست .وقتی شما میای و همچین چیزی رو مطرح میکنی ، همین نشون میده که تا چه حد و اندازه ای هنوز نسبت به مسائل دینی کم سواد و بی اطلاع هستی .مطابق با فتوای تمام مراجع تقلید یکی از شروط اثبات ارتداد ، بینش و آگاهی کامل و سپس انتخاب دین میباشد که من به علت جلوگیری از طولانی شدن به ذکر تنها یکی بسنده میکنم : آقای جوادی آملی :((ارتداد آن است که کسی محققانه دین را بپذیرد سپس دین را کنار گذارد. در ارتداد یک نکته مهم این است که شخص پیش از این دین را با برهان منطقی پذیرفته باشد.بنابراین ارتداد یعنی، کسی که یقین معرفت شناختی دارد با این حال دین را به بازی بگیرد و از آن اعلام بیزاری کند)) ..
  70
  104
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  2- شاید حالا بهتر متوجه بشی که منظور من از نوشتن اولین کامنتم که گفتم (( تا حالاشم مسلمان نبودی )) یعنی چه . اما آدمایی مثل تو فوق العاده پوسته بین و سطحی نگر هستن . این آقا هیچ وقت در طول عمرش مسلمان نبوده که بخواد حالا امروز مرتد محسوب بشه . این آقا رو اگر باهاش بشینی و چهار تا سوال جواب ساده در مورد دینش ازش بپرسی حداکثر میشه مثل اون احمق بیشعوری که اعتقاد داره مسلمانا ((خل و چل )) هستن . همین کسی که اعتقاد داره مسلمانها با پول نفت جایگزین میشن و خل و چل هستن ، همین آدم رو تو اگر تمام زندگیش رو زیر و رو کنی اثری به غیر از کثافت درش نمیبینی . همین آدم رو من بارها دعوت کردم گفتم بهش ، میخوای صحبت کنی آدم باش، مودب باش، مثل آدم حرف بزن ، صد رحمت به شتر، ای کاش تو به اندازه شتر میفهمیدی . دقت میکنی حمید جان؟ بنابراین در اولین گام رسیدیم به اینجا که بر خلاف ادعای مزخرف شما این آقا مرتد نیست
  72
  106
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  3 - نکته بعدی اینکه شما با یک دوستی داری صحبت میکنی . یه زحمت بکش سوالاتت رو از ایشون بپرس . اگر ایشان درباره شکنجه مطلبی رو مطرح کرده ، قطع به یقین میتونه پاسخ شما رو بده . بنابراین با هرکسی طرف صحبت شدی، با همون بزرگوار صحبتت رو ادامه بده و صحبت کردن رو با شمشیر زدن اشتباه نگیر . اینجا میدان مبارزه نیست که هل من مبارز میطلبی که آآآآآی یکی بیاد فلان آیه قرآن رو به من نشون بده . اینجا اگر صحبتی هم مطرح میکنیم قراره هم یک کمی گپ بزنیم ، هم یه چیزی یاد بگیریم . دعوا که نداریم . داریم؟؟ شما از خود دوست عزیزمون آقای amirrashti سوال کن، قطعا پاسخت رو میگیری . اما در طول بیش از سه سال گذشته که من شما رو میشناسم ، یک سوالی مدام و مداوم ذهنتو به خودش مشغول کرده و این مشکل رو تمام ایرانیهایی که این روزها به خارج از کشور رفت و آمد میکنند یا زندگی میکنند به نحوی از انحا دارن از خودشون میپرسن و محل سوال و مشکل خیلی ها شده این سوال اینه : اگر اسلام خوب است، پس چرا وضع ایران اینطوریه؟ یا به قول شما این فلاکتی که امروز به آن دچاریم اگر از برکات اسلام نیست پس از برکات چیه؟؟
  72
  106
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  4 - اول اینکه من نمیدونم واقعا شما در چه شرایط فلاکت باری داری زندگی میکنی که اینطوری وضع و اوضاع خودت یا دیگران رو فلاکت بار میدونی . به هر حال مطمئنم که فلاکت مورد اشاره شما یقینا باید در مورد خودت باشه در گام اول و باز هم مطمئنم که فلاکت شما ارتباطی به اسلام نداره . اما اگر منظورت عموم مردم ایرانه، که باز هم مطمئنم عموم مردم ایران در فلاکت زندگی نمیکنن و این فلاکت زاده ذهن شماست . اما اگر منظورت اینه که تمام مشکلات اقتصادی و سیاسی حال حاضر ایران که غیر قابل انکاره ، محصول و ماحصل اسلامه، خب باید درباره این ادعا بشینیم صحبت کنیم . یعنی از دیدگاه شما اسلام میگه : آقایان مسئولان : دزدی کنید، اختلاس کنید، رشوه بدید و رشوه بگیرید، پارتی بازی کنید، نزول بدید و نزول بگیرید، حق مردم رو پایمال کنید، از حق یتیم و صغیر و مفلس و بیچاره بزنید و پولش رو توی جیبتون بریزید ، از پول مردم و پول بیت المال برای عیش و عشرت و خوشگذرانی و کاخ نشینی هزینه کنید ، به جان جفتمون قسم من اثری از این گفته ها نه در اسلام ، نه در سیره محمد (ص) و نه در سیره علی (ع) ندیدم . شاید شما دیدی و من بیخبرم
  72
  106
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  5- یعنی به جان جفتمون قسم هیچ کس حتی بدخواهان ذره ای در سیره زندگی علی (ع) به چیزی غیر از حتی سوزاندن دست برادر در برابر طمع به برخورداری از بیت المال، خوراک ساده در حد نان جو و نمک، کفش همیشه وصله و پینه زده بر پا، کار و زحمت و مشقت در کنار بقیه مردم و سخت تر از بقیه مردم، نخواستن تمام نعمت های دنیایی در حالی که برایش بسیار سهل الوصول بودند و صرف تمام وقت و زندگی برای اطعام و اکرام یتیمان و نیازمندان و گرسنگان، اشاره نکرده اند . یعنی حمید جان ، من و تو باید خیلی پست تر از شتر باشیم اگر یادمان برود زندگی کسی را که وقتی ظرفی از حلوا در پیش رویش قرار دادند و از او خواستند که بخورد به حلوا نگریست و گفت : ای حلوا، ظاهری خوشمزه و دلپذیر داری اما علی خیلی وقت است که با طعم تو بیگانه است . اینا رو تو هرگز نمیتونی بفهمی حمید جان . نمیتونی بفهمی یعنی چی وقتی کسی حاکم یک جامعه عریض و طویل باشه اما یک شب از ترس اینکه شاید کسی در کل سرزمین تحت حکومت او سر گرسنه بر زمین گذاشته باشد، حتی یک شب با شکم سیر و پر سر بر بالین نگذارد . آره تو راست میگی حمید جان . کل فلاکت ما از اسلامه
  74
  109
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  6- تو راست میگی حمید جان . وقتی حاکم جامعه اسلامی در برابر دزدیده شدن زین اسب خود با تحکم به قاضی برای رسیدگی بی طرفانه به ادعای او و یک یهودی ، در برابر محکمه قرار میگیرد و سر تسلیم در برابر قانون فرود میآورد ، بله شما راست میگی حمید جان. هر چه فلاکت میکشیم از اسلام است . وقتی حاکم جامعه اسلامی و خانواده او افطاری محدود و مختصر خود را سه شب پیاپی تقدیم گدایان درب خانه میکنند و آن قدر آه در بساط ندارند که چیزی را جایگزین همان طعام مختصر کنند ، بله شما راست میگی حمید جان، هر چه فلاکت میکشیم از اسلامه . وقتی همین حاکم جامعه اسلامی در برابر قرار داده شدن نان در کنار نمک و شیر بر سر سفره افطاری، دختر خود را مورد عتاب قرار میدهد که آی دختر، چرا مقابل من بر سفره دو نوع خورشت قرار دادی؟ یا نمک را بگذار بماند و یا شیر، بله شما راست میگی حمید جان. هر چی فلاکت توی ایرانه کار اسلامه . همین حاکم جامعه اسلامی موقعی که خیلی دلش میگرفت سر توی چاه میکرد و فریاد میکشید . مطمئنم حتی معنای این جمله رو هم نمیفهمی . فلسفه این حرکت رو نمیدونی . اما میدونی چیه حمید جان؟
  71
  106
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  7 - 1400 سال پیش اون مردم وحشی و قدرنشناس یه سری آدم جاهل بودن که بعد از 1400 سال ورژن امروزیشون شده یکی مثل hamid411 . اونا اون روزا بعد از ضربت خوردن علی میگفتن: مگه علی نماز هم میخونه؟ امروز حمید میدونی چی میگه؟ میگه هر چی فلاکت میکشیم از اسلامه . یخ بابا؟ . حمید جون . حرف برای گفتن بسیاره . اما همینقدر بدون هر چه فلاکت در ایران و در کل جهانه از نبودن و نشناختن خداست . هر چه فلاکت در ایرانه به قول شما مال وجود دو دسته آدمه : 1- آدمهایی که مثل تو خبری از خدا و اسلام ندارن 2- آدمهایی مثل بعضیا یا مثل من که از اسلام و خدا تا یه حدی آگاه هستن اما فقط تا اون حدی که بشه به اسم اسلام و اسم خدا باهاش کاسبی کرد و پول درآورد و سوء استفاده کرد و حق و ناحق کرد . جامعه ای که یه آدم 45 ساله آمریکا رفته و آمریکا زندگی کرده و به قول معروف متمدن و با کلاسش ، یکی مثل تو با این سطح ادب و استدلال باشه، همین که مردم همدیگرو توی خیابان نمیخورن خودش معجزه است . موفق باشی
  72
  107
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. شما از من میخواین سوره و آیه بیارم در حالی که من برای شما نوشتم قرآن مو به مو نیاز به تفسیر داره که اونم در تخصص من نیست..اگه بخوام مثل کاربر khoda sadism nist فقط به ظاهر ایه نگاه کنم میتونم برای شما ده ها سوره و آیه بیارم که در مورد مراعات با اسرا در جنگ و عدم خشونت هست علاوه بر این احادیث فراوانی از پیامبر و امامان در همین موارد هست تو کامنت بعدی چند نمونه رو نوشتم ..ولی با اون قیچی بیخودی که به ته کامنت دومم خورد خیلی چیزها برام روشن شد.
  64
  99
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. یَا أَیُهَا النَبِیُ قُل لِمَن فِی أَیدِیکُم مِن الأَسرَى إِن یَعلَم اللَهُ فِی قُلُوبِکُم خَیرًا یُؤتِکُم خَیرًا مِمَا أُخِذَ مِنکُم وَیَغفِر لَکُم وَاللَهُ غَفُورٌ رَحِیمٌ (أنفال: 70)..«ای پیامبر، به اسیرانی که در دست شما هستند بگو اگر خداوند بداند که در دلهای خود نیت خیری دارید بهتر از آنچه که از شما گرفته شده، به شما خواهد داد و گناهانتان را می‌آمرزد که خداوند بسی آمرزنده و مهربان است»./وَقَاتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَهِ الَذِینَ یُقَاتِلُونَکُم وَلاَ تَعتَدُوا إِنَ اللَهَ لاَ یُحِبُ المُعتَدِینَ (بقره: 190)..«با کسانیکه به جنگ شما می‌آیند، در راه خدا پیکار کنید و تجاوز روا مدارید که خدا تجاوزگران را دوست نمی‌دارد»./«لاتَقتُلُوا النِساءَ وَلا الصِبیانَ ولا الشَیخَ الکَبیرَ ولا مَن أَلقی إِلَیکُمُ السَلَمَ وَکَفَ یدَهُ، فَإِن فَعَلتُم هذا فَقَدِ اعتَدَیتُم». (آیة 190 بقره)
  68
  103
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. ..زنان و کودکان و پیرمردان و کسی که اظهار صلح به شما می‌کند و دست از جنگ باز می‌کشد، هیچکدام را نکشید که اگر چنین کردید بی‌تردید تجاوز نموده‌اید»./«وَلَا یَجرِمَنَکُم شَنََانُ قَومٍ عَلَى‏ أَلَا تَعدِلُوا اعدِلُوا هُوَ أَقرَبُ لِلتَقوَى»..دشمنی با گروهی شما را وادار نکند که درباره آنها عدالت نورزید، عدالت را رعایت کنید که به پرهیزکاری نزدیکتر است (همین سوره مائده-آیه 8)..احادیث هم که بسیار زیادن یه در مورد "مجازات با اتش" پیامبر:«شایسته- و روا- نیست که کسی با آتش، عذاب دهد؛ مگر پروردگارِ آتش» فرمان امام علی در مورد ضارب خود ابن ملجم: در صورت تصمیم بر قصاص تنها یک ضربه شمشیر بر وى بزنند..حالا تو باز هی بخخخنددد
  59
  94
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  [::Bozorgmehr - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. "گروه نخستى که به دین نیاز دارند ترسو ها و بزدلانى هستند که جرات راهنمایى گرفتن از خرد و منطق را ندارند" ها ها خیلی با حال گفتی!چون من قبل از شما تو بخشی از اون چند خطی که قیچی خورد نوشته بودم "حاظرم برای اعتقاداتم بمیرم" با این وجود یعنی این کسانی که تو هشت سال جنگ ایران و عراق با سربند یا حسین و یا زهرا شهید شدن همه ترسو بودن؟!پس شما که دین ندارید ولی خیلی شجاع هستین لطف کنید از سوراخهای اروپا و آمریکا حتی ایران!بیاین بیرون حقتونو از ج ا ا بگیرید!
  74
  109
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  [::Cocoo - تورنتو، کانادا::]. اولا باید خیلی وقت برای جنابعالی ثابت شده باشه که منفی مثبت های اینجا دلیل بر درست یا غلط بودن حرف کسی نیست..همونطور که کاربر گفتن بسیار مشکوک هم هست دوما این دومین باری هست که زیر خبری که من بودم سعی کردی جوری تکه کنایه ای بندازی حتی جایی آشکار نوشتی از رشتی ها متنفری که البته مهم نیست دل به دل راه داره رشتی ها هم از تو متنفرند!این رشتی رو میبینی ته اسمم نوشتم فقط واسه گل روی امثال تو بود! سوما این دومین باری هست که میبینم چیزی علیه سمیعی نوشتی من تعصبی روی سمیعی ندارم ولی واقعا خنده داره جوری ازش کینه داری که انگار شاگردش بودی چند بار جنابعالی رو انداخته!
  67
  170
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  [::Cocoo - تورنتو، کانادا::]. من که تا حالا ندیدم سمیعی زیاد اهل سیاسی کاری باشه اگه با حکومت درگیر نمیشه بدون صد در صد برای بیمارانش در ایران نه جاسوس یا دستمال بدست بودن میدونی که پزشکن برای نجات جان بیمارش سوگند خوردن..و در ضمن اگه جنابعالی هم مثل بنده مسولیت مغازه پدر گرامی رو داشتید و از گرانی قیمتها مگس هم دو برت بال نمیزد حتما مثل من وقت بازتری داشتید. در هر شرایطی سعی میکنم جواب کامنتارو بدم ولی امروز برام ثابت شد اینجا نوشتن اصلا فایده ای نداره..جالبه هرکی هم مخالف افکار شما باشه حتما ساندیس خوره!! در کامنت اولم برای شما منظور کاربر romanoبود..
  64
  99
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  امیررشتی ٬ باورخیلی عمیق و دوستانی که به اسلام اعتقاد دارند جواب بدن ٬ایا کسی که از نظر اسلام مرتد است منصفانه است که کشته شود ایا منصفانه است که اسلام را دین برتر دانست و بقیه را کافر ایا منصفانه است به خاطر اسلام به باعث سلب ازادی مردم شد . یُقَتَلُوا أَو یُصَلَبُوا أَو تُقَطَعَ أَیدِیهِم وَ.. دوستان عزیزی که میگویند تفسیر تا تفسیر متفاوت است جواب بدن اگه تو فارسی بگیم بکشید به صلیب بکشید دست قطع کنید تفسیرش چیه ؟ دگه خواهشا واقعیت را بپذیرید که واقعیت اسلام چیست .بعضیها میگن قران ایه های خوبی هم دارد ، کسی منکر نیست ولی حتی یک ایه بد هم کافی است که سبب بی عدالتی و. شود نمونه اش هم مقایسه کشورهای مسلمان در خشونت و همینطور ارزش زن در این دین است مثلا دیه زن و ارث زن ...و یک سوال٬ اینکه در قران امده که میشه زن را برای برقراری رابطه جنسی کتک زد ٬تفسیرش چیست؟
  87
  52
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  امیررشتی ٬ باورخیلی عمیق و دوستانی که به اسلام اعتقاد دارند جواب بدن چرا وقتی صحبت از چیزهای خوب میشه که انسان ذاتا دوست داره مثل ازادی پیشرفت ارامش..کشورهای مسلمان پیدایشان نیست وهمیشه اخر لیستن ولی وقتی صحبت از خشونت افسردگی و. کشورهای مسلمان اول لیست صف میکشن . چرا تروریستها و مهاجران اکثرا مسلمانند چرا غیر مسلمانان به کشورهای مسلمان برای زندگی نمیروند چرا اکثرا کشورهای مسلمان عقبمانده هستند و حکومتهای دیکتاتوری دارند چرا خیلی از مسلمانان نمیتوانند اسلام را درست اجرا کنند چرا زنا و سکس خارج از ازدواج وبه طور پنهانی در کسایی که حتی به اسلام معتقدند زیاد است و.....اینجاست که باید عمیق فکر کرد....
  88
  53
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. دوست عزیز مرسی‌ از مطلبی که نوشتی‌ و از این که اینقدر به باورت اهمیت میدی خوشحالم من در خدمت هستم و منتظر جواب شما چرا که از همین بحثها اگر آدم منطقی باشیم میتونیم به پاسخ برسیم .ممنون از وقتت خدا قوت
  39
  59
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  Iranemaa - قم، ایران.سعی میکنم تا حد معلومات خودم جواب سوالات شما رو داده باشم امیدوارم دوستمون باور عمیق گفته های منو تکمیل یا در صورت غلط بودن اصلاح کنن1:حکم مرتد در اسلام:قبلا گفتم تخصص من در این زمینه نیست ولی گمان نکنم الان در این مورد مانند قرون اولیه اسلام سخت گیری صورت بگیره کما اینکه در اسلام بسیار در مورد بخشش و گذشت توصیه شده حالا هرکی اجرا نکنه بازم به دین ربط داره؟البته مگر اینکه تفکری مثل داعش باشه که حتی شیعه رو هم کافر میدونه2-اسلام پیروان بقیه ادیان الهی مثل یهودیت و مسیحیت رو کافر نمیدونه شاید برخی از مسیحیان بخاطر اعتقاد به الوهیت مسیح یا اصل تثلیث که اگر مطالعه کرده باشید به ضد عقلی بودنش پی میبرید مشرک به خدا بدونه ولی کافر!نه.چون کافر یعنی کسی که به چیزی اعتقاد نداشته باشه و همچنین ادعای برتری اسلام فقط از جهت کامل بودن سطح تعالیم هست نه تبعیض و این حرفها
  46
  81
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  Iranemaa - قم، ایران.3-سلب آزادی:بستگی دار منظور شما آزادی تا چه حدی باشه4-اگر یک آیه کافی هست که سبب بی عدالتی بشه از این جور آیات در کتابهای آسمانی دیگر هم هست پس چه نیازی هست برای فرار از اسلام سراغ ادیان دیگر رفت؟5-شما اگر اکثر تروریستهارو مسلمان میدونید پس توجه هم داشته باشید این تروریستهای مسلمان اکثرااز کدوم کشورها میان و از کجا حمایت میشن6-غیر مسلمانان به کشورهای اسلامی برای زندگی نمیرن ولی در عوض برای جنگ میرن و بعد با چپاول و انتقال ثروتهای اون جوامع به سرزمینشون تو خاک خودشون بی دغدغه زندگی میکنن به همین راحتی7-اینکه چرا بیشتر کشورهای اسلامی عقب مانده اند:من سعی میکنم دلیل رو فقط غرب و استمار ندونم باید به تاریخ رجوع کرد بزرگترین عاملش خود مسلمونها هستن که به جای دستور دین مبنی بر وحدت با در گیری های دائمی فرقه ای و حتی امپراطوری ها باعث شدند کشورهای استعماری از این اب گل الود نهایت بهره رو ببرند ولی منصفانه هم نیست باعث تمام بدبختی ها از جمله عدم پیشرفت-عدم ارامش-خشونت و افراط گرایی رو فقط از دین بدونیم8
  44
  79
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  Iranemaa - قم، ایران.8-حکومتهای دیکتاتوری:چرا اکثر این نوع حکومتها حامیان بسیار قوی و پر نفوذی در کشورهای غربی دارن؟!البته دیکتاتوری دانستن حکومتی هم نسبی هست برخی حکومتی رو دیکتاتوری و برخی عادل میدونن9-ولی این که گفتید چرا مسلمانان نمی توانند اسلام رو درست اجرا کنن واقعا چیزیه که باید بسیار بهش توجه بشه نظر شخصی من اینه که در کشورهای اسلامی از جمله ایران بیشتر کمیت دین تا کیفیتش توجه میشه یعنی بیشتر مساجد و حسینیه زیاد میکنن یا به ظاهر گرایی مثل ریش و یقه تا ته بسته و شلوار پارچه ای ووتوجه میکنند یعنی کاری میکنند طرف رو بیشتر متنفر میکنند مثلا من خودم تو دوران دبیرستان واقعا از کتابهای دین و زندگی متنفر بودم فقط سعی میکردم حداقلش یه 16-15 بگیرم قبول شم از بس تکرار مکررات بود واقعا خسته کننده بود
  44
  79
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  Iranemaa - قم، ایران.10-اما در مورد اینکه گفتید زنا و سکس در اسلام زیادتر هست اصلا با شما هم عقیده نیستم شاید به طور پنهانی مواردی باشه ولی بطور بسیار آشکار در کشورهای غیر اسلامی دیده میشه حتی با مکانهای خاص مثل فاحشه خانه یا تبلیغ بش از حد در سینمای مغرب زمین بعد اسلام رو پیشتاز دونستن واقعا مسخرست نمونش برخی از کاربرای این سایت که طبق گفته خودشون تو هتل های ترکیه میرن ....!تو دستشویی هاشم ما خانمها حال و حول میکنند! یا اون یکی که زنشو حامله میکنه بعد میره تا به خواهر زنش نیت بد نداشته باشه! یعنی چه حشری بوده این هههه11-چند با از تفسیر ایات سوال کردید که بنده هم قبلا نوشتم در تخصص من نیست چون بنده رشته تحصیلیم الهیات و علوم انسانی نیست ولی امیدوارم دوستان دیگر در سایت جواب سوال شمارو داشته باشند
  44
  79
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  بوزرجمهر - تهران، ایران

  ببینید جالبه وزارت اطلاعات چقدر به مزدورانی از این قبیل باور عمیق و فدایی آغا و . پول میده که چقدر کامنت میذارن و گرنه آدم چقدر بیکار میتونه باشه؟
  78
  53
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران

  ای مسلمان قمی،تهمت و نزن و غیبت نکن حتی اگر برای اثبات اسلام فک میزنی!!!! تو که مرید علی هستی چرا در غیاب این مرد داری تحقیرش میکنی ؟مگه همش نمیگین طبق فلان روایت علی اونجا معرفت بخرج داد وووو پس کو عملتان! چرا اینهمه آیه و حدیث چاردرصد مسلمون پرورش نداده که دنیا اینجوری بگند کشیده نشه؟!!!
  60
  35
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  أمیر رشتی. آخه چرا داری ماله میکشی؟! خود پروردگار مدینه ات داره با آتش شکنجه میکنه. میسوزاند، دوباره پوست میرویاند و دوباره میسوزاند. بنای جهنم به آتش است. شکنجه؟! وقتی خبیر رو فتح کردند، رئیس قبیله رو زیر شکنجه کشتند، واقعا هم من پول نمیگیرم وقت بذارم مثل تو و اون رفیق قمی ات هفت صفحه تایپ کنم
  56
  31
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  باور عمیق. فقط ماله کشی میکنی همین، به خیال خودت هم استدلال هات متقن است. آخه چند درصد این یک میلیارد مسلمون با مطالعه مسلمون شدن؟ واقعا یا نمیدونی چه خبره، یا مثل همون نماد دین مبین ( شتر) پلک رو بستی. یک کلام بنده خدا! چرا إصرار داری که بگی من با فلاکت زندگی میکنم؟! . دائم هم از فقر و تنگدستی علی میگین! بابا جان ٣٣ تا بچه داشته، از کجا میاورده شکم این ٣٣ تا امامزاده رو سیر کنه؟ واسه یهودی ها بیل میزدن؟؟ نه قربان! ایشون هم کاسب بودن. مثل همه علمائ اسلام که میبینمشون. به یه مشت روایت چسبیدین، أصل رو ول کردین. ملت رو به بدبختی کشوندین هنوز هم با پر رویی دارین میگین دارن در رفاه و آسایش زندگی میکنن. یعنی باید خجالت بکشین. البته با تعالیم ًحوزوی و ٨ وأحد درس .... قبل از وارد شدن به سطح خارج، بعید میدونم بفهمید خجالت یعنی چی
  60
  35
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  :amirrashti - رشت، ایران::]. فقط یه دفه کامنت خودتو که توش از دستشویی و ترکیه حرف زدی بخون! هنوز نمیتونی یه جمله فارسی ببندی! بعد هم هی از تفسیر میگی، این خدایی که قران رو نوشته مگه کرم داشته که یه جور بنویسه که تفسیر بخواد؟ چرا مثل بچه آدم نیامده حرفشو بزنه؟ برادر من! وقتی آش خیلی شور میشه باید توش آب ببندی، وقتی خیلی اوضاع خیط میشه مفسرین از در و دیوار باید بریزن که ماله بکشن! این یعنی تفسیر. وگرنه کتابی که شهاب آسمانی رو سنگ پرانی بارگاه الهی به اجنه فالگوش ایستاده و کوها رو میخ زمین میدونه که دیگه تفسیر نمیخواد!
  56
  31
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  mabahamim - منچستر، انگلستان

  [::فدای آقا - اودنسه ، دانمارک::]... amirrashti - رشت، ایران...باور عمیق - قم، ایران..............مرگ بر خامنه ایی و مزدورانش... مرگ بر خامنه ایی و مزدورانش
  58
  33
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  mabahamim - منچستر، انگلستان

  این خامنه ایی .... که انقدرپاچه خور داره یک سخنرانی میکنه یک ایه ۲ خطی وی کاغذ نوشته وقتی میخونه به قول دوستم که لبنانی میخنده میگه این چی میگه همش اشتباه تلفظ میکنه حالااخر عمق قم اون نح تحا نشسته روی منبر همش روایات پوچ میگه بچه ها حرف از نوشته قران و ایات میگن این خودشو میزنه تو خاکی وقتی رهبر شما خودش یه ایه یک خطی هم بلد نیست حفظ کنه حالا شما گیر میدید این بنده خدامسلمان نیست مغزها فندقی شده بخدا
  55
  30
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه . عرض سلام و ادب 1. سوال شما یک سوال کاملا منطقیه که اگر برای همین یک سوال پاسخی منطقی پیدا نشه کل دین رو باید به زباله دانی سپرد . باید توجه کنیم که خداوند در قرآن به پیامبر فرموده : انا انزلناک القرآن لتبین للناس . یعنی ما قرآن را بر تو نازل کردیم تا آن را برای مردم تبیین کنی . نگفته بخوانی . نگفته بازگو کنی . گفته تبیین کنی . یعنی قرآن کتابی است که در گام اول میبایست برای مردم بیان شده و در ادامه برای ایشان تبیین گردد . یعنی روشن سازی بشه . به وضوح و آشکارا برای مردم مفاهیم آن آشکار بشه . بنابراین در اکثر قریب به اتفاق آیات قرآن ، روخوانی تنها ، نتیجه ای جز عدم درک صحیح و یا به عبارت دیگر درک غلط از موضوعات ندارد. محکم و متشابه، ناسخ و منسوخ ، شان نزول و بسیاری از موارد دیگر برای درک صحیح از آیات قرآن میبایست مد نظر قرار بگیرد . در مورد این آیه وقتی شما به احادیث پیامبر مراجعه میکنید حدود و نحوه زدن کاملا مشخص شده . نقل شده با چوب مسواک و یا گلی که بر روی یک شاخه قرار دارد .
  46
  96
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  2خب . همین جا مشکل شروع میشه . این حرف مسخره یعنی چی؟ شما زن رو بعد از طی مراحل ذکر شده در آیه بیای با چوب مسواک که قطری به اندازه یک مداد داره و یا گل بیای و کتک بزنی؟ این که مسخرست اصلا . یعنی چی اصلا؟ همین یعنی چی نقطه ای بود که من ١٠ سال پیش توش توقف کردم و این سوال تبدیل شد به یکی از سوالات من که آخه این مسخره بازی یعنی چی که بیای زن رو با چیزی بزنی که اصلا کارایی نداره . مشکل مدت زیادی با من باقی ماند تا بعد از اینکه پسرم به سن ٣ سالگی رسید ، به دنبال این بودم که بالاخره از چه تکنیکی برای تربیت بچه میبایست استفاده کرد؟ بچه ای که عملا به خاطر بچگی برای تذکر و عصبانیت و اخطار من تره هم خورد نمیکنه و اصلا به حساب نمیاره حرف منو . خب باید با بچه چکار کرد . زدش؟ یا بی خیالش شد که گاها با حرف گوش ندادن برای خودش حتی خطر آفرین بشه؟ چند تا کتاب ورق زدم اما طبق معمول توی ایران در زمینه روانشناسی و رفتار شناسی کودک هیچ چیز بدرد بخوری نبود
  44
  94
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  3 به جز سه جلد کتاب فوق العاده به نام ( من دیگر ما ) . توی این کتاب به زیبایی توضیح داده که هر ثانیه از عمر کودک باید با محبت بی حد و حصر از طرف پدر و مادر اشباع بشه . تا اگر یک دقیقه به خاطر انجام کاری ناشایست با او قهر کردید یا محبت خود را از او دریغ داشتید، تمام دنیا برای او تیره و تاریک شود . کودکی که تمام لحظات عادت به دریافت محبت کرده ، طاقت حتی یک لحظه بی محبتی را نخواهد داشت . عکسش هم کاملا صادقه . یعنی ما دیدیم بچه هایی که اینا اگر روزی یکبار کتک نخورن اصلا انگار یه چیزی کم دارن . کتک خوردن و خشونت پدر و مادر براشون عادی شده . علی السویه هستش . کتک بخورن یا نخورن به هر حال تره واسه هیچ خواسته پدر و مادر خورد نمیکنن . بعد از این مدت امروز پسر من تبدیل به بچه ای شده که کافیه فقط و فقط اگر کار ناشایستی ازش سر بزنه، بهش بگم : بابا من دیگه با شما قهر میکنم . این بچه 10 دقیقه طاقت نداره این وضع رو تحمل کنه . خودش رو در عذاب روحی شدید میبینه . دنیا براش تیره و تاریک میشه . چرا؟؟؟
  43
  93
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  4 چون توی زندگیش عادت نکرده چیزی به غیر از محبت ببینه . بی محبتی پدر و مادر براش مثل کابوس میمونه . یک اخم من یا یک چشم غره کافیه تا بلافاصله پیامی رو که باید از طرف من دریافت کنه ، دریافت کنه؟ چرا؟ چون تمام وقت و اعصابم رو توی زندگی صرف این کردم که بهش محبت کنم ، باهاش بازی کنم و بهترین همبازیش باشم . چه تو خستگی، چه توی فشار و مشکلات زندگی . چشم غره یا قهر پدر و مادر وقتی ارزش داره و تاثیر گذاره که پدر و مادر جز محبت بی دریغ آشکار و عیان در رفتار و گفتار و کردارش چیز دیگری تحویل بچه نداده باشه . من به چشم دیدم مادری که به بچش گفته من باهات قهرم و بچه بلافاصله گفته به درک که قهری . اصلا چه بسا بعضیا حال کنن پدر و مادر باهاشون قهر کنن . با خودشون میگن اصلا چه بهتر که راحت شدیم . چرا اینجوری هستن؟ چون توی زندگی چیزی جز بی محبتی ندیدن . حالا این بچه ها رو شما اگر با کابل مسی هم کتک بزنی، واقعا فکر میکنی تاثیری داره ؟
  43
  93
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  5(( دوست من، کتک زدن با چوب مسواک و تاثیر گذار دانستن کتک زدن با چوب مسواک یعنی من و شما باید جوری با همسران خود رفتار کرده باشیم که اگر چنین اتفاقی بیفتد دنیا در نظرشان تیره و تاریک شود )) تازه از این لحظه خواهد بود که اگر لطف کنی و منت بذاری و مطالبی رو که برات نوشتم دو تا سه بار بخونی و دربارشون دقیق فکر کنی و در پاسخگویی عجله نکنی و پیام من رو دریافت کنی، به نقطه ای میرسیم که میبینیم عجبا . آیه ای که تا دیروز فکر میکردیم نماد وحشیگری دین است در دل خود یک دنیا معنای تربیتی و رفتاری دارد ..
  45
  95
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  6یه خاطره برات تعریف میکنم خدا رو شاهد میگیرم عین واقعیته . یکی از دوستان آخوند من که مرد فوق العاده خوبیه و کمک بسیار زیادی در فهم یه سری از مسائل به من کرده و به نوعی الگوی رفتاری من بوده رو ما باهاش رفت و آمد خانوادگی داریم . این بنده خدا از وضع و اوضاع مالی نا مناسبی برخورداره و زندگی سختی داره . یک روز خانمش با همسر من تماس گرفت و شروع کرد به درد و دل و گریه و زاری که فلانی دیگه منو به ستوه آورده . زندگیم تبدیل به جهنم شده و دیگه نمیتونم این زندگی رو تحمل کنم . ما تصمیم گرفتیم شب بریم منزلشون و اینا رو آشتی بدیم به قول معروف . توی راه من با خودم میگفتم ببین الگوی ما هم تو زرد از آب درومد . مرد حسابی آخه مگه آدم با زن خودش همچین رفتاری میکنه . ما رسیدیم منزل اینا و حاجی هم از سر کار برگشت بعد از چند دقیقه ما موفق شدیم سر صحبت رو باز کنیم . رسیدیم به نقطه ای که خانومش زد زیر گریه و شروع کرد به گریه و زاری
  44
  94
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  7خدا رو شاهد میگیرم اگر کلمه ای دروغ بگم . حاجی سرشو انداخته بود پایین و سکوت کرده بود و در برابر حملات خانومش کاملا سکوت کرده بود . من هم تو دلم میگفتم ببین چه تخم مرغی کردی که اینجوری سرتو انداختی پایین و چیزی برای گفتن نداری . بالاخره بهش گفتم حاجی جان . شما هم یه چیزی بگو ببینیم حاج خانم چرا اینقدر ناراحته از دست شما . این بنده خدا سرشو بلند کرد گفت شما از ایشون بپرسید تمام این ناراحتی ایشان و صفاتی که به من دارن نسبت میدن به خاطر چیه؟ من هم برگشتم گفتم حاج خانم . حاجی چکار کرده؟ دیدم برگشته با گریه به من میگه هر وقت که محمود از سر کار میومد خونه و از پله ها که پایین میومد لبخند میزد . آقای مهندس . شما از ایشون بپرسید ببینید الان دو شبه که از سر کار میان خونه آیا لبخند زدن یا اینکه اخماشون توی هم بوده؟؟ به خداوندی خدا من اون لحظه اولش فکر کردم الانه که اینا همشون بزنن زیر خنده و مثلا یه دوربین مخفی چیزی باشه که منو سر کار گذاشته باشن . اما دیدم قضیه کاملا جدی و بدون شوخی داره مطرح میشه ..
  45
  95
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  8 یعنی اون ضجه و گریه اساسا شوخی بردار نبود . تمام راه برگشت به خونه رو من داشتم با خودم فکر میکردم و به خودم میگفتم که ای خاک بر سرت که یکی جوری به زنش محبت کرده که اگر دو شب به خاطر تمام فلاکت زندگیش که من ازش با خبر بودم خونه بیاد و روی پله ها موقع ورود به خونه به زنش لبخند نزنه، جوری عرصه بر زنش تنگ میشه که میگه این زندگی برام جهنم شده دیگه . اونوقت خیلی از زن و شوهر ها توی روی همدیگه وامیستن و به هم فحش ناموسی میدن . مرده میکوبه توی گوش زنه و زنه چنگ میکشه توی صورت مرده . خب شما تصور کن اگر این رفیق ما بخواد با حالت غضب یه تیکه چوب مسواک بگیره دستش و همسرشو کتک بزنه . فکر میکنی چه اتفاقی بیفته؟؟ طرف که تا خرخره زیر بدهکاری مالیه و صبح از 8 صبح تا دقیقا 10 شب روی پاهاش ایستاده و توی یک مغازه داره فروشندگی میکنه ، دو شب موقع خونه اومدن برخلاف رسم همیشگی، لبخند نزده . خانومش میگه این زندگی برام مثل جهنم شده .
  46
  96
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  9تازه آخرش هم حاجی اومده دست خانومش رو جلوی ما ماچ کرده و شروع کرده به معذرت خواهی . خانومش انگار یک بچه مثلا 3 ساله که بهش یه کامیون پفک یا چیپس دادی . شدت خوشحالی اصلا قابل درک نبود . من اصلا نمیفهمیدم این چیزایی که دارم به چشم میبینم اینا واقعی هستن یا سر کاری . این زن رو اگر شوهرش با قهر و عصبانیت به نوک انگشت بهش بخواد ضربه ای بزنه ، یعنی پایان دنیا . بعضی از مردا هم هستن البته با مشت میکوبن توی ملاج زناشون .
  45
  95
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  10این آیه یک دنیا معنی و مفهومه . شما وقتی به سیره پیامبر و ائمه نگاه میکنی عینا و عینا همین رفتارها رو میبینی . یک اخم . یک چشم غره . یک قهر . در بدترین شرایط ، ماکزیمم واکنششون همین بوده به شرکای زندگیشون . و همین یک اخم بالاترین راندمان رو داشته . چرا؟ چراشو قبلا براتون توضیح دادم . اینکه شما توصیه بشی که برداری با برگ گل همسرت رو در شرایط خاص بزنی، زمانی تاثیر گذاره که از برگ گل توی زندگیت بهش نازک تر نگفته باشی . اصلا در اسلام زن به هیچ عنوان اولا وظیفه نداره کار منزل انجام بده . دست به سیاه و سفید بزنه . غذا بپزه . بشوره و بسابه و تمیز کاری کنه . زن حتی در این دین به ازای شیر دادن به طفل خودش میتواند از شوهر درخواست پول کنه . دقت میکنید ؟ زن میتواند اصلا بگوید که آقا جان بنده اصلا نمیخوام به این بچه شیر بدم .
  46
  96
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  11این آقای پیامبر به قول ویل دورانت که میگه : آیا از محمد معجزه ای بالاتر از این سراغ دارید که عرب وحشی جاهلی را وادار نمود روزی 5 بار دست و صورت خود را بشوید، همین آقای پیامبر شما نمیدونی یا شاید هرگز فرصت نکردید دقیق و موشکافانه مطالعه کنید که در چه جامعه ای دست به ابلاغ چنین قوانینی زد . روزی که پیامبر، فاطمه خردسال رو روی زانوانش نشانده بود و مرتبا دستان کودک رو ماچ میکرد یک عرب جاهلی که از دیدن این صحنه به خشم آمده بود برگشت و گفت : چه خبرته؟ من 3-4 تا از اینا داشتم زنده به گورشون کردم . تو برای چه همچین حرکاتی از خودت بروز میدی؟ . همین آقای پیامبر وقتی به دخترش میگفت (( ام ابیها )) این برای عرب جاهلی حکم فحش خواهر و مادر داشت . فحش خواهر و مادر . آقای پیامبر وقتی میگفت من هرگاه دلتنگ بوی بهشت میشوم سر در سینه فاطمه فرو میبرم و عطر سینه او را میبویم ، این حرف ایشان برای عرب جاهلی حکم فحش ناموسی داشت ..
  47
  97
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  12 برای عرب جاهلی که اگر به او خبر میدادند صاحب دختری شده از شدت خشم صورتش کبود میشد . همین اعراب بعد از رحلت پیامبر این کینه های انباشته رو بر سر ((ام ابیها )) تلافی کردند . با شلاق روی بازوی دختر پیامبر کوبیدن که علی میگفت تا روزی که فاطمه از دنیا رفت کبودی جای شلاق آن ملعون بر روی بازوی او باقی بود . همین اعراب جوری درب رو به پهلوی ام ابیها کوفتن که سقط جنین کرد . چرا؟ اینا رو شما باید از خودت بپرسی دوست من . چرا؟ فاطمه سمبل در هم شکسته شدن بتهای حماقت و جهالت اعراب بود . کینه فاطمه از دل بیرون برو نبود . آقای پیامبر وقتی موقع سجده نماز جماعت ، حسن (ع) را که کودکی بود و بر گرده او سوار شده بود، از خود نراند و آنقدر صبر نمود تا کودک خود از کول پیامبر پایین بیاید ، این کار برای عرب جاهلی یعنی فحش خواهر و مادر
  48
  98
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  13 زمانی که ایشان ادای چهار پایان رو در میاورد تا حسن و حسین علیهما السلام به نوبت بر کولشان سوار شوند و ایشان مثل چهار پا بر روی زمین مسجد حرکت میکرد تا این دو بچه حال کنن و بخندن و ذوق کنن، این برای عرب جماعت یعنی فحش خواهر و مادر . همین حسن و حسین رو دیدیم باهاشون چکار کردن . این چراها رو من و شما باید از خودمون بپرسیم . زنی که هنگامی که مردی میخواست صاحب اولادی مثلا با چشم و ابروی زیبا شود ، شوهرش او را در اختیار فلان مرد چشم و ابرو قشنگ قرار میداد تا از آن نطفه صاحب اولادی چشم و ابرو قشنگ شود ، همین زن رو وقتی آقای پیامبر بر میگرده میگه : من از دنیای شما تنها سه چیز را دوست دارم : زن ، بوی خوش و نماز . همین زن رو هم کفو نماز خواندن که ستون دین است کرده . هم کفو بوی خوش کرده . اینها یک دنیا معنی و حرفه . یک دنیا جسارت و زیبایی است .
  47
  97
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  14خود خدا توی قرآن چطوری رسید به تحریم شراب؟ ابتدا اومد گفت آهای مردم انگور میوه ای است که یکی از مشتقاتش شرابه . شما میتواند از آن استفاده دیگری هم بکنید . بعد از چند ماه اومد گفت : آهای مردم : مبادا در حالت مستی به نماز بایستید . دقت میکنی؟ بعدش بر میگرده بعد از چند ماه میگه آهای مردم : شراب حرام و نجس است . خود همین خدا هم جرات نمیکرد یک ضرب بره سراغ بیان اصل حکم . یعنی جامعه رو باید گام به گام آماده کرد . تا آماده پذیرش و درک مفاهیم بشن
  47
  97
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  15در جامعه ای که پس از مرگ مرد ، زن او هم به ارث میرفت و به مانند کالا بین ورثه تقسیم میشد ، در جامعه ای که بنا بر نقل تاریخ پسر پس از مرگ پدر ، مادر خود را به ارث برده و مابقی ماجرا که قابل حدس زدنه ، اینکه شما بیای و زن رو نه تنها از رده کالا خارج کنی بلکه صاحب نیمی از ماترک شوهر از دنیا رفته بکنی ، این یعنی معجزه . این یعنی معجزه . در جامعه ای که زن تنها محل تخلی بود، کتک زدن زن اصلا به عنوان یک اصل کاملا بدیهی بود . اینکه شما بیای بگی : اگر از تمکین خودداری کرد ابتدا بهش تذکر بده، بعد بسترت رو ازش جدا کن ، بعد از اینها شما حق دارید که او را بزنید . بعد بیای تبصره اضافه کنی که : فقط یک نکته یادتون باشه اونم اینه که فقط حق دارید با چوب مسواک و یا گلی بر روی شاخه ای نازک او را بزنید ، این یعنی معجزه . این عین معجزه هستش . این جامعه رو شما الان ورژن 2015 اش رو داری در قالب یک سیستم فوق مترقی به اسم داعش میبینی . حالا همین داعش رو برگردون به 1400 سال قبل . بعد تصور کن یکی به اینا بگه اکی ..
  46
  96
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  16 اگر زنتون تمکین نکرد ابتدا باید تذکر بدید، بعد قهر کنید ، بعد بسترتون رو جدا کنید ، بعد البته با شرایط ذکر شده مجاز هستید کتکش بزنید . آقا دوست عزیز . اصلا شما خود خود پیامبر . قبوله؟ ببینیم آیا میتوانی وارد این قوم 1400 سال پیش بشی و کاری بهتر از این کار انجام بدی و سخنی بهتر از این سخن ارائه بدی به نحوی که : 1 اولا بیخ تا بیخ سرت رو نبرند 2- قبولت داشته باشن جوری که حرفت رو گوش بدن 3- مجبور نشی با معجزه روزی 2 تا 3 هزار نفرشونو خشک کنی یا بسوزونی . این شما و این هم وجدان شما . بشین و یه مقدار حول تمام صحبتهای انجام شده لطفا تفکر و تامل کن هر چند که گفتنی بسیاره و اینجا مجال پرداختن به همش نبود . خیلی چیزهای شنیدنی اجبارا فاکتور گرفته شد . موفق و موید باشی انشالله . در پناه خدا
  49
  99
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  Iranemaa - قم، ایران . موضوع اینه که شما هر از چند گاهی ظاهر میشی، یه سری مطلب عنوان میکنی، در مقابلت که استدلال میشه میری غیب میشی و دیگه اثری ازت پیدا نمیشه . یعنی ختم کلام اینکه بنا بر استنباط من که شاید هم اشتباه باشه، شما اهل صحبت نیستی . شما عشقت اینه که بیای و یه سری فرمایش انجام بدی و بری . این چیزایی هم که نوشتی دونه دونش یا غلط بود یا پاسخهایی فوق العاده ساده داشت . اما حتی یک دقیقه هم با شناختی که بنده از حضرتعالی دارم حاضر نیستم وقت صرف کنم و بشینم پای این طرز صحبت کردن . هر وقت اهلش بودی که صحبتی رو مطرح کنی، پاسخی رو بگیری و نری و در افق محو نشی ، بعدش بیا یه دونه موضوع مطرح کن و واستا پاسخت رو دریافت کن و به صحبت ادامه بده . اینکه بیای لیست تهیه کنی و از 1 تا 50 بیای پشت سر هم بگی ، به جان جفتمون ما خودمون اینکاره ایم . هر وقت اهل صحبت و نه اهل فرار بودی ، بیا و یک (1) مطلب رو عنوان کن تا بشینیم صحبت کنیم . ما قبلا شما رو تست کردیم . اهلش نیستی.
  46
  95
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  . khoda sadism nist - پاریس، فرانسه . شما فقط دقت کن ببین کامنتی که یه حال و احوال مختصر با بنده کردی و دعوت کردی که بیایم با هم صحبت کنیم ، تا این لحظه 12 تا منفی خورده . تو و وجدان خودت . فقط بشین فکر کن . 12 تا منفی خوردی فقط واسه اینکه خواستی بشینی و با یکی صحبت کنی.
  44
  94
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران

  [::فدای آقا - اودنسه ، دانمارک::]. هان چرا لال شدید ؟ این است نتیجه اسلام منفور شما که پروان این توحش عربی را هم از دینشان منزجر کرد. ریزشهای اعتقادی نیز در کنار ریزش‌های سیاسی سرعت گرفته اند و خلاصه فاتحه رژیم منفور شما خوانده خواهد شد فاطی مزدوره
  61
  31
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  hamid1 . در طول بیش از 3 سال گذشته که گهگاهی با همدیگه صحبت کردیم، یک خلق و خو در تو کاملا ثابت بوده . هر وقت به شدت در پاسخگویی ناتوان میشی ، از لغت ماله کشی استفاده میکنی . یعنی هر موقع که اومدی و به من گفتی ماله کش، این دقیقا یعنی نقطه ای که در مقام پاسخگویی لال شدی و ذهنت و توان استدلالی تو در برابر تمام حقایقی که مسلسل وار پیش روی تو قرار داده شده، هنگ کرده و عاجز و ناتوان شده . اولا اومدی و از من سوال پرسیدی که : چند نفر از این یک میلیارد مسلمان ، با مطالعه مسلمان شدن؟؟ من نمیدونم واقعا که آیا من جایی همچین ادعایی کردم که مثلا تمام یا حتی قسمتی یا حتی درصدی از مسلمانان با مطالعه مسلمان شده اند؟ اصلا من همچین حرفی زدم؟ اصلا واسه چی تو همچین سوالی از من میپرسی؟ مگه من همچین ادعایی کردم؟ چرا داری گیج میزنی؟ چرا پرت و پلا میگی؟ چرا داری میخوری به در و دیوار؟ مگه مجبوری وقتی چیزی توی چنته نداری ، بیای و اینطوری حرف بیخود بنویسی؟ .
  45
  95
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. تو چقدر حرافی!!!! حرفاحا‌ت 100 من یک پاپاسی نمی ارزد بگیر روی بیاناتت بشین گرم بمونه چون کسی‌ این ....را نخواهد خوند. باورت نیز بدرد خودت و امثال فاطی فدای عاقا و امیر رشتی‌ها میخوره که همگی مزدور و ریزه خوار. رژیم کثیف وقاحتی هستید
  72
  42
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  2 - به من میگی چرا اصرار دارم بگم که زندگی تو فلاکت باره . نخیر . من اصرار ندارم که زندگی تو فلاکت باره . این تو هستی میای و ادعا میکنی و میگی : ( حالا بگو ببینم، این فلاکت و أدباری که امروز بهش گرفتاریم، اگر از برکات اسلام نیست، از برکات چیه؟!) . شما خودت داری ادعا میکنی که گرفتار فلاکت هستی . نکته ای که من بهش اشاره کردم فقط و فقط یک چیز ساده بوده . اونم اینه که دیگران رو با خودت جمع نبند . اگر زندگی خودت فلاکت باره فکر نکن همه توی فلاکت هستن . این تو هستی که اصرار داری دیگران در فلاکت دارن زندگی میکنن . من تنها بهت یادآوری کردم که حرف شما مصداق مثل معروف : (کافر همه را به کیش خود پندارد) میباشد ..
  42
  92
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  3- فرمودی از کجا باید میاورده شکم 33 تا بچه رو سیر میکرده ؟ اینجاست که میگم وقتی یک خورده غلغلک داده میشی ، کلا توان ذهنی و فکریتو از دست میدی و میزنی توی خط عصبانیت و پرت و پلا گفتن . حالا گوش کن به پاسخت : 1 - از همان جایی که معاویه میاورد ( یعنی شما وقتی حد درک و هوشت ، توی سطحی قرار داره که سوال میکنی : حاکم یک جامعه ای که بخش وسیعی از سرزمینهای پیرامونی در ید اختیار او بوده از کجا باید میاورده که شکم اولاد خود را سیر کند ، تنها پاسخی که میشه در گام اول بهت داد اینه : از همون جایی که معاویه+ یزید+ و تمام خلفای اموی + تمام خلفای عباسی آوردند و کاخها ساختند و سفره ها بر پا کردند و سکه ها خرج عیش و نوش و عشرت خود کردند ) . اینجاست که میگم خاک بر سر من که آدم آمریکا رفته و آمریکا زندگی کرده و متمدن و با کلاس این جامعه با 45 سال سن ، شما هستی با این سطح استدلالت . اون موقع من میشم ماله کش . تو میشی پروفسور حمید از لوس آنجلس
  35
  85
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  4 - یعنی شما هنوز اینقدر اطلاعاتت جامعه که هنوز نمیدونی اگر کسی توی عربستان صاحب یک چاه آب و یک درخت نخل بود، ثروتمند محسوب میشد و هنوز نمیدونی علی چند حلقه چاه به دست مبارک خودش حفر کرد و چه متراژی نخلستان به دست خود آباد کرد که امروز هم در اطراف مدینه این چاهها با اسم ابعار علی هنوز هم مشغول آب دهی و آن نخلستانها مشغول خرما دادن هستن . هنوز تنونستی بفهمی که بین اینکه کسی داشته باشد تا شکم سیر کند یا اینکه داشته باشد و نخورد زمین تا آسمان تفاوت است .هنوز نتونستی بفهمی وقتی برات ماجرای پرهیز از خوردن دو نوع خوراک ساده بر سر سفره را تعریف کردم .ای خدا .بعد یک موجودی مثل تو میشه منتقد یک اسطوره ای مثل علی . حالا چرا اینقدر بهت سخت اومده که میای و میگی چرا همش از ساده زیستی علی میگید ؟ چرا بهت فشار میاد ؟ باشه آقا جون . الان درستش میکنم . علی کسی بود که حاکم جامعه ای عریض و طویل بود . نامبرده شب و روز به خوردن طعام چرب و چیلی، پوشیدن لباس فاخر، بی تفاوتی به حال فقرا و مظلومان ، تحصیل نامشروع مال از بیت المال، قانون شکنی و اعمال تبعیض نسبت به خود و خانواده اش در برابر قانون اشتهار داشت
  39
  89
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Faryade_Khamoosh - آخن، آلمان

  امیر رشتى بابا شمالى ها که روشن فکرن، بخصوص مردم آزاده گیلان که ٢٠٠ سال در برابر اعراب مقاومت کردند و باعث شدند که گیلان جیلان نشد. پارس فارس شد، اسپهان اصفهان شد ولى گیلان جیلان نشد. اى شماهایى که دم از مسلمانى میزنید، کدام یک از کشورهاى مسلمان چه از نظر ملى و چه از نظر حکومتى و سیاسى بویى از انسانیت برده اند؟ این چه دینیست که در هر جاى دنیا که درش رخنه کرده، ملت آن بدور از انسانیت و حق و حقوق انسانیست؟ مدام هم میگویید که اینها مسلمان نیستند و اسلام خودش خوب است و بدى از مسلمانى ماست، پس خیر سرتان این دین شما چه دینیست که هیچ مسلمانى او را درست پیاده و به آن عمل نمیکند؟ (البته به گفته شما. بنظر من این دین خیلى قشنگ و درست از سوى داعش انجام میشود. یک به یک اسلام ناب محمدى هم اتفاقا). ما هر چى پدرسوخته دیدیم مسلمان بود و هر چى انسان دیدیم "کافر" بود. جمع کنید این کاسه کوزه تان را. بنده ٣هفته پیش از ایران برگشتم. جامعه اسلامى و مردم متدین ایران را هم دیدم. هر بار بدتر از دفعه قبل. به خدا رو که نیست. بادمجان رشته.
  59
  29
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  5- علی کسی بود که نه تنها از چراغی روغنی که مخصوص بیت المال بود برای امر شخصی خویش نیز استفاده میکرد بلکه کلا در حوالی خانه اش تعدادی نورافکن از پول بیت المال قرار داده بود . ایشان هنگامی که در مقابلش 5 خورشت شامل قیمه، فسنجان، خورشت سبزی، خورشت بیف استراگانوف و کرفس قرار داده میشد با عتاب و خطاب درخواست خورشت میرزا قاسمی نیز مینمود . نامبرده کوچکترین توجهی به فقرا و گرسنگان نداشت و شعار همیشگی اش این بود : خدایا ما که سیر شدیم، گرسنگان را هم بکش و راحتشان کن . روایت داریم ایشان گدایان را که به در خانه شان مراجعه میکردند با لگد میشوتیدند . همچنین نشد یک شب در کل سرزمین تحت حکومتش ، ولو حتی یک شب کمی کمتر از پرخور ترین انسان آن دیار غذا بخورد . علی کسی بود که تمام پول و سکه زر و سیم بیت المال را به فامیلش میداد و برای خود میخواست . هر سه ماه یکبار کفش تیمبرلند جدید بر پا میکرد . او کسی بود که هر روز صبح برای صبحانه نان تست و شکلات نوتلا میخورد . در تمام عمرش دست به سیاه و سفید نزد و حتی یک رکعت نماز بلد نبود که بخواند چه رسد به اینکه اهل عبادت باشد . راحت شدی حمید جان؟
  41
  91
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  6- خوب بود رفیق؟ حالا دیگه ماله نمیکشم؟ الان دیگه با هم دوستیم ؟ آشتی آشتی؟ برو دیگه حالا لالا کن . شما خیلی به ذهنت فشار اومده . سی یو لیتر
  38
  88
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Bozorgmehr - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  [::amirrashti - رشت، ایران::]. " ها ها خیلى با حال گفتى ! . این کسانى که تو هشت سال جنگ ایران و عراق با سر بند یا حسین و یا زهرا شهید شدن همه ترسو بودن ؟ " . معلوم است که کامنت مرا یا نخواندى یا نفهمیدى. ایا من گفتم دینداران از جنگ و جنگیدن مى ترسند یا از راهنمایى گرفتن از خرد و منطق؟ لطفا نظرات دیگران را خوب بخوان و خوب بفهم و بعد با ذوق زدگى قلم فرسایى بفرما. ضمنا ما در امریکا و اروپا در هیچ سوراخى قایم نشده ایم. بهتر است شما از چاه تعصب و عصبیت جمکرانى بیرون بیایى و با نور عقل و منطق و معرفت وقایع زندگى را تجزیه تحلیل کنى و نه با عینک سیاه نابینایان متعصب دینى.
  66
  36
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  esfanie - اسن، آلمان

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. من شرط می‌بندم که تو آخوندی؟ عمر کره زمین 4،600000000 ساله، بد خدا نیشسته 4599998600 ساله آزگار تسبیح چرخونده، و بعد فکر کرده:‌ای داده بیداد من باید به ادامها بگم که من وجود دارم. بعد رفته گشته و تون بیابان‌های عربستان یه عرب سوسمار خور را پیدا کرده ، که بیسواد هم بوده ، بهش گفته تو نماینده من هستی‌??!!!!.برو بابا جون ,برو بابا جون،برو
  65
  35
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  من هم با تئیست (خداپرست) شدن و جدا شدن از اسلام و تشیع به تمام آشفتگی های فکریم خاتمه دادم. خداوند و انسانیت ر بیشتر و درک کردم.به نظر من انسان از هر راهی و هر دینی حتی اسلام می تونه به خدا برسه ولی این اسلام جمع اضداد و پاردوکساست. مثلا از یک طرفی می خواد روحانی باشه و دل از مادیات ببره و معنوی شه و از طرفی تو این دین سکس و مادی گرایی و ریا و قساوت تو اوج خودشه. البته تو پرانتز یهودیان هم از همین قماشند.)مسیحی ها کلا خوبند . جین مذهبی در هندوستان که بسیار بی آزار به طبیعت هستند ،عالیند،البته نه برهماییان هندو که خرافه گرا و طرفدار نظام کاستی هستند!
  18
  23
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. تو دوستانت حال بهم زنید!!!
  66
  36
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  باور جان! هنوز هم میگم ماله میکشی، این از کم آوردن من نیست. فقط داری سفسطه و گزاف گویی میکنی. داری میگی من گفتم أدبار، پس خودم گرفتارشم! چشم کورتون رو باز کنین ببینین چه بر سر اون مملکت و مردم آوردید، از دین و دنیا و آخرت رو سالم نذاشتید. یه تپه گلکاری نشده باقی نذاشتید، وقتی میگه مرتد اونه که با علم بیاد مسلمون بشه بعد بی دین بشه مسخره ترین حرفه. همتون با یه أذون أقامه و یه ختنه مسلمون شدید و ولا غیر . این تویی که داری به در و دیوار میزنی! برو ببین یک گیگ بافتی! معجزه محمد اینه که عرب رو وأدار کرده دست صورت بشوره؟! عرب جاهلی؟ بعد از١٣ سال ٧٠ نفر پیرو داشت، اون عرب جاهلی هم سگش میارزید به اون پیغمبر دزدا و دارو دسته اش. کار میکردن، تجارت میکردن، نه سر گردنه گیری. شما آخوندا فقط با این جفنگیات میخواهید تقدس بدید به وسیله کاسبیتون، بعد هم یک مشت آدم جاهل رو دور خودتون جمع کنید که بتونید به دستشویی رفتنشون هم کار داشته باشید!! دیگه وقت خوابته، برو قبل از خواب فکر کن چند صفحه دیگه میخواهی تایپ کنی. اول فکر میکردم ساعتی کار میکنی ، حالا میبینم پاراگرافی😂😂
  65
  35
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  hamid411-من که برای شما حدیث از پیامبر آوردم در مورد مجازات با آتش که فرمودند مجازات با آتش فقط بر عهده خداست حالا اینکه شما اصلا خدا رو قبول ندارید بحثش جداست..منظور من از دستشویی و هتل ترکیه یکی اشاره به کامنتهای رفیقتون <عقاب سرخ> تو سایت بود.بقیه هم کامنت کاربر anarchistکه هر دو هست خودتون برید نگاه بندازید و هدفم از مطرح کردنش این بود که همچین افرادی میان مینویسن اسلام دین پایین تنه زیر شکم و رختخواب هست بعد خودشون حسابی به زیر شکمشون رسیدن چه با مرد چه با زن!واگه نه فقط بخوای به فارسی من گیر بدید باشه خیالتو راحت میکنم من همیشه ادبیاتم ضعیف بود شانس آوردم بر عکس وضع ریاضیم خوب بود وگرنه الان جام میدان ماهی فروشان رشت بود!اینکه پشت سر هم بگی ماله کش بقول کاربر باور عمیق یعنی فقط کم آوردی البته من از همون مرتبه که آیه ها رو آوردم جنابعالی غیبت زد متوجه این امر شدم .
  38
  68
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  جناب بوزرجمهر که میدونم اسم منو هم آوردید سایت به ما نظر لطف داشتن! حذف کردن ببیین گرامی ما جواب کامنتهای شما رو ندیم میگید جواب ندارید جواب بدیم میگید ادم چقدر میتونه بیکار باشه!یا میشیم مزدور! بله بنده بدون آب و دونه از ظهر شروع کردم به نوشتن تا غروب آماده کردم یعنی جونم در اومد چون برای من مثل کاربر باور عمیق سابقه نداشت انقدر بنویسم ولی به جان عزیز ترین افرادم قسم میخورم(چون به خدا وقرآن که اعتقاد ندارید)فقط قصدم این بود که جواب سوالات کاربرiranema رو تا حد معلوماتم داده باشم خودم که میدونم اصلا فایده ای نداره-و شما آقای mabahamim یا بهتره بگم ماله کش مسیحیت من که میدونم تو سوختنت از کجاست همین که اسم از ضد عقلانی بودن اصول مسیحیت آوردم داغ کردی حالا برو بقول اون رفیق ماموت شناست (امید پور جلال )آب رو بریز همونجا که میسوزه
  40
  70
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  hamid411 -"کتابی که شهاب آسمانی رو سنگ پرانی بارگاه الهی به اجنه فالگوش ایستاده و کوها رو میخ زمین میدونه که دیگه تفسیر نمیخواد!"با این چیزی که نوشتی برام مشخص شد اسلام رو از چه منابعی شناختی پس دیگه حرفی باقی نموند منم بیش از اینجا چیزی نمی نویسم حتی حوصله این سایت خصوصا بحثهای مذهبش رو هم ندارم چون همونطور که گفتم فایده ای نداره فقط موندم برخی از کاربرا عجب صبری دارن!- Dara20 تو هم که خدایی روانپریشی از نوشتهات میباره خودتو درمان کن
  37
  67
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  باور جان!. "15در جامعه ای که پس از مرگ مرد ، زن او هم به ارث میرفت و به مانند کالا بین ورثه تقسیم میشد ". اینه میگم ماله میکشی! وقتی زنهای مغلوبین در جنگ رو به کنیزی میبردن، وقتی برادر و شوهر اون زن در خیبر رو کشتن و جناب محمد خان شبش باهاش همبستر میشه، دیگه بهمون الله دزدان مدینه این ها رو سر هم نباف. به زن احترام میذاشته؟؟ حفصه یه سر رفته پدر شو ببینه نتونسته خودشو کنترل کنه و ماریه قبطیه رو زده زمین! جبرائیل هم نرسیده بهش بگه ممد آقا جم کن اون یکی داره میرسه! اینهم لابد میخوای بگی زنهای اون موقع مثل دخترهای ٧ سأله با زنهای الان از نظر عاطفی فرق داشتن!؟ برو داداش، برو منبر دیجیتال ات رو ببر همون قم جلوی در سوم از در هشتم بهشت، که به قم باز میشه پهن کن.
  63
  33
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران

  فریاد خاموش-آلمان..خواستم جواب ندم ولی حیفم امد،بله روشنفکر هستن ولی این چه تضادی با دینداریشون داره همین که تعصب بیش از حد ندارن تا یهو دست از اعتقادشون بکشن نشان از روشفکری نیست؟- بزرگمهر-سیاتل-آمریکا..میترسند از عقل و خرد استفاده کنند‎?‎ پس ما داریم چکار میکنیم؟ گل لقد میکنیم اینجا؟البته حتما منظورتون از خرد و منطق یعنی اینکه فقط مثل شما فکر کنیم-ایران بر باد رفته-آلمان-همون خدا رو شکر از نظر آدمی مثل جنابعالی که تو اکثر کامنتاش خودشو واسه یه مشت ... میده حال به هم زنیم ....تمام
  31
  61
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Bozorgmehr - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  فداى اقا، امیر رشتى و همفکران انها که اینقدر پرگویى و پرنویسى مى کنند را به حضرت على (ع) ارجاع مى دهم که (نقل به مضمون ) گفت عقل که زیاد مى شود سخن کوتاه مى گردد و جدل نکنید حتا اگر حق با شما باشد. البته ظاهرا سخنان بزرگان دین این دوستان در باره عقل و فکر و سکوت و کم حرفى و ادب براى انها اهمیتى ندارد. چه اگر اهمیتى داشت طور دیگرى مى نوشتند و عمل مى کردند.
  64
  34
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  رشتی جان، لأقل اون یه کتابت رو درست بخون، سوره جن آیه٧، ٨ و ٩. 7» و اینکه ما آسمان را جستجو کردیم و همه را پر از محافظان قوى و تیرهاى شهاب یافتیم‏! «8» و اینکه ما پیش از این به استراق سمع در آسمانها مى‏نشستیم‏؛ اما اکنون هر کس بخواهد استراق سمع کند، شهابى را در کمین خود مى‏یابد! «9» . آفریدگاری که هنوز نمیدونه شهاب چیه، به درد پرستش میخوره؟ اشتباه نگیر، نمیگم کسی رو نپرست و اعتقاد نداشته باش، ولی از قران نوشته دست یک بشر، تقدس نساز
  56
  26
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. پسر جان! ٢٥ سال که خونه نشین بود. خلافتش کجا بود. غنائم اون ده سال بدادش رسیده! مشکل تو بین کیبرد و صندلیه!!.
  59
  29
  ‌چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  hamid 1به نقطه دقیقی اشاره کردی .مشکل شما دقیقا همینه .یعنی شما هر کسی رو سر فلان چیزش رو بریده باشن بهش میگی مسلمان . اصل مشکلت همینه . چون اصلا فهم درستی از معنای مسلمانی نداری . اینکه اگر تمام مراجع تقلید معتقد هستند که حکم ارتداد در مورد کسی صادق است که پس از تحلیل و مطالعه و قبول منطقی به اسلام گرویده باشد و سپس علنا به تبلیغ خروج از اسلام بپردازد از نظر شما مسخره است، بنده هم از طرف خودم و هم از طرف تمام مراجع تقلید از شما عذر میخوام که دایره ارتداد رو تا این حد به شدت تنگ کرده اند . اینها اگر میخواستند شما رو راضی کنند باید میگفتند ( هر کس که ختنه شد، اگر از دین بازگردد مرتد است ) .خب اینا عقلشون نمیرسیده شما ببخش .در قسمت بعدی اومدی یقه ویل دورانت رو گرفتی که این چه حرفیه که معجزه محمد این بوده که عرب جاهلی رو وادار کنه روزی 5 بار دست و صورتش رو بشوره و در ادامه اینبار در نقش وکیل مدافع عرب جاهلی ظاهر شدی و ادعا میکنی اینا اصلا یک پارچه آقا بودن .خب شما ببخش .ویل دورانت که سوادش به اندازه شما نبوده که .از روی نادونی یه حرفی زده . عقلش که به اندازه شما نبوده که بوده
  38
  63
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  2- بنابراین بنده در گام بعدی مجددا از طرف خودم و اینبار ویل دورانت از شما معذرت میخوام چون یادمون رفته بود که هیچ کس در عالم هستی نمیفهمد الا حمید 411 آن هم از لوس آنجلس .اما همونطور که قبلا عرض کردم ، وقتی در استدلال لال میشی، چنگ میزنی به هر ریسمانی . اینبار در آخرین گام چنگ زدی به کامنتی که من خطاب به یک دوست دیگه نوشته بودم .چرا؟؟ چون وقتی سوال کردی که علی از کجا باید میاورد که شکم 33 بچه رو سیر کنی و پاسخ شنیدی که آهای خوش عقل ، از همون جایی که معاویه + یزید + تمام خلفای اموی و عباسی آوردن، باز هم لال شدی و چیزی برای گفتن نداشتی .وقتی چیزی برای گفتن نداشته باشی، نوبت این میرسه که ذهن رو منحرف کنی و سعی کنی با عوض کردن موضوع چنگ بزنی به صحبت من با یکی دیگه ، تا بنا بر این تکنیک بتونی دهانی رو که در استدلال مستقیم لال شده رو دوباره به کار بگیری .و اینبار این موضوع جدید چیزی نبود به جز ادعای اینکه اساسا این موضوع که زن در زمان عرب جاهلی به عنوان ارثیه به بازماندگان میرسید دروغ بوده و در ادامه برای موجه جلوه دادن ادعات قضیه سراسر وارونه جلوه داده شده ماریه قبطی رو اومدی و مطرح کردی
  37
  62
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  3- خداروشکر میکنم تپه های ایران از وجود گلهای مبارکی مثل شما به تدریج پاک شده و در آینده نیز بیشتر پاک خواهد شد .گلهای مبارکی که در همان گلدان بزرگ یعنی آمریکا میبایست ادامه حیات داده و پرورش پیدا کنند .فلاکت اینه که مزدور ته کاسه خور درجه دوم و سوم یک مملکتی باشی که دست دولتمرداش به خون جوانان این مملکت آلوده هستش .فلاکت اینه که توی آمریکا باشی و قلبت هنوز هم که هنوزه برای ایران بتپه و یکی از علقه ها و وابستگیهات هنوز این باشه که بیای سری به این سایت ها بزنی و از اوضاع ایران باخبر بشی و به زعم خودت برای بهبود شرایط تلاش کنی .فلاکت یعنی این .یعنی توی آمریکا باشی اما هوش و حواس و قلبت توی ایران باشه .فلاکت یعنی اینکه 30 سال دیگه نسل بعد از شما حتی بلد نیست فارسی بخواند یا بنویسد .و بدین ترتیب انشالله مثل نسل دایناسورها به زودی منقرض خواهید شد .فلاکت یعنی اینکه ادعا میکنی زندگی غیر فلاکت باری داری اما شب و روزت اینه که صورتتو بچسبونی به هر خبری که مال ایرانه .چرا؟ چون زندگیت هنوز هم فلاکت باره .فرقی هم نمیکنه تو کدوم کشور باشی .مشکل اینه که درونت عامل فلاکته نه هیچ چیز دیگه
  34
  59
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  Bozorgmehr - سیاتل، ایالات متحده امریکا . حضرتعالی با سابقه 44 سال زندگی و روحیه ای کاملا غیر مجادله ای و یقینا به عنوان فردی مطلع و اهل مطالعه ، تشریف آوری و میفرمایی حضرت علی نقل به مضمون فرموده : (( جدل نکنید حتی اگر حق با شما باشد )) . بنده در کمال ادب و احترام از شما عاجزانه تقاضا میکنم بفرمایید این حدیثی که از حضرت علی نقل کرده اید در کدام کتاب آمده؟ لطف کنید و به بنده نشان دهید اینکه امام اول ما برگشته و گفته (( جدل نکنید حتی اگر حق با شما باشد )) ، این کجا قید شده؟ اگر شما این رو به من نشون دادید که لطف بزرگی در حق من کرده اید . اما اگر رفتید و شما هم در افق محو شدید و خبری از شما نشد ، که خب معلوم است چه خبر است . اما اگر گشتید و دیدید عجب اشتباه خنده داری در انتساب مطلبی کذب به امیرالمومنین انجام دادید، شما را دعوت میکنم به کلام امیرالمومنین : قبل از سخن گفتن بیاندیش و مطالعه کن.
  48
  73
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران

  باور عمیق،اگر تو اون کله ات فرض رو به این بگذا بازنده این بحثی آیا از دین بر میگردی؟به هیچ وجه،چون شما و امثال شما هیچ اعتقادی به خطای خودتون ندارین(در انتخاب راه درست )پس این خودش نشان از تعصب و عقب موندگیتونه! کلا چنگ زدین به ریسمون و عقل تعطیل! برو خوش باش و بذار بقیه هم زندگیشونو ببرن تو مملکت به اندازه کافی خستمون کردین
  63
  33
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  *پسر شجاع* - تهران، ایران

  وقتی عقل هست چرا باید دنبال دین رفت...واقعا من موندم دین چه چیزی میتونه به آدمها بده اعتقاد به خدا یا زندگی بعد از مرگ فقط در حد یه باور شخصی خوبه وگرنه همه کارها با عقل و خرد به نتیجه می رسه ..اگه میخوایین در زندگی موفق باشین و به آرزوهاتون برسین فقط با عقل و دانش بشری هست حتی عمر جاویدان هم با علم قابل دسترسی هست ..اینقدر که برای بیماریهایی مثل سرطان مردم نذر نیاز کردن و نتیجه نگرفتن اگه در علم پزشکی هزینه میکردن تا بحال این بیماری درمان میشد..من معتقدم 90 درصد سرمایه ها و استعدادها صرف کارهای بی نتیجه و مخرب مثل جنگ و دین و تتعصبها شده تنها شاید 10درصد هم در راه علم هزینه نشده ولی همون سرنوشت انسانها روخیلی عوض کرده و انسانها بسیار ی از آرزوهاشون دست پیدا کردن مثل آرزوی پرواز یا ارتباط. با کسی که آنسوی کره زمین هست ):
  65
  35
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  رشتی جان:. "با این چیزی که نوشتی برام مشخص شد اسلام رو از چه منابعی شناختی پس دیگه حرفی باقی نموند". میشه بگی تو اسلام ًً رو از چه منابعی شناختی؟؟ عزیز من، وقتی خدا با آدم حرف میزنه باید مو لأی درز سخنانش نره، أینشتاین صد سال پیش با بشر حرف زده، تا بحال حتی در آزمایشگاه سرن هم تمام تئوری هاش تأیید شده، دیگه آفریدگار که باید جای خودش رو داشته باشه. تو که میگی ریاضی ات خوب بوده، چرا میتونی قبول کنی که آفریدگار بیاد تو کتابش گاف بده که:. کوهها میخ های زمینند، ستارگان زینت آسمانند، شهابها تیر هایی به اجنه هستن، هفت آسمان ( به بد ترین وجهی رونویسی از هیئت بطلمیوسی)، فرستادن باران از آسمان (منشا باران زمینه نه آسمان!) و غیره!. یه دونه از این جفنگیات که بچه کلاس چهارم دبستان هم میدونه غلطه، تو کتاب هر نویسنده ای بیاد، فاتحه اعتبارش خونده است، چه رسد به آفریدگار کونین و مکانین.
  52
  22
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. جالب اینجاست که فکر میکنی چون زیاد روده درازی میکنی پس حتما خیلی مستدل حرف میزنی، وقتی هم گیر میکنی آویزون ویل دورانت میشی! عین حسن عباسی، شروع میکنه به جفنگیات و از آنگلوساکسون و جنگ های غیر متقارن میگه و با توهم خودشو کی سینجر دنیای اسلام میدونه. شماها مثل پول خورد میمونین، صد أتون توی جیب زیاده، ولی همه میخوان یه جور از شرتون راحت شن! چشم بین أتون رو بأز کن میبینی نوشتم ٢٥ سال خونه نشین بوده و از غنائم ده سال غارت میخورده. نوشتم اگر ملا ممد جان به زن احترام میذاشت چرا ١٠ تا ١٠ تا ولع زن داشته؟ توی اتاق زنش با کنیزش خوابیده، جبرائیل هم نگفته جمع کن بساط رو صاحابش داره میاد! بنده خدای دزدان مدینه من توی فلاکتم که با کار و تلاش خودم زندگی راحتی درست کردم یا أمثال تو که پاراگرافی پول میگیرین...؟ میخوای کاسب باشی مثل آخوند أولی بیشتر از یه کیبرد بهت ندادن!! داری توی صحیح بخاری و لوازم التحریر دست و پا میزنی، چون پات به زمین نمیرسه فکر میکنی عمیقه!😀😀
  54
  24
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - . "قضیه سراسر وارونه جلوه داده شده ماریه قبطی رو اومدی و مطرح کردی". هر گند و کثافتی که این پیغمبر تون زده سراسر وارونه است؟ . از بچه بازی و زن بازی ً و غارت و سر گردنه گیری بگیر تا برده فروشی و بیشتر از ٣٠ جنگ در عرض ده سال. ببین به هر چی میخوای اعتقاد داشته باشی داشته باش، ولی سعی نکن بهش تقدس بدی، چون سرو تهش ازش داره آب در میره. مسخره اینجاست که به دینی اعتقاد داری که ٩٠٪ معتقدین (سنی ها رو) ناحق میدونین! هی علی علی میکنین، حسین حسین میکنین، جعفر صادق و باقر العلوم دارین، ولی دریغ از یک پاپاسی، یک کتاب درست و حسابی، یک چیزی که به درد بشریت بخوره، هیچی به هیچی، فقط با پشت هم اندازی سعی در ترسوندن و رخنه به کنه ذهنیات یه عده کم عقل دارین که بتونین به گدا پروری تون آدامه بدین. مفت خوردین از کیسه ملت و گردن کلفت کردین. اگه یه روز کارمندای شریف شهر داری اعتصاب کنن شهر رو گند بر میداره، ولی اگر شما تایر به سرها که افتخار تون به سید بودنتونه (تو بخون مفتخر به تجاوز توسط اعراب) ، اعتصاب کنین آب از آب که تکون نمیخوره هیچ، مردم رو هم از وجود نامبارک خودتون راحت کردین.
  52
  22
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Faryade_Khamoosh - آخن، آلمان

  امیر رشتى. عجب جواب دندانشکنى هم دادى :) . یاد گفته صادق هدایت افتادم که میگفت: "اگر بر مسلمانان تکلیف شده بود که روزانه بجاى هفده رکعت نماز؛ هفده دقیقه مطالعه کنند؛ امروزه نه تنها هیچ مسلمان بى سوادى وجود نداشت؛ که اصلا هیچ مسلمانى وجود نداشت"!
  58
  26
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  [::Faryade_Khamoosh - آخن، آلمان::]. دوست عزیز مطالعه خوبه اما شما گویا یادت رفته صادق هدایت هم به پوچی رسید و خودکشی کرد . در ضمن قرآن رو میشه هم با تعقل خوند هم شیطانی . همانطور که یک نفر با چاقو آدم میکشه و دیگری آشپزی میکنه .
  19
  49
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  hamid . چند خط اولی که درباره حسن عباسی و پول خورد و این مزخرفات نوشتی که به درد خودت میخوره و اینقدر مزخرف گویی بود که از نظر من اصلا ارزش پاسخگویی نداره . من به تو میگم حاکم جامعه اسلامی، بعد تو میای میگی 25 سال خانه نشین بوده . آهای موجود جاهل، زمانی که کسی حاکم جامعه اسلامی هستش یعنی توی یه دوره بیش از 4 سال، چطوری خانه نشین بوده،؟؟؟؟؟ .... من هی برات مینویسم حاکم جامعه اسلامی، تو هی بیا بگو 25 سال خانه نشین بوده . اینه که میگم کلا عقل توی سرت نیست . یعنی اصلا نمیفهمی . باز هم مغزت نکشید وقتی برات توضیح دادم که مال و دارایی وقف شده علی در راه خدا به چه میزان بوده . این آقا بعد از فتح مکه که نهضت اسلام به ثمر رسید سالها داماد پیامبر بوده .اما باز هم مغزت نمیکشه که بفهمی حتی یک دینار هم بیشتر نسبت به بقیه از بیت المال نصیب او نشد . خب وقتی یه آدمی سطح فهم و شعورش در همین حده که من توی چندین پاراگراف مکررا میگم حاکم جامعه اسلامی، بعد میاد میگه نخیر، 25 سال خانه نشین بوده، و این آدم گویا مسته پاتیله که بفهمه وقتی دارم میگم حاکم جامعه اسلامی
  27
  57
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  2- یعنی زمانی که به عنوان خلیفه چهارم مشغول حکومت کردن بوده و این ربطی به 25 سال قبلش نداره . بابا جان ، خوش کردار، مست و پاتیل نیا نشین پای مانیتور . تو اصلا نمیفهمی چی داری میگی و چی داری میشنوی . تمام حرفای دیگتم از همین جنسه . یعنی وقتی توی این سطح و مرتبه قرار داری، اصلا تو ارزش اینو نداری که آدم بشینه بخواد چهار کلمه باهات حرف بزنه . یعنی تو شعورت در همین حده که برگردی بگی ، اگر سیره زندگی علی به نحوی بوده که نمیخورد و نمیپوشید و تمام هم و غمش اجرای عدالت و یا دستگیری محرومان جامعه خودش بوده ، این مال این بوده که علی فقیر بوده و نداشته که بخوره . تمام امثال تو از همین قماش هستید . سر و ته یه کرباسید . از مغز مطلقا خبری نیست . تمام بقیه حرفات هم از همین جنسه . بی سر و ته . صد من یه غاز . ... قبلا هم بهت گفته بودم ساحت مقدس و دریای بیکران عظمت و پاکی پیامبر اسلام ، محمد مصطفی و خاندان مطهرش با دهان آلوده هیچ . نجس نخواهد شد . خودت رو خسته نکن
  29
  59
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. سلام دوست عزیز مطلبتونو خواندم خیلی‌ شیرین بود .من یک مثل میارم و طبق تفسیر شما از این آیه تو این مثل پیاده می‌کنم ببینیم چی‌ از آب در میاد یه زوجی رو حساب می‌کنیم که مرد به زنش کلی‌ محبت می‌کنه و از گل کوچیکتر بهش نمیگئو و و...روزی مشکلی‌ به وجود میاد و مردزنش قبول نمی‌کنه و نافرمانی می‌کنه طبق آیه به زبون خوش بهش میگه که عزیزم بای قبول کن به خاطره عشقمون ولی‌ زن بازم قبول نمی‌کنه طبق آیه مرد میاد جاشو جدا می‌کنه و میگه که من تا گوش ندی و درست نشی‌ دیگه باهات نمی‌خوابم که این برای یک زن از زدن هم بدتر هستش که معمولا این اتفاق موقعی میافته که دو نفر از هم سیر شدن یا بعد از کلیی‌ مشکلات حل نشده بینجا میرسه که جاهشونو از هم جدا می‌کنن ادامه....
  13
  13
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه
  که می‌شه گفت یک مرحله قبل طلاق و جدا شدن اتفاق میافته یا بهش گفتی وضعیت قرمزه .حالا برگردیم به داستان ،زن هنوز روحرفشه و بده این اتفاق بازم قبول نمی‌کنه و نافرمانی می‌کنه حالا طبق آیه اگه یه شاخه گل ورداره یا اینکه یه مسواک و بهش بگه حالا که گوش نمیدی حقطه که بزنمت بهش نظرت زن نمیخند مسخرش نمی‌کنه نمیگه دیوونه شده یا هم که باید با گل بزنه سرخش کنه یا که با نوک مسوکینا یه جوری بزنتش که دیگه زن گوش . پس تو آیه منظورش از زدن همون زدن که این مسواک و شاخه گل به مطلب اضافه شده لهعئ فقط خنددارش می‌کنه ادامه
  12
  12
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه
  دوست عزیز ممکن نظر من درست نباشه ولی‌ مشکله قرآن یکی‌ نیست مثلا یه انسان باید بازنش اینجوری الطفات کنه ولی‌ دست پای یک انسانی‌ که فقط جرمش با دوستان خدا جنگیده(سوره مایده۳۳)باید در جهت خلاف یعنی‌ چپ راست بریده بشه اینو چجوری می‌شه توجیهش کرد راهی‌ ندار جز اینکه بگیم آره یکی بگیم خدا همصین حرفی‌ نمیزنه جریان بنی‌ قرنیظه سر همه مردان به دستور محمد به حکم سعد ابن معاد که محمد گفت حکم الله است بریده شد زیر بغل نوجونارو نگاه میکردن نجوونیی که هیچی‌ از موضوع نمیدونن کاری هم کرده پدرش کرده نگاه مکردن اگه موی در اورده بود سرشو میزدن واقعا اشک آدم در میاد وقتی‌ میخونه صفیه بردرشو شوهرشو پدرشو جلو چشاش میکشن خودشم همون شب میکننش زن محمد دوست عزیز یکی‌ دوتا
  14
  14
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه
  نیست خودت میگی‌ یه موضوع زن زدن ۳ سال سرتو شلوغ کرد آدم بخواد .نه اگه خدا هست که من بهش معتقدم مهربونتر از این حرفاست البته اشکلهیی که من میگیرم به خاطره اینه که من خدارو تجربی‌ میشناسم و دوسش دارم ،یه مگه به خدای تو توهین نمیکنم فقط می‌خوام ثابت کنم که محمد پیمبرش نیست و فقط اسم خدارو داره بد می‌کنه میوه‌اش هم همین جمهوری اسلامی دأعش الشبب و و و
  12
  12
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. استدلالات عمود برهمه حاج آقا، آخه مسی که هزار رکعت نماز شب میخونده از کجا وقت آورده که ٣٣ تا بچه پس بندازه؟ اون علی که شما ساختید با علی واقعی تومنی هفت سنار فرق میکنه. اون علی که شما ساختید یعنی اینکه بد نمیشد اگر یه نفر آدم اینجوری بود! اگر من مست و پاتیل میام بهتر أز تعطیلی مغز توست. اینقدر به ساحت مقدس این عربها بچسب که چسبت ور بیاد! . از دروغ غدیر بگیر تا اون دعوای فدک و سگ کشی مدینه. همه و همه رو کردین زیر خاک! توی اون ٢١ سال از کجا آورده؟ حالا بگو از خونه باباش، جناب تعطیل، از غارت و غنیمت آورده. حالا هی بگو بیل زده چاه زده. چهار تا داستان سر هم کردین اسمشوگذاشتین لباس مبدل و لایک فقرا! همشون این اسلام رو سر هم کردن و همه دعوا ها هم سر قدرت بوده. وگرنه اسمش خلافت نبود، چیز دیگه بود. حالا تو هم بچسب بهشون فعلا که خوب برات داره! . گفتم، پاهات کوچیکه به زمین نمیرسه، توهم زدی که عمیقه.
  22
  22
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  . [::باور عمیق - قم، ایران::]. نخیر جانم، مثل اینکه شما پرتی! ٤ سال حاکم بوده درست، اون ٢٥ سال که زدن تو سرش گفتن بشین خونه تا حاکم بشه از کجا آورده ٣٣ تا امامزاده رو سیر کنه؟
  20
  20
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  چقد مملکت ما بی‌سواد داره، من سوال کردم و ۴۷ تا منفی‌ گرفتم واقعاً آخر شعور هستین .فک کنم اون ۱ مثبت هم یوکی داده که مردم زیر سوال نرن.من جواب خواستم .
  15
  15
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه
  ..مرسی‌ برای وقتت .به نظر من ارتباط با خدا و دوستی با خدا راهو روشن می‌کنه برای یافتن حقیقت ابراهیم به نظر من بهترین روش انتخاب کرده بود سوال از خدا .
  11
  11
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::khoda sadism nist - پاریس، فرانسه::]. ببخشید اگر وسط بحث شما وارد شدم. ولی این آقا یا خانوم باور عمیق اگر حقیقتی بیان میشه که چهره واقعی محمد رو به تصویر بکشه، میگه کاملا وارونه است، و دائم به عوض تاریخ مستند به روایات موهوم استناد میکنه . خدایی که محمد نمایندگیش رو میکنه، یه ابزار بیشتر نبوده برای قدرت طلبی اش. وگرنه قران نوشته عمر، سلمان و محمد پر است از تناقض.
  24
  24
  ‌پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Bozorgmehr - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  ١. باور عمیق، قم، ایران: شماد دین شناس از من دین نشناس خواستید منبع حرفى نقل به مزمون در نکوهش جدل و مراء که به حضرت على نسبت دادم را ذکر کنم. ( بگذریم از اینکه خود این خواسته از مصادیق مراء است.) علاوه بر سوره الکهف ایه ٥٤ و سوره الزخرف ایه ٥٨ و تفاسیر انها، در احادیث گوناگون از پیامبر اسلام و تقریبا اکثر امامان شیعه جدال و مراء با صراحت مورد نکوهش قرار گرفته. انقدر این احادیث زیادند که چند روز براى نوشتن انها نیاز هست. به طور خلاصه: نهج البلاغه، نامه هاى ٧٦ و ٧٧ حضرت على به عبدالله بن عباس؛ حکمت ٣٥٤: "هر کس که از ابروى خود بیمناک است از جدال بپرهیزد". حکمت ٣٠: "ان کس که جدال و نزاع را عادت خود قرار داد از تاریکى شبهات بیرون نخواهد امد" و نیز " کفر و تردید بر چهار ستون استوار است: کنجکاوى دروغین، ستیزه جویى و جدل و . المحجه البیضاء، جلد ١، ص. ١٠٧: "هر کس دین را با جدال و ستیزه جویى طلب کند کار او به کفر مى کشد." سفینه البحار، جلد ٢، ص. ٥٣٢: " کسى که با ادم جاهل و متعصب همنشین شود باید اماده قیل و قال و جدال و مراء باشد." ادامه دارد ...
  22
  22
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Bozorgmehr - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  ادامه پاسخ به باور عمیق، قم، ایران:. ٢. سه حدیث هم از پیغمبر اسلام نقل مى کنم که مدینه ى علم بود و على دروازه اش! بحار الانوار، جلد ٢، ص. ١٢٧، حدیث ٣: پرهیز کارترین مردم کسى است که جدل و مراء را ترک گوید هر چند حق با او باشد." و نیز همان منبع ص. ١٣٨، حدیث ٥٣: " هیچ بنده اى از بندگان خدا حقیقت ایمان را به کمال نمى رساند مگر اینکه جدل و مراء را ترک گوید هر چند حق با او باشد." همان منبع ص. ١٣٨، حدیث ٥٠: جدل و مراء را رها کنید که اولین چیزى که خداوند بعد از بت پرستى مرا از ان نهى کرده مراء بوده است. کاش وقتى بود و احادیث همه ى امامان شیعه و بزرگان دین را در باره جدل و مراء مى نوشتم. خود شما به کمک موتور جستجوى گوگل جدل و مراء را جستجو کن تا هزاران منبع پیدا کنى. هر چند مذهبى و دین مدار نیستم اما دعا مى کنم که خداوند عقل و منطق را بر افکار و اعمال و گفتار خوانندگان این وب سایت مسلط کند تا اینقدر سر موضوعات پیش پا افتاده با هم جدل نکنند. راستى ٤٤ ساله بودنم را از طریق حک کردن این سایت بدست اوردید؟
  22
  22
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران
  فریاد خاموش-آخن،آلمان..منظورم این بود نمیخواستم جواب کامنت هارو بدم نه اینکه دارم جواب دندانشکنی میدم-hamid411،من چیزهای رو که شما نوشتید در قرآن ندیدم نمیدونم شما از چه منابع یا ترجمه های استفاده میکنید؟اما پیشنهاد میکنم کتاب "معجزات قرآن"نوشته "هارون یحیی" مطالعه بفرمایید یه کتاب خیلی کوتاه حدود 80 صفحه هست امیدوارم جواب مواردی که شما نقض علمی قرآن میدونید پیدا کنید و البته متوجه میشید تفسیر همون ماله کشی نیست! کتابهای دیگری هم از ایشون در زمینه قرآن پژوه ای هست که متأسفانه من نخوندم..یا کتابهای مثل کتاب"شگفتی های علمی و زبان ریاضی قرآن -علیرضا خردمندی" و "اعجاز عددی و ریاضی قرآن"که همانطور از نامشون پیداست در مورد زبان ریاضی قرآنه.اگه مایل باشید در اینترنت برای دانلود هست..اما برام جالبه شما چه اصراری به ادامه بحث دارید؟خودتون میدونید که هرچی بنویسید یا بنویسیم نه ما دست از مسلمانی میکشیم نه شما ایمان میارید. پس برو به زندگیت برس حمیدخان که واسه شما هزار خط هم نوشتن فایده ای نداره..واسلام
  25
  25
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  khoda sadism nist - پاریس، فرانسه . 1 سلام دوست عزیز . اولا ممنونم که وقت گذاشتی و نوشته های بنده رو خواندی . من از فرصت استفاده میکنم یک مقدار مطالب دیگه برات مینویسم چون معتقدم یک شبهه ای که ذهن آدم رو مشغول کنه نیاز به بحث و بررسی بسیاری داره تا اینکه وقتی فرا برسه که آدم بتونه اون شبهه رو به طور کلی حل شده قلمداد کنه و اگر اجازه بدی تا تکلیف اولین موضوعی که بین ما مطرح شده مشخص نشده یعنی به پایان نرسیده باشد سراغ موضوع دیگری نرویم . مطمئن باشید برای تمام مواردی که ذکر کردید گفتنی ها بسیار است و با بازگو شدن آن گفتنی ها ، تمام پیش داوری های ذهنی قبلی از بین خواهد رفت . ابتدا من چند تا مطلب عرض میکنم، بعدش میریم سراغ بررسی مثالی که شما زدید .
  24
  25
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  2آشنایی و در نهایت قضیه تسلط بر ادبیات عرب ، لازمه فهم قرآن است برای کسانی که خود به دنبال تحقیق و مطالعه درباره قرآن هستند . عربی از حیث بلاغت و فصاحت با تمام زبانهای دیگر متفاوت است . فارسی شیرین است ، صاحب صنایع بسیار است . فارسی زبان ((ادبی)) است . عین همین قضیه رو هم شما در مورد زبان فرانسه میبینید که شما نسبت به بنده در زبان فرانسه مسلط تری ..
  23
  24
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  3در زبان فارسی ظرافت هایی نهفته هست که جز زبان شناسان کس دیگری به آن آگاه و مسلط نیست . چه در لغات، چه در جملات، چه در ترکیب و چه در قواعد . من یک مثال برای شما میزنم . به این لغات توجه کنید : مو ، ابرو ، گیسو . اشتراک حرف (و) در کلماتی که مربوط به موهای بدن است . دهان ، زبان ، دندان . اشتراک (ان) در مورد اندامهای دهانی . سینه ، پاشنه ، چانه ، شانه . اشتراک ( نه ) در مورد اندامهای برآمده بدن . و مسائل متعدد که اگر قرار به نوشتن باشد خدا شاهده چندین کتاب لازم دارد . اینها همه ظرایفی هستند که در زبان مادری ما وجود دارد ، اما شاید تا به حال حتی یکبار و فقط یکبار هم به آنها توجه نکرده باشیم . در ادبیات عرب هم شرایط از همین دست است . و اینجاست که تازه مشخص میشود که چرا هنگامی که قرآن بر مشرکان خوانده میشد ، به آن ایمان میاوردند . قرآن کتابی است که به طرزی وحشتناک سرشار از این نکات است . کلمه به کلمه آن جای تحقیق و بحث و مطالعه دارد ..
  25
  26
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  4مثلا در قرآن هنگامی که انسان را مورد خطاب قرار میدهد از این کلمات استفاده میکند : انسان ، آدم ، بشر ، بنی آدم ، یا ایها الذین آمنوا ، یا ایها المومنین و بسیاری از این دست . اگر از حضرتعالی سوال کنند که : تفاوت انسان و آدم و بشر ، در کلام قرآن چیست شاید در گام اول اصلا متوجه تفاوت اینها نشده باشید . زمانی که شما ترجمه قرآن رو مطالعه میکنی ، ترجمه این لغات در متن فارسی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند . مترجم به همه آنها میگوید : انسان . اما تفاوت قابل توجهی بین این لغات وجود دارد . مثلا خداوند وقتی که میفرماید : یا ایها الانسان ما غرک بربک الکریم؟؟؟ یعنی ای موجود صاحب صفت ((نسیان)) ، ای ((انسان)) ای موجود فراموش کار . ای کسی که بسیاری از چیزها را فراموش کرده ای . ای کسی که فراموش کرده ای با تو چه عهدی در الست بستیم ، چه چیز تو را به خدای خود غره و مغرور کرده است ؟؟ دقت میکنی؟؟ نمیگه یا ایها الادم . نمیگه یا ایها البشر . میگه یا ایها الانسان ..
  27
  28
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  5اینجاست که عرض میکنم . عزیز من . برادر من . اینکه شما میای و ترجمه فارسی یک سری از آیات رو اینجا مینویسی ، دو خط ، سه خط ، چهار خط پشت سر هم میای متن عربی و فارسی رو حالا یا مینویسید یا کپی و پیست میکنید ، این راهش نیست . این درست نیست . والا بلا درست نیست . وگرنه شما فکر میکنی چه تاثیری به حال من داره که شما درست بنویسی یا ننویسی ؟. من دارم میبینم فردی منطقی هستی . دوست داری بدونی . اهل فهم هستی . استعدادشو داری . میدونم تا چه حد داری اشتباه میکنی . واسه همین میام از زندگیم میزنم سعی میکنم بنویسم که شاید کمکی کرده باشم .
  27
  28
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  6ببین برادر . شما وقتی این آیه رو مطالعه میکنی ، میبینی که از لغت ( ضرب ) استفاده شده . اگر به ادبیات عرب آشنایی داشته باشید به سادگی و آسانی متوجه خواهید شد که معنای لغت ضرب یعنی چه . یک مترجم معنای ( بفرما و بشین و بتمرگ ) فارسی را شاید به احتمال بسیار زیاد کاملا مشابه یکدیگر ترجمه کند . اینجاست که به قول آن فیلسوف بزرگ ، بهترین ترجمه ، بزرگترین خیانت است . حضرتعالی باید توجه بفرمایید قرآن وقتی از لغت (ضرب) استفاده میکند این معنایش چیست . زدن ما در فارسی با زدن در عربی متفاوت است . ما میگوییم : داد زدن ، اذان زدن ، آهنگ زدن ، هم زدن ، رکورد زدن ، آتش زدن ، مخ زدن ، گند زدن . دقت میکنی؟
  25
  26
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  7زمانی که قرآن از آن زدن مد نظر شما قرار است که صحبت کند میگوید : ( جلد ) . الزانی و الزانیه فاجلدوا .. الی آخر آیه . یعنی زدنی که مد نظر شماست و کمترین حدش سرخ شدن پوست تا ایجاد جرح میباشد ، در قرآن و در ادبیات عرب از لغت ( جلد ) برای آن استفاده میشود . یعنی چیزی که بر روی جلد احساس شود . چیزی که بر روی پوست احساس شود . در غیر اینصورت میبایست حتما از مفعول در ادامه استفاده شود . خب . دقت میکنید ؟؟ وقتی بنده مجبورم برای اینکه دقیقا و جامع برای حضرتعالی بتونم یه موضوعی مثل این تفاوت لغوی رو توضیح بدم ، بیام تا اینجا یک چیزی حدود 4-5 پاراگراف بنویسم که (( تازه به هیچ عنوان هم نتونستم حق مطلب رو ادا کنم )) ، شما فکر میکنید چند هزار پاراگراف دیگه باید نوشته بشه تا متوجه بشید که چه تفاوت هایی رو هرگز بهش توجه نکردید ؟ شما فکر میکنید چرا یکی مثل بنده میاد و معتقد به اسلام میشه ؟ چرا واقعا ؟ جیره میگیریم ؟ پست و مقام گرفتیم ؟
  32
  35
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  8 واقعا فکر کردید یک روزی این سوالات شما در ذهن ما نبود ؟ به خود خدا قسم اون موقعی که من با دین مشکل داشتم ، اصلا سطح اشکالاتم این چیزا نبود . این چیزای مزخرف و خنده داری که یکی مثل 411 داره بهش اشاره میکنه . ایراد ما خدا وکیلی فلسفی بود . اما خوردیم به بن بست . یعنی به طور یه آدمی خوردیم که 40 سال تمام زندگیشو صرف تحقیق کرده بود . چند ماه آزگار ما هر چی جفت زدیم ، جلوی این آقا تک اومد . قانع شدیم . با منطق قانع شدیم . دین رو شناختیم . بعد از اینکه فکر میکردیم دینداران چقدر احمق هستند و این دین چقدر احمقانه است ، تازه رسیدیم به نقطه ای که فهمیدیم چقدر جاهل و احمق بودیم . بگذریم . پس در گام اول به معنای لغت (ضرب) و تمام مثالهایی که براتون ( زدم ) لطفا دقت کافی بفرمایید و اینجاست که متوجه میشوید این (ضرب) چرا باید با چوب مسواک یا برگ گل باشد که اگر ابزار (ضرب) برای تعزیر چیزی به غیر از اینها بود آنگاه میشد (جلد) ..
  28
  29
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  9خب . حالا چون میبایست وارد گام بعدی بشیم و شما برادر عزیز تا اینجای بحث با بنده کاملا منطقی صحبت کردی و من فقط منتظر بودم که پاسخ ابتدایی شما رو ببینم و ببینم که آیا واقعا اهل صحبت هستی یا نه ، الان موقعشه که ما مسائل جدیدتر رو مطرح کنیم . چون صحبت از حضرت ابراهیم کردید ، برای شما مثالی قرآنی از نسل ابراهیم میزنم . ماجرای ایوب و زن ایوب رو به خوبی میدانید . ایشان پس از درماندگی بسیار در برابر وعده شیطان ، رضایت دادند که شوهر او به واسطه کمک شیطان مداوا شود . ایوب نبی به علت ناراحتی سوگند یاد کرد که او را 100 ضربه تازیانه بزند . خواهش میکنم ، تقاضا میکنم ، خوب دقت کن به این آیه قرآن : و خذ بیدک ضغثا فاضرب به و لا تحنث انا وجدناه صابرا نعم العبد انه اواب ..
  27
  28
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  10ببین خداوند در برابر سوگند پیامبرش برای تنبیه زن اون هم در اون شرایط اسفناک روحی و جسمی، و آن هم زنی که به نحوی در تشخیص شیطان دچار اشتباه شده به ایوب چی میگه : میگه شما یه دسته ریحان یا بعضیا ترجمه کردن برگ درخت خرما ، بعضیا ترجمه کردن ساقه گندم ، رو بگیر و همسرت رو یکبار باهاش بزن اما حواست بهش باشه ها ، این زن بنده پاکدامن و درستیه . خب . البته شرح داستان رو مفصل میدونی یا اینکه میتونی مفصل سرچ کنی . حرف من یک چیز دیگست . به کاربرد لغت (ضرب) دقت کن ..
  28
  29
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  11 دوست عزیز . به قول شما ، واقعا این حرکت ایوب مسخره نبود؟ اصلا چه معنی داره که کسی با یک دسته ریحان بخواد زنشو کتک بزنه؟ اما از این حرفا که بگذریم ، ای کاش مردهای عصبانی که در هیچ قید و بندی نیستند ، ای کاش لااقل اینقدر فهم داشته باشند که اگر نفس سرکش و وجود سرکش خود را نمیتوانند کنترل کنند ، لااقل به جای زیر مشت و لگد گرفتن زنان خویش ، برای فرونشاندن عصبانیت با دسته برگ گل ریحان این کار رو انجام بدن . اگر یکبار این کار رو انجام بدن و اگر اهل فهم و شعور باشن ، اون موقعی که زن رو که مثل گله ، دارن با گل به خیال خودشون میزنن ، شاید یاد این جمله معروف پیامبر بیفتند که میفرمود : المراه ریحانه . بنابراین در گام دوم برای حضرتعالی یک مثال واضح قرآنی درباره کاربرد لغت (ضرب) و داستانی مشابه و وسیله توصیه شده مشابه در قرآن تقدیم کردم ..
  28
  29
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  12خب برای عوض شدن فضا یه چند تا جمله رو با همدیگه بخونیم : پیامبر میفرماید :1- ای مردم در مورد همسران خود خیلی مراقبت نمائید، زیرا آنان با پیمان های الهی در اختیار شما قرار گرفته اند و شما با کلمات مخصوص خداوند، آنان را برای خود حلال کرده اید. آیا در این صورت، سزاوار است این امانت ها را مورد ضرب و جرح قرار داده و دل های آنان را، که کانون عشق و محبت اند، رنجور سازید؟. 2 - یکی از نشانه های بدترین مردان این است که همسر و بنده اش را بزند و به آنها رحم و عطوفت نشان ندهد. 3 - ایضرب‌ احدکم‌ المراه ثم‌ یظل‌ معانقها ؟؟ آیا زن‌ را کتک‌ می‌زنید، سپس‌ می‌خواهید با او هماغوش‌ باشید؟.
  28
  29
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  13شما اگر به سیره زندگی پیامبر یا ائمه دقت کنی موارد فراوانی از نحوه برخورد این بزرگواران با همسرانشون میبینی . مثلا اتفاقی که مابین پیامبر و دو همسر پیامبر افتاد و خداوند به صراحت آن دو زن پیامبر را تهدید و نصیحت میکند که دست از آزار پیامبر و توطئه چینی با همدستی یکدیگر بردارند . شما فکر میکنید پیامبر چه کار کرد؟ داد زد ؟ دعوا گرفت ؟ کتک زد ؟ نمیتونست ؟ بالاغیرتا نمیتونست ؟ تو و وجدانت قسم ، نمیتونست پوستشونو بکنه ؟ فحش داد بهشون ؟ همسایه ها رو ریخت توی خونه ؟ نه . هیچکدوم . حتی یک انگشتش رو هم به این دو نفر نزد . پاشد منزل رو ترک کرد و حدود 29 روز رفت به یه مکان دیگه . به مشربه . بعد از حدود 29 روز و ناراحتی و پشیمانی شدید پدران آن دو زن و همان دو زن ، برگشت سر منزلش ..
  28
  29
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  14 وقتی که برگشت سر منزلش چه اتفاقی افتاد ؟ شروع کرد به اینکه هر روز به این دو زن سر کوفت بزنه که آهای شما همون دو تا بودید که وقتی من 29 روز بی سر و صدا ترکتون کردم و گذاشتم و رفتم ، باباهاتون از ترس و ناراحتی شلواراشونو خیس کرده بودن؟ نه . بعدش دیگه شما اثری از کینه جویی و کش دادن قضیه نمیبینی . همین خانم یعنی یکی از این دو زن ، بعد از وفات پیامبر علیرغم اشتباهات بسیار زیادی که داشته ، وقتی باباش به عنوان خلیفه اول انتخاب میشه و توی اوج قدرت قرار میگیره ، شما فکر میکنی کلامی از محمد به زبان آورد که دال بر این باشه که همسرش توی زندگی مشترک با او ظلمی بر اون روا داشته . زن دومی که پدرش به عنوان دومین خلیفه به قدرت میرسه چی؟ عین همون زن اولی . بنابراین دوست عزیز . اگر قرار به ضرب و شتم زن بود ، خود پیامبر اختیارش از همه بیشتر بود ..
  28
  29
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  15به خداوندی خدا سوگند ، اگر من جای پیامبر بودم و توی اون سرزمین همچون قدرتی داشتم ، میدادم پوست خودشونو باباهاشونو بکنن و توشو با کاه پر کنن . نه اینکه 29 روز از شهر خارج بشم و برم توی یک مکان دیگه بشینم چیه که حالا حفصه خانوم و عایشه خانوم دوباره آتش به پا کردن . بنابراین خواهشا شما به سیره زندگی پیامبر و ائمه دقت کن . اگر میخوای به راحتی متوجه بشی چه چیز درست و چه چیز غلطه ، نگاه کن ببین مدعیان اون امر زندگی خودشون چه طوری بوده . یه مقدار خسته شدم . مثال شما رو اگر اجازه بدی بعدا بررسی میکنم تا ببینیم این مثال شما اولا چقدر عقلا احتمال وقوع داره ؟ صفر درصد یا بالاتر از صفر درصد و تمام تناقضاتی که در مثال طرح شده به چشم میخوره . موفق و موید باشی . در پناه خدا.
  28
  29
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  حمید جان . به قول اون کاربری که نصیحت کرده بود که مجادله نکنم و البته در برابر یک سوال مودبانه من رفت و در افق محو شد ، کما اینکه قبلش پیش بینی کرده بودم ، در این لحظه به علت تداوم مزخرف گویی حضرتعالی و خروج از بحث منطقی به علت خالی بودن چنته و کشاندن بحث به جاهایی همچون در دست گرفتن اندامهای بدن بنده و متر گذاشتن در ابتدا و انتهای آنها جهت سنجش طول و قطر و ضخامت و سختی ، ادامه این صحبت با شما دیگه بی فایده هستش . فقط همینقدر بدون اگر روزی قرار بود پشت مانیتور نباشیم و رو در روی همدیگه به صورت دوستانه ، بخوایم یه عرض اندامی بکنیم ، اگر خیلی پر دل و جرات بودی و قرار بود که ادامه بدی ، زیر 30 ثانیه خودتو خراب میکردی . اندازه گرفتن طول پاهای من شاید تنها کاری باشه که تو هنگام یک صحبت منطقی بتونی انجام بدی . شما فعلا اون پایین مایینا دور و بر پاهای من بچرخ تا وقتی که من با بقیه دوستا مشغول صحبت هستم . به پا فقط له نشی . آدمیه دیگه . یه بار دیدی حواسم نبود پام رفت روت . بعد بیا و درستش کن . این هم به صفحات مظالم مسلمانها از دیدگاه شما اضافه میشه . والا بخدا
  30
  31
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  shiva000 - اروپا، اسپانیا
  [::baas - روتردام، هلند::]. سلام . من یه سوال در مورد هلند دارم خوشحال میشم اگه اطلاعاتی در این مورد دارین بدونم. کسی که اقامت هلند رو گرفته میتونه برای بردن فرزند اقدام کنه ؟ شرط سنی برای فرزند چند سال هست ؟ با اقامت موقت هم میشه برای فرزند اقامت گرفت ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
  6
  6
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  Bozorgmehr - سیاتل، ایالات متحده امریکا1 . اگر دین نداری ، لا اقل آزاده باش . تو را به همه آنچه به آن اعتقاد داری ، اگر دین نداری ، لااقل آزاده باش . واقعا روت شد خانوم محترم که برای اثبات حرف خودت بیای و بعد از دو روز که اینترنت رو زیر و رو کردی ، دست ببری توی متن حدیث که حرف خودتو به کرسی بنشونی؟ توی پاراگراف اولت اومدی و نوشتی : شماد دین شناس از من دین نشناس خواستید منبع حرفى نقل به مزمون در نکوهش (( جدل و مراء )) که به حضرت على نسبت دادم را ذکر کنم . یعنی در گام اول و ظرف دو روز گذشته که اینترنت رو زیر و رو کردی، بلافاصله فهمیدی که عجب تفاوتی بین ( جدل و مراء) وجود داره در حالی که به خدای محمد سوگند تا قبل از این حتی اسم (مراء) هم به گوشت نخورده بوده و اصلا نمیدونستی یعنی چی . بعد که خوب رفتی گشتی و فهمیدی بین توصیه به پرهیز از (جدل) و توصیه به پرهیز از (مراء) در احادیث بسیار تفاوت هستش توی اولین خط نوشتارت اومدی (جدل و مراء) رو پشت سر هم و در کنار یکدیگر قرار دادی که ادعا کنی اینها هم معنی هستند و بعد شروع کنی به آدرس دادن
  34
  34
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  2این یعنی دقیقا کاری بود که انتظارشو داشتم که بری و انجام بدی . یعنی با درخواست مودبانه شما رو وادار کنم بری و بگردی و به بن بست بخوری و بفهمی که بین دعوت از پرهیز به جدل و دعوت از پرهیز به مراء بسیار بسیار تفاوت هستش . در گام بعدی باید میگشتی و یک حدیث از علی پیدا میکردی که بگوید : ( پرهیز از جدل حتی با داشتن حق به جانب ) . گشتی و گشتی و گشتی و پیدا نکردی ، برگشتی حدیثی از پیامبر نقل کردی و گفتی علی باب علم پیامبر بوده . استدلالت قشنگ بود . دمت گرم . رحمت بر پدر و مادرت که با این استدلال که علی باب علم پیامبره ، حدیثی رو که منتسب به پیامبره ، به علی نسبت دادی . تا اینجاش قبول . اما بی انصاف . چرا توی متن ترجمه حدیث دست بردی؟؟؟؟؟ اورع الناس من ترک المراء و ان کان محقا : پرهیزگارترین مردم کسی است که مراء را ترک گوید هر چند که حق با او باشد ..
  36
  36
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  3 یعنی وقتی سرچ کردی توی اینترنت و دیدی دو آیتم (ترک جدال ) و (و حق داشتن ) برات پیدا شدنی نیست ، اینبار نوبت این بود که دست ببری توی حدیث پیامبر و در ادامه ترجمه ای که ارائه دادی، در کنار (مراء) ، (جدال ) رو هم برای اثبات حرف خودت بیاری . اورع الناس من ترک المراء و ان کان محقا . شما چی ترجمه کردی اینو ؟؟؟؟ اینطوری ترجمه کردی : ادامه پاسخ به باور عمیق، قم، ایران:. ٢. سه حدیث هم از پیغمبر اسلام نقل مى کنم که مدینه ى علم بود و على دروازه اش! بحار الانوار، جلد ٢، ص. ١٢٧، حدیث ٣: پرهیز کارترین مردم کسى است که (جدل و مراء) را ترک گوید هر چند حق با او باشد."
  35
  35
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  4یعنی شما فکر کردی اون موقعی که من بلافاصله درخواست کردم توی سایت که لطفا آدرس اون حدیثی رو که داری منتسب به علی میکنی که فرموده : ( از جدل پرهیز کنید هر چند که حق با شما باشد ) واقعا فکر کردی من نمیدونستم ته سرچت به کجا میرسه؟؟؟؟ اما اصلا انتظار اینو نداشتم . انتظار داشتم وقتی که رفتی سرچ کردی و فهمیدی که تا بحال اشتباه میکردی و تا این لحظه تفاوت (جدال و مراء) رو اصلا توی عمرت نمیدونستی ، خیلی متواضعانه بیای بگی فلانی من اشتباه کردم . من تا قبلش نمیدونستم . اما تو چکار کردی عوضش؟ وقتی اولا گشتی و دیدی جدال با مراء 180 درجه متفاوته و اصلا این حرفت کاملا اشتباه بوده که از جدل حتی در هنگام در موضع حق بودن هم باید پرهیز کرد، اومدی و داری سعی میکنی با اضافه کردن لغت جدال به حدیث پیامبر ، گفتار خودت رو صحیح جلوه بدی . حالا تو رو به تمام اونچیزی که بهش معتقدی ، تو رو به آسمان و زمین قسمت میدم ، تو اهل مراء هستی ، یا من ؟؟؟؟؟
  33
  33
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  5فقط کافیه یک بار دیگه برگردی کامنتاتو بخونی و ببینی بر اثر فشاری که به اعصابت اومده چقدر غلط املایی داشتی . اینجاست که میگم خواهر من ، قبل از اینکه حرفی بزنی مطالعه کن چون بعدا دیگه نمیتونی جمعش کنی . اینجاست که به آقای sadism khoda nist عرض میکنم که برای مطالعه باید روی ادبیات اون زبان تسلط داشت چون بهترین ترجمه ، بزرگترین خیانته . در ضمن . خواهر عزیز . دستپاچه نشو . زیر اسم هر کاربری که نگاه کنی ، سن و سالشو نوشته . مثلا زیر سن من اگر نگاه کنی نوشته 33 . این یعنی من موقع ثبت نام اگر تاریخ تولدمو درست وارد کرده باشم الان 33 سالمه . نترس . هول نشو . دستپاچه نشو . اینجا میدان جنگ نیست . اینجا قراره هر کی با هر کی حال میکنه بشینه حرف بزنه اگه دلشون خواست . هک و مک و این حرفا مال این بوده که خیلی دستپاچه بودی . تو رو خدا اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید . در پناه خدا انشالله موفق و موید باشید . این آخرین باری بود که به حضرتعالی پاسخ دادم ( به احتمال بسیار زیاد ) . یا علی
  33
  33
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  arsham 667 - کپنهاک، دانمارک
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. خدای فک کردی کسی‌ چرتو پرتات می‌خونه!!! می‌خواستم بگم مثبت بت اشتباهی‌ دادم . مس همه رفیقا اخوندت اول حرفا خوب میزانی‌ آدم اشتباه میگیره فک می‌کنه آدمین نه عرب زاده عرب مال
  26
  26
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. "فهم ادبیات عرب ، لازمه فهم قرآن است". همین نشون میده که که چقدر به در و دکون خودتون وابسته این، مگه خدا و رسول کرم داشتن که یه جوری بنویسن که خر جا بری یه آخوند الأغ رو هم بخوای که ببینی چی به صرفه همون جور ترجمه کنی؟؟ خودت ممد آقا هم میداد یکی دیگه براش شرو ور هاش رو أدیت کنه! ببین ٢٠ پاراگراف نوشتی یه حرف مستدل نزدی، همش مغلظه، همش غلغله! زیاد نگران نباش اگر یه روزی هم جلوی هم قرار بگیریم زیاد غره نشو، اصغر آرنولد اینا!! ولی فعلا برو پراگراف هات رو پرینت کن وزن کن، حاج آقا بهت کیلویی ماساژ بده خستگیت در بره. تو یه آخوند بیشتر نیستی همین هم زیادته
  24
  24
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. ". ماجرای ایوب و زن ایوب رو به خوبی میدانید . ایشان پس از درماندگی بسیار در برابر وعده شیطان ، رضایت دادند که شوهر او به واسطه کمک شیطان مداوا شود". یعنی واقعا میخوای بگی به این أراجیف اعتقاد داری!؟؟؟؟؟؟ مداوا توسط شیطان!؟؟؟ لابد روپوش دکتری هم پوشیده. یعنی واقعا علاف هستین که به این أراجیف باور دارین، اونهم از نوع عمیقش!! فقط بپا غرق نشی
  25
  25
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  [::amirrashti - رشت، ایران::]نمیشد خدا خیلی واضح یه طوری بنویسه که همه متوجه بشن ؟اون زمان چه جوری مردمشون میفهمیدن؟ قران رو که به زبان خودشون هم بوده نمیفهمیدن چه برسه به بقیه !!!مگه معما و چیستان خدا طرح میخواسته بکنه که هر کس بیاد به یه سبک و سلیقه ای تفسیر کنه و اخر هم کلی اختلاف نظر و جنگ پیش بیاد ؟ولی خیلی چیزاش هم بسیار واضحه و نیاز به تفسیر نداره در باره دیه زن و مرد و بعضی چیزا که دوستان در بالا هم اشاره کردن .
  22
  22
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::مترلینگ - منچستر، انگلستان::]. دوست عزیز، این تفسیر و مغلطه آشنایی‌ به زبان عرب برای فهمیدن قرآن برای اینه که هر جا گندش بالا اومد بگن منظور این نبوده، بعد هم یه سری ضرب ضربان عمرا بیارن که در زبان عربی‌ کنیز به معنی‌ برده جنسی‌ نیست!! یه عده شارلاتان افتادن جلو، یه عده هم یا ندان یا نون به نرخ روز خور هم از آقا. با دهان باز نشستن ببینن فلان مرجع تقلید چجوری زبونشو میچرخونه که به منففت این عده باشه. این آخوند دیجیتال این سایت هم رفته 3 سال تحقیق کرده ببینه وقتی‌ تو قرآن میگن زن رو باید زد یعنی‌ چی‌ و چجوری می‌شه ماله کشید!. خلاصه که دنیایی دارن برای خودشون. موفق باشی‌.
  18
  18
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  تی تی گل - گراتس، اتریش
  باور عمیق - قم، ایران ماشاله دستت سالمه اومدیم یه کلمه جواب بدیم هرچی اومدیم پایی به ته داستان نرسیدیم شما به قانون نوشتاری تکیه نکن به قانون اجرایی توجه کن که میگن حکم ارتداد نیست ولی اعدام میکنند چطور کسی که از مسلمانی به مسیحیت گرویده مرتد شناخته میشه ولی به کل منکر دین بشه مرتد نیست؟
  21
  22
  جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  باور عمیق جان مشکل اصلی اینه که هر کس حاکم میشه یا به قول خودت <<حاکم یک جامعه ای که بخش وسیعی از سرزمینهای پیرامونی در ید اختیار او بوده از کجا باید میاورده که شکم اولاد خود را سیر کند>>دستش بازه 33 تا که سهله 300 تاش رو هم میتونه پس ادعا بر فقیر بودن رو پس بگیرید مثل الان که ر کس راس کاره جیبش پر و اهل بیتش در رفاه بقیه هم که هیچکاره
  22
  23
  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Bozorgmehr - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  باور عمیق - قم، ایران: با مغلطه ى حدود ٧٠٠ کلمه ایت تردید اولیه ام به یقین تبدیل شد که جدل و مغلطه و ظن و گمان ناروا با فکر و باور شما در هم تنیده و لذا امکان گفتگوى منطقى با امثال شما وجود نداره. اخر طلبه ى جوان، من از روى صداقت و یاداورى خوانده هاى سالهاى دور نوشتم که حضرت على پرگویى و جدل را حتى اگر محق هم باشى بر نمى تابید. پرسیدى على کجا گفته جدل نکنید. من نیز در افق محو نشدم و با نیم ساعت جستجوى اینترنتى تعدادى از مستندات محکومیت جدل و مراء را ارائه کردم. به جاى تشکر، زبان بازجوهاى زندان را بر گزیدى و صد اتهام ناروا زدى و صورت مسئله را رندانه پاک نمودى. اگر بخواهم گمان هاى نارواى شما را روشن کنم به بیش از ٧٠٠٠ کلمه نیاز دارم. از این کار خوددارى کردم زیرا مثل طلبه هاى بیکار قم با پول یا مفت زندگى نمى کنم و ناگزیرم روزى ١٤ ساعت سر کار باشم. اگر فردى مثل شما در امریکا باشد راحت بهش توصیه مى کنند که به روان درمانى بره. حضرت على در حکمت ٣٠ نهج البلاغه خوب امثال شما را توصیف کرد که "ان کس که جدال و نزاع را عادت خود قرار داد از تاریکى شبهات بیرون نخواهد امد".
  30
  30
  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  Bozorgmehr - سیاتل، ایالات متحده امریکا ..قضیه طلبه بودن و پول مفت گرفتن و این مزخرفات شما ، از همون محلی نشات میگیره که قبلا ماجرای هک کردن سایت برای به دست آوردن 44 سال سن شما نشات گرفته بود . یعنی از محل جهل و نادانی . من از شما نخواستم به من نشون بدی کجا علی فرموده از جدل پرهیز کنید . خواستم ازت نشون بدی کجا فرموده از جدل پرهیز کنید حتی اگر حق با شما باشد . شما چکار کردی؟ وقتی فهمیدی جدل مطالعاتی سالهای بسیار دور شما با مراء کاملا متفاوته ، اومدی و شروع کردی به جعل حدیث که واقعا خجالت آوره . به جای اینکه برگردی و بگی : من اشتباه کردم . مطالعات من محدود و ناقص بوده ، اومدی و بافتی و بافتی که هر طور شده به زبان نیاری که اشتباه کردی . اینجاست که این شما هستی که باید بری واسه روان درمانی . دیگه بیشتر از این ارزش پاسخگویی وجود نداره . شمارو به خیر و مارو به سلامت . اما اون قضیه هک خداییش باحال بود . دمت گرم . خداحافظ.
  30
  30
  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. خیلی عذر میخوام من دوبار نوشتم که دیگه اینجا چیزی نمی نویسم ولی خیلی برام جای سوال بود که شما چطوری ادعا کردید که قرآن رو جلد تا جلد خواندید ولی ایاتی که نوشتم ندیدید؟!خیلی هم با اطمینان از ما خواستید آیه و سوره بیاریم!انتظار که ندارید تو قرآن مستقیم نوشته باشه "شکنجه حرام است" کتاب قانون اساسی که نیست.البته حتما هرجا خوشتون بیاد رو میخونید!کامنت جناب "ارشام 667" دیدید؟ایشون تحمل خواندن چند پاراگراف رو ندارند بعد فکر میکنید همچین افرادی میان قرآن حدود616 صفحه ای رو تا آخر میخونن؟!یا کتابهای که به شما معرفی کنیم میخونید؟مطمئنا نه..ولی یه نوشته بر ضد اسلامو با کله دنبالش میرید!بیاد خیال ما و خودتون رو راحت کنید بگید ما اصلا نمیخوایم قبول کنیم نه اینکه دین شما ایراد داره..جالبه بحث رو هم تا آخر میکشید بعد دوباره میاید رو حرف اولتون!
  16
  16
  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران
  مترلینگ-منچستر،انگلستان. مگه ما نمیگیم قرآن کتابی برای تما اعصار هست.خب اون زمان سطح سواد مردم پائین بود حالا چی؟امروزه که علم و به طور خاص مطالعه و پژوهش قرآن تا حدی پیشرفت کرده که به کشف نظم ریاضی قرآن رسیده.الان که ما متوجه میشیم منظور خدا از اینکه به پیامبرش میگه خودمان قرآن را فرستادیم خودمان هم حفظ میکنیم چی هست.یعنی کسی نمیتونه یه آیه قرآن و جابه جا کنه و از این طریق میشه قرآن اصلی رو ازجعلی تشخیص داد. اما در مورد دیه مرد و زن و چیزای دیگه..تا جایی که میدونم همون قسمتها هم در هر عصر و زمانی نیاز به مجتهد،مفسر یا کارشناس دین داره که بدون اینکه لب کلام خدا تغیر کنه با شرایط همون عصر تطبیق بدن..متأسفانه بیشتر از این از جزئیاتش خبر ندارم.
  17
  17
  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران
  در جواب کاربرمترلینگ-منچستر،انگلستان اصلاح میکنم منظورم حتی یک "کلمه"از قران بود نه فقط آیه
  10
  10
  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  [::amirrashti - رشت، ایران::] دوست عزیز پس چرا وقتی گفته میشه دین به مقتضی زمان باید تغییر و توسعه پیدا کنه همه شمشیر از رو میبندند منم قبول دارم که این قوانین شاید برای اون زمان اعراب بدوی خیلی هم خوب بوده ولی الان با عقل و منطق باید تغییر پیدا کنه که یه ادم متعصب اگه بشنوه یقه درانی میکنه اون زمان اگه نان اور خونه مرد بوده و ارث و دیه بیشتر میگرفته الان خانواده هایی هستن که زن نان اور خونه س یه زمانی هم میگفتن (البته نه اینکه این کار رو تایید کنم لطفا کاربر ها حمله نکنند)زن نمیتونه دوتا شوهر داشته باشه ولی مرد میتونه برای اینکه معلوم نمیشد زن از کدوم مرد بارداره ولی الان با علم ژنتیک و دی ان ای این هم قابل حله و هزاران چیز های دیگه که الان با پیشرفت و علم حل شده من همیشه گفتم که منکر روشنایی نمیشه شد اگه هر کتابی هر دینی به نفع مردم و جامعه نوشته باشه میپذیرم ولی تعصب ندارم که بدی هاش رو هم چشم پوشی کنم و بگم چون قرانه چون توراته و یا هر کتابی بی چون چرا بپذیرم همانطور که نمیتونم انسانی رو معصوم بدانم که بری از گناه و بی خطا هست فرق من با شما اینه که من نمیخوام خرافات رو باور کنم
  8
  9
  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::amirrashti - رشت، ایران::]. نشد برادر من. نوشتی: تو قرآن مستقیم نوشته باشه "شکنجه حرام است" کتاب قانون اساسی که نیست" چطور توی قران نوشته که به کسی که با دوستدار خدا میجنگه چه طور رفتار کنید، ولی یک کلمه زورش اومده بنویسه شکنجه حرام است؟ اینهم نیاز به مفسر داره؟ که وقتی زمان شاه باشه شکنجه ساواک حرامه، ولی زمان ولی فقیه شکنجه و تجاوز در کهریزک تفسیرش مستحب میشه!؟ جان کلام من اینه قران نوشته خود بشره، هیچ إعجازی هم دوش نیست. حتی این آیه که میگه خودمون لوح رو محفوظ میداریم اشتباه از آب در اومده، (قران سوزی عثمان و به اصطلاح تک نسخه آی کردن قران، و همچنین پیدا شدن قران صنعا). این نیستش که توش هیچ مطلب خوبی نباشه، ولی کتابی برای تمام اعصار نبوده و نیست. اشاره هم کردم قبلا تمام مطالبی که در اشاره به جهان هستی و کیهان شناسی توش اومده، از بنیان غلطه، اونهم با توجه به فرض نگارنده که آفریدگار هستی است. مثل این میمونه که طراح موتور بنز بیاد بگه انژکتور رو برای تزیین موتور کذاشتیم. و مشکل ما اینه که با این طرز تفکر بزور میخواهیم تقدس بهش بدیم (البته نمایندگان و دین فروشان)
  9
  9
  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  که بتونن خودشون رو جای خدا بگذارن و أفسار توده ها رو دست بگیرن.
  8
  8
  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  تی تی گل - گراتس، اتریش
  چرا امتیاز های مثبت و منفی یکیه؟ جالبه ها
  11
  11
  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Daneshjou - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  [::تی تی گل - گراتس، اتریش::]. تقلب کارى ایرانیان که در ژن انها حک شده به این راى دادنها و ستاره بارانها هم سرایت کرده. مثل خیلى کارهاى دیگر انان. گاهى با یک نظر مسخره و بى معنى یا فحش صرف برخورد مى کنى که کلى اراى مثبت گرفته و ستاره و در مقابل یک نظر پر محتوا و معنى دار اراى محدودى دریافت کرده. فداى اقا و باور عمیق و امیر رشتى و همفکران مذهبى انها که همیشه بالاترین اراى منفى را به خاطر دید گاههاى مذهبى خود مى گیرند یکدفعه کلى اراى مثبت یا برابر دریافت مى کنند. ظاهرا یا اینها یا همفکران انها از اپلیکشن هایى که به کاربر اجازه مى دهد ادرس IP خود را هر لحظه تغییر دهند تا بتوانند تند تند راى بدهند استفاده مى کنند. امیدوارم سایت ایرانیان انگلیس فکرى براى این تقلب کارى ایرانیان از هر دو گروه مذیبى و غیر مذهبى هم بیاندیشد.
  1
  51
  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران
  مترلینگ-منچستر،انگلستان.برای شما نوشتم که باید مجتهد مفسر یا کارشناس دین باشه تا با شرایط زمان تطبیق بده نه اینکه کل دین تغییر کنه!و همچنین ما تعالیم اسلام رو برخلاف شما مربوط به تمام اعصار میدونیم.که اینم شما قبول ندارید.اما من از نوشته های شما سه سوال پیدا کردم که سعی میکنم تا جای که میدونم پاسخ بدم البته بهتر بود از جناب باور عمیق این سوالات رو میپرسیدید ایشون حتما جوابهای بهتر و کاملتر از من دارند-1-در مورد ارث زن که فبلا نوشتم از جزئیاتش اطلاع دقیق ندارم چون واقعا پیچیده هست اینطور که همه فکر میکنند مرد و زن در هر شرایطی سهم نابرار دارند نیست بلکه شرایطی پیش بینی شده که بعضی مواقع سهم مرد و زن برار و گاهی سهم زن بیشتر از مرد هست.
  10
  10
  یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران
  مترلینگ-منچستر،انگلستان.اگه هم مطلع باشید الان زیاد هم در این زمینه سختگیری صورت نمیگیره من خودم موردی در بستگانم داشتم که پدر وصیت کرد که کل باغها و زمینهای کشاورزی رو به یک دختر حالا به دلایل خانوادگی بده که این کار اگرچه باعث بی نصیب شدن بقیه فرزندان و اختلاف و کشیدن به دادگاه شد ولی نه قانون و نه شرع جلوشو نگرفتن بطوری که الان پنج سال از قضیه میگذره-2- و اما دیه که واقعا جالبه اینجا این ما اقایون هستیم که باید اعتراض کنیم نه خانمها!چرا؟چون وقتی مردی که دیه اش از زن بیشتره به قتل میرسه این دیه که به مقتول بیچاره نمیرسه بلکه به وارثانش(همسر و فرزندانش)خواهد رسید.پس چی شد؟ اینجا این زن هست که در صورت فوت شوهر به پول و دیه بیشتری میرسه و در صورت زن بودن مقتول پول کمتری به شوهر خواهد رسید.البته این فقط بخاطر اینه که ارزش اقتصادی مرد و آسیبی که در نبود مرد به خانواده و حتی جامعه میرسه بیشتره نه تفاوت در ارزش انسانی مرد و زن
  12
  12
  یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران
  مترلینگ-منچستر،انگلستان. 3-مورد آخر اینکه چرا زن نمیتونه دوتا شوهر داشته باشه اما مرد میتونه که خداروشکر حداقل همینقدر که این کار درست نیس باهم عقیده ایم.جدا از اینکه این کار از لحاظ سلامتی جسمی برای زن درست نیست فقط خودتون تصور کنید اگه یک زن بخواد تو یک خانه یا اصلا مجزا با دو مرد یا بیشتر زندگی کنه یعنی بطور همزمان هم به نیازهای عاطفی و جنسی وووهمسران برسه وهم از فرزندان چند همسر با تمام مشکلات نگه داری کنه.آیا در این صورت فشار بیشتری بر زن نخواهد بود تا چند همسری برای مرد.چون مرد بالخره یه کار اونم بیرون خانه یا به اصطلاح نان اوری رو بر عهده داره ولی برای زن مسئولیتهای متعددی در خانواده هست.بعلاوه خود زنان هم ترجیح میدن که فقط با یه مرد زندگی کنند و کانون محبتشون فقط از طرف یک مرد باشه.
  10
  10
  یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران
  مترلینگ-منچستر،انگلستان. ادامه 3..از لحاظ نیازهای جنسی هم این مردها هستن که سیری ناپذیر تر از زنانن و همچنین با روحیه و فطرت انسان هم سازگار نیست پس فقط امکان تشخیص فرزندان از طریق آزمایش دی ان ای کافی نیست که حتی در این زمینه هم همیشه جواب ازمایشات درس نبوده و امکان اشتباه زیاد.توجه کردید؟ اینها تبیض نیست بلکه کاملا به نفع انسان و مهمترین هدفش سلامتی انسان هست که البته همونطور که پایان کامنتتون نوشتید از نظر شما خرافات!بنابرین بهتره بحث رو همینجا تمومش کنیم که همونطور که چندبار گفتم فایده ای نداره.موفق باشید دوست عزیز
  11
  11
  یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. حمید خان عزیز اینکه تو قران یه جای مستقیم ننوشته شکنجه حرام یا ممنوع است ولی جای دیگری نوشته"کسی که دوستدار خدا میجنگه چه طور رفتار کنید"مختص فقط قرآن نیست هر کتاب آسمانی و دینی دیگری چه تورات چه انجیل چه زبور اینطور نیست چون همونطور که گفتم کتاب حقوق و قانون که نیستند دیگه چرایی شو برید یقه خدارو بگیرید!-شکنجه هم از نظر اسلام چه توسط ساواک چه توسط ولی فقیه حرامه.چرا بحث رو به حکومت میکشید ما داریم در مورد اسلام صحبت میکنیم سران ج ا که اسلام رو نیاوردن-ولی خودت ببین چی نوشتی( ) اخه چه ربطی به اینکه قران اصلی و جعلی رو میشه از طریق نظم ریاضی کلمات و ایاتش تشخیص داد داره؟مگه با سوزاندن چندتا قران تمام قرانهای موجود در شرق تا غرب جهان اسلام از بین رفتن یا پیدا شدن قرآن صنعا .خب شاید قرآن صنعا جعلی باشه شما مطمئنید که اصل هست؟
  9
  9
  یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. اشاره به جهان هستی و کیهان شناسی به شما گفتم کتاب معجزات قرآن بخونید(که نمیخونید) حتما جواب سوالاتتون رو میگیرید-ولی حمیدخان مشکل شما مثل جناب پروین خان سایت اینه که شما اصلا خدا رو قبول ندارید پس برای کسی که فرستاده قران رو قبول نداره و ساخته دست بشر میدونه ما از کجای قران براش بگیم هزار خط نوشتن ما هم فایده نداره.حرف شما اینه که چرا خدا فلان چیزو گفت فلان دستور رو دادفلان کارو کرد ووو که نه من نه شما و نه هیچکس دیگری ازش خبر نداره بقول حکیم عمر خیام :اسرار ازل را نه تو دانی و نه من-وین حرف معما نه تو خوانی و نه من-هست از پس پرده گفتگوی من و تو-چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من..امیدوارم این اخرین گفتگوی ما اینجا باشه.والسلام
  10
  10
  یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::amirrashti - رشت، ایران::]. واقعا زبانم کوتاهه إز جواب دادنت. دور باطل. چرا قران درسته؟ چون خدا گفته. چرا خدا گفته؟ چون تو قرآن نوشته. برادر من، تاکید میکنم، برادر من (که بدونی من هیچ دشمنی با شماها ندارم)، آخه چه معجزه ریاضی تو قرآنه؟ قربون أون شهر قشنگتون برم. آفریدگار اگر بخواد اینجوری راجع به جهان هستی گاف بده که نمیشه. هیچ چیزی إز آسمون نمیاد. قران یا هر کتاب مذهبی دیگری (تورات، انجیل زبور ...) همه و همه نوشته دست بشره. آخه خدا چرا باید معجزه ریاضی بذاره توش ولی ستاره ها رو زینت آسمان بدونه؟ کوهها رو أوتاد زمین؟ ولی تا به قطع دست و پا و اسارت و فدیه و جذیه میرسه، خوب توضیح میده. آخه أبابیل چه صیغه ایه؟؟ تو رو خدا یه ذره فکر کن، بهش إز بیرون نگاه کن . به دیده شک بهش نگاه کن. سوال کن. قربانت، تی بالام ایسر، موفق باشی
  8
  8
  دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۰
  amirrashti - رشت، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. دوباره نوشتهامو خوندم.دور باطل کجا بود؟نوشتم این که خدا خواسته کجا چه جور بنویسه رو من اطلاع ندارم.نه من و نه هیچ کس دیگری چون حکمت خداست.اگه معجزه ریاضی در قرآن نبود چندین نفر وقتشون رو نمیزاشتن در موردش کتاب بنویسن.و حتی فردی بخاطر همین موضوع اسلام نمی آورد.خیلی جالبه شما که به خودتون زحمت نمیدید چندتا کتاب در مورد مباحث علمی قرآن بخونید تا دیگه نگید (ستاره ها رو زینت آسمان بدونه؟ کوهها رو أوتاد زمین؟ ) به من توصیه می کنید که(تو رو خدا یه ذره فکر کن، بهش إز بیرون نگاه کن . به دیده شک بهش نگاه کن. سوال کن)!!خدا ان شاالله شما رو با بی دینی و مارو هم در مسلمانیمون بمیراند.آمین
  5
  5
  دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  جنگنده - تهران، ایران
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. آقا فقط میتونم بگم درود به شرف شما . امیدوارم خداوند در دنیا و آخرت به شما خیر و برکت عطا بفرمایند. الهی آمین.
  16
  16
  دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  amirrashti - رشت، ایران من نوشته بودم که من با خوبیها و درستی ها موافق هستم چه در قران چه در هر کتاب دیگه با حرف حق هم موافقم ولی بی چون وچرا همه چیز رو نمیپذیرم مثلا شهادت دوتا زن برابر یک مرده حالا میخواهید بگید که زن ها احساساتی عمل میکنند که نه در تمام موارد صدق نمیکنه شما اینجوری فکر کن تو یه دعوا زن و شوهری اگه<< زن>> مرد رو بکشه در صورت توافق برای گرفتن دیه باید دیه کامل رو بده واگر برعکس <<مرد ز>>ن رو بکشه در صورت توافق برای دیه باید نصف دیه بده و در مورد دیگه :اگه پدر فرزند رو بکشه قصاص برای اعدام نمیشه ولی مادر اگه بکشه قصاص اعدامه میخوای بگی مرد نان اوره ؟که گفتم الان زنها برابر مردا زحمت میکشن ای چیزایی هست که باید عوض بشه و شما همان طور که گفتی و عقیده ته میگی دین برای تمام اعصاره و و در مورد تعیین ارث همیشه بوده که بچه هاشونو از ارث محروم میکردند یا سهم بیشتری برای فرزندی قایل میشدند در ضمن ممنون که جواب دادید من با هیچ کس دشمنی و کینه ندارم ولی اختلاف سلیقه ونظر با بعضی ها دارم موفق باشید
  10
  10
  دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  جنگنده - تهران، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. امیدوارم قبل از مرگت به راه راست برگردی و توبه کنی از توهینهایی که به مقدسات و خداوند واحد کرده ای و امیدوارم که از عذاب الهی که به ناگاه همچون بلایی سهمگین بر سرت وارد میشود بترسی و توبه کنی چون هر لحظه مرگ در کمین انسان است و بعد از مرگ راهی برای توبه و پشیمانی نیست. دست از لجاجت بردار و اگر مسلمان نمیشوی, لااقل به خدای واحد ایمان آور و اگر به خداوند ایمان نمیاوری, لااقل به مقدسات توهین نکن و کفرت را برای خودت نگه دار. تو که در آمریکای امپریالیستی داری زندگی میکنی, دیگه با مردم ایران و جمهوری اسلامی چکار داری. به زندگی غفلت بارت در کشور جهان خوارت ادامه بده و راجب به ایرانیان و مسلمانان و مقدسات هم قضاوت نکن. لااقل اینکار را که میتوانی انجام بدهی ای از خدا بی خبر.
  11
  10
  ‌سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  دوستان این رژیم با توسل به ----ننگینترین دین تاریخ بشر‌اسلام------هر غلطی خواسته کرده از سنگسار تا قطع دست و پا از تحقیر زن تا هر کثافت دیگری به این دلیل تا توانسته مزدور به سا یت می‌فرستد.پان بلوچ -- پان ترک--- پان کرد .داشتیم پان رشتی هم اضافه شد.
  3
  2
  ‌چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.