مجسمه شنی آیلان در ساحل پوری هند

تقاطع: “سودارسان پاتنِک”، هنرمند مشهور هندی، مجسمه‌ای شنی از تصویر دلخراش مرگ “آیلان” پسربچه‌ی سه ساله‌ی سوری را در ساحل پوری در شرق هند خلق کرده است.
 
در زیر این مجسمه این کلمات دیده می‌شود: «انسانیت به ساحل آورده شده، شرم شرم شرم»
 
“آیلان” سه ساله، به همراه برادر و مادر و پدرش اهل شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه بودند. آن‌ها که بعد از محاصره‌ی کوبانی توسط گروه “داعش” به ترکیه رفته بودند، قصد داشتند از طریق دریا خود را به جزیره‌ی “کوس” در یونان برسند که قایق مملو از جمعیت‌شان در میانه‌ی راه واژگون شد. از این خانواده‌ی چهار نفره تنها عبدالله پدر خانواده نجات پیدا کرد.
 
در روزهای گذشته، تصویر دلخراش جسد “آیلان” در ساحلی در ترکیه در صفحات اول روزنامه‌ها، رسانه‌های خبری، و شبکه‌های اجتماعی منتشر و الهام‌بخش آثار کارتونیست‌ها در سراسر جهان شده است.
+92
رأی دهید
-40
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  بی هوا - استکهلم، سوئد

  من دستان هنرمند تو عزیز را می بوسم. می دانم این نوشته را نمی خوانید ولی وجود انسانهایی مانند شماهاست که دلم را گرم می کند و امید به آینده را در وجودم زنده نگه می دارد .
  3
  29
  دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۳
  نظر شما چیست؟