فال روز دوشنبه ۱۰ آگوست - ۱۹ مرداد

فروردین
 
ممکن است امروز از دوستان خود انتظار زیادی داشته باشید و فکر می کنید که آنها انتظارات شما را برآورده می کنند. اگرچه در نهایت آنها با معیارهای شما کنار می آیند ، ماه کامل در یازدهمین خانه از "گروه اجتماعی" شما درست در تضاد با خورشید در پنجمین خانه از "هنرها و صنایع دستی " قرار دارد، و این شمارا قادر می سازد که اکنون زمانیکه فعالانه علایق شخصی خود را دنبال می کنید تفریح هم کنید.
حافظ می گوید :
آن ترک پری چهره که دوش از بر ما رفت***آیا چه خطا دید که از راه خطا رفت
تا رفت مرا از نظر آن چشم جهان بین***کس واقف ما نیست که از دیده چه ها رفت
تعبیر: کارهای مهم را بازیچه نگیر چون خطا می کی. حرفی را زده ای که عدهای از تو رنجیده اند، دل آنها را بدست بیاور، چون د زمان پیری و تهایی کسی نیست که دیگر با او همدلی کنی و هم سخن شوی. ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است. الان هم دیر نیست. طبیب تو خداوند اس روبه سوی او آور تا تو را شفا دهد و از مشقات رهایت سازد.
 
 اردیبهشت
 
در ماه گذشته نگرانی های مالی شما بیشتر شده بودند، تا جایی که شما آرزو می کردید درآمد ثابتی داشته باشید. باوجود این در حال حاظر شما خیلی مطئن نیستید و هنوز هم ناراحتی هایی وجود دارد. به خاطر اصلاح کردن دیدگاه هایتان در مورد جهان واقع از رسیدگی به اهداف خود صرف نظر کنید. اگر مجبور شدید برنامه هایتان را نیز معوق بگذارید و خیلی بلندپروازی نکنید، وگرنه زندگی تان دچار عدم تعادل خواهد شد.
حافظ می گوید :
به وقت گل شدم از توبه شراب خجل***که کس مباد ز کردار ناصواب خجل
صلاح ما همه دام ره است و من زین بحث***نیم ز شاهد و ساقی به هیچ باب خجل
تعبیر: ا کار زشتی که انجام داده ای بسیار خجالت زده هستی. منتظر بقیه سرنوشت خود باش که هرچه صلاح باشد همان خواهد شد. خودت را بی تفاوت نشان نده ثابت کن از کار که کرده ای خجالت زده هستی. ذات خوبی داری پس به درونت رجوع کن و سیای و ظلمت را از دلت بدر کن و بگذار دلت همچون آب صاف شود.
 
 خرداد
 
اگرچه شما اکنون احساس بهتری نسبت به خود دارید، اما هنوز برای نزدیک شدن به مسئله ای که باعث دردسر و ناراحتی شده است آمادگی ندارید. آزار دادن خود باعث می شود شما کاهی را تبدیل به کوهی کنید! بنابراین از افکار خود آگاهی کامل داشته باشید. تمرکز کردن و توجه کردن به اثرات مثبت عشق ورزیدن به مراتب خیلی بهتر و سالم تر از توجه کردن به اثرات منفی ترس می باشد.
حافظ می گوید :
خیز تا خرقه صوفی به خرابات بریم***شطح و طامات به بازار خرافات بریم
سوی رندان قلندر به ره آورد سفر***دلق بسطامی و سجاده طامات بریم
تعبیر: عهدی را که در گذشته بسته اید و به قول هایی که داده اید، علیرغم پیمان شکنی دیگران باز هم پایبند هستید. قسم خورده اید تا قیامت عهد خودتان را نشکنید هر چند که ممکن است همگان به شما سخت بگیرند. از هنرتان استفاده کنید تا قدر جوانیتان را بدانید. از فتنه و آشوب پرهیز کنید. بزرگان به شما کمک می کنند.
 
تیر
 
امروز روز متفاوتی برای شما می باشد، پس هر پروژه ای که رویش کار می کرده اید را تمام کنید تا برای دریافت پروژه های جدید آماده باشید. جرقه های شروع کار قبلاً روشن شده اند، اما سعی نکنید به منظور روشن نگهداشتن آتش آنها را کنترل کنید. بهترین حرکت برای شما اکنون این است که به سمت برنامه های کاری شخصی تان رفته و تا جایی که امکان دارد سریع حرکت کنید.
حافظ می گوید :
شکفته شد گل حمرا و گشت بلبل مست***صلای سرخوشی ای صوفیان باده پرست
اساس توبه که در محکمی چو سنگ نمود***ببین که جام زجاجی چه طرفه اش بشکست
تعبیر:  به سهولت و راحتی به مقام و مادیات نخواهی رسید. همه چیزت باید در حد کمال باشد. باطن خوب، کار حلال، هوشیاری و تقوی، در این صورت است که به هدف خواهی رسید و به هر مقام و منزلتی که رسیدی سر تعظیم در برابر خداوند فرود آر وگرنه باز همه چیز را از دست خواهی داد.
 
 مرداد
 
شما امروز زیاد دوست ندارید در اجتماع ظاهر شوید، اما این تمایل شما به انزوا زیاد طول نخواهد کشید. اگر قبلاً برای فعالیت های اجتماعی انرژی زیادی صرف می کردید، پس برای انجام دادن کارهایی که ارزشمندند این گوشه گیری خود را بشکنید. فعالیت های اجتماعی را با اندیشه و تفکر کردن قاطی نکنید. هیچ اشکالی ندارد که بعضی اوقات محدوده هایی را برای خود تعیین کنیم.
حافظ می گوید :
بیا که رایت منصور پادشاه رسید***نوید فتح و بشارت به مهر و ماه رسید
جمال بخت ز روی ظفر نقاب انداخت***کمال عدل به فریاد دادخواه رسید
تعبیر: شما پیروز می شوید و خبر بسیار خوبی نزدیک است که شما را به حد کمال می رساند و حق خودتان را می گیرید، به شرط اینکه در کارتان قاطع باشید و غفلت نکنید. مواظب اطرافیان باشید. خوابتان نبرد زیرا کسانی در کمینتان نشسته اند تا شما را به انحراف بکشانند.
 
شهریور
 
اگر شما در زندگی شخصی تان تعهدی دارید معمولا آن را به هر چیز دیگری ترجیح می دهید. اما اگر اتفاق کاملا غیر منتظره در محل کارتان افتاد ممکن است دلیلی برای توجیه آن داشته باشید اما باز هم مجبورید که به قول و قرار خود بازگردید. بعضی اوقات مشکلات برای دلیلی اتفاق می افتند حتی اگر ما نتوانیم بفهمیم چرا! به جای تلاش برای جنگیدن با آن سعی کنید به طرز موثر و مفیدی در برابر این شرایط واکنش نشان دهید. امروز اتخاذ یک مسیر پر پیچ و خم فلسفی بی فایده است؛ فقط کافی است اهل عمل باشید.
حافظ می گوید :
حال خونین دلان که گوید باز***و از فلک خون خم که جوید باز
شرمش از چشم می پرستان باد***نرگس مست اگر بروید باز
تعبیر: شما جواب بدی را با خوبی بدهید تا دیگران ار رفتار خودشان شرمنده شوند. ناراحت و غمگین نباشید و به خداوند توکل کنید و مطمئن باشید موفق می شوید.
 
مهر
 
امروز هیچ مانعی در مسیر فعالیت های شما وجود ندارد. با خیال راحت می توانید همه کارهایتان را انجام دهید. همیشه در خلال کارها، گوشه چشمی به آینده داشته باشید. امروز فرصتی برای آشنایی با فرد جدید برای شما ایجاد خواهد شد. خودتان باشید و آن را از دست ندهید. بدون هراس در مورد احساسات خود صحبت کنید اما در این امر زیاده روی نکنید. امروز می توانید شادی و هیجان زیادی به زندگی خود ببخشید.
حافظ می گوید :
بر سر آنم که گر ز دست برآید***دست به کاری زنم که غصه سر آید
خلوت دل نیست جای صحبت اضداد***دیو چو بیرون رود فرشته درآید
تعبیر: تصمیم خود را عملی کن و هر کاری از دستت برمی آید انجام بده. غصه های تو به پایان رسیده است. با تلاش و اراده ی خویش شیطان را در وجودت کشته ای، حال وقت برپا خاستن است. از خدا جدا نشو تا همیشه نتیجه ی کار بر وفق مرادت باشد.
 
 آبان
 
امروز بهتر است لپ تاپ و موبایل را کنار بگذارید تا عصبی یا خشمگین نشوید. احتمالا امروز در ارتباط های خود چندان موفق نیستید زیرا احساسات منفی شما بیشتر از مثبت ها است. اما باید مراقب کارهایی که انجام می دهید باشید. باید مراقب حرف هایتان باشید. به طور مثال، از روی عصبانیت برای کسی که ناراحتتان کرده تکست نفرستید یا تماسی با او نداشته باشید. بهتر است وقتی عصبانی می شوید، در خلوت تنهایی خود بمانید و در مورد احساساتتان با هیچ کس حرف نزنید. مطمئن باشید پس از چند ساعت یادتان خواهد رفت.
حافظ می گوید :
دل می رود ز دستم صاحب دلان خدا را***دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا
کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز***باشد که بازبینیم دیدار آشنا را
تعبیر: کاری را که می خواهید انجام بدهید پنهان کنید. کار را هر چند کوچک است بزرگ بدانید، خیال پردازی را کنار بگذارید و وقت را غنیمت شمارید تا صاحب مقام و منزلت شوید. روزگار تنگدستی به پایان رسیده و زمان آسایش است. عمرتان طولانی است وضعیت فعلی تان تغییر می کند.
 
 آذر
 
این نصیحت را امروز آویزه گوشتان کنید: قبل از حرف زدن فکر کنید، وگرنه پشیمان خواهید شد. شرایط کیهانی فعلی روی همه تأثیر گذاشته است و یک شوخی به نظر خودتا خنده دار ممکن است کاملا اشتباه برداشت شود، یا با یک اظهارنظر نابجا درگیر یک بحث ناخواسته خواهید شد. سعی کنید تا جای ممکن با افراد آرام سر و کار داشته باشید و اگر هم اشتباهی از شما سر زد عذرخواهی کرده و بحث را ببندید و موضوع را الکی کش ندهید. امروز ذهنتان حسابی درگیر کار خواهد بود و ممکن است آنقدر سرتان شلوغ باشد که نتوانید آنگونه که عشقتان انتظار دارد به او رسیدگی کنید. با او حرف زده و بگویید که خیلی زود کارتان را تمام کرده و به کنار او خواهید شتافت. حتی قول بدهید که فردا شب با او بیرون خواهید رفت.
حافظ می گوید :
ز دست کوته خود زیر بارم***که از بالابلندان شرمسارم
مگر زنجیر مویی گیردم دست***وگر نه سر به شیدایی برآرم
تعبیر: از روزگار خود بسیار دلگیر و ناراحتید. فکر می کنید وجودتان به اندازه ی تار مویی با مرگ فاصله دارد. ولی باز هم خدا را شکر می کنید. کسانی هستند که اوضاع شان بدتر از شما می باشد، پس حق نعمت خدا را به جای آورید. به بهزوی خودتان متکی باشید که با زورگیری از مردم به جایی نمی رسید. امیدوار باشید که نیت تان خواهید رسید.
 
دی
 
امروز پیدا کردن راهی برای تعادل برقرار کردن بین تبادل نظر کردن با دوستانتان و بیش از اندازه حرف نزدن برایتان خیلی سخت است. امروز شما برای خود مرزهای روشن و دقیقی تعیین نکرده اید، بنابراین حواستان باشد که ممکن است وقتی جواب سئوال دیگران را می دهید آنها زیاد به حرف های شما توجه نکنند. پس اگر کسی از شما سوال خوبی هم بپرسد شما ترغیب می شوید بهش بگویید که اهداف اصلی خود را فراموش کرده اید.
حافظ می گوید :
هر که را با خط سبزت سر سودا باشد***پای از این دایره بیرون ننهد تا باشد
من چو از خاک لحد لاله صفت برخیزم***داغ سودای توام سر سویدا باشد
تعبیر: هر کس با خدا بود و از راه او بیرون نرفت، غمی بهدل او راه پیدا نمی کند و هر لحظه ی عمر خود را وقف او می نماید. فرصت را غنیمت بدان راه برگشت نداری. آفرین بر تو که عقلت به تو دستور می دهد نه دلت. خواندن نماز و داشتن ایمان راه را برایت هموار می سازد.
 
 بهمن
 
از اینکه رویاهای بزرگی در سر داشته باشید، نترسید. امروز دیدگاه های تازه ای به زندگی خواهید داشت. بعلاوه، شهامت و توان این را نیز پیدا می کنید که به اعماق افکار و خواسته های فلبی خود سفر کنید و با «من» واقعی خودتان بیشتر آشنا شوید. شما این فرصت را دارید تا در برخی از ارتباط ها و دوستی ها تجدیدنظر کنید. امروز به دیگران و نظراتشان اصلا کاری نداشته باشید و فقط به خود فکر کنید. خیلی راحت می توانید افکار منفی و حس های ناراحت کننده را از ذهن و قلب خود دور کنید.
حافظ می گوید :
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند***چنان نماند چنین نیز هم نخواهد ماند
من ار چه در نظر یار خاکسار شدم***رقیب نیز چنین محترم نخواهد ماند
تعبیر: بسیار ناامید هستی و فکر می کنی تمام غم های عالم در دل توست ولی امیدت را از دست نده زیرا سرانجام همه بدبختی ها تو تمام می شود. غم وناراحتی جای خود را به شادی و آشتی می دهند. به مستمندان کمک کن تا باز هم در زمان گرفتاری خداوند نیز مشکل تو را حل کند.
 
اسفند
 
در این ماه، فشار کاری یا مسوولیت های زیادی را تحمل کرده اید. اما امروز ورق بر می گردد و بالاخره پس از مدت ها، آرامش و روند آهسته ای را تجربه خواهید کرد. این آرامش به شما فرصت خلاقیت بیشتر می دهد. خودتان را برای یک آینده بهتر مهیا کنید. برای اهداف طولانی مدت برنامه ریزی کنید و ذهنتان را از هر نوع استرسی خالی کنید. در کنار عشقتان ریلکس باشید. این را بدانید که شادی و تغییرات مثبت بزرگی در انتظار شما هستند و خیلی زود در زندگی خودشان را نشان خواهند داد.
حافظ می گوید :
خط عذار یار که بگرفت ماه از او***خوش حلقه ایست لیک به در نیست راه از او
ابروی دوست گوشه محراب دولت است***آن جا بمال چهره و حاجت بخواه از او
تعبیر: برای گشایش در کار خود از دوستانتان کمک بگیرید هر چند که می ترسید آنها دست رد به سینه ی سما بزنند. اخلاق و رفتار پسندیده تان اعتبار شما را صد چندان نموده است. به خدا پناه ببرید از شر شیطان که راه پیشرفت برایتان باز است. بسم الله بگوئید و قدم بگذارید و از یاد خدا غافل نشوید.
+13
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟