چرا ۴ میلیون دختر عربستانی بی‌شوهر مانده‌اند؟!

یک پژوهش سعودی از افزایش 270 درصدی شمار دخترانِ مجرد خانه‌نشین عربستانی در 5 سال گذشته و رسیدن شمار آنان به 4 میلیون نفر طی سال جاری پرده برداشت.
 
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "احمد السنانی" جامعه شناس سعودی تاکید کرد: شمار دختران مجرد خانه نشین، در سال جاری به 4 میلیون دختر افزایش یافته است و این در حالی است که در سال 2010، این تعداد تنها 1.5 میلیون دختر بود.

السنانی، بالا بودن مهریه، هزینه های سنگین ازدواج، تشویق دختران به پذیرش همسران ثروتمند، افزایش بیکاری در میان پسران و مردان سعودی در سال های اخیر و همچنین بحران مسکن و عدم ایفای نقش نهادهای اجتماعی و خیریه در حمایت از ازدواج، را از عوامل شکل گیری این پدیده در عربستان دانست.
 
روزنامه عربستانی "مکه" روز پنج شنبه به نقل از السنانی نوشت: افزایش هزینه تالارهای ازدواج نیز یکی از عوامل افزایش پدیده دختران مجرد است.
 
السنانی تاکید کرد: هزینه تالارها از 50 تا 90 هزار ریال سعودی (45 تا 80 میلیون تومان) متغیر است و این مبلغ برای جوانان سعودی که در سن ازدواج به سر می برند، بسیار سنگین است.
 
گفتنی است، افزایش غیر معمول شمار دختران مجرد در عربستان در شرایطی است که چند همسری در این کشور امری معمول است و برخی از مردان عربستانی همزمان تا 4 همسر دارند.
+97
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  امیران عرب .برای یک مسافرت .انوقت جنوب فرانسه با هتلها وافرادشان را قورق میکنند و برای حمل چمدانها از یک هواپیما کلی کارمند لازم ست . اما برای مردم خودش بی تفاوت . مثل عرب زاده های حاکمان رژیم جمهوری جهل وجنون و مردم کارتن خواب
  11
  118
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۰
  ۳۹
  arsham 667 - کپنهاک، دانمارک

  فدای آقااا آقااا این معجزات قرآن چرا واسه قوم ..تاثیری نداره..حالا ما قوم نجسیمو .به قول رفیقا عربت پارسی‌ پارس می‌کنه .بی‌ حجابی زنامون باعث این بدبختیاس ..اوناکه از ترس چشا حشری باباشونم تو خونهاشونم مس .. حجاب دارن..میشه یه تفسوری بفورمید هوا دانمارکم خوبه یه نگا به خوشگلا بی‌ حجابش بنداز ..
  18
  90
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۲
  ۳۴
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  این معضل برای همه کشورهای جهان است حتی ما ایران هم طبق اخرین امار بیشا شش میلیون دختر بی شوهر داریم . بواسطه بالا رفتن مخارج و توقعات و ادامه تحصیل چه از طرف زن و چه از طرف مرد اینگونه مشکلات در همه جا هست و مختص عربستان نیست
  60
  28
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
  ۷۴
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان

  یه کشور اسلامی را بگو که زنها یا جوانان مثل غربی‌ها راحت زندگی‌ کنند زنها که تو گونی هستند هرموقع خواستند در میارند استفادشون و میکنند جوانان را هم یا سر میبرند یا زندان و اعدام یا خودکوشی میکنند تا کی‌ این دین مخوف بایست انسانها را نابود کند
  9
  74
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۹
  ۵۹
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  با نهایت تاسف باید بگم این تفسیر کاملاً حقیقت داره و متأسفانه وضعیت دختران و پسرانی که به سن ازدواج رسیده اند ولی توانایی ان را ندارند در حد بحران هست امیدوارم خداوند این مشکلات را برطرف کند ، برای همه جوامع اسلامی و البته کشور خودمان ایران
  64
  37
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹
  ۱۰۲
  millionaire - منچستر، انگلستان

  خانمها در کشورهاى اسلامى کالا هستند ، انسان حساب نمیشن ( از خانمهاى هموطنم عذر خواهى میکنم ) مردها در کشورهاى اسلامى زنها رو در واقع میخرند ، تمام صحبتهاى قبل از ازدواج رو ببینید چیه ؟ فقط با جیب داماد کار دارند ، خود خانمها متأسفانه به این باور رسیدند و از خواستگارشون فقط پول میخوان ، خوب طبیعیه که مردهاى کم پول و مردهایى که بلد نیستند خوب فیلم بازى کنند و خَر رو از پل رد کنند مجرد میمونند
  11
  56
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۵
  ۳۶
  nimaaa - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  شاید یکی از دلایلش شرایط اجتماعی حاکم بر کشورها اسلامی باشد
  1
  37
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۸
  ۱۰۲
  Nasrin-a - کبک، کانادا

  در عربستانی که کلا 29 میلیون نفر جمعیت داره سن دختران آماده ازدواج رو چند در نظر گرفتند که از بین تقریبا 14 میلیون زن ای کشور ( از یک تا صد ساله) 4 میلیونشون بی شوهر موندند؟! توی ایران هم هر وقت مافیاهای دولتی قاچاق دختران به امارات زیاد میشه یا میخواهند قانون ضد زن جدیدی رو تصویب کنند از این آمار بی اساس منتشر میکنند.
  8
  42
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۴
  ۴۳
  samisan - توکیو، ژاپن

  من حاضرم فداکاری کنم ۱۰ نفرشون بگیرم خوشبخت کنم
  22
  45
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۷
  ۳۹
  Dara20 - تهران، ایران
  خوب تنها چاره کار صادر کردن این بانوان ترشده به خارج از شوره زار عربستان است
  14
  24
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۵
  ۴۲
  Xavii - لندن، انگلستان
  دلیل اصلی این ه که مردان عربستان از مردی افتادن،شما تو اینجا لندن از هر ده مرد سعودی ٦ نفرشون ...، و چهار نفر از اضافه وزن رنج میبرن و هوای گرم عربستان اصلاً این حس سکس رو توشون کشته، خوب طبیعی چنین اتفاقی بیفته،
  11
  8
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۸
  ۵۲
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  عجیب اینکه مثل زالو به دین پر از خون این کشور و مردمش چسبیده ---آنوقت انتقاد از عرب عربستان؟ خودتانید نه همه!!!
  7
  15
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۰
  ۵۹
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::],, عزیز دل برادر ، ارزو براى ایران اسلامى؟ ما که مسلمان نیستیم !!!! ما رافضیها کافرتر از أدیان دیگه هستیم!!! البته من شخصا خیلى هم خوشحالم که رافضى صفوى هستم! جون حداقل هموطنانم به خودشون ترقه نمى بندند چند تا بیگناه رو بکشند!! اون یکى از دبى داره عربستان رو با ایران مقایسه میکنه ! کم ملخ بخور تا مغزت بهتر کار کنه! ٦ میلیون دختر مجرد در ٨٠ میلیون جمعیت و با ٣٧ سال تحریم اقتصادى از جانب جامعه جهانى پلاس ٨ سال جنگ رو دارى با عربستان بدون تحریم ، و بزرگترین صادر کننده نفت و نزدیکترین عزیز دوردانه امریکا رو با هم مقایسه میکنى!!!؟؟؟. اینجاست که میگم کمتر ملخ و سوسمار بخورین!!! .
  10
  25
  دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۲:۰۷
  ۷۱
  hassan5 - تهران، ایران
  شاید علاوه بر بحران های نامبرده بحران سگس بعلت اشتغال فکری هم عامل موئثری باشد.یا شاید بالا رفتن سطح شعور اعراب که حرمسرا داشتن بد است!؟!؟
  1
  2
  دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۴
  نظر شما چیست؟